0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #120 -: Юни 26, 2017, 16:16:34 pm »
И най-простите машинки имат програма за тесто за пица.
Сега не мога да видя марката на моята, но е една от най-евтините - малко под 100 лв ни излезе.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #121 -: Юни 26, 2017, 16:58:43 pm »
тесто за пица може да се бърка на всички програми :)
каквато и да е машинката кофичката й се сбъгва при предовна употреба за около 2-3 г. Хубавото е че могат да се подменят само те. Не си спомням за точно колко я купихме нашата, но ми се върти някъде около 20-на лв.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #122 -: Юни 26, 2017, 17:07:28 pm »
каквато и да е машинката кофичката й се сбъгва при предовна употреба за около 2-3 г. Хубавото е че могат да се подменят само те.
А, ей това е много вярно.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #123 -: Юни 26, 2017, 21:14:12 pm »
Благодаря на всички за мненията  :)

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #124 -: Юни 26, 2017, 22:00:26 pm »
Марси, ти пък месене на пица  :lol: козунака е къде по-голямо приключение и си става, пиците все едно хляб. Козунаци, тутманици, рогчета, ама те нали са все теста.
Моите са Горение. Първата беше с една бъркалка и повече от 3г не съм сменяла казанче, дори през ум не ми минава каква е причината всички писали преди мен да са сменяли, а в някой дни върти и по два пъти  :D Стана така, че хляба взе да не ни стига тази зима като Краля си беше в къщи и затова взех с две бъркалки, исках и два казана ама имахме спор, че нямало смисъл. За няма и два месеца ми се разби едната бъркалка, но още от нова имах чувството, че нещо не и е ок. Сега малко съжалявам, че не взех пак с квадратен казан, просто по-голям. Иначе като форма този хляб ми е по-добре  :D
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #125 -: Юни 26, 2017, 22:30:21 pm »
Марси, ти пък месене на пица  :lol: козунака е къде по-голямо приключение и си става, пиците все едно хляб. Козунаци, тутманици, рогчета, ама те нали са все теста.
..........

М-и, ако не си разбрала  :), в готвенето съм пълен инвалид  :lol:  и ако нещо ми се получи, си записвам много точно кое след кое, какъв грамаж, колко минути е изпичането, и т.н. ......,  че да ми се получи и следващият път  :lol: :lol:.  Тайната ми мисъл е хлебопекарната да ме спаси от тоя срам и мъжът ми да няма повод да казва всеки път:  "вкъщи само аз готвя"  :lol:
« Последна редакция: Юни 26, 2017, 22:32:45 pm от marsi »

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #126 -: Юни 26, 2017, 23:31:13 pm »
Ооо то и аз избирайки рецепти търся точните. Дори до скоро и манджа не правех по рецепта без грамажи, ако нещо не е точно описано или пък да трябва вода да слагам и тя да не пише колко  :lol:
С времето си набелязах някой блогове където ми е сигурно, ако реша да правя нещо на риск пак обмислям сериозно, то в момента и я времето няма да ми стигне, я друго и внимавам. Ама конкретно стандартно тесто за пица, понеже е примерно 500гр брашно, 250 вода, 3-4с.л. зехтин и една суха мая на Йоткер и с везната няма какво да се обърка уж де, че нещо везната ми сега лъже  :lol:
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #127 -: Юни 27, 2017, 08:28:54 am »
О, казанче и аз сменях миналата година :) Просто няма как!
Аз експлоатирам хлебопекарната през ден :)

 
....
Нещо не мога да намеря линк ... хм... да не би да я няма вече тази фирма....
И аз я търсих, но не намирам вече :(
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #128 -: Юни 27, 2017, 09:26:21 am »
Мда, и нашата върти всеки ден :lol:

Марсу, мисля, че сега ще се хвали, че и хляб прави :lol: :lol: :P

Аз с готвенето грижи нямам, другата крайност съм, никога не готвя по рецепта и с грамажи, всичко на око. Добре, че не са ми злояди домашните, та ядат всичко което съм забъркала :lol:
Но, хлябЪТ почти 9 г. го прави мъжО, това беше условието, за да купим машина, защото той не готви, а аз ако трябваше и хляб да правя, щях да абдикирам от престола  :lol:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #129 -: Юни 27, 2017, 09:36:02 am »
Аз до скоро бях като Марси с точните рецепти.
От всичко в една рецепта най мразя да не пише колко време се пече/вари, защото мразя да опитвам, да бода и др.п.  :lol: То е ясно, защо не пише де, ама поне приблизително да кажат.
Напоследък обаче и аз започнах на око, най-вече защото се пести много време в мерене и претегляне. С хлебопекарната обаче няма как, всичко минава през везната.

Иначе моята машинка е на 3 години и 2 месеца (точно на възрастта на Дани, взех я една седмица преди да се роди) и казанче не съм сменяла. Първите две години я ползвах по-често (по 1 или 2 пъти в седмицата), сега почти не, защото като ходим на работа и хлябът нещо не върви като само вечеряме у нас.
« Последна редакция: Юни 27, 2017, 09:38:14 am от 47 Smiles »
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #130 -: Юни 28, 2017, 08:37:01 am »
Здравейте,
Ние от повече от 2 години сме с Tefal PF240E38 /може и да е по-стар моделът/. Много сме доволни и досега винаги се е получавал хлябът, но винаги го правим по рецепти и точни грамажи. Единствено няколко пъти при програма Пълнозърнест хляб, вместо пълнозърнесто брашно сложих брашно от лимец, че ми подарига 5кг  :lol: Пак хлябът става много вкусен. Тесто за пица правим редовно, че и тесто за питка. Като цяло не експериментирам, следвам всичко по рецепта.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #131 -: Юни 28, 2017, 17:02:46 pm »
Стефи, може и да се окажеш права ха-ха  :D.
Ако ги попиташ мъжете, всичко те вършат, а и много добре охкат след това  :lol:

Отново много благодаря за мненията!  :)

Прочетох някъде, че е добре да е над 1кг. вместимостта в случай, че правя козунаци примерно, тъй като независимо от грамажа са по-високи. Някой има ли опит с козунак или други теста, които бухват повече?
« Последна редакция: Юни 28, 2017, 17:04:21 pm от marsi »

*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #132 -: Юни 29, 2017, 00:23:32 am »
Значи козунаците само ги меся в машината. Предимно ползвам рецепта с 500-700гр брашно или намалям пропорционално до толкова. Най-много да чукне стъклото докато втасва. Пускам я пак да го премеси. Стартирам програмата и след около 15мин. я изключвам, ако добавям ядки и стафиди, това е момента също. После вадя, плета ги и редя в тавите за следващото втасване. Та и в машината за 900гр хляб така правех, но там задължително удря стъклото.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #133 -: Юни 29, 2017, 06:47:16 am »
Момичета дайте рецепта за козунак в хлебопекарна.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #134 -: Юни 29, 2017, 07:36:08 am »
Искаш да изпечеш козунака вътре или само да го измеси машинката? Ако само ще месиш, всяко едно тесто може да направиш там. После изваждаш, втасва, оформяш и печеш.
Рецепти има ето тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=24265.0
     
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #135 -: Юни 29, 2017, 17:54:18 pm »
Искам козунака да се замеси и изпече вътре в машината.
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #136 -: Юни 30, 2017, 07:25:28 am »
Става, но ако искаш конци, трябва да извадиш тестото и да поусучеш и оформиш, после обратно в казанчето. Иначе става сладък хляб с козуначен аромат. Това е моят опит :). Машината ми е проста и евтина, с една бъркалка. Правила съм козунак по начина, по който ти искаш, като съм използвала 1/2 доза от рецептата. Иначе само замесвам вътре тестото, цяла доза. След първото размесване стартирам от началото на програмата до към 7-8 минута няколко пъти, като прибавям мазнината на части, докато тестото я поеме. После втасва извън машината, оформям и пека във фурната.

Това е рецептата, която използвам от години. Сега видях, че съм сложила и снимки :)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34853.msg557878#msg557878
     
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #137 -: Юни 30, 2017, 10:38:25 am »
Благодаря Дани! Май ще пробвам без да вадя,слагам, че нещо не ми се занимава. Искам да сложа продуктите и айде повече да не правя други работи. :wink:
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #138 -: Юни 30, 2017, 11:22:40 am »
Pepssi,
Ето по тази рецепта правя аз и много я харесвам. Като е още топло мирише страхотно на кроасани с масло (защото просто има много масло в рецептата).

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50871.msg1086291#msg1086291
*
Re: Домашна хлебопекарна- съвети и рецепти! - 2
« Отговор #139 -: Юни 30, 2017, 14:26:45 pm »
И аз предпочитам да не вадя козуначеното тесто от машината, а да се изпече вътре.
Дани и Смайли, благодаря за рецептите!  :)