0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,
 
Зпочвам дневник защото дойде време да се свалят и последните 10кг от бремеността ми и реших да започна лечебното гладуване на др. Емилова. Като имам дневник се надявам да се мотивирам повече, за по-големи резултати.

Висока съм 167см.Правила съм го 2 пъти, сега е третият.

Първи път (2010)
Преди: 76кг
Лечебно гладуване: 10 дни
Захранване: 10 дни
След: 63кг
Спорт: НЕ

Втори път (03.2013):
Преди: 77кг
Лечебно гладуване: 14 дни
Захранване: 10 дни
След: 67кг
Спорт: Ежедневно интензивно

Който иска да споделя/следи/включва и коментира е добре дошъл :) Който иска мога да кача таблици за правилно хранене след диетата и захранване от самата клиника. Ще пиша какво ям всеки ден и какво спортувам и дано резултатите са хубави и някои също се мотивира. Казвали са ми, че всеки път все по-малко се сваля, да видим.

п.с. Също така много голяма мотивация ми е да се пречистя, защото не се чувстам много добре последната седмица...нещо много вино и сирене се яде това лято и имам чувството, че тялото ми се разпада..
« Последна редакция: Август 22, 2013, 19:36:14 pm от Krisi08 »


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #1 -: Август 22, 2013, 19:02:41 pm »
21.08.13

кг: 66,2кг

08.00 Чай с мед и лимон
10.00 2 нектарини
12.00 Чай с мед и лимон
14.00 2 нектарини
16.00 Чай с мен и лимон
18.00 3 нектарини
20.00 Чай с мен и лимон

П.С. Може да се ядат всякакви плодове, ама нямам време да пазарувам и само нектарини и грейпфрут имам...

Спорт: Зумба 1ч, 20 мин йога


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #2 -: Август 22, 2013, 19:06:01 pm »
ДЕН 2ри

кг: 65,1кг

08.00 Чай с мед и лимон
10.00 2 нектарини
12.00 Чай с мед и лимон
14.00 2 грейпфрута
16.00 Чай с мен и лимон
18.00 2 грейпфрута

Чай ще се пропусне в 20.00, защото отиваме на някакво откриване, чай едва ли ще сервират, за това вода  :wink:

П.С. Супер глад ме мъчи....трябва да издържа и да си легна по-рано да не мисля за храна. Вчера бях по-мотивирана.

Спорт: Зумба 1ч, 15 мин йога


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #3 -: Август 22, 2013, 21:04:56 pm »
Криси, за глад не знам, аз това не го умея, но и аз като теб се напънах да сваля килограми година и половина след раждането. Моя колежка ме нави за диетата на Аткинс - никакви въглехидрати (хляб, тестени, картофи, ориз, плодове, сладко), много протеин и фибри от зеленчуци, и по-малки порции. Ударният период е 2 седмици, после може по-хлабаво. Свалих около 6-7 килограма за два месеца. Сега пак ям всичко и кантарът не мърда.

Успех с гладуването!
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #4 -: Август 22, 2013, 22:19:22 pm »
Майка ми е фен на др. Емилова и ме насърчаваше да опитам. Изкарах 2 дни и припаднах от глад. За мен това е ужасно натоварващо за организма, но мама си прави един курс годишно и се чувства добре. За мен рецептата е намаляване на порциите и ограничаване на въглехидратите. Дано при теб да сработи :)
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #5 -: Август 22, 2013, 23:12:57 pm »
цигу аз съм я пробвала и нея и Дюкан и 90 дни, ама аз не мога да съм стриктна дълго време...За това за сега само с Емилова съм успявала, защото се стягам за 15-20 дни и отслабвам. Не съм казчвала после, но захранването го спазвам стриктно и после някакси не ми се яде като цяло. И двата пъти като приключих имах едно такова мислене "за какво ядем въобще"...Ама като забременях стана страшн, отпуснах душата....Благодаря :)

midge Да ти кажа след 5тия ден просто се чувстваш прекрасно, имаш енергия, кожата започва да ти се изчиства. Ама наистина е трудно, направо в момента умирам от глад  :eat: :eat: Майка ми пък наобратно, веднъж реши да направи и тя на 3тия ден почти припадна в един супер  :?

П.С тук да спомена, че диетата наистина е много тежка и не за всеки и ако човек има здравословен проблем трябва да я прави под лекарско наблюдение. На всеки понася различно и знам, че хора с ниско кръвно трябва да внимават. Който иска инфо, има много в интернет, ако нещо и аз мога да кача.


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #6 -: Август 23, 2013, 20:59:31 pm »
ДЕН 3ти

кг: 64,7кг

08.00 Чай с мед и лимон
10.00 2 нектарини
12.00 Чай с мед и лимон
14.00 1 праскова
16.00 Чай с мен и лимон
18.00 2 праскови
20:00 Чай с лимон (мед нямам вече)

Спорт: Зумба 1ч

Събудих се с много енергия много добре се чувствах, до 13:00ч когато бях поканена на обяд  :? Бях съвсем забравила и нямаше как да откажа....Казах, че имам проблеми с корема и съм само на чайче (не ми се обясняваше) обаче направо лигите ми изтекоха да гледам....После съвсем се демотивирах, обаче се стегнах и се прибрах, направих Зумбата :aerobik:
Емилова казва, че първите 7 дни се губи тегло само за сметка на задържаните течности в тялото, а след това започва самото лечебно пречистване и свалянето на мазнини. Наистина усещам, че тичам само до тоалетна като бременна :lol: и днес за първи път не се събудих "намачкана". Сега предстои най-трудната част да издържа до утре и да не мисля за ядене.


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #7 -: Август 24, 2013, 20:27:10 pm »
ДЕН 4ти

кг: 64,3кг

08.00 Чай с лимон
10.00 2 ябълки
12.00 Чай с лимон
14.00 1 ябълка
16.00 Чай с лимон
18.00 1 ябълка и половина
20:00 Чай с лимон

Спорт: Зумба 1ч, Йога 15 мин

Всичко е ок, имам много енергия като стана, като че ли се наспивам по-бързо, за 5-6 часа. През деня е ок, не мисля за ядене, даже сготвих мусака и пилешка супа и не ми беше много гадно. Най-тежко е в момента, преди малко нахраних малката с мусака и направо....още ми е супер криво и ми е пред очите :balk_144: . В момента нямам никаква мотивация и даже се чудя за какво го правя, ама вече съм по средата, няма да се отказвам....


Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #8 -: Август 24, 2013, 21:52:41 pm »
Криси, като при цигарите, това е най-гадния момент.
Обаче след това, след като минеш захранването продължи разделното хранене и един ден в седмицата на сокове, само на сокове. Няма да усетиш как сваляш всичко.
[/url][/url]
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #9 -: Август 24, 2013, 22:07:29 pm »
jasmin_veni Благодаря за подкрепата :) Аз всеки път планирам да си избера един ден, който да е разтоварващ, ама все не ми се получава. След захранването със сигурност ще имам още да свалям, за това трябва да се дисциплинирам и да ми стане начин на живот, както при много жени.
Прикачвам 4те схеми на кратки разтоварвания, ако на някой му е интересно.
« Последна редакция: Август 24, 2013, 22:10:57 pm от Krisi08 »


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #10 -: Август 25, 2013, 12:02:26 pm »
Ден 5ти
Кг: 63,8

Реших да напиша един пост сутрин, защото вечерните са много депресивни и гладни  :lol:

Чувствам се страхотно! Чувствам се изключително леко, много щастлива, пълна с енергия. Днес започна така да се каже зверско прочистване на червата и то дори незнам как е възможно като почти нищо не ям  8O Корема ми хлътна на вътре. Чувството е като след раждане, всеедно си носила нещо много тежко дълго време, а сега просто изчезва и ти олеква. Преди се задъхвах страшно много на нервна почва, всеедно не мога да дишам, от 2 дни го няма. В момента съм много мотивирана, радвам се как вървя с килограмите, но чувството на "здраве" и лекота което изпитвам са незаменими! 


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #11 -: Август 25, 2013, 15:09:04 pm »
Криси, как стои въпросът с кафето сутрин  :lol:?
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #12 -: Август 25, 2013, 16:21:15 pm »
Криси, благодаря за информацията, която приложила.  За себе си най-постижим ми се струва варианта с новолунието и пълнолунието.
Начинанието ти е чудесно и ти пожелавам успех  :) Аз съм пробвала подобна схема за лечебен глад макар и тогава да нямах нужда от отслабване, но след това се чувствах превъзходно, кожата ми се изчисти.
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #13 -: Август 25, 2013, 16:55:07 pm »
elle22 В клиниката, тези които са на лечебно гладуване и лекуват някаква болест, не им се дава кафе, нито цигари. Т.е за тотално пречистване на организма, никакво кафе и цигари до последния ден на захранването. Аз по принцип не пия кафе, но ако пих сигурно щях да пия сутрин :)

Dodich Благодаря за пожеланията, наистина е трудно, но си заслужава накрая.

Прикачвам и схемата на правилно хранене, която се препоръчва след диетата за съвместимост на храните.


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #14 -: Август 25, 2013, 17:33:12 pm »
Криси, благодаря! Това ли е въпросното захранване?

*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #15 -: Август 25, 2013, 18:14:16 pm »
elle22 Не, захранването е друго, то е преходно между диетата и връщането към нормално хранене, за да не стресира организма и за да не се върнат килограмите. Сега ще го кача. По принцип, ако правиш 10 дена гладуване, захранването е 5 дни. Ако направиш 20 дни гладуване, захранваето е 10 дни и са различни.

Таблицата, която съм качила в предишния пост показва съвместимостта на храните или като цяло как трябва да се храним правилно за да сме здрави и да не напълняваме. Идеята е да се научиш цял живот така да се храниш :)


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #16 -: Август 25, 2013, 18:19:02 pm »
ЗАХРАНВАНЕ 10 ДНИ (прикачен е втори вариант, който е различен с прясни пролетни зеленчуци)

Първи ден

8 ч. - чай с мед и лимон или вода с лимонов сок или мин. вода - по желание
10 ч. - порция плодове
12 ч. - чай с мед
12,30 ч. - суров зеленчук №5
14 ч. - порция плодове
16 ч. - чай с мед
18 ч. - суров зеленчук № 5
20 ч. - чай с мед и лимон

Втори ден

12 ч. - суров зеленчук №5 +А /1 бр./
18 ч. - суров зеленчук № 6 + А / 2 бр./
В 8,10,14,16 и 20 часа като първи ден

Трети ден

12 ч. - суров зеленчук № 5 + Г / 1 бр./
18 ч. - суров зеленчук № 6 + А /3 бр./
В 8,10,14,16 и 20 часа както първи ден

Четвърти ден

8 ч. - чай с мед
10 ч. - порция плодове
12 ч. - суров зеленчук № 5 + Г /2 бр./
16 ч. - чай с мед
18 ч. - суров зеленчук № 6 + В
20 ч. - чай с мед и лимон

Пети ден

12 ч. - суров зеленчук № 5 + А /3 бр./ + Б /1 бр./
18 ч. - суров зеленчук № 6 + Д или С
В 8,10,16 и 20 часа като четвърти ден

Шести ден

12 ч. - суров зеленчук № 8 + Г /3 бр./
18 ч. - суров зеленчук № 9 + П / 3 бр./ + Г /2 бр./ или само В
В 7,10,16 и 20 часа както четвърти ден

Седми ден

12 ч. - суров зеленчук № 5 +Р
18 ч. - суров зеленчук № 7 + Т
В 8,10,16 и 20 часа като четвърти ден

Осми ден

12 ч. - суров зеленчук № 5 + И /30 гр./
18 ч. - суров зеленчук № 6 + У или Ж
В 8,10,16 и 20 часа както четвърти ден

Девети ден

12 ч. - суров зеленчук №9 + И /50 гр./ или Е
18 ч. - суров зеленчук № 5 или № 10 + К
В 8,10,16 и 20 часа като четвърти ден

Десети ден

12 ч. - суров зеленчук № 12 + Н
18 ч. - суров зеленчук № 5 + № 19 + У или З / Тофу/
В 8,10,16 и20 часа като четвърти ден

А/ картоф на пара - средно голям
Б/ морков на пара
В/ тиква - печена или на пара
Г/ препечена филийка пълнозърнест хляб
Д/ порция овесени ядки /1 малка кафяна чашка овесени ядки ври в три такива чашки вода с щипка сол/
Е/ порция качамак /към 1 ч.ч. гореща леко подсолена вода се прибавят 3 с.л. царевично брашно; бърка се непрекъснато върху горещ котлон докато се сгъсти добре; накрая се прибавят няколко капки зехтин/
Ж/ порция булгур / 1 малка главичка лук нарязана на ситно се задушава с 1 ч.л. олио и половин кафяна чашка вода; след това се прибавят 2 кафени чашки булгур; разбърква се за 1-2 минути, след което се добават 5 кафени чашки вода; ври на тих огън до сгъстяване/
З/ 50 гр. кашкавал от соя "Тофу"
И/ сурови ядки - орехи, бадеми, лешници
К/ зелен боб на пара или от консерва
Л/ тиквички на пара / с размер около 15см/
М/ карфиол на пара
Н/ картофено пюре /2-3 големи картофа на пара се пресоват с малко топла вода и се прибавя съвсем малко краве масло/
О/ спанак или лапад на пара като супа
П/ печен пипер
Р/ порция прясно зеле на пара или задушено с малко олио и вода
С/ елда /руската "каша гречка"/ - 1 каф. чашка елда + 2 каф. чашки студена вода; след като заври се изключва и оставя на котлона, докато поеме цялото количество вода
Т/ зеленчукова супа - 2 ч.ч. вода завира с 1 щипка сол и в нея се поставят нарязани на ситно различни сезонни зеленчуци - по ибор. Прибавят се магданоз, целина или копър
У/ зеленчуци на пара - няколко вида, според сезона / моркови , карфиол, грах, зелен боб, зеле, пиперка, камба, евентуално брюкселско зеле, броколи, червено цвекло/, 1-2 ч.ч.

СУРОВИ ЗЕЛЕНЧУЦИ

1. Марули   5. Морков   9. Алабаш   13. Репички   17. Праз
2. Зелени салатки   6. Зеле   10. Гулия /земна ябълка/   14. Спанак   18. Чесън
3. Краставица   7. Пиперка   11. Карфиол   15. Лапад   19. Червено цвекло
4. Домат   8. Камба   12. Червена ряпа   16. Лук
« Последна редакция: Август 25, 2013, 18:20:50 pm от Krisi08 »


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #17 -: Август 25, 2013, 18:22:26 pm »
ЗАХРАНВАНЕ 5 ДНИ

Първи ден

8 часа - чай с мед и лимон /може вода+ лимонов сок + мед или само минерална вода/
10 часа - порция плодове
12 часа - един малък суров морков
14 часа - порция плодове
16 часа - чай с мед
18 часа - малък резен сурово зеле + А /1 бр/

Втори ден

8 часа - чай с мед
10 часа - порция плодове
12 часа - малка порция салата от сурови зеленчуци + А /2 бр/
16 часа - порция плодове
18 часа - малка порция салата от сурови зеленчуци + Б

Трети ден

8 часа - чай с мед
10 часа - порция плодове
12 часа - салата от сурови зеленчуци + В
16 часа - порция плодове
18 часа - салата от сурови зеленчуци + А или Г. За пръв път към
салатата и яденето се прибавя по щипка сол и няколко капки олио или
зехтин. Може да се прибави и Д.

Четвърти ден

8 часа - чай с мед
10 часа - порция плодове
12 часа - салата от сурови зеленчуци + Е
16 часа - порция плодове
18 часа - салата от сурови зеленчуци + Ж или З

Пети ден

8 часа - чай с мед
10 часа - порция плодове
12 часа - салата от сурови зеленчуци + И
16 часа - порция плодове
18 часа - салата от сурови зеленчици + К

А/ картоф на пара
Б/ зеленчукова супа - малка купичка /300 мл/ съдържа: картоф, морков,
зеле, лук и нарязан накрая магданоз или целина, без сол и мазнина
В/ порция овесени ядки / 1 малка кафяна чашка овесени ядки ври в 3
такива чашки вода/
Г/ зелен боб на пара или от консерва
Д/ препечена филийка пълнозърнест хляб
Е/ печен пипер 2 - 3 броя
Ж/ качамак /към 1 ч.ч. гореща, леко подсолена вода се прибавят 3 с.л.
царевично брашно; бърка се непрекъснато върху горещ котлон, докато
се сгъсти добре; накрая се прибавя малко краве масло/
З/ 50 гр. сирене от соя " Тофу "
И/ 30 - 40 гр. сурови ядки / орехи, бадеми, лешници/
К/ порция булгур / 1 малка главичка лук, нарязана на ситно се задушава с
1 ч.л. олио и половин кафяна чашка вода; след това се прибавят 2 каф.
чашки булгур; разбърква се за 1-2 минути, след което се прибавят 5 каф.
чашки вода; ври на тих огън до сгъстяване/


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #18 -: Август 25, 2013, 19:50:53 pm »
Ооо, благодаря ти! Трудът, който си си направила да го напишеш всичкото това, определено ме задължава да го започна  :lol:. От утре си имаш компания  :D.

Аз правих прочистваща диета преди 10 дни, но не захраних после като хората.
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #19 -: Август 25, 2013, 21:21:58 pm »
ДЕН 5ти
кг: 63,8кг

08.00 Чай с мед и лимон
10.00 300гр диня
12.00 Чай с мед и лимон
14.00 300гр диня
16.00 Чай с мед и лимон
18.00 300гр диня
20:00 Чай с мед и лимон

Спорт: Зумба 1ч

Ооо, благодаря ти! Трудът, който си си направила да го напишеш всичкото това, определено ме задължава да го започна  :lol:. От утре си имаш компания  :D.
Аз правих прочистваща диета преди 10 дни, но не захраних после като хората.
То тази информация я има доста разпиляна в интернет, не съм го писала аз лично :) Само тази, която съм я прикачила като снимка я няма, понеже е директно от клиниката правена за моя приятелка и тя ми ги копира.
Много се радвам, няма да съжаляваш! Първите 3 дни е най-трудно, ако нещо пиши аз ще те мотивирам :)
Захранването е изключително важно, не само за задържане на килограмите, ами и за самия организъм. Като при бебетата, трябва всичко бавно да се захранва, а и при самото захранване също се отслабва :)