0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #420 -: Юни 06, 2014, 10:47:10 am »
Healthy,аз в 7 седмица имах пулс и на двете ембриончета,като на едното пулса му бе по-забавен и в 8 седмица спря да се развива,но аз още от 5 седмица бях с болки и кървене,така,че спокойно....  :crossfingers:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #421 -: Юни 06, 2014, 10:53:04 am »
Healthy, при мен в 7-ма седмица се видяха сърдечни пулсации, но хубав пулс имаше в 8-ма седмица.
Важното е, че си при правилния доктор, можеш да му се довериш.
Късмет!


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #422 -: Юни 06, 2014, 11:53:11 am »
Благодаря за отговорите. Седя и се надявам :-)
В сряда (преди 2 дни) когато ме гледа доктора, каза че ембриончето е пета седмица (нищо, че по календар съм 7ма), а в 6та трябва да се види пулс, т.е. след една седмица. Седя си и си кротувам, приемам си всичко каквото ми е назначено за запазване на плода и си мисля хубави неща. Гоня страховете по някакъв начин. Иначе се чувствам добре.
А много обичах да пия кафе, пиех по 2-3 на ден... като забременях ги редуцирах на едно. Според вас то пречи ли по някакъв начин, все пак е стимулант, но аз го пия веднъж на ден с наслада и подправено с мляко или малко сметанка?
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #423 -: Юни 06, 2014, 12:06:53 pm »
По едно по-слабо кафе на ден не е проблем :D
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #424 -: Юни 06, 2014, 14:36:24 pm »
healthy, нали става дума за спонтанно забременяване? Тогава изчислението от датата на последната менструация е ориентир за това в коя седмица си, обаче при една по-късна овулация моментът на зачеването, респективно имплантацията е по-късен, в сравнение със случаите на овулация на 14-ти ден от цикъла. Ако при теб е станало по-късно в рамките на цикъла зачеването, това може да е обяснението, че плодния сак е по-малък и още не се долавя пулс. Това е само предположение, но не изключено да е реалното обяснение в случая.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #425 -: Юни 06, 2014, 14:55:11 pm »
Хелти, чакам с нетърпение да се похвалиш другата седмица  :bighug:

Блу, напълно си права - излишно се престаравам с ранното спиране на магнезия, но просто така го почувствах.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #426 -: Юни 06, 2014, 18:41:03 pm »
Благодаря :-)
Ще пиша
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #427 -: Юни 07, 2014, 17:18:50 pm »
Здравейте,момичета

Днес (бях в елитис) ми стана лошо и постепенно ми прималя ,подкосиха ми се краката ,премрежи ми се погледа и добре,че мъжа ми беше с мен щях да падна ,бързо седнах и после като ми поотмина забелязах,че се бях изпотила изведнъж.
Много се уплаших 8O пред припадък бях,за първи път ми се случва :?От какво може да е
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #428 -: Юни 07, 2014, 17:29:30 pm »
Обезводняване или ниска крьвна захар? Носи вода и солети за всеки случай. И се изследвай за гестационен диабет, като му дойде времето.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #429 -: Юни 07, 2014, 18:07:14 pm »
Mih, недостатъчното хранене и поемане на течности може да са причина. Като се има предвид, че не можеш да се храниш, а все пак си с две бебчетата.
Аз като отслабнах с толко килограми за кратко време, докторите ме предупредиха, че може да колабирам. Точните им думи бяха, че не трябва да се притеснявам за бебето, че то си взима всичко от мен, а трябва да се притеснявам за себе си, за моето здравословно състояние.
Ти все още ли не се чувстваш добре като се храниш? Аз поне още съм така, но се насилвам и после търпя да ми е гадно  :(


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #430 -: Юни 07, 2014, 18:23:56 pm »
Благодаря ,Цигу ,Mgstra :bighug

Все още ми е лошо,но по-малко (е понякога цял ден ).Не се оставям  гладна и жадна,но определено особено водата е малко (един литър не стигам дори).Хапвам и плодове иначе.Те ми се услаждат поне :wink:.Хапвам  3 пъти на ден,но не обилно.
Mgstra,дано ти отмине бързо,че наистина е много неприятно :(Да можем да си хапваме и пийваме(какви ли не сокове пробвах нищо не ми харесва).
И хемоглобина ми е нисък-мъча се с хапчета,които не успях да пия,а сега пия тотема ампули от вчера ги почнах.

Лека вечер  :)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #431 -: Юни 07, 2014, 21:25:18 pm »
Момичета, знам, че вие всички сте много напред и искам да питам кога трябва да се правят някакви изследвания на кръв и урина - да не закъснея  :D Засега ходя на прегледи при д-р Тимева и никъде другаде. Откога трябва да започна по ЗК при някой лекар, нали така се ходи?
Иначе съм добре. Само сутрин ми е гадничко, от четката и пастата ми е много гадно по всяко време. не понасям кафе и мога да изтърпя само моя си парфюм. Като дойде обяда имам доста голям апетит и ми се дояждат необичайни неща (спрях да гледам реклами, защото ми се дояде чипс и кренвирши). Гърдите ми порастнаха и освен, че ме болят, зърната ме щипят и сърбят. Хапвам много плодове и зеленчуци, от които ми се подува корема и ме понаболва и после по цяла нощ треперя да не би да е от друго болката  :D и ви се жалвам тук. Благодаря много за търпението и помощта  :bighug:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #432 -: Юни 08, 2014, 16:01:19 pm »
Catcat,
Моята ситуация като при Тома Неверни беше следваната - 10-ти ден след закъснението - преглед при моята си гинеколожка - установяване на плоден сак. Следващите дни бях в някаква истерия, че нещо не се развило, че ще се повтори ситуацията от преди, затова отидох при личната лекарка и взех направление за преглед и отидох в болница Св.София, защото ми е доста близо до работата и така нямаше да се налага да казвам къде отивам и т.н. Да, обаче ЛЛ ми дала направление за ЖК, която се започвала от около 10 г.с. /ох, не съм сигурна за седмицата/ и лекарката от Св.София ме записа там. В 12 г.с ме викна да пусна изследвания- кръв, урина, СПИН, Хепатит, Кръвна група с резус фактор, претегли ми килограмите и т.н. Тя трябваше да ми вземе тогава и кръв за БХС и да ми направи преглед, но аз бях отишла 2-3 дни преди това при моята си гинеколожка и си го бях пуснала. После само й занесох резултатите. И понеже все нещо ме съмнява / 8O /, си ходя и при двете  8)
БХС се прави в 12 г.с. ще ти измерят на ембриона Нухална гънка, ностна костица и т.н. ще дадеш кръв в МД и резултатите ще ги имаш до 3 дни /и от Интернет можеш да ги изтеглиш/.
Честно казано не знам колко прегледа се полагат по ЗК при ЖК  8O И ме ме интересува много този въпрос...
Успех, мила  :D
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #433 -: Юни 08, 2014, 16:07:28 pm »
здравейте,момичета  :wink: Искам да попитам следното.. На 28,05 ми беше трансфера,на 25,05 пункцията. коя гестационна седмица съм според вас,ако съм бременна? нещо не мога да ги схвана тези калкулатори. моля помогнете :ask:
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #434 -: Юни 08, 2014, 16:22:23 pm »
kremenka,

Кога ти е първия ден на последната менструация? Седмиците се броят от тази дата....малко е смотано поне според мен, но е така. Броиш цели седмици (7дни) навършени и остатъка е че си в цялата седмица + тези дни.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #435 -: Юни 08, 2014, 16:38:56 pm »
Мих, аз имах много силно гадене първите месеци, свалих 5 кг.Пиех само газирана вода с лимон от всичко друго ми ставаше лошо.Сега става и топло и съвсем ще ти падне и кръвно, внимавай.

Внимавайте с плодовете, не за друго, а има такива дето действат като разхлабително - череши, кайсии.После от тях боли корем.Аз на ЖК се записах някъде около 10 седмица и тогава ми пуснаха първите изследвания по ЗК.Иначе първата ФМ направих в София при доц.Димитрова там направих и БХС.През цялата бременност съм се следила на две места.

*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #436 -: Юни 08, 2014, 18:21:44 pm »
Mousyt, при инвитро не се изчисляват на база ПМЦ, а на база трансфер.

Kremenka, ето ти един много точен калкулатор, който е в зависимост от трансфера - на 3-ти или 5-ти ден:
http://ivf.ca/fet3dayduedate.php

В обикновена ЖК смятат седмиците, спрямо ПМЦ, без значение от зачеването, но в моята инвитро клиника изчисляват седмиците, спрямо трансфера. Поне така е в Надежда, за другите не съм сигурна.
« Последна редакция: Юни 08, 2014, 18:24:57 pm от mgstra »


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #437 -: Юни 08, 2014, 18:36:52 pm »
Mgstra, на мен никога не са ми ги изчислявали спрямо пункцията или трансфера, дори и в ин витро клиниката ми. А да не говорим за всички останали лекари - на ЖК, и в Токуда, където раждах.

P.S. Знам, че е по-точно, но никой не го прави...
« Последна редакция: Юни 08, 2014, 18:40:31 pm от 47 Smiles »
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #438 -: Юни 08, 2014, 18:56:28 pm »
Аз по този повод се коригирах и добавих, че в мойта клиника е така.
При първото ми раждане, в болницата се съобразиха с датата на термин, определена ми от клиниката, а не от ПМЦ. Разликата при мен е една седмица.


*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #439 -: Юни 08, 2014, 20:17:22 pm »
И на мен ми беше адски странно защо го определят по ПРМ, след като знаят точната дата на зачеването, но и в клиниката ми го смятат по тази дата. Единственото място досега на което са ме питали за точните дати на пункция и трансфер беше при пускането на БХС - иначе и на ЖК и на ФМ и в клиниката всеки път записват датата на цикъла.... Доколкото помня обаче, бях смятала по един такъв калкулатор от датата на трансфер/пункция и ми излезна същото, т.ч. и аз не знам. При мен май няма огромно значение, защото и на УЗИ като ме гледат излизам до ден в тази седмица, която ми е и по изчисления, т.ч. явно си пасва. От друга страна цялото това мерене е за ориентир, все пак вскяа бременност е различна и не може да сме в едни и същи рамки според мен ;)