0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #660 -: Април 15, 2015, 13:46:16 pm »
Момичета,с риск да стана досадна с няколкото поредни поста,само да ви благодаря отново за куража и съветите.
Не се стърпях и се обадих на лекарката,Кати благодаря,ти накара колебанието ми да премине в решение.
За моя изненада лекарката каза,че очаквала обаждането ми.Препоръча утре сутрин да направя уринен тест,най-чувствителния и ако е отрицателен да започна прием на ПРИМОЛУТ НОР за три дни.
Чичко Гугъл даде информация,но моля,ако някой е пил този медикамент да сподели.

yollie,мила,ако усещаш,че се нуждаеш от почивка,дай си я.Следващия месец с нови сили и заредена с надежда продължавате.



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #661 -: Април 15, 2015, 15:10:40 pm »
Момичета,с риск да стана досадна с няколкото поредни поста,само да ви благодаря отново за куража и съветите.
Не се стърпях и се обадих на лекарката,Кати благодаря,ти накара колебанието ми да премине в решение.
За моя изненада лекарката каза,че очаквала обаждането ми.Препоръча утре сутрин да направя уринен тест,най-чувствителния и ако е отрицателен да започна прием на ПРИМОЛУТ НОР за три дни.
Чичко Гугъл даде информация,но моля,ако някой е пил този медикамент да сподели.

yollie,мила,ако усещаш,че се нуждаеш от почивка,дай си я.Следващия месец с нови сили и заредена с надежда продължавате.
Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #662 -: Април 15, 2015, 15:51:04 pm »

А друг специалист къде да го търся,там където искам часове за есента чак.Но,да,ако се наложи ще търсим и друг.

И аз така си мислех и все отлагах...края на март си попълних заявката за клиника надежда ,като си мислех че в най-добрия случай ще стане на есен.Уви обадиха ми се за 7-април и вече действаме с док  :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #663 -: Април 15, 2015, 16:04:43 pm »
Тедичка,това е супер,късмет вероятно.Засега не мисля да търся друг специалист,дано постигнем всички по скоро мечтата си и изобщо да не се люляме в подобни мисли.
И с мойта лекарка действаме,вече и една стимулация имах,но сега какво откачи тоя МЦ,та ми обърка нещата.
Надявам се всичко да влезе в релси и да продължим с действията.

Кати,мерси и драсни как си,не остана много...



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #664 -: Април 15, 2015, 19:19:33 pm »
Здравейте,надявам се въпроса ми да не е глупав.До скоро си мислех,че овулацията е подходящ период,но не единствен.но при уловие на нормален цикъл и овулация около 14 ден..как е възможно забременяване по време на цикъл (нали тогава яйцеклетката не е жива вече и бива изхвърлена) или 2-3 дена след менструация (тогава се предполага,че овулация няма) ? Случвало се е при мои  познати. И нали яйцеклетката живее до 72 часа, как е възможно да забременееш седмица след овулацията?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #665 -: Април 15, 2015, 19:35:57 pm »
Здравейте,надявам се въпроса ми да не е глупав.До скоро си мислех,че овулацията е подходящ период,но не единствен.но при уловие на нормален цикъл и овулация около 14 ден..как е възможно забременяване по време на цикъл (нали тогава яйцеклетката не е жива вече и бива изхвърлена) или 2-3 дена след менструация (тогава се предполага,че овулация няма) ? Случвало се е при мои  познати. И нали яйцеклетката живее до 72 часа, как е възможно да забременееш седмица след овулацията?
Здравей,
овулацията не е с фиксирана дата 14 ден от МЦ. Поради различни причини понякога, тя може да бъде по-ранна, или по-късна през МЦ. Възможно е няколко дни след приключване на кръвотечението да има ранна овулация и съответно забременяване. По време на кръвотечението, обаче, това граничи с фантастиката, тъй като все още няма зряла яйцеклетка, освен това средата за сперматозоидите е негостоприемна с висока киселинност. Има различни схващания за живота на яцеклетката, но тя е жизнеспособна максимум 48 часа след овулацията.
Прилагам няколко статии по въпроса:
http://www.mamatatkoiaz.bg/article/151/qichnici-ovulacia-i-stimulirane-na-ovulaciata-1

http://purvite7.bg/kakvo-znaem-i-kakvo-ne-za-ovulatsiyata/

http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm
« Последна редакция: Април 15, 2015, 19:42:13 pm от kati_vm »
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #666 -: Април 16, 2015, 09:59:41 am »
Далинда, какво стана, направи ли тест ?
<br />
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #667 -: Април 16, 2015, 11:42:17 am »
Далинда, какво стана, направи ли тест ?


Да Иренка,от пикливите,отрицателен та няма накъде повече.Започнах да пия от днес ПРИМОЛУТ НОР.



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #668 -: Април 16, 2015, 12:02:58 pm »
Далинда, кураж ти пожелавам!
Вярвам, че рано или късно, всички тук ще се похвалим с две чертички :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #669 -: Април 16, 2015, 12:49:59 pm »
Далинда, кураж ти пожелавам!
Вярвам, че рано или късно, всички тук ще се похвалим с две чертички :)


Мерси yollie,разбира се,че ще бъде така.Ти как си,да те водя на шопинг,аз така си почивам понякога...
 :bighug:



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #670 -: Април 16, 2015, 16:04:52 pm »
Далинда, кураж ти пожелавам!
Вярвам, че рано или късно, всички тук ще се похвалим с две чертички :)


Мерси yollie,разбира се,че ще бъде така.Ти как си,да те водя на шопинг,аз така си почивам понякога...
 :bighug:

Много мило, за такива приятни занимания винаги съм на линия :)
Иначе съм добре. Реших от утре да започна пак с тестовете за О. Все пак, пролет е, няма да униваме!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #671 -: Април 16, 2015, 21:09:44 pm »
Напълно те подкрепям и ти желая спокойствие,сърчица и успех,а колкото до заниманието,ще се разберем на лични.
 :balk_115:



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #672 -: Април 16, 2015, 22:24:21 pm »
Христос воскресе! Пожелавам много късмет, сбъднати мечти и малки бебоци за всяка от нас.  :bori_020:

Аз от началото на седмицата на моменти имам болки в яйчниците и кръста като пробождания. Чудя се дали чудото се е случило миналата седмица?! Стискайте ми палци, ще разбера на 22. Другият вариант е болките да са свързани с Инофолик-а или прогестерона, които пия. Някоя от вас има ли някакви наблюдения?
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #673 -: Април 17, 2015, 07:58:00 am »
Христос воскресе! Пожелавам много късмет, сбъднати мечти и малки бебоци за всяка от нас.  :bori_020:

Аз от началото на седмицата на моменти имам болки в яйчниците и кръста като пробождания. Чудя се дали чудото се е случило миналата седмица?! Стискайте ми палци, ще разбера на 22. Другият вариант е болките да са свързани с Инофолик-а или прогестерона, които пия. Някоя от вас има ли някакви наблюдения?



Не мога да помогна с наблюдения,но пожелавам да е станало бебчето,ако пък все пак не е,успех за следващия път.
Много стискам палчета :goodluck:

Ще дадеш отчет на 22-ри...



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #674 -: Април 17, 2015, 09:09:19 am »
черно ледче ти вървиш с мен и аз тогава ще разбера дали нещо е станало. Успех от мен и дано се похвалим :)
Днес направих тест и естествено е невалиден, не само че няма 2 черти, ами няма и 1 дори  :lol: за сега почти никакви симптоми нямам, този месец съм се навила да идва М незнам защо...
П.С туко що получих кафяво зацапване, точно всеедно ми идва...5 дни по-рано, просто тотално се обърках с тоя моя цикъл  8O  8O
« Последна редакция: Април 17, 2015, 09:54:05 am от Krisi08 »


Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #675 -: Април 17, 2015, 12:02:49 pm »
Хайде,момичета стискам ви палци и на краката вече.Да повлечете крак та всички да се местим в бременната тема.
А тия цикли полудяха,аз съм втори ден на ПРИМОЛУТ НОР и понеже в листовката няма информация кога да го очаквам,предполагам,че до дни след приема трябва да ми дойде.А и на лекарката не ми е удобно да звъня да попитам.
Криси,нали знаеш,че зацапването го има и при бременност.
Дай Боже да ти е такова!



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #676 -: Април 17, 2015, 12:08:24 pm »
аз съм втори ден на ПРИМОЛУТ НОР и понеже в листовката няма информация кога да го очаквам,предполагам,че до дни след приема трябва да ми дойде.
Точно така, Далинда.
Като всеки друг хормонален препарат е. След като го спреш, до 10 дни максимум трябва да ти дойде.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #677 -: Април 17, 2015, 12:34:25 pm »
Благодаря Теди,така и предполагах,но друго си е да го потвърди някой.
А иначе кроасаните бяха страхотни :balk_53:
пак да направиш...



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #678 -: Април 17, 2015, 15:38:03 pm »
Криси,нали знаеш,че зацапването го има и при бременност.
Дай Боже да ти е такова!
За съжаление, за мен този месец всичко приключи  :( :( Дойде ми днес на 27ми ден....Тотално се обърках...Планирах да пусхам хормони на 3ти ден, но се пада неделя, а тук нищо не работи в неделя...Може ли да ги пусна на 4ти ден, вместо 3ти?


Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #679 -: Април 17, 2015, 15:46:39 pm »
Криси съжалявам,но палците остават стиснати,да знаеш...

Нали не ти е дошло рано сутринта,според мен спокойно можеш понеделник до обяд да го броиш за трети ден.Ако ги сметнеш като часове са толкова-3 дни.