0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #840 -: Март 19, 2014, 11:03:29 am »
Д-р Бърди, сигурно вече ставам досадна и нахална, извинявам се!
Вече имам правено КС крем (бетноват в база), но не знам какво да правя от тук нататък.
От миналата сряда мажа ръцета на Рая само с А Дерма Екзомега и мия със сапун Даф, положението не се подобрява, но и не се влошава.
Ако я заведа при трети кожен лекар сигурно съвсем ще се объркам  :?
Ще бъда благодарна на какъвто и да е съвет  :)


В какво съотношение го направихте?

Може да намажете 3 пъти дневно, за 4 дена, на тънък слой с втриване. НА ограничени площи- само там където са екземните участъци. НЕ на големи площи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #841 -: Март 19, 2014, 11:52:25 am »
Съотношението е 100гр липобаза и бетноват крем 0,1% 15гр.
« Последна редакция: Март 19, 2014, 12:01:47 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #842 -: Март 19, 2014, 12:22:59 pm »
Много е разредено- 100/15 ?
Обикновено е 20/7.5 гр ( половин тубичка "Бетноват").
Най-добрата база е Еуцерин+ вода по равни части.
Няма да имате ефект от толкова ГОЛЯМО разреждане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #843 -: Март 19, 2014, 13:07:49 pm »
:( пак ще ходя да вземам тогава, с правилната пропорция.
Благодаря ви докторе!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #844 -: Март 19, 2014, 14:43:51 pm »
Ходих отново до аптеката - Еуцерин търсих в 5 аптеки, само в една намерих, но серията Хидро-баланс я нямало от много време и тръгнаха да ми препоръчват други марки...
За това отново поръчах крема в Липобаза,... но пък фармацевта ми каза, че не можело да се сложи вода, защото нямало какво да я поеме, щяла се отдели и резултата е отново само от двата крема - 20гр база и 7,5гр бетноват (Докторе, добре че ми казахте за съотношението, защото като нищо пак щяха да ми смесят целите туби).


Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #845 -: Март 19, 2014, 18:03:11 pm »
Добре- 20 към 7.5 Бетноват.
Попитайте, дали тази "липобаза" е подходяща за деца? и дали е от добър производител?

Ето Ви една добра база:
http://apteka.framar.bg/30019204/%D0%B5%D1%83%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%89-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D1%83%D1%85%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B0

Друга
http://apteka.framar.bg/30016939/%D0%B5%D1%83%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-12-%D1%83%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%89-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-75-%D0%BC%D0%BB-

Във второто пише:
"...- Лечебна емулсия вода в масло (W/O) "
Как тогава Еуцерина, който намирате, не могат да смесят с вода? емулсия ще се получи!
« Последна редакция: Март 19, 2014, 19:40:11 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #846 -: Март 20, 2014, 13:40:12 pm »
Д-р Бърди ето това е Липобазата
http://apteka.framar.bg/12006265/%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B5-%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-100-%D0%B3%D1%80-
Производителя я Astellas Pharma Europe
Като питах дали могат да ми направят Бетноват в база, казах че е за дете - отговора беше - Да, смесва се Бетновата с Липобаза. Не ме питаха каква да е базата или в какви пропорции, просто ги смесиха, а аз реших че това е нещо като стандарт....
В тази Липобаза също има вода, но.... защо не могат да ги смесят...

Ще го потърся този Еуцерин, и някоя друга аптека където правят лекарства също, надявам се накрая да успея да се сдобия с най-точния крем :)

Сега ще мажа с този последния направен крем в правилните пропорции.

Благодаря ви много за отделеното време!

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #847 -: Март 20, 2014, 13:51:34 pm »
Добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #848 -: Март 20, 2014, 20:53:14 pm »
Ще го потърся този Еуцерин, и някоя друга аптека където правят лекарства също, надявам се накрая да успея да се сдобия с най-точния крем :)!
Той не е лекарство,а марка козметика за кожа, така че може би не трябва само в аптека да го търсиш. Ще го намериш онлайн, ако не можеш по друг начин, ама трбява да знаеш какво да купиш, защото има много различни видове. Докторът да каже кой вид от всичките ти трябва: http://www.eucerin.bg/ .
« Последна редакция: Март 20, 2014, 20:55:46 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #849 -: Март 24, 2014, 10:12:42 am »
След пет дена прием на  АБ / Панцеф/ дупето на Елиа силно се зачерви, а по свивките се появи обрив. Предполагам е гъбична инфекция в следствие на АБ. Явно я дразни, защото често се дърпа там и не иска да слага памперса. Първоначално намазах с крем направен от майка ми /пчелен восък със зехтин/, снощи намазах клотримазол на тънък филм. От вчера започнах да давам и пробиотик, който до този момент не бях давала.
Да ме посъветвате нещо друго?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #850 -: Март 25, 2014, 13:41:47 pm »
Д-р Бърди това е резултата след 4 дни мазани с правения крем.
Мисля, че има подобрение - пъпките вече не са зачервени, и тези които изглеждаха като с връх, вече са завехнали, но въпреки това по-големите пъпки са си там, тези които бяха много ситни, мисля че поизчезват вече.
Как да продължа от тук нататък?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #851 -: Март 25, 2014, 18:25:22 pm »
Още 3 дена, два пъти дневно, мажем.
После "дав" и хидратантен крем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #852 -: Март 28, 2014, 11:59:38 am »
Здравейте момичета и доктор Бърди!
Имам въпрос по отношение на едно детенце на 13 месеца. Най-общо казано детето:
1. Не стъпва на цяло стъпало - изобщо не може стъпи  дори с чужда помощ.
2. Не се изправя само - допълвам си поста - най-общо усещането ми е, че не знае за какво се ползват крачетата. Сякаш са й вързани с нещо.
3. Не може от седнало положение да се завърта - както го оставиш седнало, не може да мръдне от това положение- опитва се нещо да направи, но клюмва по средата на опита и започва да плаче.
4. Постоянно си държи краката силно изпънати - например като я хранят на столчето, крачета са изпънати, особено като се ядоса за нещо.
Личната лекарка смята, че има проблем, и ги е посъветвала да насрочат среща с невролог.
Родителите са младо семейство и не смятат, че има проблем.
Днес прекарах с нея около два часа - после почетох малко в "моториката' - определено смятам, че е належащата консултацията.  Още повече, че от 8 месечна ми правеше впечатление, че не е в нормите за подвижност, но не исках да се бъркам. Не съм лекар.
Бих искала да чуя някое и друго мнение, преди да си кажа мнението пред майката на детенцето, която ми е приятелка.

Eма, от това, което прочитам и от опита с дъщеря ми, определено мисля, че консултация със специалист е абсолютно наложителна. Това, че си държи изпънати краката е признак обикновено на повишен мускулен тонус. Едно ЕМГ -електромагнитен резонанс (май така се казваше) ще покаже отклонения ако има такива. При дъщеря ми имаше проблеми с координацията. Въпреки, че се опитваше да ходи от 10-11 месечна, реално проходи на 1,5 г. После много дълго време беше нестабилна. От седнало до изправенно положение не можеше да се изправя дори, когато вече ходеше. В общи линии  трябваше да я учим как се правят всички тези естествени неща. Особено сега като виждам как се случват при Явор нещата, разликата е огромна. Дано всичко да е наред с детето и да е въпрос наистина на темперамент, но аз лично бих се консултирала с добър невролог.
<br />[link=http:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #853 -: Март 28, 2014, 17:29:16 pm »
Благодаря ти, Мешко!
Детето наистина малко  изостава, а те/родителите/ смятат, че е напълно нормално да не може да се изправя сама на почти 14 месеца. Четох пак в Моториката и там докторът е дал 15 месеца като граница на прохождане, при това детенце няма как да стане. Чудя се дали е удачно да им разпечатам някои неща от моториката....

Личната лекарка им е дала някакви упражнения, но те не ги използват

Лошото е че личната ги е изплашила с ДЦП, което вместо да ги мотивира  поне za друго мнение, ги е настроило срещу нея.

Със сигурност детето има нужда от някаква терапия, но каква?. Съдейки по нивото на медицината в малкия град, незнам кой може да им я предложи :(.

Миa беше ли с диaгноза?
Какво най-много помогна?
« Последна редакция: Март 28, 2014, 18:07:16 pm от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #854 -: Март 28, 2014, 18:19:32 pm »
Нашият случай е като на Мешко.
Даже проходи по-късно на 1.6-1.7 г., и то по 5-6 крачки от баща си до мен и обратно. Да ходи самостоятелно и свободно доста по-късно.
Не знаеше за какво са й краката, както описваш.
Ходихме по невролози, правихме упражнения без диагноза.

Та консултация с невролог е задължителна, въпреки че може и нищо да няма.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #855 -: Март 29, 2014, 23:33:09 pm »
Момичета, имаме малко странен проблем ние...от около седмица усещам много лош дъх при малката, ама не просто лош, ами направо на аки  :oops: Не е като когато се разболява, тогава е  по - различен, това сега за пръв път усещам  такъв да е чак. Долу горе от тогава й никне кътник. Може ли да е от него?  Чета тук в нета разни статии, настръхна ми косата, то не беше диабет, запушване на червата от погълтат предмет ...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #856 -: Март 29, 2014, 23:44:26 pm »
Деси, ако миете зъбките и няма развалени най-вероятно идва от стомаха. Как е с изхожданията, запек примерно?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #857 -: Март 29, 2014, 23:47:58 pm »
Деси, ако миете зъбките и няма развалени най-вероятно идва от стомаха. Как е с изхожданията, запек примерно?
[/quote

Ами няма развалени като че ли, поне до колкото аз виждам и запек няма - ако не всеки ден то поне през ден си ходи детето. Как от стомаха?  В смисъл какво там?  На лекар ли да я водя? 
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #858 -: Март 30, 2014, 08:42:38 am »
 Консултацията с лекар би ти дала отговори и предполагам, че ще те успокои, иначе примерно след ядене на млечни дъхът става тежък някак.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #859 -: Март 30, 2014, 11:31:53 am »
Консултацията с лекар би ти дала отговори и предполагам, че ще те успокои, иначе примерно след ядене на млечни дъхът става тежък някак.

Ще я заведа утре, естествено винаги когато се усетя че нещо има е или събота или неделя  :x

Викаш няма да е от кътника дето избива?