0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #20 -: Юли 28, 2014, 08:41:44 am »
Здравейте на всички! Ето я спермограмата на мъжа ми дадена е след 3 дни въздържание в клиниката на Щерев.. Знам че е много зле но кажете според вас има ли лечение или начин на подобрение на сперморамата, че май ще се очертава ин-витро,  osi_1
Ако има значение на 28 години е, благодаря Ви предварително!

Материалът е :даден на място

Време на втечняване в лабор.условия: 20 минути

цвят :белезникав

обем: 2.4

рН: 7.2 - 7.8

вискозитет: 1

мирис: нормален

Желатинови конгломерати: Не

Аглутинати: Не

Бактерии: Да

Кръгли клетки: 0 (<5 млн/мл)

Обща концентрация на сперматозоиди/1мл 2.4 (20.10 6/ml)

Нормокинетични сперматозоиди (А+B): 4.5 %(≥ 50%)

A. с бързи линеарни постъпателни движения (ЛПД) 0 %

B. с бавни ЛПД 4.5%

Хипокинетични: 0 %

акинетични 95.5 %

концентрация нормокинетични сперм. (A+B)/1мл 0.1 (10.10 6/ml)

Обща концентрация на нормокинетични сперм.: 0.25 (20.10 6/ml) в обема

Заключение: много тежка Oligoasthenozoospermia
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #21 -: Септември 16, 2014, 22:16:11 pm »
Момичета, здравейте :) Един въпрос - последен полов контакт понеделник вечерта, проблем ли ще е да се пусне спермограма четвъртък през деня? Дали не е малък срокът? Имахме час за петък сутринта, но четвъртък вечерта ни предстои важен празник и ще се пийва, а знам че пречи за спермограмата :) Благодаря :)
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #22 -: Септември 16, 2014, 22:36:46 pm »
Добре е времето, достатъчно, но не прекалено дълго. Успех!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #23 -: Септември 16, 2014, 22:43:00 pm »
Благодаря ти, Цигу :) :bighug:
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #24 -: Септември 20, 2014, 11:17:38 am »
Здравейте, за първи път път пиша в сайта, но ви чета отдавна. При моят съпруг диагнозата е азооспермия. Направихме биопсия на тестисите и се оказа,че сперматогенезата е до стадий първичен сперматоцит - липсва завършена сперматогенеза. Според вас с това заключение имаме ли шанс за ИКСИ.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #25 -: Септември 22, 2014, 14:50:59 pm »
himbeere, виждам, че никой не се е отзовал с коментар. Аз също не мога да отговоря на въпроса ти.
Попитай д-р Даскалова в тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45609.0

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #26 -: Октомври 01, 2014, 16:10:44 pm »
Здравейте,попаднах на тази тема след ровенето ми из интернет.Първо се извинявам ако съм сгрешила и темата и форума.При нас нещата са малко по-различни,но главно сега ми е притеснено за здравето на съпруга ми и се надявам на съвети.
Преди 2 дни след спермограма поставиха диагноза на съпруга ми Asthenoteratozoospermia.Преди не е имал проблеми имаме си две деца ,но решихме да си имаме трето и понеже вече 8 месеца не се получава направихме първо при мен изследвания и понеже не се показаха отклонения направихме по препоръка на доктора и спермограма.
Въпроса ми главно сега е свързан със здравето на съпруга ми защото се притесних.Мога да мина и без трета бременност ,въпреки и много желана,но искам някой да ми обясни ако може тази негова диагноза освен с репродуктивен проблем свързана ли е с някакъв вид заболяване и при какъв доктор да направим консултация?Защото под диагнозата пише само да се насочим към IVF специалист ,а доколкото разбрах от интернет ,това е свързано с инвитро, което не ни е вариант.Просто ако някой може да каже дали тази диагноза е свързана със друг здравословен проблем ще съм му благодарна.Забравих да кажа ,че съпруга ми е на 39 г,а аз на 34 г. Предварително благодаря.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #27 -: Октомври 01, 2014, 19:10:51 pm »
Здравей, novatori.
Къде правихте спермограмата - в лаборатория или в специализирана репродуктивна клиника? Би ли споделила къде и какви са конкретните резултати? Имай предвид, че за да се постави диагноза, са нужни поне две спермограми от клиника, които са направени не от лаборанти, а от специално обучени специалисти, и по конкретни параметри, включително морфология.

Asthenoteratozoospermia означава намалена оплодителна способност на сперматозоидите заради поднормени брой, подвижност и правилна морфология. Следващата стъпка е търсене на причините за проблема, а те може да са различни по вид и давност. Нужни са преглед при уролог/андролог, хормонални изследвания, а понякога и генетични изследвания.

Цитат
искам някой да ми обясни ако може тази негова диагноза освен с репродуктивен проблем свързана ли е с някакъв вид заболяване

Няма еднозначен и ясен отговор на въпроса ти, защото не е ясно дали мъжът ти има правилно поставена диагноза и причините за нея. В някои случаи проблемите не са сериозни и лечението не е задължително, ако не се цели забременяване на всяка цена. Понякога малки промени в стила на живот (горещи душове, стегнато бельо, пушене, употреба на алкохол, липса на физическа активност, редовно излагане на вредни вещества на работното място) водят до незабавно подобрение, а тези промени по принцип са добри за комплексното здраве на мъжа, не само за репродуктивните му способности.

А диагнозата не означава непременно, че спонтанна бременност е невъзможна. Този форум познава много случаи, които опровергават лошите прогнози. Много похвално е, че си загрижена за партньора си и за здравето му. Късмет!
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #28 -: Октомври 02, 2014, 10:17:33 am »
Благодаря за отговора.
Спермограмата е направихме в клиника ,а не в лаборатория

Метод на получаване-на място
Температура-стайна
Получена проба-пълна
Вискозитет-нормален
Втечняване-нормално
Цвят-характерен
Мирис-характерен
Агрегация-липсва
Аглутинация-липсва
Коагулуминати-липсва
Клетъчни елементи-незрели полови клетки,дебрис
PH   -8   референтни 7.5-8
дни въздържание-6
vitality test 65% референтни >58%
                                            -
Обем на еякулата 4,17мл   референтни>1,5
                                                           -
концентрация 43,6 млн/мл  референтни>15млн/мл
                       181,81 млн/еякулат референтни> 39 млн/еякулат
Мотилитет
прогресивно подвижни 23,86%    референтни> 32%
бързи прогресивно подвижни(типА)    8,26%  референтни> 25%
Бавни прогресивно подвижни(типВ)    15,60%

Непрогресивно подвижни 7,34%
Неподвижни  68,80%
ОБЩ   мортилитет  31,20%  референтни>40%


Кръгли клетки концентрация 0,4 млн/мл  референтни <1млн/мл


Морфология по КРЮГЕР
Нормални форми 2%  референтни>15%
Патологични форми  98%            референтни от 5% до 14%
 
Базова класификация
Нормални форми 4 сперматозоида 2%
Деформации на главата 196   98%
Деформации на шийка и цитоплазмени остатъци   14  сперматозоида  7%
Деформации на опашката   14  сперматозоида  7%


Заключение    Asthenoteratozoospermia

Препоръка Консултация с  IVF     специалист


Бележки ЦФАР


Ето това е  цялата информация
« Последна редакция: Октомври 02, 2014, 11:15:00 am от novatori »
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2014, 22:02:00 pm »
Здравейте, момичета. През април съпругът ми си направи спермограма, в която имаше леки отклонения. Подвижността му беше 49%, имаше завишен брой левкоцити (при норма 3-5 неговите бяха 10-12). Последваха изследвания, за да се установи от какво са левкоцитите, но всичко излезе наред. Все пак урологът му изписа АБ и Андрозитол (за повишаване на оплодителните способности). Андрологът ни посъветва да направят на съпруга ми доплерова сонография, за да се отхвърли варикоцеле, но урологът прецени, че няма нужда.Този месец решихме пак да повторим спермограмата и ето го резултата- малко по-лош от предишния път.


ТЕСТ :                                            ОТКЛОНЕНИЕ :                       РЕЗУЛТАТ :                  РЕФЕРЕНТНИ
                                                                                                                                                     СТОЙНОСТИ:

ДНИ НА ВЪЗДЪРЖАНИЕ :      N         3         (3-5)   
СПЕРМАЛЕН ОБЕМ :         L         1,6         (2.0-6.0 мл.)
ВРЕМЕ НА ВТЕЧНЯВАНЕ:               15         ( 1-60 мин.)      
рН:                        8         ( 7,2-7,8 )
ВИСКОЗИТЕТ:            H         2         ( 0,1,2,3,см.)
ЖЕЛАТИНОВИ ТЕЛЦА:         N         -         ( - )
ЦВЯТ:

СПЕРМАЛНА КОНЦЕНТРАЦИЯ:      N         91,4         (20-250х106/мл.)

ПРОГРЕСИВНИ ДВИЖЕНИЯ:      L         46         (> 50%)

БЪРЗИ ПРОГРЕС. ДВИЖЕНИЯ:      L         41         (%)

БАВНИ ПРОГРЕС.ДВИЖЕНИЯ:               5         (%)

БЕЗ ПРОГРЕСИВНИ ДВИЖЕНИЯ:               3         (%)

НЕПОДВИЖНИ :                     51         (%)

ОБЩА СПЕРМ.КОНЦЕНТРАЦИЯ:               67,27             (20-1500х106/обем)

НАЛИЧИЕ НА ДРУГИ КЛЕТКИ:
ЛЕВКОЦИТИ :            H         8-10                ( 3- 5 )
МЛАДИ КЛЕТКИ ОТ СПЕРМ.РЕД:                               ( + / - )
СПЕРМАЛНИ АГЛУТИНАТИ:                                 ( - )

ПОДВИЖНОСТ И ПРЕЖИВЯЕМОСТ
на  2 РИ  час            30               (%)
на 4 ТИ  час            21               (%)          на  18 ТИ  час            16 хипокинетични         (%)


МОРФОЛОГИЯ НА СПЕРМАТОЗОИДИТЕ:

НОРМАЛНА МОРФОЛОГИЯ :      от 200 клетки -     34 бр.     17 %                ( >14 % )

   аморфни -  23                 шиловидни глави-   28
   макро-                             шийни дефекти-    27
   микро-     24                   опашни дефекти-   
   двойни глави-  9            цитоплазматични остатъци- 55

ЗАКЛЮЧЕНИЕ:               Asthenozoospermia
(N-нормални стойности; L-ниски стойности; H-завишени стойности ; HH-силно завишени стойности )

Междувременно при мен се извършва ежемесечно проследяване на овулацията и след доказването й приемам Дуфастон. Предстои ми цветна снимка. Гинеколожката ми предложи да опитаме с инсеминация, ако с тръбите всичко е наред. Притесняват ме тези левкоцити, които все си стоят. Чудя се защо след Андрозитола няма поне малко подобрение, а дори излиза по-лош резултат.


*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #30 -: Ноември 06, 2014, 13:33:10 pm »
Здравейте, момичета.

И аз както повечето тук, които пишат за първи път, от известно време чета, но все отлагам публикуването на нашия случай. Ето, че моментът дойде и моля за вашето мнение и подкрепа.
С половинката ми започнахме опити за бебе преди 7-8 месеца, но до момента са неуспешни. Аз съм на 31, а той на 40 години. Аз съм с редовен цикъл, направих и хормонални изследвания, които се оказаха в норма (с изключение на свободния тестостерон, който е леко под нормата , а това доколкото знам не е проблем). При мен проблемът, ако може да се нарече така е обърната матка. Знам, че много голям процент жени имат подобна анатомична особеност, без това да оказва особено влияние върху забременяването...
Сега за половинката - направихме нормална спермограма. Диагнозата е много тежка Oligoasthenozoospermia и Хиповолемия. Консултира ни д-р Бъчваров в клиника Щерев. Отделно има проблем с единият тестис - водел се "асансьорен". След травма в детството, тестисът е останал по-малък и се качва нагоре. Това е проблем, тъй като по-високата температура в близост до тялото оказва влияние на качеството на сперматозоидите, нали?
Отделно от това, приятелят ми има много натоварен период, свързан със стрес в работата и други тревоги. Надявам се, че когато се поуспокоят нещата, ще се оправят и резултатите.
Бъчваров каза, че ставаме за инвитро, но назначи терапия за следващите три месеца, като идеята е да стигнем поне до ниво инсеменация.
Сега половинката трябва да яде по 150 грама сурови ядки на ден, да спортува. Той пие умерено и не пуши, което е добре. Взима фертил ейд за мъже, Трибестан (но ще го спрем след първата опаковка, защото Бъчваров каза, че вече не го правели като хората), Глутатин (не сме го купили още, няма го по аптеките) и Агапурин за кръвообръщението.
Освен това, предложи да си направи генетичен тест, защото при толкова лоша спермограма, трябвало да се провери и тази възможност.
Да добавя малко история - той е имал прилични спермограми преди години, една недоносена спонтанна бременност и две неуспешни инвитро процедури с предишната партньорка. Но тогава по-скоро проблемът е бил женски, а не мъжки.
Това е нашият случай накратко...
Ще съм благодарна да споделите вашия опит, мнение за Бъчваров и препоръки относно режим на хранене, също така и пози, подпомагащи забременяването с обърната матка.
Поздрави и успех на всички тук!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #31 -: Ноември 07, 2014, 14:26:50 pm »
yollie, и аз съм с обърната матка и съм питала 4-5 гинеколога дали пречи на забременяване- мнението е едно и също- не! Няма никакво значение. Успех с лечението на другите неща.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #32 -: Ноември 11, 2014, 11:53:54 am »
Привет,
благодаря Poli_s за отговора.
От днес започвам и аз да пия Fertil aid за жени. Ако не помогне, поне няма да навреди, нали така :)
Някой пил ли е тези добавки, споделете мнение за тях. Малко се притеснявам дали се напълнява, тъй като в момента спирам цигарите и в комбинация с тези добавки... а не ми се иска да наддавам на тегло.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #33 -: Ноември 22, 2014, 14:41:28 pm »
правихме спермограма в СЕЛЕНА може ли някой да ми каже резултатите показатели добри ли са като я прикача на даден мейл
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #34 -: Ноември 22, 2014, 17:50:38 pm »
Прикачете я да я видим и ще кажем според нашите знания, без да сме лекари на какво да се обърне внимание.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #35 -: Ноември 22, 2014, 21:27:50 pm »
lilina7778, както Маги е писала, публикувай тук в темата с прикачен файл, само да допълня:

Отваряйки прозореца  Публикувай отговор, под него има
+Прикачени файлове и допълнителни опции(в червено), кликваш-->  Прикачи: , клик върху Browse .....
« Последна редакция: Ноември 22, 2014, 21:46:16 pm от marsi »

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #36 -: Ноември 24, 2014, 07:28:09 am »
ще може ли разчитане и съвети за спермограмата
« Последна редакция: Ноември 24, 2014, 07:30:36 am от lilina7778 »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #37 -: Ноември 24, 2014, 11:00:48 am »
Спермограмата е идеална.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #38 -: Декември 28, 2014, 17:40:21 pm »
Здравейте,

Партнъорът ми има диагноза много тежка олигоастенотератозоо-(последния да затвори вратата)-спермия. Само 4,1 млн сперматозоида в целия еякулат. Причината изглежда е проблем с щитовидната жлеза. Пие 8 вида предписани неща в конски дози и се готвим за ИКСИ. При мен всичко е наред. Дали за 3 месеца ще се подобри достатъчно и имаме ли шанс?
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #39 -: Декември 29, 2014, 13:51:26 pm »
Amanda_ai, медицината вече е доста напреднала и се преодолява мъжкия фактор. Количеството не го мисли, по-важно е качеството. При моя мъж количеството беше по-малко от 1 млн. и успяхме два пъти  :) Не беше лесно, но важен е крайният резултат.
Не разчитай на кой знае какво подобрение след 3 месеца, но при нас имаше полза от приемането на Клостилбегит и Андризитол по отношение на качеството на сперматозоидите. И съответно, лечението беше предписано от лекар.
За да успеем, сме прилагали ИКСИ оплождане, а за подбора на сперматозоиди - ИМСИ и МАКС. Времето за въздържание преди даване на материал за обработка също се оказа от значение. При момя мъж най-удачно беше въздържание само от 2 дни.
Всичко това е необходимо да обсъдите внимателно с доктора и ембриолозите.
Успех и късмет!