0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #860 -: Май 25, 2015, 14:05:17 pm »
Здравейте момичета,
идвам от УЗ за проследяване след стимулация.Днес,девети ден от цикъла има доминантен фоликул от дясно-10,5мм.
И два по-малки имало и нещо за деформиран чух.Сякаш не беше доволна лекарката от видяното,за разлика от предишната стимулация.
Изпрати ме да изследвам пак пролактин и естрадиол.Притеснява я TSH,но аз съм от 6 дни на новата доза и е рано да се е повлиял.В сряда на 27.05.отново на УЗ.
Незнам дали са добре нещата като цяло,можеби довечера като излезнат резултатите и ги коментираме ще стане по-ясна картинката.
Това е засега.

Магнолийка,и аз мисля,че е твърде рано за симптоми.Това което чувстваш може да е пролетната умора както казва Синеочка,може и да е инцидентно.Аз такива усещания си имам почти постоянно...
« Последна редакция: Май 25, 2015, 15:50:40 pm от ДАЛИНДА »



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #861 -: Май 26, 2015, 00:22:00 am »
ДАЛИНДА, с Клостилбегит ли е стимулацията? Предполагам лекарката не е много доволна, защото е очаквала повече от един доминантен фоликул, но пък  и една качествена яйцеклетка да се получи, пак би било добре. Този доминантен фол. е добър като размер за този ден от МЦ.
Успех!

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #862 -: Май 26, 2015, 08:14:10 am »
Да,с Клостилбегит е.За 5 дни,два пъти по 1 таблетка.
И тук ти благодаря,Марси.
Много много не ми обяснява лекарката,освен ако аз не разпитвам.



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #863 -: Май 26, 2015, 08:42:15 am »
Много много не ми обяснява лекарката,освен ако аз не разпитвам.
те всички май са така  :lol:
И аз в началото се притеснявах да разпитвам, но после направо си отивах с написаните въпросчета, да не забравя нещо  :), и си карах поред.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #864 -: Май 26, 2015, 11:23:44 am »
Здравейте момичета:)
Последен цикъл на 25.04 с продължителност 33-34 дни.На 14.05 Аг-то видя фоликул 18мм(тук вече почва невежеството ми-точен ден на овулацията).Позволих си да пусна чхг снощи-0.498,но сега на трезва глава смятам,че е мн рано с тази късна (надявам се случила се навреме)овулация.Вие как мислите?Лутеалната фаза не е ри кратка ?
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #865 -: Май 26, 2015, 13:41:15 pm »
Здравейте момичета:)
Последен цикъл на 25.04 с продължителност 33-34 дни.На 14.05 Аг-то видя фоликул 18мм(тук вече почва невежеството ми-точен ден на овулацията).Позволих си да пусна чхг снощи-0.498,но сега на трезва глава смятам,че е мн рано с тази късна (надявам се случила се навреме)овулация.Вие как мислите?Лутеалната фаза не е ри кратка ?

Цветенце,по  принцип един тест със стойности 5-50mIU/ml се счита за положителен и съответно под 5mIU/ml -отрицателен,плюс това при всяка же а се покачва с различен темп,като покачвания има през 2-3 дни.(Когато аз бях с извънматочна ме викаха на всеки 2дни)А и предвид това,че не знаеш точно кога си овулирала е трудно да се разтълкува този резултат,може да си имала по-късна овулация и все още да е рано.Така,изчакай закъснение от ден два поне и тогава направи пак.Не бързай да се отчайваш,чудото може да се случва в момента,но просто да е рано.
Аз също съм 33-34 дневен МЦ и на мен гинекоможката ми каза поне 5 дни закъснение за да се установи нещо.
Късмет!Стискам палци  :bfp:
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #866 -: Май 26, 2015, 14:09:06 pm »
Здравейте момичета:)
Последен цикъл на 25.04 с продължителност 33-34 дни.На 14.05 Аг-то видя фоликул 18мм(тук вече почва невежеството ми-точен ден на овулацията).Позволих си да пусна чхг снощи-0.498,но сега на трезва глава смятам,че е мн рано с тази късна (надявам се случила се навреме)овулация.Вие как мислите?Лутеалната фаза не е ри кратка ?

Цветенце,по  принцип един тест със стойности 5-50mIU/ml се счита за положителен и съответно под 5mIU/ml -отрицателен,плюс това при всяка же а се покачва с различен темп,като покачвания има през 2-3 дни.(Когато аз бях с извънматочна ме викаха на всеки 2дни)А и предвид това,че не знаеш точно кога си овулирала е трудно да се разтълкува този резултат,може да си имала по-късна овулация и все още да е рано.Така,изчакай закъснение от ден два поне и тогава направи пак.Не бързай да се отчайваш,чудото може да се случва в момента,но просто да е рано.
Аз също съм 33-34 дневен МЦ и на мен гинекоможката ми каза поне 5 дни закъснение за да се установи нещо.
Късмет!Стискам палци  :bfp:

Благодаря ти :)))) На мен ми беше чудно при фоликул 18мм кога горе долу се пука.Знам,че е индивидуално,просто ми се иска малко обща информация да посъбера от по-запознатите.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #867 -: Май 26, 2015, 16:58:58 pm »
Това,колко е голям в мм честно казано нищо не ми говори osi_10 т.е. с тези размери не знам дали е зрял фоликул вече...Но знам,че когато достигне зрялост му трябват 2-3 дни за да се спука.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #868 -: Май 26, 2015, 17:04:15 pm »
Момичета днес мерих БТ беше 37.5 .Не трябва ли вече да пада?Нали ми дойде ,не трябвали вече да е паднала.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #869 -: Май 26, 2015, 18:17:49 pm »


cvetence_daga, принципно фоликулите нарастват с 1.5 - 2 мм на ден, пукат се с различна големина, като до 26 мм се счита за фоликул с годна яйцеклетка, след това се води за киста. Обикновено фоликулите се пукат около 22 мм. Ако на 14ти си имала фоликул 18 мм, може до се е спукал средно следващите 3-4 дни - тоест 15-16-17-18. Имплантацията на оплодената яйцеклетка става най-късно до 10ти ден след О, след което започва да се образува ЧХГ. Ако сметнем най-късния вариант - О на 18ти май и имплантация на 10ти ден, най-рано ЧХГ - 5 единици, ще има на 28ми. Така че изчакай още 2-3 дни и ти стискам силно палци :):bighug:
« Последна редакция: Май 26, 2015, 18:20:12 pm от lilitu »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #870 -: Май 26, 2015, 18:21:05 pm »
Момичета днес мерих БТ беше 37.5 .Не трябва ли вече да пада?Нали ми дойде ,не трябвали вече да е паднала.

Мила, понякога първите дни БТ се запазва висока. Не се притеснявай, нормално е :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #871 -: Май 26, 2015, 18:23:16 pm »
Днес ми е 10 ден след предполагаемия цикъл след положителен тест за бременност.Нали щом ми дойде съм озхвърлила яйцеклетката.Вече не трябвали БТ да е паднала.И защо теста е още положителен
« Последна редакция: Май 26, 2015, 18:27:22 pm от Shannel »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #872 -: Май 26, 2015, 18:28:36 pm »
Така или иначе, след като е настъпила бременност, в организма ти има синтезиран хормон ЧХГ, отделното хормоните са поразбъркани...Извинявай, но не помня, ти след прокървяването пусна ли кръвен тест, за да видиш какво става с ЧХГ-то?Реално на този етап само то може да покаже какво се случва, ако намалява - ясно. Но прокървяването не винаги е равнозначно на аборт. Така или иначе - за БТ е нормално да е висока все още.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #873 -: Май 26, 2015, 18:31:45 pm »
Не пусках защото ходих на ехограф и ме гледаха ,не видяха нищо освен нарастващи фоликули в двата яйчника
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #874 -: Май 26, 2015, 18:34:47 pm »
Когато си ходила, дори да е имало бременност - не е имало как да се види, било е прекалено рано. На твое място, за успокоение, бих пуснала едно ЧХГ. И аз съм имала няколко такива ранни аборта, и винаги пусках ЧХГ, за да знам какво се случва.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #875 -: Май 26, 2015, 18:36:55 pm »
Какво ти казаха.Защо се е случило така?За да знам дали да се притеснявам от 5 месеца правим опити и два пъти ми се случва.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #876 -: Май 26, 2015, 18:41:29 pm »
И аз тъкмо щях да пиша, че е било рано да се види нещо на УЗ, плодното сакче се вижда най-рано седмица-десет дни след закъснение.
ЧХГ тест през два дни ще даде информация какво се случва.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #877 -: Май 26, 2015, 18:44:46 pm »
Нещо нормално е, организма сам изхвърля некачествените ембриони, естествен подбор... На много жени се случва, просто ние, които следим толкова от рано - успяваме рано да засечем, че е настъпила бременност. Все пак е добре да коментираш с доктора си ситуацията. Ние пускахме всякакви изследвания - генетични, имунологични, не помня и аз вече какво още - всичко беше наред. Все пак 5 месеца е кратък срок. Изчакайте още малко, правете си опити и коментирай с доктора си :) И както писах - пусни един кръвен. Това че нищо не се е видяло на ранния преглед и че имаш кървене, все пак не изключва развитие на бременност, или - без да те плаша - извънматочна. Добре е да проследиш какво става, а това може да се случи само с кръвен тест. Успех :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #878 -: Май 27, 2015, 09:03:13 am »
Lilitu , Магнолийка , много Ви благодаря момичета.Май е най-добре да спра да се взирам толкова.Успех на всички  :wink:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #879 -: Май 28, 2015, 00:36:36 am »
Аз пък и с двете ми бременности имах симптоми 1-2 дни след овулацията. Аз не съм се взирала, защото и двете ми бременности бяха "инцидентни" и неочаквани. Първият път при очаквана ОВУ около 14ти ден (цикъл 29 дни), последният контакт беше 7ми ден (или там някъде). Следователно не съм очаквала да съм бременна, но симптоми си имах, макар че си мислех, че са симптоми на "смяна на климат". От 8-9ти ден насетне имах запек, газове, болезнени гърди, бяло, приличащо на лосион течение, което помислих за гъбички, въпреки че нямаше сърбеж и бучки. На 12ти ден или 5 дни след "оплождането" имах гадене. А сънливост през цялото време до спонтанния аборт. Други симптоми бяха бодежи и придърпвания в яйчниците (които взех за овулация).

Втората бременност пак неочаквана, ползвахме презервативи, без да се пукат. Симптомите пак бяха газове, запек (помислих, че заради преяждане по новогодишните празници). Когато се появи бяло лосион приличащо течение си казах "хм, значи не е задължително само при бременност да се получи такова течение", а аз съм си била бременна.

Така че няма нищо лошо да се взирате. Всеки се взира, нормално е. А, дори и да не се взирате (както аз не се взирах, защото не очаквах), симптоми може да имате още веднага след самото оплождане.

Успех!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!