0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #680 -: Юли 03, 2014, 00:45:19 am »
Извинявам се много за въпроса, но mIU/ml  равно ли е на U/l, тъй като като гледах таблица с стойностите там мерните едници отговарящи на хормонна в различните г.с беше mIU/ml , а в моите изследвания е U/l.   :roll:
Няма разлика, еквивалентни са http://www.cvt24.com/calculator/unit92.html

Ти беше писала, че цикълът е много нередовен понякога около 35 дни, също над 40, овулацията може да е била по-късно от така определената дата, изчакай си предполагаемия ден на цикъла,
пък дано да не дойде :), и тогава тествай отново.
Но отделно от проверката дали има бременност в този месец, препоръката ми е да се обърнеш към специалист, за да се потърси причината за нередовния цикъл чрез преглед и нужните изследвания.
 
« Последна редакция: Юли 03, 2014, 01:17:33 am от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #681 -: Юли 03, 2014, 08:36:29 am »
Момичета мили, аз се крих една седмица, но горе долу преди толкова време видях първия положителен тест...с една блеееедичка втора чертичка. Е, вчера направих два с първата сутрешна урина, и на двата чертичка е видима и тъмна, макар и все още една идея по-бледа от контролната. Днес ми е 34-ти ден, т.е. 3 дни закъснение. Лекарката ми ме вика на преглед другата или по-следващата седмица. Това, което обаче малко ме притесни е, че снощи имах на две-три избърсвания с тоалетната хартия бледо кафеникава слуз, оскъдна, но все пак с бледо-кафеникав цвят. Днес няма нищо, имам си слабите болки ниско долу, които си ги имам още от след овулацията, гърдите ми са подути и ме болят. На тези дни от цикъла, това нормално ли е? Преди два дни правихме секс с мъжа ми и след него всъщност имаше оскъдна такава слуз, после цял ден нищо и снощи пак.  Благодаря предварително за мненията и честито на новине бременелки - успех, милички!

*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #682 -: Юли 03, 2014, 08:52:10 am »
beb4o_me4o, това е страхотна новина, ако знаеш как ме зарадва  :D, браво миличка! Макар и с по-бледа втора черта, това е положителен тест. Така както описваш зацапването, засега не изглежда притеснително, но наблюдавай. При по-силно зацапване (кървене), задържително се свържи с лекар, за да се вземат мерки веднага, ако е нужно, лекарят ще прецени. В такива случаи трябва да се реагира веднага, не да чакаш прегледа след 1-2 седмици.
« Последна редакция: Юли 03, 2014, 08:58:07 am от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #683 -: Юли 03, 2014, 08:56:42 am »
Марси, благодаря ти, ти си истинско съкровище :* Да, ако нещо се промени, ако пак се появи зацапване или се усили, задължително отивам в същия час на лекар. Тя моята лекарка ще ме приеме само да й звънна, поне за това нямам притеснения. За сега не е имало нищо, хартията и бельото ми са чисти, единствено снощи колкото беше и то си беше кафеникава слуз, на две-три избърсвания. Дано всичко е наред този път...

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #684 -: Юли 03, 2014, 10:51:09 am »
beb4o_me4o Честито и от мен. Този месец много положителни тестове. :) Много се радвам.  :cheerleader:
Само се моля всичко да е наред с нас. Аз съм на преглед чак на 15. В началото уж не исках да бързам, но сега вече нямам търпение да се види дали всичко е наред.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #685 -: Юли 03, 2014, 11:51:47 am »
Еее толкова радост и положителни тестчета за една седмица... :balk_7:
Честито и на "bebcho" и дано всичко се развие нормално! :goodluck:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #686 -: Юли 03, 2014, 17:34:11 pm »
Честито beb4o_me4o  успех предполагам,че е някои от предишните ти зацапвания е било имплатация .стискаме палци всичко да е наред.това,че е била бледа втората черта,не значи че не си бременна   :crossfingers:  :babyflips:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #687 -: Юли 03, 2014, 17:49:42 pm »
Е момичета,днес два дена след като ЧХГ-то ми беше 62.3 вече е 156.3mlU/ml
Това би трябвало да е добре,но доки не видя нищо освен една точка.Каза ми да отида отново в понеделник.Вие как мислите има ли нужда от притеснение?
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #688 -: Юли 03, 2014, 18:20:07 pm »
Ей Дани,добре ще е някой по компетентен да се изкаже,но аз мисля,че щом се е удвойло това е много добре и на този етап  няма от какво да се притесняваш.Успокой се и се наслаждавай на бременеенето си... :P....спрямо по ниските стойности означава,че вероятно е много рано и затова  се вижда само като точка... :bighug:
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #689 -: Юли 03, 2014, 18:24:41 pm »
Дани86, рано е още, чрез вагинален УЗ сакчето може да се види най-рано, когато ЧХГ нивата достигнат 1000 - 2000. На предишната страница в темата, ти бях копирала линк за ЧХГ калкулатор, прегледай цялата статия, там пише подробно за тези неща.
Стойността се удвоява идеално, всичко е наред  :D!
« Последна редакция: Юли 03, 2014, 18:27:49 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #690 -: Юли 03, 2014, 18:29:51 pm »
marsi видях калкулатора аз и според него ЧХГ-то ми се удвоява на всеки 36 часа :)
Доки каза да отида отново в понеделник.Токава вече щяло да е по-лесно да види нещо :)
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #691 -: Юли 03, 2014, 18:36:47 pm »
След като такава е препоръката на твоя лекар, много добре :). Щом днес е видял точка,
в понеделник предполагам ще може да измери сакчето, макар да е мъничко  :)
Всичко е наред!  :D
« Последна редакция: Юли 03, 2014, 22:31:11 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #692 -: Юли 03, 2014, 19:19:01 pm »
 :youwoman: Благодаря marsi
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #693 -: Юли 04, 2014, 01:09:55 am »
Привет на всички мами - бъдещи и настоящи :)
Питам тук там но да попитам и Вас...Да си задам и аз моето въпросче - МЦ не ми е особенно редовен да спомена 30 - 32 дена и овулацията съм я засичала само един път и се отказах защото след положителен тест и 9 дена и МЦ пристигна...Та на 21,05 ми дйоде МЦ  :( после на 18.06 ми беше последната МЦ (не толкова обилно както предната, но нормално протече и най - учудващо през 28 дни   8O ) на 24,06 и 25,06 ( някъде 7 -8 дена след МЦ) правихме  :bed: .На 02,07 и 03,07 имам кафеникаво зацапване и много леко ме болят гърдите.Мислите ли че нещо е станало   8O 8O 8O Или както си мисля аз е много рано за това зацапване и изобщо нещо да е станало????? Имам час при доки на 17,07 защото си мисля да не е нещо друго някой проблем.Е надявам се да е по - хубавата новина.Как мислите  :ask:
Благодаря предварително целувки и Успех на всички :)
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #694 -: Юли 04, 2014, 08:44:45 am »
Ягодке,аз имах едноккратно кафеникаво зацапване точно 14 дена след предполагаемата О.Надявам се да е станало,направи си тест и ако не отчете но МЦ не дойде,пусни кръвен за по сигурно :)
*
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #695 -: Юли 04, 2014, 10:34:57 am »
Леле какви хубави новини съм изпуснала! beb4o_me4o честито и успех  :balk_47:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #696 -: Юли 04, 2014, 11:24:34 am »
здраейте момичета аз чакам ли чакам,от април до май цикъла ми дойде на 26тия ден от май до юни на 32ден като юни беше като зацапване 3 дена много слаб искарах до предимно на ежедневни сега го очаквам всеки ден но както ви бях споделила от седмица  насам имам мпс без цикъл не ме болят гърдите но ми се гади всяка сутрин почти  до обяд продължава гладна съм през целия ден но вечер губя апетита си.правим опити отдавна и се надявам сега да стане.корема ниско долу ми е подут сякаш съм в цикъл.имам бодежи ту в ляво ту в дясно не постоянно.спинка ми се като за световно.НО днес не издържах и направих тест беше отицателен.много ли е рано за тест.май трябва да пусна кръвен.след толкова статий имам чувството че съм бременна но теста е отрицателен не го направих обаче с първата  урина нямах време. :( нз вече  какво да мисля следващата седмица ще отида на преглед.дано да не ми дойде цикъла дотогава :(
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #697 -: Юли 04, 2014, 11:37:06 am »
Бубенце аз имах два отрицателни уринни.А кръвния ми беше положителен.Иди си направи кръвен,той е по чувствителен и ще отчете ако има нещо,дори и да е съвсем малко повешение на ЧХГ-то.Отиди си пусни един и после сподели,че да прибавим още 1 + тази седмица  :wink:
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #698 -: Юли 04, 2014, 11:47:48 am »
Да май така ще стане.Никога до сега не съм се чувствала така да имам предменструални болки около датата на цикъла като той лисва.а по принцип преди да ми дойде поне седмица знам защото гърдите адски ме болят.а този път нищо от 2дена забелязах че вените на гърдите ми са по силно изразени а до сега не го е имало.Адски съм се нагласила да съм бременна този месец.Толкова силно го искаме с моя мъж че дано да не си докарам някоя болест само за това да мисля. :( др седмица ще отида на гинеколг да й споделя какво става да ме прегледа и ще ви пиша.Страшно се радвам за вас въпреки че не ви познавам.Изпълвате ме с надежда и сили.Благодаря ви мили. :) Усмихнат ден на всички
Re: Дали съм бременна? - 7 част
« Отговор #699 -: Юли 04, 2014, 11:54:16 am »
bubenceto_91 хайде ти си следващата от мартенските мамчета. Стискам палци :)