0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #80 -: Април 01, 2014, 11:28:34 am »
момичета, не бъркайте ДГ и ясла с "пълна държавна издръжка", второто е ако си оставил детето в дом...
Аз се бях объркала, ама си изясних, де  :lol: Но в крайна сметка в НОИ добре са отговорили на въпросите, които и тук си задаваме  :wink:

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #81 -: Април 01, 2014, 11:36:32 am »
то няма какво толкова да го умувате, ясно и просто е. Записваш детето в яслата, учебната година започва септември, спират ти майчинството от септември, пък ако щеш носи бележки за отсъствие, ако щеш го пращай, все им е тая на НОИ. Щом е записано, значи можеш да работиш и до 2 г. взимаш към заплата 50% от майчинстовото. Тока е от години, не е от вчера.
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #82 -: Април 01, 2014, 12:46:46 pm »
А, ако искаш се прави на ударен и взимай мачинството, което после ще върнеш с лихвите. :D
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #83 -: Април 01, 2014, 13:49:48 pm »
Мдаа, ама виждаш ли директорките к'ви съвети дават, всеки си го тълкувал както искал. Не знам от кога законите се тълкуват, както ти е удобно :lol:
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #84 -: Април 02, 2014, 09:16:53 am »
Ако не приемат Бузана , направо си тълкувам,че оставаме с една заплата :D ,Без значение дали ще си остане някой в къщи,ще ги дадем за детегледачка,или частна ясла....това е положението!И не се знае до кога :(


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #85 -: Април 02, 2014, 09:37:44 am »
kisela_2000, вие в кой район сте?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #86 -: Април 02, 2014, 09:56:48 am »
Благодаря ви за отговорите момичета.Ще видим какво ще стане с класирането,пък тогава ще го мисля,живи и здрави да сме.Успех на всички в таз годишната кампания




Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #87 -: Април 02, 2014, 19:22:17 pm »
kisela_2000, вие в кой район сте?

Овча купел,Красно село...обаче работя в Младост :oops:


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #88 -: Април 02, 2014, 20:05:46 pm »
kisela_2000, вие в кой район сте?

Овча купел,Красно село...обаче работя в Младост :oops:

Мислех, че сте до нас - Мотописта, Манастирски ливади, Гоце Делчев. В Красно село има доста свободни места в градините, няма ли шанс?!
« Последна редакция: Април 02, 2014, 20:08:29 pm от КЪДИ »
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #89 -: Април 02, 2014, 23:05:56 pm »
Няма проблем,космополит съм аз :D.В Гоце Делчев е личния ни лекар...,а педиатърът на Бузана е в Борово.
Някакви си разстояния


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #90 -: Април 03, 2014, 10:05:58 am »
Детето ми беше класирано за ясла при първото класиране. Учебната година започна септември, но ефективно то започна да посещава от 5.11., точно оттогава ми спряха майчинството, не от септември. Не съм носила извинителни бележки за периода септември -ноември.
За периода 5.11. до навършване на 2 год на дететето взимах 50 % от майчинството /попълват се 2 декларации, които работодателят представя в НОИ/.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #91 -: Април 03, 2014, 10:09:23 am »
Детето ми беше класирано за ясла при първото класиране. Учебната година започна септември, но ефективно то започна да посещава от 5.11., точно оттогава ми спряха майчинството, не от септември. Не съм носила извинителни бележки за периода септември -ноември.
За периода 5.11. до навършване на 2 год на дететето взимах 50 % от майчинството /попълват се 2 декларации, които работодателят представя в НОИ/.
Твоето дете реално по график си е тръгнало, за първа яслена група учебната година започва условно през септември. Правят график за прием, защото дечицата са малки и не могат да си позволят всички новоприети да тръгнат през септември. Ще настане шок и ужас  :lol:
Като влезеш в профилът му в системата ще видиш, че е отбелязано: посещава от 05.11  :D
« Последна редакция: Април 03, 2014, 10:12:34 am от Ники »

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #92 -: Април 03, 2014, 10:13:43 am »
Да, точно така е.
Някъде по-горе прочетох, че НОИ спирали майчинството от септември, което не е вярно, затова го написах. Даже предварително бях питала в НОИ - майчинстнството спира от момента на ефективно посещение на детето.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #93 -: Април 03, 2014, 10:35:14 am »
точно същото  мислех да пиша - че се декларира от кога детето тръгва на градина  , може и да не е е от септември  все пак . Това , че само е  записано и реално  не е тръгнало  , е различно .


Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #94 -: Април 27, 2014, 14:38:30 pm »
 :x


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #95 -: Април 28, 2014, 10:18:18 am »
Гледайки сега списъците за яслите, за които кандидатстваме, забелязах следните неща, които много ме озадачиха. Има деца, които присъстват хем в списъка по социални критерий, хем в общия, като и в двата са в позиция, позволяваща им директно класиране. Би следвало да отпаднат от едната опашка -но от коя? Второто още по-странно нещо -как е възможно да има деца с еднакъв брой точки -10+ едновременно в 2 ясли? при нас всяко следващо желание намалява броя на точките, а тези деца и в двете ясли са начело с еднакви точки. Зададох тези въпроси към системната поддръжка, да видим какво ще отговорят. Написах им и имената на конкретните деца и яслите, за да съм съвсем точна и конкретна.
<br />[link=http:
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #96 -: Април 28, 2014, 10:28:08 am »
Гледайки сега списъците за яслите, за които кандидатстваме, забелязах следните неща, които много ме озадачиха. Има деца, които присъстват хем в списъка по социални критерий, хем в общия, като и в двата са в позиция, позволяваща им директно класиране. Би следвало да отпаднат от едната опашка -но от коя? Второто още по-странно нещо -как е възможно да има деца с еднакъв брой точки -10+ едновременно в 2 ясли? при нас всяко следващо желание намалява броя на точките, а тези деца и в двете ясли са начело с еднакви точки. Зададох тези въпроси към системната поддръжка, да видим какво ще отговорят. Написах им и имената на конкретните деца и яслите, за да съм съвсем точна и конкретна.

Виж общите правила за кандидатстване на сайта и ще си отговориш на въпросите. Относно първият аз също си го зададох и отговорът беше ясно написан в системата. Значи децата от първата социална опашка после фигурират и в общата, но се изваждат точките им по социални критерии. Има случаи, когато тези деца са водещи и в двата списъка, но е логично, че ще отпаднат от общият тъйкато ще ги приемат по социален.
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #97 -: Април 29, 2014, 14:40:38 pm »
Ето какво ми отговориха от системата. само на първо класиране има 2 опашки, след това всички минават в 1, затова някои деца ги имало и в двете, но ако ги класират по социални критерий естествено отпадали от общата опашка. Дотук добре, всичко е ясно, макар и да не виждам смисъла от това. По отношение на втория ми въпрос -как е възможно в 2 градини да имат еднакъв брой точки, отговорът беше готин: точките им са различни, но вие няма как да ги видите, вие виждате само 10+.  Това ако не е официална опция за измами... За някои деца има защита на личните данни, а за други няма.  Всички могат да видят нашите точки, но ние няма как да видим онези имагинерни 10+. Дори не мога да си представя колко опции трябва да се посочат, за да се съберат толкова точки, а и как ги доказват в последствие тези точки?! Това разбира се са риторични въпроси, а и имам вече горчивият опит каква измама е всичко в тази система. Поразява ме само факта как дори не са се опитали да скрият опциите за измама, а са ги официализирали с неща като: защита на личните данни и т.н. И се учудвам и на себе си, че продължавам да се дразня на тези неща, ама пустото ми чувство за справедливост не ми дава мира.
<br />[link=http:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #98 -: Май 08, 2014, 14:22:13 pm »
днес затварят системата ,та пожелавам успех на всички дечица!

Имам и два въпроса:
Има ли как да проверя ,от къде идват точките на дадено дете (не моето ) -има 2 деца с 8.3 т. и ми е чудно от къде е тази о,1 точка повече от нас.Като ме вълнува основно за да видя ,да не съм изпуснала и аз да впиша нещо,което би ни помогнало.Никола е с 8,2 т. и има о,1 т. от брат си.Живеем до градината ,а мъж ми работи също тук(това обаче не съм заявила,защото виждам,че не дава точка нашата градина за това).
И друго ми стана странно -как едни и същи деца са и в общата опашка и в тази по социални критерии.Съответно са начело и в двете опашки,защото имат най-много точки.
<br />
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #99 -: Май 08, 2014, 14:52:15 pm »
Зори, провери всички критерии в профила на Никола и така ще си изясниш от къде идват точките на другите деца.
За тези деца, които са в двете опашки. Ако не ги приемат в социалната опашка, остават за класиране в общата, но без точките, които им дават предимство. Приемат ли ги в социалната, отпадат от общата.

Мешко, при  децата с 10+ точки се посочва една опция, която дава няколко точки, а не няколко опции.  Ето ги тези социални критерии, които дават много точки.
СК6. Деца-сираци – 6 т.        
СК7. Деца-полусираци – 3 т.        
СК8. Деца, на които поне един член на семейството е с трайно намалена работоспособност 71 % до 100 % - 3 т.        
СК9. Дете с неизвестен родител или с родител с отнети родителски права – 3 т.        
СК10. Дете, настанено за отглеждане в приемно семейство или семейство на роднини и близки по чл. 26 от Закона за закрила на детето, както и осиновено дете – 3 т.        
СК11. Деца в риск, съгласно определението по §1, т. 11, букви „б” и „в” от Закона за закрила на детето – 3 т.        
СК12. Деца от многодетни семейства с три и повече деца от едно домакинство – 2 т.    
СК13. Деца-близнаци - 2 т.

« Последна редакция: Май 08, 2014, 15:02:51 pm от Ники »