0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #920 -: Юни 01, 2015, 10:48:41 am »
Благодаря Синеочка,супер окуражаващо звучи и да,колкото беше възможно максимално действахме.
Много се надяваме да е успешно,но ако все пак не е,няма да униваме.Както казваш,всеки нов месец е нова надежда.Дано само при всички бебеправещи не отнема ужасно много време защото чакането е тегаво.

Цветенце,стиснати палчета и от мен.Днес е празник на децата,дано е и твоя празник с положителен резултат.



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #921 -: Юни 01, 2015, 12:26:53 pm »
Категорично отрицателен.....плача си като малко дете  :lol: Сякаш някой се шегува с мен....чакаш чудото и точно тогава цикъла ти решава да си закаснее,сякаш сяда отстрани и нарочно да се подиграва.Много е тъжно,но до утре ще мине и така.Благодаря ви и успех на всички
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #922 -: Юни 01, 2015, 12:57:38 pm »
Категорично отрицателен.....плача си като малко дете  :lol: Сякаш някой се шегува с мен....чакаш чудото и точно тогава цикъла ти решава да си закаснее,сякаш сяда отстрани и нарочно да се подиграва.Много е тъжно,но до утре ще мине и така.Благодаря ви и успех на всички


Цветенце,незнам точно предисторията ти,но се опитай да го преодолееш и да имаш надежда за по натам.Знам,че не е лесно,но някак трябва да се справяме с това.Съжалявам за неуспеха този месец,не губи вярата си и продължете напред.
Нямам представа на каква възраст си,дано имате време за още опити.

Днес излезнаха резултатите от микробиологията ни,отрицателни са и при двамата.
« Последна редакция: Юни 01, 2015, 12:59:09 pm от ДАЛИНДА »



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #923 -: Юни 01, 2015, 13:03:43 pm »
Цветенце, понякога се случва от самото бебеправене цикълът леко да измести дължината си. На мен ми се е случвало 2-3 пъти. Малко е травмиращо, но както ти казах - нов месец- нова надежда. Кубрат Пулев след мача с Кличко много хубаво го каза "Продължаваме напред!". Отчаянието е най-лошият съветник, не му се отдавай!


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #924 -: Юни 01, 2015, 13:09:18 pm »
Ех, Цветенце, много съжалявам, хайде късмет в следващия цикъл!  :hug2:
Имаш ли регистрация тук в Овулационния календар (той много помага за определяне на фертилните дни), а също може да добавиш и тестове за овулация, не знам дали си ползвала досега. Ако поставиш линк към графиката в подписа си, така по-лесно можем да проследим цикъла и евентуално да дадем някакви насоки. Писала съм тук в повечето теми как се поставя линк, може и да си чела, но ако има нужда, пак ще го напиша. 

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #925 -: Юни 01, 2015, 13:28:31 pm »
Marsi ще потърся после и ще си направя графика  :wink: Не  съм много млада вече 27  :lol: Мисля,че като се наспя тази вечер и ще съм ок.Сега се моля поне цикъла да дойде  :lol: :lol:
И аз забелязах,че откакто пробваме(няма година)цикълът ми все играе.Дано си пристигне сам цикъла,хич не искам на лекар....а и на 12 на почивка отивам-задължително е да дойде и да свърши дотогава  :P
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #926 -: Юни 01, 2015, 13:33:25 pm »
Цветенце, съжалявам за отрицателният резултат! Прегръщам те.

Не  съм много млада вече 27  :lol:
А това ще се направя, че не съм го прочела. :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #927 -: Юни 01, 2015, 14:32:12 pm »
И аз!
И коментара ще спестя...



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #928 -: Юни 01, 2015, 18:08:15 pm »
Здравейте пак и от мен...
Криси ,Делинда стискам палчета !
Днес док ми постави диагноза ЛУФ....Много рев много нещо. Август като се върне мъжо от чужбина ще направим спермограма (дано всичко при него да е ок )  и док каза инвитро . Предложи ако искаме да пробваме с прегнил,ама аз се чудя дали да си губим още времето...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #929 -: Юни 01, 2015, 18:11:28 pm »
Тедичка, колко фоликулометрии имаш, за да имаш диагноза ЛУФ? Миниум 3 последователни трябва да са... Иначе за прегнила - според мен пробвайте, има момичета при които се пукат от прегнил фоликулите, при точната доза и таймиране :)  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #930 -: Юни 01, 2015, 18:18:14 pm »
За съжаление три последователни цикъла -задържани фоликули.На втория цикъл пих дуфастон за да изчистим каквото има .През третия цикъл всичко почна добре ,на 9-ти ден два фоликула на десния яйчник по 13мм и 16мм  и днес 23-ти ден един 30мм :( Силно се надявах като съм ги изчистила миналия месец сега всичко да е ок но днес всичко се срина.....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #931 -: Юни 01, 2015, 19:52:54 pm »
Не губи надежда, най-хубаво е, когато проблемът е ясен :) Така стъпка по стъпка ще се намери решение :) Много момичета се повлияват супер от прегнила и си пукат фоликулите :) СТискам ти силно палчета положителният ти резултат да е мнооооогооо близо :)  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #932 -: Юни 01, 2015, 23:20:35 pm »
Tedichka, съжалявам за диагнозата, но поне знаете причината. Желая ти бързо преодоляване на проблема!
Да напомня, че с диагноза ЛУФ синдром можеш да кандидатстваш за финансиране от фонда. Коментирахте ли тази възможност с лекаря?

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #933 -: Юни 02, 2015, 00:17:16 am »
Не още ,защото мъжа ми е в чужбина ...август като се прибере ще направим спермограма и да се надяваме всичко да е наред и ще обмисляме вариантите.
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #934 -: Юни 02, 2015, 10:07:00 am »
http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.com/2010/03/blog-post_14.html?m=1  Здравейте,все по често намирам статии за зависимостта между пх на организма и забременяването. Какво мислите по темата?


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #935 -: Юни 02, 2015, 16:40:53 pm »
Със сигурност киселинността има значение и за забременяване и за износване :) Като цяло целият баланс в организма е важен :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #936 -: Юни 02, 2015, 17:08:05 pm »
Здравейте!
От 8 месеца правим опити за бебе, преди няколко месеца започнахме с изследванията- хормони, цветна снимка- всичко е ок, спермограма- добра, но щом се записвам в тази тема, значи няма резултат.
От известно време живеем в чужбина и тъй като изчетох предните страаници, бих искала да попитам дали има жени, които живеят във Франция и които могат да ме насочат как се случват тук нещата.
Изследванията ни са правени в България.
Благодаря ви предварително и дано в най- скоро време да видим желаните две черти :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #937 -: Юни 02, 2015, 19:04:43 pm »
Pav-laЗдравей и добре дошла! Дано не се задържиш за дълго в тази темичка :) Аз живея във Франция, пиши какво те интересува конкретно. За да ти отговоря максимално информативно, трябва да ми кажеш поне от кой град си, осигурена ли си, имаш ли carte vitale?

Благодаря ви момичета за стиснатите палци  :bighug: Много е рано за симптоми, ясно ми е, този месец си бях казала че няма да следя симптоми, защото всеки път съм 100% сигурна, че имам всички симптоми и всеки път са по-различни от миналия месец и все си ми идва, та даже и по-рано  :lol: :lol: osi_13
« Последна редакция: Юни 02, 2015, 19:07:54 pm от Krisi08 »


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #938 -: Юни 02, 2015, 19:20:26 pm »
Живея в Ниор, близо до Поатие, осигурена съм, имам и комплимантер. Интересуваме, дали да мина през женералиста, за да стигна до специалист тук или просто да си харесам клиника. Ако този цикъл не е станало имаме още 2 и става година. Много ли се чака, както обикновено тук. Четох из френските форуми и там направо се уплаших- 7-8 месеца за репродуктивен специалист, не всеки месец имат достатъчно часове за да следят фоликулите. Като цяло ми звучи като още една загубена година и след това асистенции- инсеминация и инвитро.   
Знам, че има момичета, които се опитват от години, но аз започнах да се отчайвам. Съпругът ми ми дава упора, но го усещам, че и на него му влияе.
Благодаря ти, Krisi08 :)
А това ми е графиката- http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&a%20%85%20rLoginName=pav-la
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #939 -: Юни 02, 2015, 20:40:25 pm »
Добре дошла, Pav-la, не успявам да видя графиката с линка, който си копирала.
Ето този линк отваря твоята графика:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=pav-la
Базалната температура изглежда нестабилна (тези покачвания и спадове във фоликулна фаза), но може да е от начина на измерване, спазваш ли всички изисквания: сутрин непосредствено след събуждане, приблизително по едно и също време. Най-добре измерването да се прави вагинално или ректално, ако използваш дигитален термометър, трябва да се изчака по-дълго, около 3-4 мин. след сигнала, живачен термометър- около 10 мин.