0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #40 -: Март 05, 2014, 22:21:13 pm »
Не знам как да премахнеш кандидатурата, пиши им. Днес бях неприятно изненадана, когато сестрата в яслата с нарицателен тон ми заяви - "Имате задача за събота и неделя!", на моето учудване бе отговорено, че само Елиа не можела да се облича сама! Как така не съм я научила, имали задача всички деца от набор 2011 да бъдат подготвени за градината и да се обличат сами!
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #41 -: Март 05, 2014, 22:46:57 pm »
Ами като имат задача, да ги научат.  :lol:
На теб пречи ли ти, че все още не се облича сама? Аз нямам такива притеснения, въпреки че определено малкия се опитва, но не успява съвсем, но всичко е само по негово желание. Помагам, показвам и все някога и това ще стане.


*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #42 -: Март 05, 2014, 23:31:42 pm »
Къди, не ли много малка още? Моят на три години си обуваше сам обувките и това предизвика възторг в немската (!!!) градина. От година някъде децата се обличат и събличат сами с изключение на едно петгодишно момиченце, на което на един рд лично аз му облякох якето и му обух обувките (и в градината не е по-различно със същото дете). Има и едно друго момиченце от същата група, което е още с памперс. А учителката много строява децата, защото другата година са предучилищна и трябва да могат доста неща сами.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #43 -: Март 06, 2014, 09:10:45 am »
Абе момичета,къде се виждаше къде сме в класирането,до оня ден го намирах,пък сега изв. Станах руса и ровя ли ровя...но няма...
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #44 -: Март 06, 2014, 09:15:51 am »
Къди, не ли много малка още?
Малка е, но тук порядките са други. В 1-ва група на градината(от 3 годишни) искат от тях да се обличат сами, да се хранят, абе с две думи ги третират като големи хора. Явно в яслата на Елиа са се взели насериозно. Предвид, че Елиа е родена на 15.12 не може да я сравняват с набор 2011. И София е този набор и все още не се облича напълно сама.

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #45 -: Март 06, 2014, 09:20:35 am »
Знаете ли дали може да се изтрие регистрацията или поне да се премахне нашето участие в кандидатстването за тази учебна година?
1. Влизаш в профила на детето и избираш Кандидатури
2. Маркираш детската градина има тикче за целта
3. Премахни кандидатура
В прикачения файл го има нагледно. Премахваш всички кандидатури и остава само регистрация на детето, но след като няма избрана градина няма да участва в класирането тази година. Когато решиш да участва си добавяш новите кандидатури.
Ако имаш още въпроси ми пиши  :D

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #46 -: Март 06, 2014, 10:22:08 am »
Ники, с яденето няма проблем. К. можеше на 1,5 г. да яде сам. Като гледам адашката, и тя ще успее. Ама обличането ми се вижда доста по-сложно ... Спирам, че оспамих темата. Извинете!  :oops:
« Последна редакция: Март 06, 2014, 10:39:00 am от blue_sky »

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #47 -: Март 06, 2014, 10:34:18 am »
Ники, с яденето няма проблем. К. можеше на 1,5 г. да яде сам. Като гледам адашката, и тя ще успее. Ама обличането ми се вижда доста по-сложно ... Спирам, че да оспамих темата. Извинете!  :oops:
Ми то си е по-сложно обличането, от където и да го погледнеш.
София е много развита за възрастта си и пак не успява напълно да се облече сама. Иначе желание има, при това огромно. Не ми дава да я пипна, предполагам, че до есента ще го усвои.
Но разлика от 5-6 месеца на тази възраст при децата си е голяма. И не мога да се съглася, че дете на 2г. и 3м. е единственото, което не се облича само от целия набор. Пързалят нещо тези сестри  :wink:

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #48 -: Март 06, 2014, 11:27:23 am »
Жорко се обличаше сам преди да тръгне на градина,но не помня на колко г. е бил,защото той е Февруари  и тръгна навършил 3 г.Но в нашата ясла много се занимаваха с тях и ги учеха на много неща.И памперса махна на 1,7-8 м. ,пак и с тяхна помощ .
Много ми се иска да го приемат и Никола там,защото съм много доволна от лелите.А пък така се получава ,че Жоро като тръгне 1-ви клас,Никола ще е 1-ва група в градината и ще може да е и при същите госпожи,които също са страхотни.Изобщо ,попадна на учителки Жорето. :)
Никола ,миличкия се научи на 1,2г. да се съблича сам - от зор ,че го сърби (беше с варицела ). :lol:Ще му се и да се облича ,но панталон хич не може,а блузите си вкарва само главата и най-много едната ръка .
<br />
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #49 -: Март 06, 2014, 11:58:47 am »
Ники,благодаря ти много!Да си жива и здрава! :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #50 -: Март 27, 2014, 09:43:50 am »
пълна мъгла ми е на мен.
нацъках някакви заведения, добре че има 3м почти за размисъл.
ако някой сподели мнение за ясли в Дианабад и Студ. град много ще ми помогне  :)

Мога да споделя за Дианабад и по-конкретно за 30-то ОДЗ Радецки. Ако кандидатстваш в него - задължително избери филиала. Аз сериозно си изпатих от отношението на сестрите в централата и се наложи след 6 месеца на опити от тяхна страна да приобщят детето, да си го прибера една вечер цялото в синини (по лицето и цялото тяло) и драскотини без каквито и да е смислени обяснения за това.
На следващия ден говорих с директорката и го преместихме във филиала - разликата е огромна. Детето бързо свикна, вече ходи с удоволствие, пее песнички, казва стихчета, правят мартенички и т.н. Отношението на сестрите към децата е много по-различно.

П.П. На снимката все още не може да се успокои от случилото се.
Всеки ден вземам кухнята на Ивайло от там и няма да ти споделям какво съм виждала, че току виж събориш яслата  :wink: За района на Дианабад, Радецки са с нулев прием за набор 2012 /честито на печелившите  :x/, аз с приоритет съм сложила Брезичка и след нея Радост, като за първата съм чула най-много положителни отзиви.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #51 -: Март 27, 2014, 10:32:52 am »
за самоосигуряващите пише, че трябва платежни за внесени осигуровки да представят, но на тях има само към кой НАП са, как да извадя с адрес?
че ни е важна 0.1 точката за месторабота, с нея има някаква вероятност да ни приемат.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #52 -: Март 28, 2014, 10:05:31 am »
Pop4o, на мен от ИСОДЗ ми бяха отговорили изрично (през 2012), че е достатъчно оформянето на някаква "служебна бележка". При нас самоосигуряващото се лице е съдружник в ООД и бележката беше подписана от управителя на фирмата. Признаха точката. Ако става въпрос за свободна професия, аз бих я оформила като "декларация", например. Но можеш допълнително и да питаш през системата, те наистина отговарят много бързо (за мое учудване:-))
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #53 -: Март 28, 2014, 10:24:54 am »
притеснявам се да не ни приемат и после да откажат да ни запишат, май си зависи после от конкретната ясла, вече не минаваме през системата.
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #54 -: Март 28, 2014, 10:30:26 am »
Попчо, в яслата си чакат документи доказващи информацията, която сте подали в системата.
Направете някаква бележка, с която да докажете адрес на месторабота. Напиши, че с подписването на бележката носите отговорност за истинноста на данните.
Аз, когато носих документите на София, директорката ги прегледа и прибра. Просто отметна дали са налични всички документи  :wink:

*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #55 -: Март 30, 2014, 12:10:34 pm »
Здравейте момичета.
Извинете ме,четох старата тема,четох вече не знам къде и колко теми и не разбрах едно нещо.АКО приемат детето ми сега на ясла,той трябва да тръгне септември,но аз искам реално да започне де ходи февруари или март догодина.Разбрах,че трябва да го запиша и след това мога да го отлагам като се разбера с  директорката и да ползвам бележки от педиатъра примерно,но не разбрах кога съм длъжна да се върна на работа-когато запиша детето или когато реално започне да посещава градината?Мога ли ако не я посещава да си ползвам обезщетението до навършване на 2г и после да почна да чистя платения отпуск или като го запиша трябва да си пусна отпуската?Извинявам се,сигурно се повтарям,но наистина се обърках вече и никъде на намерих точен отговор.Едни казват при записване,други при реално тръгване,от директорката ли зависи...




*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #56 -: Март 30, 2014, 14:11:21 pm »
Здравейте момичета.
Извинете ме,четох старата тема,четох вече не знам къде и колко теми и не разбрах едно нещо.АКО приемат детето ми сега на ясла,той трябва да тръгне септември,но аз искам реално да започне де ходи февруари или март догодина.Разбрах,че трябва да го запиша и след това мога да го отлагам като се разбера с  директорката и да ползвам бележки от педиатъра примерно,но не разбрах кога съм длъжна да се върна на работа-когато запиша детето или когато реално започне да посещава градината?Мога ли ако не я посещава да си ползвам обезщетението до навършване на 2г и после да почна да чистя платения отпуск или като го запиша трябва да си пусна отпуската?Извинявам се,сигурно се повтарям,но наистина се обърках вече и никъде на намерих точен отговор.Едни казват при записване,други при реално тръгване,от директорката ли зависи...
За разбирането с директорката си разбрала, моето дете тръгна март следващата година, след приема.
В момента, в който започне новата година, през септември, подаваш декларация в НОИ, че детето ходи на ясла и ти спират майчинството за втората година. Не го ли направиш, след това НОИ ще иска да върнеш парите. Имаше преди време голям скандал по този повод. Ходили децата на ясла, пък майките взимали майчинство.
Та с две думи - или се лишаваш от майчинството или не записваш детето на ясла.
Колко дни стара отпуска имаш?

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #57 -: Март 30, 2014, 21:54:21 pm »
Fanny,аз съм говорила със служители от НОИ и те ми казаха,че щом детето е прието  независимо дали посещава ясла или не майчинството се прекъсва.
Детските градини пращат списъци  до НОИ с приетите деца.Ако се уговориш с директорката да не вписва твоето дете в списъка никой няма да знае,че е прието и може да не ти спрат майчинството,но им правят проверки и незнам дали ще се съгласят.

Ники,а задължително ли се пуска декларация от майката до Нои,че детето посещава ясла?
*
Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #58 -: Март 30, 2014, 21:59:52 pm »
Не може директорката да не го впише в списъка, защото така ще излезе, че мястото е свободно.

Re: Прием в детски ясли и градини 2014/2015
« Отговор #59 -: Март 30, 2014, 22:05:28 pm »
В НОИ не се подава декларация, че детето посещава ясла или градина, а че ти си се върнала на работа. Приемат ли го трябва да започнеш да работиш, ако решиш да си останеш в къщи и да ползваш отпуск за отглеждане на  дете до две години то остава с теб и губи мястото.