0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета
Предстои ми ЗЕТ,но д-р Стаменов иска да направим смесен трансфер.Като за целта преди да ми направи стимулация трябва да направим изследване  на спермограма с нов метод както го нарече килимче за хващане на качествени сперматозоиди за да се знае да ли въобще да ме стимулират или само ЗЕТ.Някои правил ли е подобно изследване и дали знаете цената му?
Здрявейте отново, момичета. Исках да ви попитам , мисляда отида в неделя да си направя кръвен тест и разбрах, че лабораторията си работи и там няма да имам проблем, но дали ще има лекар, при когото да отида след като си взема резултатите? Не съм ходила до сега в неделя и не ми е малко ясно това. Звънях на регистратурата, но никой не ми отговори, а не съм от София и малко по-трудно ми е вече отсъствието от работа. Как мислите вие, какво да правя?
ако ще си правиш кръвет тест за бременост не е нужно да го пускаш специално в лаб на надежда( щом не си и от София), теста може да направиш в всяка друга лаборатория и при положителен резултат се обаждаш на спешния и те ти казват да си запишеш час за след 10 дни за установяване на сакче;а иначе лекари има всеки ден
Току що най-после се свързах с регистратурата-от първия път :) казаха ми че и д-р Райков ще е там и д-р Шефкетова, така че сигурно ще отида. Неделята не ми е проблем, по-скоро през седмицата, заради работата. Само дано има хубавинновини.  Благодаря да бързия отговор крем123 :)
*
Хубавите новини са задължителни в тази тема  :wink:Стискаме палци за успеха ти,Славена!!! :)
/www.mamaibebe.com][/url]
Благодаря много ra40 :) Пожлавам на всички ни само хубави новини :)
*
Има ли някой представа по моя въпрос: имах замразени няколко яйцеклетки, след оплождане се получиха 3 ембриончета, сега каква сума ще поискат да платя за замразяването им , пак ли 450лв?
*
Здравейте момичета
Предстои ми ЗЕТ,но д-р Стаменов иска да направим смесен трансфер.Като за целта преди да ми направи стимулация трябва да направим изследване  на спермограма с нов метод както го нарече килимче за хващане на качествени сперматозоиди за да се знае да ли въобще да ме стимулират или само ЗЕТ.Някои правил ли е подобно изследване и дали знаете цената му?
Предстои ни подбор на сперматозоидите по този метод. Не знам какъв ще е ефекта му, цената е 300 лв.


*
Има ли някой представа по моя въпрос: имах замразени няколко яйцеклетки, след оплождане се получиха 3 ембриончета, сега каква сума ще поискат да платя за замразяването им , пак ли 450лв?
Аз имах 6 замразени яйцеклетки. След оплождане и трансфер остана един ембрион и платих за неговото замразяване 200 лв. Тогава ме питаха дали е от размразените яйцеклетки, това също било от значение. Говори с момичето, което отговаря за замразяването и не забравяй да и кажеш, че ембрионите са от размразени яйцеклетки. Ако не успееш да се свържеш, в четвъртък съм в клиниката и мога да питам.


*
Благодаря, утре ще звънна!
Благодаря ти mgstra :)
*
Има ли някой представа по моя въпрос: имах замразени няколко яйцеклетки, след оплождане се получиха 3 ембриончета, сега каква сума ще поискат да платя за замразяването им , пак ли 450лв?

Цитирам се и разказвам: изпратиха ми документите по по имейл и ми казаха, че ще платя 200лв., но договора ще е от датата на замразяване на яйцеклетките.
momi4eta v stimulaciq sam ako ima i drugi mojem dase kombinirame s hotela 0895787590

от модератор: Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Март 21, 2014, 11:44:56 am от little_rabbit »
Здравейте момичета!
Аз съм шести ден на Пурегон. Другата седмица е пункцията. Трябва да си направя ПКК и вирусология /HbsAg; HCV; HIV; Weiss/ - и двамата.
Дали ако го направя с направление от личния, ще е по-евтино....Не си спомням цените какви са в клиниката...миналата година личния молих, явно е имало смисъл....
Тези изследвания не се покриват от фонда.....
Ще съм ви благодарна, ако ми дадете съвет къде да ги направя!
Вирусологията е по 55 на човек, ПКК трябва да включва и фибриноген и протромбиново време - в клиниката е общо 22. Ако ви вземат наведнъж кръв, спестяваш 3 лв. за теб (пробовзимането).

Много късмет ти пожелавам!!!
Вирусологията е по 55 на човек, ПКК трябва да включва и фибриноген и протромбиново време - в клиниката е общо 22. Ако ви вземат наведнъж кръв, спестяваш 3 лв. за теб (пробовзимането).

Много късмет ти пожелавам!!!
Благодаря ти много!!!
*
Дали ако го направя с направление от личния, ще е по-евтино....Не си спомням цените какви са в клиниката...миналата година личния молих, явно е имало смисъл....
Тези изследвания не се покриват от фонда.....
Ще съм ви благодарна, ако ми дадете съвет къде да ги направя!
Преди време бях питала моята лична лекарка кои от тези изследвания мога да  направя с направление, отговорът беше- единствено ПКК, за вирусологията не можела да издаде направление.
« Последна редакция: Март 21, 2014, 14:24:59 pm от marsi »

*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....

Момичета, преди малко с мъжа ми взехме направления за изследване по НЗОК на СПИН, Васерман, Хепатит В и С.
Тъй като знам, че много лични лекари твърдят, че касата не ги поема, преписвам кодовете им дословно от самите направления.
Надявам се да се окажат полезни на някого:

02.07 - Васерман
05.01 - СПИН
05.05 - Хепатит В
05.06 - Хепатит С


Ето ти отговорче :)

*
maggi4ka, тези изследвания си имат кодове, но явно не може ЛЛ да ги пусне. Моята лекарка ми каза, че може да ми даде направление за друг тесен специалист, а той съответно - направление за изследването. Пък, той дали ще има направления в момента, и т.н. -  отказах се :).
« Последна редакция: Март 21, 2014, 15:03:34 pm от marsi »

*
Не всички се покриват,но повечето може да ти ги пусне ЛЛ.Наистина се спестяват средства!Успех! :)
/www.mamaibebe.com][/url]