0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #720 -: Април 23, 2015, 19:38:50 pm »
Ледче, моите две бременности бяха изненада. Даже вторият път хем само 2 контакта, хем в първата седмица след МЦ и 3-4 дни преди да НЕ ми дойде, получих болезнени гърди и си казах "аха ето го", а пък ние щяхме да ходим на почивка и аз наистина исках да ми дойде преди почивката, а бременност след почивката и след консултация със специалист. Но като ми закъсня 2 дни и чак се ядосах, виках си "ся ще цъфна точно на почивката като идем" и правихме вечерта мощен секс уж да му помогнем да ми дойде и на сутринта пак го няма. Но и гърдите ми изведнъж спаднали и без болка и много се притесних. Викам си, сигурно в менопауза влизам, направих си на шега един тест за бременност и той положителен!!! Та така отидох на почивката бременна ...

Далинда, нали се сещаш, че след две инцидентни и непланирани бременности, които завършиха със спонтанни аборти, вече сме параноични на тема ПАЗЕНЕ.

Може би ще изчакаме до май и тогава ще пробваме... Много смешно ми стана, вчера като се сетих, че на 1 май пак ще ходим на почивка и ако сега забременея, пак бременна ще отпускарствам :)

Поздрави
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #721 -: Април 23, 2015, 21:04:19 pm »
 Tedichka,хич нямам представа аз,скоро обаче майка ми си прави цитонамазка и каза,че кърви,за течение не е споменвала,но пък и тя е друга възраст,знам ли.
А не може ли да се обадиш на док и да попиташ?

 makiyaki,еми така ще да е,то човек като се опари и после е предпазлив.Ама аз ти пожелавам така да си на почивката,малко бременна,хахаха



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #722 -: Април 23, 2015, 23:07:34 pm »
Tedichka,хич нямам представа аз,скоро обаче майка ми си прави цитонамазка и каза,че кърви,за течение не е споменвала,но пък и тя е друга възраст,знам ли.
А не може ли да се обадиш на док и да попиташ?

За съжаление съм от скоро при този доктор(Цветков от кл. Надежда) а и да не бях не знам дали дава личен телефон.За това се обръщам към вас ...
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #723 -: Април 24, 2015, 08:42:30 am »
Тедичка, аз след последната си цитонамазка получих кървене, по-скоро зацапване. Веднага след прегледа, който беше сутринта и продължи до вечерта. Не е бил болезнен преглед, или нещо по-различен от предишните.
За бяло течение след преглед не съм чувала.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #724 -: Април 24, 2015, 10:32:15 am »
Влизам, за да ви се похваля, че най-накрая видях двете заветни чертички. Стискам палци на всички вас. Много научих от този форум, въпреки че не съм от най-активните. Благодаря!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #725 -: Април 24, 2015, 10:57:50 am »
Много хубава новина vania_svet Честито дано и ние след теб да видим  :bfp:


Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #726 -: Април 24, 2015, 11:22:50 am »
Влизам, за да ви се похваля, че най-накрая видях двете заветни чертички. Стискам палци на всички вас. Много научих от този форум, въпреки че не съм от най-активните. Благодаря!

Честито!
Леки и спокойни 9 месеца и здраво бебче на финала да пожелая!


Аз отчет да дам малко.
Сутринта на преглед,УЗИ показа че яйчниците са ок,лигавица също.Поради оскъдния и предизвикан МЦ,този месец правим почивка и чакаме следващия.Ако и следващия МЦ се заинати,предизвикване отново,но с друг медикамент.
И тогава продължаваме,ако всичко е ок със втората стимулация и евентуално изследване на хормоните.
Общо взето това е.

В началото на май ми предстои една седмица отпуска и ще я изкарам на селски туризъм,активно ще се отдам на пълен релакс,но ще следя тук нещата и да потегляте към бременната тема.



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #727 -: Април 24, 2015, 11:27:40 am »
Здравейте, дано да съм в правилната тема, тъй като не открих такава за Фемара...искам да попитам някой чувал ли е паралелно с Фемара да се пие бебешки аспирин, защото в чуждестранните форуми чета, че почти винаги се изписват заедно, но на мен гинекологът към Фемара нищо не ми е предписал.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #728 -: Април 25, 2015, 00:49:20 am »
Далинда, и ние началото на май, само че само 3 дни, сме на палатка на океана, дано да не измръзнем  :lol:

Моят цервикален мукус само един ден го имах, повече не се появи и смятаме този месец да си изразходваме кондомите, а от юни месецда започнем опитите :)

Далинда, вие също Ли през юни ще почвате?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #729 -: Април 25, 2015, 07:02:22 am »
Далинда, и ние началото на май, само че само 3 дни, сме на палатка на океана, дано да не измръзнем  :lol:

Далинда, вие също Ли през юни ще почвате?


Аааа палатка на брега на океана,звучи страхотно...
Да,горе долу така ще се падне,края на месец май или началото на юни някъде.
Всичко зависи от това дали МЦ ще се появи нормално и почти навреме.



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #730 -: Април 25, 2015, 23:28:45 pm »
Влизам, за да ви се похваля, че най-накрая видях двете заветни чертички. Стискам палци на всички вас. Много научих от този форум, въпреки че не съм от най-активните. Благодаря!
Честито  :), желая ти лека и спокойна бременност  yahoo_17

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #731 -: Април 26, 2015, 10:43:47 am »
vania_svet честито! Леки 9 месеца :)


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #732 -: Април 28, 2015, 14:29:15 pm »
Здравейте, момичета! Ние сме от опитващите, но не отчайващите се !  :o
Бях на Дуфастон, след това от 5-9ден на Клостилбегит. Вчера ми сложиха Прегнил и сега съм в очакване да се случат нещата.
Някой правил ли е Прегнил без инсеминация, и може ли да сподели какво чуства, като се пукат фоликулите?  :?


Първи месец съм на Клостилбегит и Прегнил и се надявам да няма втори!!!
« Последна редакция: Април 28, 2015, 14:31:11 pm от Lup »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #733 -: Април 28, 2015, 17:51:26 pm »
Здравей, Lup!
Аз почти всеки месец съм на прегнил (тук-там прескачам по месец-два), защото съм с LUF. За пукането на фоликулите не мога да кажа нищо конкретно. Ако по принцип си имаш някакви специфични усещания при овулация, това е което може да усетиш и сега. При мен ту има някакви индикации, ту не. Но пък аз и не търся, защото си ходя на УЗИ да ме следят дали се пукат или не. При условие, че си със стимулация, теб също ще те проследят, нали? Успех. Дано ви се получи още този месец! :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #734 -: Април 28, 2015, 20:10:15 pm »
Здравейте, момичета! Ние сме от опитващите, но не отчайващите се !  :o
Бях на Дуфастон, след това от 5-9ден на Клостилбегит. Вчера ми сложиха Прегнил и сега съм в очакване да се случат нещата.
Някой правил ли е Прегнил без инсеминация, и може ли да сподели какво чуства, като се пукат фоликулите?  :?


Първи месец съм на Клостилбегит и Прегнил и се надявам да няма втори!!!
Здравей, правила съм подобни стимулации плюс 10000ед прегнил за спукване на фоликул, понякога съм усещала болки в овулиращият яйчник.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #735 -: Април 28, 2015, 20:46:15 pm »
Благодаря за бързите Отговорчета! Усещанията при мен са като ПМС, но не мога да кажа нищо за овулацията през други месеци, защото по принцип нямам такава. Този месец е предизвикана чрез Клостилбегит и не ми се иска да повтарям приема му. Надявам се нещата да се получат още този месец . Успех на всички!
« Последна редакция: Април 28, 2015, 20:47:48 pm от Lup »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #736 -: Април 29, 2015, 08:29:56 am »
Благодаря за бързите Отговорчета! Усещанията при мен са като ПМС, но не мога да кажа нищо за овулацията през други месеци, защото по принцип нямам такава. Този месец е предизвикана чрез Клостилбегит и не ми се иска да повтарям приема му. Надявам се нещата да се получат още този месец . Успех на всички!
Успех! :goodluck: :goodluck: :babyflips:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #737 -: Април 29, 2015, 19:02:28 pm »
Ето ме и мен, връщам се от лекар и нещата не са на добре :( 13ти ден от М, няма нито един доминантен фоликул, в десния яйчник има един 11,3мм. Според него този месец да го отписвам. На следващи месец ми изписа Clomid от 2ри до 6ти ден и иска да ме следи всеки ден от 10тия ден. Проблема е че аз ще съм в България по това време.... :?


Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #738 -: Април 30, 2015, 09:42:06 am »
Krisi08, освен да си намериш лекар тук в България, който да те следи и да ти даде снимки. Аз понякога така правя. Проследяват ме тук в Ямбол, после нося снимките на  моя лекар в Пловдив.
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #739 -: Април 30, 2015, 10:35:25 am »
Ето ме и мен, връщам се от лекар и нещата не са на добре :( 13ти ден от М, няма нито един доминантен фоликул, в десния яйчник има един 11,3мм. Според него този месец да го отписвам. На следващи месец ми изписа Clomid от 2ри до 6ти ден и иска да ме следи всеки ден от 10тия ден. Проблема е че аз ще съм в България по това време.... :?

Криси,идеята на Иренка не е лоша,за да не губиш времето в чакане.
Ще бъдеш в София предполагам,мога при мойта лекарка да те заведа за проследяване,стига да ти е удобно като местоположение.
На ЛС ще се разберем,ако решиш нещо,или във фейса.