0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #760 -: Февруари 23, 2014, 12:23:06 pm »
Ева, няма правило, което да казва, че детето трябва да расте с по 1см на месец на тази възраст. Концентрирай се повече да му осигуряваш хубава храна и той ще порасне. Не ползвай детски кухни и прочие...
Няма никакво стопиране на развитието, смешни неща говориш, наистина.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #761 -: Февруари 23, 2014, 16:11:11 pm »
МИли майчета, толкова ли е смешно това, което питам?! Толкова ли е абсурдно?! Притесненията на майките са различни - от сополите на децата им до ....растежа, от това защо не наддава - до това защо дриска... За майчиното сърце всеки проблем е голям, защото си е неин! КОлко абсурдно звучи да се притесняваме за сополите на детето ни... но реално така ли е ?! КОгато майката вижда детето си да се дави в сополи вече месец това е огромен проблем, защото не може да спи, не диша спокойно, кашля...! А първоначално звучи толкова незначително... но не е! Няма проблем , който да е незначителен, важното е да обърнем внимание, да попитаме, и ако се налага - да се борим! А ако не - по хубаво от това  - няма! Момичета, от 8 години следя форумите, където пише д-р Бърди, лекувам по неговите съвети - никога не съм сбъркала, и те са ми били достатъчни( заедо с личния лекар), за да се справя с проблемите на дъщеря ми, която вече подкара деветата си година, и не ми се е налагало да пиша, а само да чета и взимам решения.... Сега с малкия, който ми създава повече главоболия :) реших да питам, и заради гадния рефлукс, и с растежа-сякаш върви по-бавно.... Благодаря ви за помоща и успокоението, надявам се всичко да е ок! Нека растат здрави децата ни! НО върпосите сякаш никога не свършват, прегръдки на всички, и на вас д-ре!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #762 -: Февруари 23, 2014, 17:50:33 pm »
Ева, с най-добри намерения ти писах да се успокоиш, детенцето си е в нормите. Др. Бърди не се включва вече, освен, когато прецени, че е крайно наложително.

Ако се концентрираш и помислиш върху таблицата, ще разбереш, че дори и сина ти да не порасне следващите 3 месеца и си остане 85 см, пак ще бъде в норма.

Но ако искаш да се притесняваш повече и повече, продължавай, отделихме ти достатъчно време
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #763 -: Февруари 23, 2014, 19:38:21 pm »
МИли майчета, толкова ли е смешно това, което питам?! Толкова ли е абсурдно?! Притесненията на майките са различни - от сополите на децата им до ....растежа, от това защо не наддава - до това защо дриска... За майчиното сърце всеки проблем е голям, защото си е неин! КОлко абсурдно звучи да се притесняваме за сополите на детето ни... но реално така ли е ?! КОгато майката вижда детето си да се дави в сополи вече месец това е огромен проблем, защото не може да спи, не диша спокойно, кашля...! А първоначално звучи толкова незначително... но не е! Няма проблем , който да е незначителен, важното е да обърнем внимание, да попитаме, и ако се налага - да се борим! А ако не - по хубаво от това  - няма! Момичета, от 8 години следя форумите, където пише д-р Бърди, лекувам по неговите съвети - никога не съм сбъркала, и те са ми били достатъчни( заедо с личния лекар), за да се справя с проблемите на дъщеря ми, която вече подкара деветата си година, и не ми се е налагало да пиша, а само да чета и взимам решения.... Сега с малкия, който ми създава повече главоболия :) реших да питам, и заради гадния рефлукс, и с растежа-сякаш върви по-бавно.... Благодаря ви за помоща и успокоението, надявам се всичко да е ок! Нека растат здрави децата ни! НО върпосите сякаш никога не свършват, прегръдки на всички, и на вас д-ре!
Ако сложите просто данните от Вашите замервания в ДАДЕНИТЕ вече криви, и ако детето е в рамките на ->>>> от 10 персентил до 95 персентил <<<<<< това е нормата.
И така Вашите проблеми се решават.
Тези неща обаче би трябвало да ги направи Педиатъра ви. Никой онлайн не може да Ви замени адекватен Педиатър в близост до Вас.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #764 -: Февруари 23, 2014, 19:48:06 pm »
Ева децат растат различно. Ако всички вървяха еднакво, всички 3 годишни щяха да са абсолютно еднакво високи и да тежат абсолютно еднакво ( като се родят разликите не са големи все пак) и евентуално всички щяхме да сме с еднакъв ръст и тегло. Очевидно това не е така, така че не знам за какво точно се притесняваш. Нали затова се дават граници и растежът не е непрекъснато с еднаква скорост. Моята голяма дъщеря беше до годинка в 65ти персентил ( т.е. по-висока от 65% от децата на възрастта и), а сега е в 3ти, т.е. възможно най-ниска и дори според таблиците ако е под 5ти влиза в графата на недохранените. Е да де, ама не е недохранена, детето си се храни нормално, не е болнава, напротив здрава е вече като камъче, не изглежда слаба, просто е по-нисъчка. Ако седна да се вкарвам във филми защо беше от високите пък сега е толкова назад, със сигурност имам приична. Но ако всичко друго му е наред, ръста си е божа работа. 
 Според всякакви таблици вие проблем нямате и това се опитаха да ти кажат момичетата. Не са ти казали, че ти е малък проблема, а че такъв няма. Обаче ти си си решила, че има и теб явно таблици няма да те убедят. Не виждам какво друго могат да ти кажат.
« Последна редакция: Февруари 23, 2014, 19:50:01 pm от Bobbie »


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #765 -: Февруари 23, 2014, 19:55:01 pm »
да добавя също, че не само децата на различните родители растат различно, ами и понякога има голяма разлика в растежа на децата от едни и същи родители
моите деца са с разлика 1 г и 10 месеца
в началато вървяха доста еднакви- говоря някъде до втората година, на ръст малката леко изпреварваше каката, на килограми- аналогични, родени са с 10 грама разлика /мерени на кантар в една и съща болница/

сега в момента разлика между тях почти няма- малката е 3 килограма по- 'лека' от кака си, околоо 6-7 см им е разликата, а в обувките- разликата е един номер
ааз така се надявах, че ще си износват дрехите, но уви- в момента на 5 малкта е с размерите на сестра си на около 6 и половина, което означава, че биха й станали летните дрехи на сестра й, съответно нищо не може да носи
да ми имаш проблемите, нали :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #766 -: Февруари 23, 2014, 20:47:23 pm »
Здравейте момичета и д-р Бърди,

Вчера водих едното момченце на преглед - детето няма температура, няма сопол, няма червено гърло, спи много неспокойно със запушен нос и съответно често проплаква насън, диагнозата е силно възпалена трета сливица, а лечението - 10 дневен курс със Зинат. Купих го но още не съм го дала


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #767 -: Февруари 23, 2014, 22:13:26 pm »
Благодаря ви, момичета, докторе....
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #768 -: Февруари 24, 2014, 09:48:19 am »
Здравейте момичета и д-р Бърди,

Вчера водих едното момченце на преглед - детето няма температура, няма сопол, няма червено гърло, спи много неспокойно със запушен нос и съответно често проплаква насън, диагнозата е силно възпалена трета сливица, а лечението - 10 дневен курс със Зинат. Купих го но още не съм го дала


Какво те притеснява, защо не даваш антибиотика? Нямаш доверие на лекаря си ли?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #769 -: Февруари 24, 2014, 10:30:22 am »
Докторе, виждам че още влизате да помагате при нужда, а и обещах да ви държа в течение.

По ваш съвет след едно отлагане зарази грипна епидемия, на 14 февуари махнахме третата сливица. Като пихтия е била и много уголемена вследствие многобройните боледувания.
10 дни по-късно пак прихвана някакъв вирус с хрема, и кашлица заради секретите. Предписаха й освен детски ксилометазолин и Имунотрофина за един месец, защото и другите две сливици са уголемени. Не пръскаме вече фликсотид и се надявам да не прибягваме към него пак.
Та това е от нас :)
Благодаря от сърце за отделеното време. Бъдете здрав  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #770 -: Февруари 24, 2014, 10:38:49 am »
Не давайте на детето това "Имунотрофин". Ако има остатъчна носно запушване, можеда ползвате "Будезонал" за 4-5 дена. НЕ слагайте детски ксилометазолин повече от 1-2 дена.
Детето е добре? не кашля?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #771 -: Февруари 24, 2014, 11:15:52 am »
Не е остатъчно. Преди седмица на контролният преглед нямаше никакви проблеми, отпушен нос, зарастнала рана, без болка в гърлто.
Нов вирус е, от петък. Секретът е бистър, като от него има и кашлица от вчера. През по-голямата част е със запушен нос. Засега не е имала температура.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #772 -: Февруари 24, 2014, 12:25:52 pm »
Здравейте момичета и д-р Бърди,

Вчера водих едното момченце на преглед - детето няма температура, няма сопол, няма червено гърло, спи много неспокойно със запушен нос и съответно често проплаква насън, диагнозата е силно възпалена трета сливица, а лечението - 10 дневен курс със Зинат. Купих го но още не съм го дала

Какво те притеснява, защо не даваш антибиотика? Нямаш доверие на лекаря си ли?
Ами стори ми се прекалено за един запушен нос - 10 дневен курс с антибиотик, няма ли други лекарства за свиване на третата сливица. Иначе педиатъра много го хвалят във Варна, но аз рядко съм водила децата си при него, просто този път предпочетох да ида с час и да си платя, защото пред личната опашката беше от 20 деца, не ми се чакаше сред толкова болни.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #773 -: Февруари 24, 2014, 17:36:23 pm »
Не е остатъчно. Преди седмица на контролният преглед нямаше никакви проблеми, отпушен нос, зарастнала рана, без болка в гърлто.
Нов вирус е, от петък. Секретът е бистър, като от него има и кашлица от вчера. През по-голямата част е със запушен нос. Засега не е имала температура.
Вирусно? третирайте като вирусно, със симптоматични средства- Ибупрофен, Отривин за ден,два, Леко отхрачващо или Фликсотайд за 3-4-5 дена, ако има показания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #774 -: Февруари 24, 2014, 19:44:43 pm »
Д-р Бърди, забелязах, че когато давам на Крис сиропче витамини(няма значение коя марка) му се активизира рефлукса. Много ми е любопитно коя съставка е причина за това... Витамините от А или Б група? Не че трябва да му ги давам задължително... Просто ми стана интересно...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #775 -: Февруари 24, 2014, 20:02:43 pm »
Д-р Бърди, забелязах, че когато давам на Крис сиропче витамини(няма значение коя марка) му се активизира рефлукса. Много ми е любопитно коя съставка е причина за това... Витамините от А или Б група? Не че трябва да му ги давам задължително... Просто ми стана интересно...
Не е нужно да се дават витамини.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #776 -: Февруари 24, 2014, 20:42:30 pm »
Знам :) Просто ми е любопитно коя съставка го причинява ...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #777 -: Февруари 25, 2014, 11:47:44 am »
Не е остатъчно. Преди седмица на контролният преглед нямаше никакви проблеми, отпушен нос, зарастнала рана, без болка в гърлто.
Нов вирус е, от петък. Секретът е бистър, като от него има и кашлица от вчера. През по-голямата част е със запушен нос. Засега не е имала температура.
Вирусно? третирайте като вирусно, със симптоматични средства- Ибупрофен, Отривин за ден,два, Леко отхрачващо или Фликсотайд за 3-4-5 дена, ако има показания.
Благодаря Ви.
Точно това са препоръките и на личния лекар. Хремата вече намалява, а оттам и кашлицата, така че няма да стигнем до отхрачващо и Фликсотайд.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #778 -: Февруари 26, 2014, 21:54:56 pm »
Д-р Бърди, виждам че се включвате от време на време, ще се радвам да получа съвет :)
Проблема е отново обрив, вече два пъти водя Рая на лекар и още няма изглед да се оправи :(
Пъпките се появиха миналата сряда, като първите два дни бяха много малко, бодливи на пипане и зачервени. До събота станаха на огнища и изглеждаха доста възпалени. Заведох на лекар - диагнозата алергичен обрив от нещо, което е пипала. Лечението - фенистил. Нямаше подобрение, заприличаха на екземи. Вчера отново я заведох на лекар - диагноза няма, лечение - Фусидин Н.
Обривите са само по ръцете - на снимките е дясната ръка, която е много по-зле. Лявата има единични пъпки едно малко огнище до кутрето и едно малко на сгъвката на лакътя.
Поздрави!
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #779 -: Февруари 26, 2014, 22:05:42 pm »
Пипа цветя? играе си с пясък, почва?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.