0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,
 
Зпочвам дневник защото дойде време да се свалят и последните 10кг от бремеността ми и реших да започна лечебното гладуване на др. Емилова. Като имам дневник се надявам да се мотивирам повече, за по-големи резултати.

Висока съм 167см.Правила съм го 2 пъти, сега е третият.

Първи път (2010)
Преди: 76кг
Лечебно гладуване: 10 дни
Захранване: 10 дни
След: 63кг
Спорт: НЕ

Втори път (03.2013):
Преди: 77кг
Лечебно гладуване: 14 дни
Захранване: 10 дни
След: 67кг
Спорт: Ежедневно интензивно

Който иска да споделя/следи/включва и коментира е добре дошъл :) Който иска мога да кача таблици за правилно хранене след диетата и захранване от самата клиника. Ще пиша какво ям всеки ден и какво спортувам и дано резултатите са хубави и някои също се мотивира. Казвали са ми, че всеки път все по-малко се сваля, да видим.

п.с. Също така много голяма мотивация ми е да се пречистя, защото не се чувстам много добре последната седмица...нещо много вино и сирене се яде това лято и имам чувството, че тялото ми се разпада..
« Последна редакция: Август 22, 2013, 19:36:14 pm от Krisi08 »


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #1 -: Август 22, 2013, 19:02:41 pm »
21.08.13

кг: 66,2кг

08.00 Чай с мед и лимон
10.00 2 нектарини
12.00 Чай с мед и лимон
14.00 2 нектарини
16.00 Чай с мен и лимон
18.00 3 нектарини
20.00 Чай с мен и лимон

П.С. Може да се ядат всякакви плодове, ама нямам време да пазарувам и само нектарини и грейпфрут имам...

Спорт: Зумба 1ч, 20 мин йога


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #2 -: Август 22, 2013, 19:06:01 pm »
ДЕН 2ри

кг: 65,1кг

08.00 Чай с мед и лимон
10.00 2 нектарини
12.00 Чай с мед и лимон
14.00 2 грейпфрута
16.00 Чай с мен и лимон
18.00 2 грейпфрута

Чай ще се пропусне в 20.00, защото отиваме на някакво откриване, чай едва ли ще сервират, за това вода  :wink:

П.С. Супер глад ме мъчи....трябва да издържа и да си легна по-рано да не мисля за храна. Вчера бях по-мотивирана.

Спорт: Зумба 1ч, 15 мин йога


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #3 -: Август 22, 2013, 21:04:56 pm »
Криси, за глад не знам, аз това не го умея, но и аз като теб се напънах да сваля килограми година и половина след раждането. Моя колежка ме нави за диетата на Аткинс - никакви въглехидрати (хляб, тестени, картофи, ориз, плодове, сладко), много протеин и фибри от зеленчуци, и по-малки порции. Ударният период е 2 седмици, после може по-хлабаво. Свалих около 6-7 килограма за два месеца. Сега пак ям всичко и кантарът не мърда.

Успех с гладуването!
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #4 -: Август 22, 2013, 22:19:22 pm »
Майка ми е фен на др. Емилова и ме насърчаваше да опитам. Изкарах 2 дни и припаднах от глад. За мен това е ужасно натоварващо за организма, но мама си прави един курс годишно и се чувства добре. За мен рецептата е намаляване на порциите и ограничаване на въглехидратите. Дано при теб да сработи :)
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #5 -: Август 22, 2013, 23:12:57 pm »
цигу аз съм я пробвала и нея и Дюкан и 90 дни, ама аз не мога да съм стриктна дълго време...За това за сега само с Емилова съм успявала, защото се стягам за 15-20 дни и отслабвам. Не съм казчвала после, но захранването го спазвам стриктно и после някакси не ми се яде като цяло. И двата пъти като приключих имах едно такова мислене "за какво ядем въобще"...Ама като забременях стана страшн, отпуснах душата....Благодаря :)

midge Да ти кажа след 5тия ден просто се чувстваш прекрасно, имаш енергия, кожата започва да ти се изчиства. Ама наистина е трудно, направо в момента умирам от глад  :eat: :eat: Майка ми пък наобратно, веднъж реши да направи и тя на 3тия ден почти припадна в един супер  :?

П.С тук да спомена, че диетата наистина е много тежка и не за всеки и ако човек има здравословен проблем трябва да я прави под лекарско наблюдение. На всеки понася различно и знам, че хора с ниско кръвно трябва да внимават. Който иска инфо, има много в интернет, ако нещо и аз мога да кача.


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #6 -: Август 23, 2013, 20:59:31 pm »
ДЕН 3ти

кг: 64,7кг

08.00 Чай с мед и лимон
10.00 2 нектарини
12.00 Чай с мед и лимон
14.00 1 праскова
16.00 Чай с мен и лимон
18.00 2 праскови
20:00 Чай с лимон (мед нямам вече)

Спорт: Зумба 1ч

Събудих се с много енергия много добре се чувствах, до 13:00ч когато бях поканена на обяд  :? Бях съвсем забравила и нямаше как да откажа....Казах, че имам проблеми с корема и съм само на чайче (не ми се обясняваше) обаче направо лигите ми изтекоха да гледам....После съвсем се демотивирах, обаче се стегнах и се прибрах, направих Зумбата :aerobik:
Емилова казва, че първите 7 дни се губи тегло само за сметка на задържаните течности в тялото, а след това започва самото лечебно пречистване и свалянето на мазнини. Наистина усещам, че тичам само до тоалетна като бременна :lol: и днес за първи път не се събудих "намачкана". Сега предстои най-трудната част да издържа до утре и да не мисля за ядене.


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #7 -: Август 24, 2013, 20:27:10 pm »
ДЕН 4ти

кг: 64,3кг

08.00 Чай с лимон
10.00 2 ябълки
12.00 Чай с лимон
14.00 1 ябълка
16.00 Чай с лимон
18.00 1 ябълка и половина
20:00 Чай с лимон

Спорт: Зумба 1ч, Йога 15 мин

Всичко е ок, имам много енергия като стана, като че ли се наспивам по-бързо, за 5-6 часа. През деня е ок, не мисля за ядене, даже сготвих мусака и пилешка супа и не ми беше много гадно. Най-тежко е в момента, преди малко нахраних малката с мусака и направо....още ми е супер криво и ми е пред очите :balk_144: . В момента нямам никаква мотивация и даже се чудя за какво го правя, ама вече съм по средата, няма да се отказвам....


Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #8 -: Август 24, 2013, 21:52:41 pm »
Криси, като при цигарите, това е най-гадния момент.
Обаче след това, след като минеш захранването продължи разделното хранене и един ден в седмицата на сокове, само на сокове. Няма да усетиш как сваляш всичко.
[/url][/url]
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #9 -: Август 24, 2013, 22:07:29 pm »
jasmin_veni Благодаря за подкрепата :) Аз всеки път планирам да си избера един ден, който да е разтоварващ, ама все не ми се получава. След захранването със сигурност ще имам още да свалям, за това трябва да се дисциплинирам и да ми стане начин на живот, както при много жени.
Прикачвам 4те схеми на кратки разтоварвания, ако на някой му е интересно.
« Последна редакция: Август 24, 2013, 22:10:57 pm от Krisi08 »


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #10 -: Август 25, 2013, 12:02:26 pm »
Ден 5ти
Кг: 63,8

Реших да напиша един пост сутрин, защото вечерните са много депресивни и гладни  :lol:

Чувствам се страхотно! Чувствам се изключително леко, много щастлива, пълна с енергия. Днес започна така да се каже зверско прочистване на червата и то дори незнам как е възможно като почти нищо не ям  8O Корема ми хлътна на вътре. Чувството е като след раждане, всеедно си носила нещо много тежко дълго време, а сега просто изчезва и ти олеква. Преди се задъхвах страшно много на нервна почва, всеедно не мога да дишам, от 2 дни го няма. В момента съм много мотивирана, радвам се как вървя с килограмите, но чувството на "здраве" и лекота което изпитвам са незаменими! 


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #11 -: Август 25, 2013, 15:09:04 pm »
Криси, как стои въпросът с кафето сутрин  :lol:?
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #12 -: Август 25, 2013, 16:21:15 pm »
Криси, благодаря за информацията, която приложила.  За себе си най-постижим ми се струва варианта с новолунието и пълнолунието.
Начинанието ти е чудесно и ти пожелавам успех  :) Аз съм пробвала подобна схема за лечебен глад макар и тогава да нямах нужда от отслабване, но след това се чувствах превъзходно, кожата ми се изчисти.
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #13 -: Август 25, 2013, 16:55:07 pm »
elle22 В клиниката, тези които са на лечебно гладуване и лекуват някаква болест, не им се дава кафе, нито цигари. Т.е за тотално пречистване на организма, никакво кафе и цигари до последния ден на захранването. Аз по принцип не пия кафе, но ако пих сигурно щях да пия сутрин :)

Dodich Благодаря за пожеланията, наистина е трудно, но си заслужава накрая.

Прикачвам и схемата на правилно хранене, която се препоръчва след диетата за съвместимост на храните.


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #14 -: Август 25, 2013, 17:33:12 pm »
Криси, благодаря! Това ли е въпросното захранване?

*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #15 -: Август 25, 2013, 18:14:16 pm »
elle22 Не, захранването е друго, то е преходно между диетата и връщането към нормално хранене, за да не стресира организма и за да не се върнат килограмите. Сега ще го кача. По принцип, ако правиш 10 дена гладуване, захранването е 5 дни. Ако направиш 20 дни гладуване, захранваето е 10 дни и са различни.

Таблицата, която съм качила в предишния пост показва съвместимостта на храните или като цяло как трябва да се храним правилно за да сме здрави и да не напълняваме. Идеята е да се научиш цял живот така да се храниш :)


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #16 -: Август 25, 2013, 18:19:02 pm »
ЗАХРАНВАНЕ 10 ДНИ (прикачен е втори вариант, който е различен с прясни пролетни зеленчуци)

Първи ден

8 ч. - чай с мед и лимон или вода с лимонов сок или мин. вода - по желание
10 ч. - порция плодове
12 ч. - чай с мед
12,30 ч. - суров зеленчук №5
14 ч. - порция плодове
16 ч. - чай с мед
18 ч. - суров зеленчук № 5
20 ч. - чай с мед и лимон

Втори ден

12 ч. - суров зеленчук №5 +А /1 бр./
18 ч. - суров зеленчук № 6 + А / 2 бр./
В 8,10,14,16 и 20 часа като първи ден

Трети ден

12 ч. - суров зеленчук № 5 + Г / 1 бр./
18 ч. - суров зеленчук № 6 + А /3 бр./
В 8,10,14,16 и 20 часа както първи ден

Четвърти ден

8 ч. - чай с мед
10 ч. - порция плодове
12 ч. - суров зеленчук № 5 + Г /2 бр./
16 ч. - чай с мед
18 ч. - суров зеленчук № 6 + В
20 ч. - чай с мед и лимон

Пети ден

12 ч. - суров зеленчук № 5 + А /3 бр./ + Б /1 бр./
18 ч. - суров зеленчук № 6 + Д или С
В 8,10,16 и 20 часа като четвърти ден

Шести ден

12 ч. - суров зеленчук № 8 + Г /3 бр./
18 ч. - суров зеленчук № 9 + П / 3 бр./ + Г /2 бр./ или само В
В 7,10,16 и 20 часа както четвърти ден

Седми ден

12 ч. - суров зеленчук № 5 +Р
18 ч. - суров зеленчук № 7 + Т
В 8,10,16 и 20 часа като четвърти ден

Осми ден

12 ч. - суров зеленчук № 5 + И /30 гр./
18 ч. - суров зеленчук № 6 + У или Ж
В 8,10,16 и 20 часа както четвърти ден

Девети ден

12 ч. - суров зеленчук №9 + И /50 гр./ или Е
18 ч. - суров зеленчук № 5 или № 10 + К
В 8,10,16 и 20 часа като четвърти ден

Десети ден

12 ч. - суров зеленчук № 12 + Н
18 ч. - суров зеленчук № 5 + № 19 + У или З / Тофу/
В 8,10,16 и20 часа като четвърти ден

А/ картоф на пара - средно голям
Б/ морков на пара
В/ тиква - печена или на пара
Г/ препечена филийка пълнозърнест хляб
Д/ порция овесени ядки /1 малка кафяна чашка овесени ядки ври в три такива чашки вода с щипка сол/
Е/ порция качамак /към 1 ч.ч. гореща леко подсолена вода се прибавят 3 с.л. царевично брашно; бърка се непрекъснато върху горещ котлон докато се сгъсти добре; накрая се прибавят няколко капки зехтин/
Ж/ порция булгур / 1 малка главичка лук нарязана на ситно се задушава с 1 ч.л. олио и половин кафяна чашка вода; след това се прибавят 2 кафени чашки булгур; разбърква се за 1-2 минути, след което се добават 5 кафени чашки вода; ври на тих огън до сгъстяване/
З/ 50 гр. кашкавал от соя "Тофу"
И/ сурови ядки - орехи, бадеми, лешници
К/ зелен боб на пара или от консерва
Л/ тиквички на пара / с размер около 15см/
М/ карфиол на пара
Н/ картофено пюре /2-3 големи картофа на пара се пресоват с малко топла вода и се прибавя съвсем малко краве масло/
О/ спанак или лапад на пара като супа
П/ печен пипер
Р/ порция прясно зеле на пара или задушено с малко олио и вода
С/ елда /руската "каша гречка"/ - 1 каф. чашка елда + 2 каф. чашки студена вода; след като заври се изключва и оставя на котлона, докато поеме цялото количество вода
Т/ зеленчукова супа - 2 ч.ч. вода завира с 1 щипка сол и в нея се поставят нарязани на ситно различни сезонни зеленчуци - по ибор. Прибавят се магданоз, целина или копър
У/ зеленчуци на пара - няколко вида, според сезона / моркови , карфиол, грах, зелен боб, зеле, пиперка, камба, евентуално брюкселско зеле, броколи, червено цвекло/, 1-2 ч.ч.

СУРОВИ ЗЕЛЕНЧУЦИ

1. Марули   5. Морков   9. Алабаш   13. Репички   17. Праз
2. Зелени салатки   6. Зеле   10. Гулия /земна ябълка/   14. Спанак   18. Чесън
3. Краставица   7. Пиперка   11. Карфиол   15. Лапад   19. Червено цвекло
4. Домат   8. Камба   12. Червена ряпа   16. Лук
« Последна редакция: Август 25, 2013, 18:20:50 pm от Krisi08 »


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #17 -: Август 25, 2013, 18:22:26 pm »
ЗАХРАНВАНЕ 5 ДНИ

Първи ден

8 часа - чай с мед и лимон /може вода+ лимонов сок + мед или само минерална вода/
10 часа - порция плодове
12 часа - един малък суров морков
14 часа - порция плодове
16 часа - чай с мед
18 часа - малък резен сурово зеле + А /1 бр/

Втори ден

8 часа - чай с мед
10 часа - порция плодове
12 часа - малка порция салата от сурови зеленчуци + А /2 бр/
16 часа - порция плодове
18 часа - малка порция салата от сурови зеленчуци + Б

Трети ден

8 часа - чай с мед
10 часа - порция плодове
12 часа - салата от сурови зеленчуци + В
16 часа - порция плодове
18 часа - салата от сурови зеленчуци + А или Г. За пръв път към
салатата и яденето се прибавя по щипка сол и няколко капки олио или
зехтин. Може да се прибави и Д.

Четвърти ден

8 часа - чай с мед
10 часа - порция плодове
12 часа - салата от сурови зеленчуци + Е
16 часа - порция плодове
18 часа - салата от сурови зеленчуци + Ж или З

Пети ден

8 часа - чай с мед
10 часа - порция плодове
12 часа - салата от сурови зеленчуци + И
16 часа - порция плодове
18 часа - салата от сурови зеленчици + К

А/ картоф на пара
Б/ зеленчукова супа - малка купичка /300 мл/ съдържа: картоф, морков,
зеле, лук и нарязан накрая магданоз или целина, без сол и мазнина
В/ порция овесени ядки / 1 малка кафяна чашка овесени ядки ври в 3
такива чашки вода/
Г/ зелен боб на пара или от консерва
Д/ препечена филийка пълнозърнест хляб
Е/ печен пипер 2 - 3 броя
Ж/ качамак /към 1 ч.ч. гореща, леко подсолена вода се прибавят 3 с.л.
царевично брашно; бърка се непрекъснато върху горещ котлон, докато
се сгъсти добре; накрая се прибавя малко краве масло/
З/ 50 гр. сирене от соя " Тофу "
И/ 30 - 40 гр. сурови ядки / орехи, бадеми, лешници/
К/ порция булгур / 1 малка главичка лук, нарязана на ситно се задушава с
1 ч.л. олио и половин кафяна чашка вода; след това се прибавят 2 каф.
чашки булгур; разбърква се за 1-2 минути, след което се прибавят 5 каф.
чашки вода; ври на тих огън до сгъстяване/


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #18 -: Август 25, 2013, 19:50:53 pm »
Ооо, благодаря ти! Трудът, който си си направила да го напишеш всичкото това, определено ме задължава да го започна  :lol:. От утре си имаш компания  :D.

Аз правих прочистваща диета преди 10 дни, но не захраних после като хората.
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #19 -: Август 25, 2013, 21:21:58 pm »
ДЕН 5ти
кг: 63,8кг

08.00 Чай с мед и лимон
10.00 300гр диня
12.00 Чай с мед и лимон
14.00 300гр диня
16.00 Чай с мед и лимон
18.00 300гр диня
20:00 Чай с мед и лимон

Спорт: Зумба 1ч

Ооо, благодаря ти! Трудът, който си си направила да го напишеш всичкото това, определено ме задължава да го започна  :lol:. От утре си имаш компания  :D.
Аз правих прочистваща диета преди 10 дни, но не захраних после като хората.
То тази информация я има доста разпиляна в интернет, не съм го писала аз лично :) Само тази, която съм я прикачила като снимка я няма, понеже е директно от клиниката правена за моя приятелка и тя ми ги копира.
Много се радвам, няма да съжаляваш! Първите 3 дни е най-трудно, ако нещо пиши аз ще те мотивирам :)
Захранването е изключително важно, не само за задържане на килограмите, ами и за самия организъм. Като при бебетата, трябва всичко бавно да се захранва, а и при самото захранване също се отслабва :)


Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #20 -: Август 25, 2013, 21:37:27 pm »
Браво, Krisi08  :youwoman:
Никога не съм успявала да издържа цял ден само на плодове.
Затова искрено ти се възхищавам. На мен почва да ми пречернява и да ми се подкосяват краката. Сигурно само се глезя обаче  :(
Голям фен съм на лечебното гладуване, въпреки че не съм го практикувала  :oops:
Имам обаче много приятели, които го правят, в т.ч. позната която се излекува от диабет при д-р Емилова. 
За момичетата, които практикуват диетите на основата на месо без въглехидрати, трябва да знаят, че наистина са много ефикасни за сваляне на килограми, но са много вредни, тъй като адски натоварват черния дроб. Не прекалявайте с тях.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #21 -: Август 25, 2013, 21:53:29 pm »
Аз нямам да свалям килограми, храня се здравословно с години. Покрай ученето, обаче, много се обездвижих, отпуснах, "затлачих" физически и душевно. Освен че енергията ми отиде на кино, в главата ми нахлуха лоши мисли и настроения. Идеята ти ме загложди още от първия ден, но като прочетох написаното от сутринта разбрах, че точно от това имам нужда, а като ги изписа и ония километри за захранването, реших, че няма да ти правя зян труда  :lol:. Започвам за една седмица за проба. Благодаря  :flower:
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #22 -: Август 26, 2013, 00:00:05 am »
Криси, трудът ти е забележителен. Адмирации! Аз ще се включа в "отбора" само с разтоварващите дни като начало. За момента нямам сила за тежката артилерия, нищо че имам нужда от нея, но предстоят поредица от семейни празници и някак не върви да съм само зрител...  :)
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #23 -: Август 26, 2013, 19:40:42 pm »
Благодаря ви момичета, много ми е приятна подкрепата ви! Като ми става много кофти и ми се дояжда всичко и по много чета тук :)

ДЕН 6ти

КГ: 63,5

08.00 Чай с мед и лимон
10.00 2 ябълки
12.00 Чай с мед и лимон
14.00 2 ябълки
16.00 Чай с мен и лимон
18.00 2 ябълки
20.00 Чай с мен и лимон

47 Smiles Като родиш и спреш да кърмиш можеш пак да се пробваш :)
Dodich Аз никога не съм го правила това с пълнолунието, сподели дали си отслабнала и как ти е повлияло след като мине :)
elle22 как беше ден 1ви? Аз мисля, че много добре ще ти подейства, май 2ри и 3ти ден е най-трудно  :?


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #24 -: Август 27, 2013, 05:28:53 am »
Аз не смеех да ти отговоря по- рано, защото като попита беше едва обяд при нас  :P. Вече мога да го пиша успешен първия ден. Интересното е, че не чувствам глад, обаче страшно ми липсват морковите, суровите ядки и доматите, които дъвчех непрекъснато през деня. Явно съм придобила нови навици напоследък  :oops:.

Успешен старт на 7-ия ден!
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #25 -: Август 27, 2013, 12:03:29 pm »
Браво на теб! Исках да ти пратя информация за диетата на лични, но не мога да прикача файлове, за това качвам тук. Мисля, че ще е от полза за всеки.
Доматите са кисели плодове и можеш да замениш една порция плодове с 2-3 домата :)не забравяй, че на едно ядене се консумира един вид плод. Успех!


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #26 -: Август 27, 2013, 12:19:32 pm »
3та и 4та стр


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #27 -: Август 27, 2013, 12:23:16 pm »
последна :)


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #28 -: Август 27, 2013, 19:45:39 pm »
ДЕН 7ми

КГ: Така, първият път като се премерих бях 63,00 а след 10 мин 63,300  :? Незнам кое е вярно, дано първото :)

08.00 Чай с мед и лимон
10.00 1 ябълка
12.00 Чай с мед и лимон, кола лайт  :oops:
14.00 1 ябълка
16.00 Чай с мен и лимон
18.00 1 грейпфрут
20.00 Чай с мен и лимон

Спорт: Зумба 1ч

Днес беше от критичните дни....само за храна мисля, странното е че мечтая за риба, салата, супа....не за пици и торти  :D Нямам търпение да започне захранването да ям морков и зеле  :D
Още 3 дни  :party:
« Последна редакция: Август 27, 2013, 19:47:44 pm от Krisi08 »


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #29 -: Август 27, 2013, 21:27:42 pm »
Браво, Криси!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #30 -: Август 28, 2013, 05:34:51 am »
Браво и от мен  :D!

Втори ден - успешен. Никакви проблеми нямах, не чувствам глад, нито умора. Даже гласовете в главата ми станаха по- любезни  :lol:.

Успешен 8-ми ден!
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #31 -: Август 28, 2013, 20:50:31 pm »
ДЕН 8ми

КГ: 62,700
08.00 Чай с мед и лимон
10.00 1 праскова
12.00 Чай с мед и лимон
14.00 1 праскова
16.00 Чай с мен и лимон
18.00 2 круши
20.00 Чай с мен и лимон

Спорт: Зумба 1ч

midge благодаря за подкрепата!!!
Сутрин като се качих на кантара бях много щастлива...Обаче малката имаше дечица на гости и направих мъфини и кекс...от както замириса в цялата къща, не съм спряла да мисля за ядене...После и сготвих леща за вечеря и още по-криво ми стана...Само мисля какво ще ям като приключа, цял ден планирам от 5ти до 10ти какво ще ям и какво да пазарувам :D луда работа...сега се заравям под завивките и ще чета книга докато не заспя и утре предпоследен ден..общо взето наистина всеедно спирам цигарите наново и тогава се крих в спалнята да не пуша в хола :)

elle22 Браво на теб! Продължавай в същия дух :) Аз ако не готвих на малката сигурно нямаше да падам така духом, но знам че като приключа ще съм много доволна, както и ти, ще видиш ;)


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #32 -: Август 29, 2013, 05:00:11 am »
Беше права - ден трети беше по- дълъг  :lol:, но отново успешен.

На теб ти остана още мъничко. Лек ден!
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #33 -: Август 29, 2013, 20:38:24 pm »
ДЕН 9ти

КГ: 62,400
08.00 Чай с мед и лимон
10.00 1 круша
12.00 Чай с мед и лимон
14.00 2 домата
16.00 Чай с мен и лимон
18.00 1 домат
20.00 Чай с мен и лимон

Спорт: Зумба 30мин

Днес нещо много ме мързеше, едвам направих и 30мин зумба. Доматите много ми се усладиха, обаче с тях дойде и зверски апетит. Започнах да си ги представям със зехтин и сирене  :? Реших да гледам документален филм за веганството, за да се разсеям и това ми беше грешката. Такива неща видях (и още са ми пред очите), че наистина обмислям да сведа консумацията на месо до минимум...
elle22 браво на теб!!!! :)
« Последна редакция: Август 29, 2013, 20:46:42 pm от Krisi08 »


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #34 -: Август 30, 2013, 05:13:40 am »
Днес сме имали еднакво меню  :lol:. Успешен 4-ти ден, но нещо се омаломощих. Ще видя как ще е утре и ще преценя дали ще изкарам до неделя. Може и от жегите да е.

Месото го отказах преди година и половина. Ям риба, яйца и всички млечни. На децата готвя достатъчно месо според възрастовите им потребности и внимавам да е с по- добро качество.

Приятен последен ден!
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #35 -: Август 30, 2013, 11:00:06 am »
61,700  :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader:

elle22 много е гадно, някои дни направо само за храна мислиш. Най-кофти е като готвиш ми се струва. Иначе как се чувстваш? Аз днес се чувствам прекрасно, сигурно защото е последен ден 8)


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #36 -: Август 30, 2013, 14:18:04 pm »
Аз не мисля за храна, не се чувствам гладна, обаче вчера бях доста уморена, което ме притесни. Сега се събудих отпочинала и 58,100 кг /от 59,400/. 

Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #37 -: Август 30, 2013, 17:36:39 pm »
Момичета, поздравявам ви за начинанието. Аз лично само добро съм видяла от диетата на Емилова, не става въпрос въобще за сваляне на килограми. Свалянето на килограмите както казва и самата Емилова е просто един бонус към всички благини, които се случват с организма ви по време на гладуването :)
А лично аз когато я направих за първи път дори имах нужда да кача малко :) Докторката ме успокои, че при слабите хора това е хубавото, че лечебният ефект започва по-бързо, тъй като нямат тлъстинки "за чистене", директно започват да се изчистват от токсините.
За съжаление нямам воля да практикувам здравословно хранене постоянно, но се старая колкото мога и когато мога.
Само да предупредя слабичките като мен, че не е добра идея да се правят кратки гладувания, особено еднодневни, които се правят всяка седмица. Спомням си, че Емилова ме предупреди да не го правя, защото първия ден от гладуването обикновено се губи много калций, а при слабите хора това било проблем. За това ми препоръча само 10 или в най-добрия случай 20 дневни гладувания 4 пъти годишно.
Друго, което бих ви посъветвала е да спазвате здравословното хранене стриктно поне 1-2 месеца след гладуването, защото в противен случай има опасност всичките ви проблеми да се върнат наново с пълна сила, а също и килограмите.

Elle22, нормално е да се чувстваш уморена по време на гладуването. Това обикновено означава, че изчистваш токсините от тялото по-усилено. Ще видиш, че колкото повече дни минава, толков апо-добре ще се чувстваш :)
Успех!


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #38 -: Август 31, 2013, 05:52:29 am »
И днешният ден беше успешен. Утре като стана ще реша дали да започвам зеленчуците, тъй като се чувствам уморена, а имам много работа за вършене.

Криси, браво за упоритостта!
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #39 -: Август 31, 2013, 09:07:18 am »
10ти ден


ДЕН 9ти

КГ: 61,200
08.00 Чай с мед и лимон
10.00 диня
12.00 Чай с мед и лимон
14.00 диня
16.00 Чай с мен и лимон
18.00 диня
20.00 Чай с мен и лимон

Спорт: Зумба 30мин

elle22 ще с супер ако направиш 5 дни и после 5 дни захранване. Ще направиш едно хубаво пречистване, но ти щом не консумираш месо, твоя организъм едва ли е толкова задръстен като моя. Ти се водиш вегетарянка предполагам? Емилова това препоръчва като начин на хранене, аз трябва да се насиля ,че много си обичам месото, обаче като видях какво правят във фермите... osi_12 още ми е пред очите. Имаше ли главоболия, облагане на езика след 2ри 3ти ден на диетата?


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #40 -: Август 31, 2013, 09:08:33 am »
Е, момичета приключих  :cheerleader: :cheerleader: Точно 5кг съм свалила за 10 дни, което мисля е добе :) Добре се чувствам, но повече наистина не мога. Правилното нещо сега ще бъде да се захраня 10 дни, защото сега пък четох че колкото е диетата толкова и захранването, но няма да успея 10 дни, зашото на 5ти сепември имам много важна вечеря и ще хапна вече малко :) Ще направя 5 дни и от тук нататък започвам да се храня разделно по схемата.
Взела съм книгата http://www.amazon.fr/Its-All-Good-Delicious-Recipes/dp/1455522716 и ще се опитвам да готвя по нея. Също така мисля да спра да ям глутен защото знам, че имам нетолерантност, но този френски хляб  osi_8 osi_8 От както започнах да ям хляб и сирена тук, от тогава се издух  :lol:

Блгародя на всички за подкрепата и че следихте мъките ми, наистина си заслужаваше, в момента съм много доволна от себе си, не само за свалените килограми, но и че успях да издържа.
Ще качвам вкусни рецепти по разделното хранене.


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #41 -: Август 31, 2013, 09:42:04 am »
Поздравления Криси!  :)  Аз чакам първото новолуние, за да стартирам леката програма. Успех!
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #42 -: Август 31, 2013, 13:46:04 pm »
Криси, точно щях да ти пиша, че колкото е гладуването, толкова дни трябва да е и захранването, но ти вече си го прочела. :wink:
Аз от понеделник започвам прочистване също, но с кленовия сироп. Да видим дали ще издържа :lol: хич не ме бива с диетите напоследък, а преди си гладувах по 10дни и повече.

Елле, ти как си тази сутрин  :bighug:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #43 -: Август 31, 2013, 16:01:21 pm »
Криси, нямах никакво главоболие и налепи по езика. Седмица преди да започна гладуването, ограничих до минимум сирената и тогава забелязах такова нещо.

Оливче, жива съм днес  :lol:. Сутрин се чувствам отлично, но следобед вече бера душа. Не мога да преценя дали е от гладуването или пък от жегите, които ни налегнаха от началото на седмицата. Вкъщи всичко е наред, но като излезем с дребната на разходка или да вършим работа, като се приберем се налага да легна с книжка  :P.

Я разкажи за кленовия сироп, моля  :flower:!

Криси, чудесен резултат!
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #44 -: Август 31, 2013, 17:13:28 pm »
Блгародя на всички за подкрепата и че следихте мъките ми, наистина си заслужаваше, в момента съм много доволна от себе си, не само за свалените килограми, но и че успях да издържа.
Ще качвам вкусни рецепти по разделното хранене.

С удоволствие надничам тук :D  .Не знам дали мога да издържа,и ви се възхищавам на ината.
Ще следя и рецептите-пък дано се променя  :)


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #45 -: Септември 01, 2013, 18:29:53 pm »
Така, вчера беше ден 6. Чувствах се чудесно. Ходихме на барбекю у приятели и докато те седяха около масата, аз лудувах с хлапетата  :D.  Днес започвам захранване, че от него се боя повече  :lol:.
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #46 -: Септември 01, 2013, 22:17:37 pm »
Браво elle22! Аз да кажа днес сутринта бях 60.300 явно със захранването още отслабвам. Днес ядох супичка, много добре ми дойде нищо че без сол и месо :)
И аз се чувствам прекрасно, много красива хаха :) всички дрехи ми стоят прекрасно и само се усмихвам :)


*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #47 -: Септември 02, 2013, 01:02:35 am »
След като за пръв път гладувах, открих истинския вкус на храната. Иначе ядем основно сол като вкус :wink:
Ел, пие се 2-3 х 1.5 литра вода на ден с разтворени в нея 2-3 лъжици кленов сироп, сока на 2 лимона и щипка лют пипер(кайен). Прочистването е много сериозно, защото после захранваш само с плодове за същия период от време като в началото са само на сок. Но на теб вече ти стига, че ще изчезнеш от света :)




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #48 -: Септември 04, 2013, 23:16:24 pm »
Финала на диетата след захранването е 59,400кг :) Общо взето 7кг свалих, доволна съм много :) Визуално много си личи, сега е важно да се храня правилно и най-важното е ВСЕКИ ПОНЕДЕЛНИК на чай и плод :) Това трябва да ми е закон :)
elle22 ти как вървиш?


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #49 -: Септември 05, 2013, 21:44:44 pm »
Оливче, мерси!

Криси, направо си отличничка!

При мен захранването започна кошмарно. Толкова зле не се бях чувствала от секциото насам  :lol:. 2 дни бях като болна. На третия нещата започнаха да си идват по местата и вече съм си аз. Не съжалявам, че опитах, но разбрах, че дългото гладуване не ми се отразява добре.
Положителните неща са 2 кг надолу и чиста кожа, което никак не е зле  :D.
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #50 -: Септември 05, 2013, 21:48:11 pm »
Не съм elle22, ама и аз да си кажа :lol: едва оцелях първите 2 дни 8O такова главоболия не бях имала никога. Наложи се да изям малко плодове (2праскови), защото ми беше много зле в понеделник и полежах малко във ваната да си помогна с токсините. Сега съм 4-ти ден и правя нещо средно между двете диети - пия си бъркоча и ям по 3-4 плода на ден. Вече се чувствам добре и продължавам :P

ПП. Ел, писали сме заедно. Радвам се, че си добре.
« Последна редакция: Септември 05, 2013, 21:49:51 pm от ollivia »




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #51 -: Септември 06, 2013, 22:10:38 pm »
Приключих с двата разтоварващи дни по новолуние. Малко тегаво вървеше втория ден, но издържах. На този етап съществена промяна не виждам, но ще продължа. Успех на всички диетуващи!!
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #52 -: Септември 11, 2013, 15:19:00 pm »
Никога не съм била на 5 плода дневно, ще умра докато си го мисля  :lol:
Браво на вас!
*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #53 -: Септември 11, 2013, 16:00:58 pm »
М-и, и аз така, ама затова си ходя дебела. Преди първата бременност бях 61 кг, сега съм 69 пет години по-късно. Не всичките килца наведнъж, ама с годинките си се трупат лека-полека.  :(

*
Re: Дневник на Криси - диетата на др. Емилова
« Отговор #54 -: Септември 11, 2013, 20:29:46 pm »
Аз да кажем, че не съм дебела, а просто не съм това, което бях  :) Преди да забременея бях стигнала до 55кг заради щитовидната жлеза, 1г след раждането се върнах на  53кг. и после бавно и славно ги покачих до 58 миналата зима, (имам надежда, че е било от спирането на кърменето и още чакам хормоните да ми ги свалят  :lol: ) , та седят си гадните, в повечето дрехи взех да не влизам  :x Сега обмислям 90-дневна диета. Междувременно си нося роклите, имам някаква настройка, че започна ли да купувам дрехи от по-големия размер и това ще е краят.