0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #100 -: Април 16, 2015, 18:48:54 pm »
yollie, само хранителни добавки и витамини е приемал. Спермин (обикновен, не Форте), Селен, Цинк, Фолиева киселина, Витамини А+С+Е. Правих му и рецептата на д-р Кацаров, за която бях чела (мед, орехи, пчелно млечице, пшеничен зародиш), но ММ не беше много изпълнителен с нея, изкара около месец с приема й :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #101 -: Април 17, 2015, 09:56:58 am »
Да, и ММ е на подобна комбинация: цинк, Коензим 10, Вит С, Андрозитол, Агапурин, Глутатион. Хапва си и мед с ядки и пчелен прашец. Много се надявам и при нас да има такива добро новини!
Успех на всички и дано скоро се махнем от тази тема :)
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #102 -: Април 17, 2015, 23:28:29 pm »
И аз пожелавам успех на всички и мечтан финал. Макар, че в нашата ситуация, при мен са сериозните проблеми за неслучването на бебчо, по-мъчно изживях новината, че и при партньора ми има отклонения. Сега бях по-щастлива от него като узнах добрата новина.
На всички стиснати палчета :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #103 -: Април 27, 2015, 16:12:34 pm »
Здравейте,
искам да попитам д-р Даскалова за нейното мнение. Мъжът ми си направи 1-ва СГ 2013г с Диагноза: Teratozoospermia index: 1,39%/норма <1,60/, Морфология по Крюгер-нормална:  9%/норма =>14%/. Понеже се бяхме задълбочили да търсим причина в мен, бяхме забравили за него но ни насочиха да направим нова СГ, която се оказа почти същата, с много малко разлика.
Старата СГ:
Въздържание:                                      4дни
Количество:                                          3,6мл/норма>1,5мл/
Цвят:                                                      нормален
Ph:                                                         7,4/норма 7,2-8.0/
Вискозет:                                               2/нормален до 2см/
Втечняване:                                          30мин.

Конц.на сперм.:                                     38млн./мл.
Общ бр.сперм.в еяк.:                            136,8млн.

Общ.подвижност на сперм.:                  57%/норма >40%/
нормокинеза:                                         50%/норма >32%/
хипокинеза:                                           7%
акинеза:                                                 43%
Бр.нормокинетични спер.:                    19 000 000
Общ бр. на сперм.в еякулат:                 68 400 000
Левкоцити:                                             3-4/норма 1х10^6 в мл./
Епителни клетки:                                   1
Морфология по Крюгер-нормална:      9%/норма =>14%/
Отклонения:                                          91%
Главични дефекти:                               24%
Шийни дефекти:                                   21%
Опашни дефекти:                                 23%
Цитоплазмен остатък:                          19%
Спермогенеза:                                      4%
Teratozoospermia index: 1,39%/норма <1,60/
Заключение: Намалена оплодителна способност въз основа на морфологията на Крюгер. Останалите показатели в норма.

Нова СГ:
Въздържание:                                      45дни
Количество:                                          5,4мл/норма>1,5мл/
Цвят:                                                      нормален
Ph:                                                         7,5/норма 7,2-8.0/
Вискозет:                                               2/нормален до 2см/
Втечняване:                                          30мин.

Конц.на сперм.:                                     44млн./мл.
Общ бр.сперм.в еяк.:                            237,6млн.

Общ.подвижност на сперм.:                  58%/норма >40%/
нормокинеза:                                         50%/норма >32%/
хипокинеза:                                           8%
акинеза:                                                 42%

Бр.нормокинетични спер.:                    22 000 000
Общ бр. на сперм.в еякулат:                118 800 000

Левкоцити:                                             4-5/норма 1х10^6 в мл./
Епителни клетки:                                   1

Морфология по Крюгер-нормална:      9%/норма =>14%/
Отклонения:                                          91%
Главични дефекти:                               24%
Шийни дефекти:                                   21%
Опашни дефекти:                                 23%
Цитоплазмен остатък:                          19%
Спермогенеза:                                      4%

Teratozoospermia index: 1,34%/норма <1,60/
Заключение: Намалена оплодителна способност въз основа на морфологията на Крюгер. Останалите показатели в норма.

От една страна, не че се радвам но все пак диагнозата след една година не е станала по-зле. Но след като няма промяна към по-добро за една година, трябва да отиде на уролог. Може ли да ми кажете, с тази диагноза какви изследвания вероятно ще поискат да му направят и какви може би са причините за тази диагноза?Да можем да си направим сметката!
Ако не друго, то поне да споделя с вас притесненията си!
Благодаря Ви osi_1 :thankyousign:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #104 -: Юни 09, 2015, 21:35:13 pm »
Здравейте момичета и от мен :)
Все още не сме перфектни със спермограмата, но ще ви споделя и моят "опит" дано помогна на някой.
С мъжо за 1,5 год. сме правили 3 спермограми.
Първата беше Олигозооспермия.Тук ни казаха направо инвитро   8O .След мнението на още един доки мъжо започна да пие Профертил, Неоксид, Спимен и аз му давах Трибестан .
Втората беше Астератозооспермия 30 % подвижност а + б и Кюгер 2%. Тук доки реши да правим инсе , но преди това ни изписа Андрозитол.Купихме го и добавихме към него бърканицата с мед, Неоксид и витамини от А до Я.
Третата която пуснахме преди 5 6 дни е Хипоспермия (мисля , че се дължи на факта ,че беше спал 4 часа   osi_10 ) и Тератозооспермия 3% Кюгер и цели 68% а + б.Сега чакам 15ти да дойде и да видим за кога се подготвяме за инсе. През това време (до 15,06) пие Андрозитол , Неоксид и Селен.
Желая успех на всички и да не забравяме , че на всеки 3 месеца нещата се променят при спермограмата   :bighug:
P.S Да попитам, Ако имам гъбички то инсето се подготвя за следващия месец нали ? osi_10
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #105 -: Юни 23, 2015, 10:25:38 am »
Браво, strawberry_11! Това са чудесни новини и ви пожелавам успех с процедурата!

Аз отдавна не съм писала във форума, защото нямаше нищо ново при нас... Чакахме да минат 3-те месеца с новоназначенто лечение на ММ. Днес е Денят - има записан час за спермограма, а в четвъртък сме при доки. Надявам се да има значително подобрение, но такова не е настъпило, няма да се разочаровам. Продължаваме напред и си подаваме документите за фонда - нито сме първите, нито последните...
Като гледам колко много хора около мен имат репродуктивни проблеми, а часовете в клиниките са запазени седмици напред!.. По времето на баба ми и майка ми,  хората не са имали такива проблеми, единици са били бездетните. А сега май сме преобладаващата група... Не знам на стрес ли се дължи, на мръсотията в храната ни или ни пръскат с нещо токсично?!? Както и да е... отплеснах се малко :)

Моля ви, стискайте палци, имам нужда от вашата позитивна енергия :)
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #106 -: Юни 23, 2015, 12:58:23 pm »
Абе според мен е и на храни , и на стрес , и на живот като цяло  osi_8
Стискам огромни  :wink:
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #107 -: Юни 23, 2015, 16:25:54 pm »
Времето на бабите ни си е било тяхно, нашето е сега. Вие искате ли да раждате деца на по 16, 17 години, както са постъпвали те? Младите жени и мъже имат по-добри шансове за възпроизвеждане, така ни е създала природата. Мъжкият фактор се преодолява. Кураж и успех!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #108 -: Юни 23, 2015, 17:01:48 pm »
Като сме взели да пишем искам да ви попитам за едни лекарства Флостерон и Дексофен (и двете са инжекции)Мъжо го заболя кръста и му ги биха 3 дена под ред  8O.Дали се отразява на спермограмата и на сперматозоидите като цяло.Имате ли представа?
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #109 -: Юни 24, 2015, 13:43:56 pm »
Момичета,
малко по-добре са нещата, но имаме още дълъг път да вървим...
Няма да ви занимавам с най-подробни показатели, ето само най-важното (изследването е разширено):
преди 3 месеца / сега
обем 0,8/1,2
общ брой 5,7млн/ 7млн
бързи 1%/4%
подвижни 8%/12%
нормална форма 1%/2% (реф. 4%)

Все е нещо, нали? :) Предполагам, че ако продължаваме така още няколко месеца може и да сме годни за инсе....  :wink:
Поздрави и успех на всички искащи, тръпнещи и чакащи!

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #110 -: Юни 24, 2015, 14:03:32 pm »
Разбирам те напълно.Нещо е ДА.Всяко подобрение е нещо.И ние имаххме подобрение на подвижността този месец и направо се разплаках от радост  :D Но пък обема ни е по - малък от предния път.
Запозната ли си каква горе долу трябва да е общата концентрация на сперматозоидите за инсе  :ask:
(надявам се правилно си зададох въпроса  :D ) Благодаря  :P
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #111 -: Юни 24, 2015, 15:40:06 pm »
Момичета,
малко по-добре са нещата, но имаме още дълъг път да вървим...
Няма да ви занимавам с най-подробни показатели, ето само най-важното (изследването е разширено):
преди 3 месеца / сега
обем 0,8/1,2
общ брой 5,7млн/ 7млн
бързи 1%/4%
подвижни 8%/12%
нормална форма 1%/2% (реф. 4%)

Все е нещо, нали? :) Предполагам, че ако продължаваме така още няколко месеца може и да сме годни за инсе....  :wink:
Поздрави и успех на всички искащи, тръпнещи и чакащи!
Как подобрихте обема?С добавки или нещо др.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #112 -: Юни 26, 2015, 10:27:39 am »
За инсе ни трябва още малко, не са достатъчни в момента. При референтни 20 милиона, за инсе ни трябват поне половината - тоест 10. Доки иска още една спермограма да направим, тъй като смята, че въздържанието от не пълни 3 дни ни е повлияло лошо на резултатите.
Обемът е следствие от цялостната терапия и не знам коя точно от хранителните добавки е повлияла, или е комбинация от всички.
Давам цялата рецепта, дано помогне и на други (стойностите са на ден):
ЕлГлутатион 1000мг
Вит. С - 2 х1000мг
Милгамма Н - 3х 2
Агапурин (най-ниските милиграми) - 2х1
Коензим 10 - 2х1
Цинк - 2х1
Андрозитол - 2х1
Бърканицата с мед и много сурови ядки (там не бяхме стриктни)

Доки каза, че морфологията се е подобрила изключително много! От 1 на 2% при референтни 4%. далече сме от идеалното, но все пак вървим напред.
Засега остава само бърканицата и след новата спермограма ще му мислим.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #113 -: Юни 26, 2015, 15:05:02 pm »
За инсе ни трябва още малко, не са достатъчни в момента. При референтни 20 милиона, за инсе ни трябват поне половината - тоест 10. Доки иска още една спермограма да направим, тъй като смята, че въздържанието от не пълни 3 дни ни е повлияло лошо на резултатите.
Обемът е следствие от цялостната терапия и не знам коя точно от хранителните добавки е повлияла, или е комбинация от всички.
Давам цялата рецепта, дано помогне и на други (стойностите са на ден):
ЕлГлутатион 1000мг
Вит. С - 2 х1000мг
Милгамма Н - 3х 2
Агапурин (най-ниските милиграми) - 2х1
Коензим 10 - 2х1
Цинк - 2х1
Андрозитол - 2х1
Бърканицата с мед и много сурови ядки (там не бяхме стриктни)

Доки каза, че морфологията се е подобрила изключително много! От 1 на 2% при референтни 4%. далече сме от идеалното, но все пак вървим напред.
Засега остава само бърканицата и след новата спермограма ще му мислим.
Благодаря! :)
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #114 -: Юни 26, 2015, 16:26:14 pm »


Доки каза, че морфологията се е подобрила изключително много! От 1 на 2% при референтни 4%. далече сме от идеалното, но все пак вървим напред.
Засега остава само бърканицата и след новата спермограма ще му мислим.
Морфологията не е ли 14% или тази 4% не е по Кюгер, а е друга :oops: :ask:.Малко се обърках   :D
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #115 -: Юни 26, 2015, 16:32:13 pm »


Доки каза, че морфологията се е подобрила изключително много! От 1 на 2% при референтни 4%. далече сме от идеалното, но все пак вървим напред.
Засега остава само бърканицата и след новата спермограма ще му мислим.
Морфологията не е ли 14% или тази 4% не е по Кюгер, а е друга :oops: :ask:.Малко се обърках   :D
Добър въпрос.
Това, което знам е, че преди няколко години СЗО смени критериите си. Преди за нормална се считаше морфология над 14%, а сега над 4% (все за морфология по Крюгер става въпрос). И моят мъж, както беше с морфология 7-9% и се водеше с не много добра, стана перфектен изведнъж  8O
Може някъде да се е писало нещо по въпроса тук, но аз съм го изпуснала, че имаше един момент, в който не бях много активна.
И сега в някои клиники стои референтна стойност 4%, а в други 14%. Не знам дали критериите при оценката са различни в двата случая.
Факт е, че с тази морфология при мъжа ми, не сме правили Икси, а Ин витро, т.е. явно наистина не е проблемна.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #116 -: Юни 26, 2015, 18:38:57 pm »
Вече се обърках  :D
Сега погледнах нашата спермограма има и 4% има и 14% като референтни.... Ние сме 3% доки каза , че е малко и аз не знам  osi_15 :balk_113:
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #117 -: Юни 26, 2015, 20:38:02 pm »
Прегледайте тази тема и документите, посочени в нея:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=84.0
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #118 -: Юли 07, 2015, 18:11:33 pm »
Здравейте,

Споделям с вас резултатите от спермограмата на моя съпруг и ще съм безкрайно благодарна ако тези от вас, които разбират, да споделят мнението си. Спермограмата е направена на 1.6.2015, в болница Вита, след 3 дни въздържание. Препоръчано му е да пие Orthomol Fertil plus в продължение на три месеца, след което да си направи нова спермограма. Тук бих искала да допълня, че миналата година октомври месец (след 2 месеца опити) се получи зачеване, но и за съжаление спонтанен аборт в третата седмица. След това решихме да изчакаме известно време и сега от 3 месеца опитваме отново. Много обезпокоителни неща прочетох за тази диагноза, надявам се компетентните участници във форума да могат да ми дадат повече информация с оглед на отделните показатели и препоръчителни бъдещи стъпки. Благодаря предварително!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #119 -: Юли 07, 2015, 19:07:25 pm »
Има тема която задаваш въпросите към медицинското лице Д-р Мели :) Отговаря на всеки когато може :) Изписаха ли ви нещо за подобряване на бройката ?