0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
marsi, аз ги правих по здравна каса през 2008. Мисля че направлението беше от ЛЛ, но не съм убедена на 100%. Може и да ме е пращала нанякъде.

Здравейте момичета тази сутрин изкървях обилно д-р Персенска ме прегледа видя 2 сакчета,но и голямо отлепване,прие ме в отделението и ми изписа неупоген,за какво е неупогена някой знае ли? Подготвила съм се за най-лошото пък да видим...
Алекс, в добри ръце си. Стискам палци!!!
Благодаря ти,лемонче както винаги ми вдъхващ кураж :bighug:
*
Aлекс, идеята на Неупогенът е ,простичко казано, да скрие бременността от организма ти, ако той се опитва да отхвърли бременността, и докато доскоро се приемаше за нещо новаторско, водещите клиники в световен мащаб вече също го прилагат с цел задържане на бременности, постигнати след ин-витро. Опитай се да запазиш спокойствие, напълно е възможно отлепването да се редуцира, и всичко да протече по най-добрия начин!
По слънчевата страна на улицата
Благодаря за разяснението faith  :P
*
Алекс, дано бързо да се овладее ситуацията! Прекрасно е , че имаш две сакчета, дано всичко да е наред с тях и бързо да се стабилизира организмът ти! Прегръщам те!!!

Здравейте момичета, от днес и аз съм пациент на клиника Надежда :) Бях при доктор Райков.
Записах си час за цветна снимка в четвъртък, но нищо не ми казаха за предварителни изследвания. Аз и забравих да спомена, че преди месец лекувах гъбички. Дали ще успея в понеделник да си пусна секрет, за да не чакам до следващия месец за снимката? И на телефона за записване на часове ли трябва да се обадя да питам? Ще мога ли да се свържа почивните дни?

Ох, май много въпроси задавам като за първо влизане :) Пожелавам на всички ви да получите скоро благата вест!
Здравей nassi,според мен задължително трябва да си пуснеш микробиология,не знам дали трябва да е точно тук или и на друго място може,и да и в почивните дни може да ги попиташ по телефона за записване на часове  :P
Успех от мен

Момичета, преди малко с мъжа ми взехме направления за изследване по НЗОК на СПИН, Васерман, Хепатит В и С.
Тъй като знам, че много лични лекари твърдят, че касата не ги поема, преписвам кодовете им дословно от самите направления.
Надявам се да се окажат полезни на някого:

02.07 - Васерман
05.01 - СПИН
05.05 - Хепатит В
05.06 - Хепатит С

Не съм питала, но мисля, че повечето са безплатни само за бременни при тази криза.
« Последна редакция: Март 22, 2014, 02:00:36 am от mammita2012 »
*
Nassi, док. Стаменов (предполагам и док. Райков) не държи на микробиология преди ЦС. Убедена съм, че не е от незаинтересованост. Мисля, че правят някаква  здрава дезинфекция предварително, при която няма опасност инфекция от влагалището да се качи нагоре. Но за твое успокоение, звънни и го попитай изрично, ако му имаш телефона, иначе не знам, може би на спешния.
« Последна редакция: Март 22, 2014, 09:39:13 am от Faith& »
По слънчевата страна на улицата
Здравейте момичета,вече имам насрочено оперативно лапаро за другият месец.Може ли малко инфо как протича в клиниката.Имам 2 операции в други болници. :bighug:
Алекс 77, Faith&, благодаря ви!

Не съм си и помислила, че е пропуснал от немарливост. Все пак е уважавана клиника, а не някой квартален гинеколог... всъщност аз съм си виновна, че не му казах за скорошната инфекция, а в изследванията, които носех имаше чиста микробиология от декември, както и отрицателен ДНК тест за хламидия, така че е разбираемо защо не ме прати.

Всъщност като се замисля гъбичната инфекция ми се появи точно след хидротубация в друга клиника. Там съм също ме дезинфекцираха с някакъв йоден разтвор... дали пък така не са ми убили и лактобацилите? Имал ли е някой такъв проблем след манипулацията?

Дано не съм разводнила много темата :) За протокола да отбележа, че съм с добри впечатления от Райков. Беше много усмихнат и не се изнервя като му се задават въпроси.
Nassi,януари бях на ЦС,февруари лекувах гъбички,казаха ми срив на имунитета след стимулацията,аз лично бих се изследвала...
А инак и аз съм с добри впечатления от д-р Райков той ми направи трансфера,въпреки,че съм пациент на д-р Персенска,вчера докато я чаках да ме прегледа,той ме успокояваше,че всичко ще е наред щом ми е такова ЧХГ-то....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
казаха ми срив на имунитета след стимулацията

???  8O

за първи път чувам за връзка между хормонална стимулация на яйчниците и намаляване на имунитета. чудеса стават на научния фронт....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Ами... обадих се в клиниката, обясних си случая и помолих да ми запишат час за понеделник при Райков или друг гинеколог, който да ми вземе секрет, но ми казаха че не било редно така, да си правя каквото ми е казал доктора и да го питам в часа за разяснения след снимката  8O и аз пак обяснявам че вчера бях притеснена и забравих да му кажа за инфекцията, а след снимката ще е късно да го питам дали е трябвало да си я правя, отговор пак същия - извършете си манипулациите за които вече имате час и после ще го обсъдите с доктора osi_10
Та сега съм в чуденка къде мога да отида в понеделник сутрин без час и да си направя микробиологията за мое успокоение. Дано получа резултат до четвъртък, че хич не ми се иска да отлагам за следващия месец.

Алекс, стискам палци всичко да е наред с твоите сакчета  :crossfingers:
Jam,не съм се изразила правилно,но в момента ми е простено,предвид обстоятелствата  :P,обясниха ми,че след като месеци наред съм била на хормони и в един момент съм ги спряла,се е получило нарушение в микрофлората,поради спирането на утрогестана...
Nassi не знам дали в аптеките се продават свободно такива тампони за микробиология и би могла сама да си вземеш секрет и да си го пуснеш в някоя лаборатория,за три дни ще е готов резултата,провери дали примерно в цибалаб не могат да ти го вземат те секрета,а бе и сама ще се справиш,не е сложно...
Момичета, вагинален секрет се взима от определено място, няма как сами да си го вземете, още повече, че може да компрометирате пробата с докосване където и да е другате извън влагалището. Например при вкарване на тампона или изваждането му.

Наси, определено не би трябвало да има проблем с гъбичките и цветната снимка. Просто го коментирай преди самата манипулация с лекаря.

Алекс, как си  :hug2:
Jam,не съм се изразила правилно,но в момента ми е простено,предвид обстоятелствата  :P,обясниха ми,че след като месеци наред съм била на хормони и в един момент съм ги спряла,се е получило нарушение в микрофлората,поради спирането на утрогестана...
Nassi не знам дали в аптеките се продават свободно такива тампони за микробиология и би могла сама да си вземеш секрет и да си го пуснеш в някоя лаборатория,за три дни ще е готов резултата,провери дали примерно в цибалаб не могат да ти го вземат те секрета,а бе и сама ще се справиш,не е сложно...
Алекс, съветвам те да не са вкарваш във филми излишно -аз бях като теб в първия път в друга клиника, където ми правиха хидротубация. те ти правят промивка и няма страшно. аз даже и антибиотик пих за всеки случай...
ако чак толкова се притесняваш, отиди при най-обикновен доктор някоде и си направи 1 микробиология
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн