0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #720 -: Февруари 11, 2014, 00:37:33 am »
Здравейте! Ако някой може да ми даде някакви насоки- за какво може да са признак силно зачервяващите се и топли ушни миди? Обикновено ползвам търсачката, но не излезе нищо по въпроса (само за вътр. зачервявания от инфекция). Иначе попаднах на мнения, че е възможно да е хипертония или проблеми с вегетативната нервна система. Това зачервяване се получава обикновено вечер, по-често на едното ухо, но понякога и на двете, в горната част на ушната мида е, при допир са както се казва "горят на огън", но няма оплаквания от болки. Появи се от около два-три месеца, детето е на 6,5 г.
Ementski, на ман като дете си спомням, че ми горяха ушите когато на вън и много студено и после се прибереш на топло, особено вечер, както си написала, от разликата в темепературите вън и вътре, разбира се това е доста безобидна причина, но просто се сетих и реших да ти го напиша! :D

Благодаря за мнението, аз също си го мислех, но се случва и без да сме излизали навън, наложи се да стоим 2 дни вкъщи и пак се зачервяваха. След разни предположения, че може би е от избиващи постоянни зъби (започнахме да вадим вече млечните резци), алергия или от нервната система, в крайна сметка детето се разрева от ужасни силни болки в дясното ухо. Явно е било индикация , че е работел някакъв възпалителен процес. Сега е на АБ, болките отшумяха, но все още се оплаква от понамалял слух. Чета, че последните включвания също са за проблеми с ушите  :( Да се оправят бързо дечицата!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #721 -: Февруари 11, 2014, 09:00:23 am »
Боби, все вирусно го изкарват. Сега си и кашкя за разкош. Ми то времето е пролетно тук, не ми идва на акъла как е настинала. Как се пази дете от настинка  :ask:  Слагам шапка според сезона, не я навличам, че да се поти. По препоръка на лвкарката извеждам навън. Сега сме и в планината на въздух.
Лекарката, която я прегледа днес спомена, че все още бил прав пътят на тръбата.  Каза м да направя смес от равни части спирт, риванол и вода. Като излекуваме инфекцията на здраво ухо да слагам фитилчета напоени в тази смес. Нещо като профилактика.

Не сме наред с "фитилчетата". За Бога!
Значи отпадат фитилчетата :)
« Последна редакция: Февруари 11, 2014, 09:15:51 am от Ники »

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #722 -: Февруари 11, 2014, 22:42:00 pm »
Доктор Бърди, възползвам се от това, че сте се включили по темата, за да ви попитам дали честите ушни инфекции и зачервявания на ушите при хрема, са достатъчно основание за махане на третата сливица?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #723 -: Февруари 13, 2014, 11:13:23 am »
Въпрос до момичетата от София-в коя лаборатория пускате изследванията на децата и сте доволни?Мен тези от "Кандиларов" ме вкараха в приключение с резултатите.Оказа се,че референтните стойности,които дават са за възрастни.Според педиатъра ни всичко си е наред,но мен пак ме гложди отвътре и искам да повторим изследването в друга лаборатория.
*

    Crystal

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #724 -: Февруари 13, 2014, 11:31:58 am »
Перличка, кое те притеснява в изследванията ви? На малката и на каката сме пускали там, но предпочитам Бодимед. С тях пък имам проблем, че госпожата в нашия филиал отказва да вземе кръв на бебето с някакви безумни обяснения. Но съм решила да поискам домашно посещение, те го предлагат.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #725 -: Февруари 13, 2014, 13:51:00 pm »
Перличка, повечето лаборатории са с реф. стойности за възрастни. При първите на София аз също се стреснах. Д -р Масларски ми каза, че при децата са завишени и нямам повид за притеснение.
Щом педиатъра на детето е казал, че всичко е наред, довери му се.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #726 -: Февруари 13, 2014, 14:41:07 pm »
Тези лаборатории могат да докарат нервна криза на човек.Педиатърът ме успокои,че няма нищо притеснително,ама това червейче отвътре си ме гризка :wink: Видях,че"Рамус" имат реф.ст-ти за деца и според тях всичко си е в норма.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #727 -: Февруари 13, 2014, 15:23:07 pm »
Преди време бях снимала една таблица с референтни стойности, качвам тук, дано да са от полза.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #728 -: Февруари 13, 2014, 18:14:40 pm »
Перличка, защо ще повтаряш изледването само заради това, че не ти дали детски референтни стойности? То изледването си е правилно,интерпретацията е което теб те гложди.  Лекарят щом ти е казал, че няма проблеми на неговата интерпретация трбява да вярваш.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #729 -: Февруари 13, 2014, 18:28:50 pm »
Така е,Боби.Засега няма да повтарям изследването.Имам доверие на лекаря ни.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #730 -: Февруари 20, 2014, 13:48:31 pm »
Момичета, бихте ли ме ориентирали кой точно е измиващият гел на А дерма с трици, който д-р Бърди препоръчва за къпане при варицела. Теди май е с варицела, утре личният лекар ще каже със сигурност, но на 90% е това. С какво мазахте при сърбеж?
     
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #731 -: Февруари 20, 2014, 13:51:50 pm »
Мазах детето и себе си със спирт - ментолов май беше и вътрешно давах капки фенистил, които облекчават сърбежа. Това ни препоръча педиатърката тогава.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #732 -: Февруари 20, 2014, 17:39:56 pm »
Момичета, бихте ли ме ориентирали кой точно е измиващият гел на А дерма с трици, който д-р Бърди препоръчва за къпане при варицела. Теди май е с варицела, утре личният лекар ще каже със сигурност, но на 90% е това. С какво мазахте при сърбеж?
Aveeno
http://www.aveeno.com/category/our+products/collections/eczema+therapy.do
http://www.aveeno.com/product/aveeno-+baby+eczema+therapy+soothing+bath+treatment.do?sortby=ourPicks&from=fn
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 17:41:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
     
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #734 -: Февруари 20, 2014, 22:52:04 pm »
   С прецедена вода, в която са врели овесени трици. Често миене само с вода и судокрем горещо го препоръчвам след като се спукат пъпките.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #735 -: Февруари 20, 2014, 22:59:07 pm »
Благодаря за включването докторе, но в България Aveeno не се продава. Има варианти на A-derma с кълнове от овес Rhealba  http://apteka.framar.bg/30038415/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%84%D0%BB%D1%83%D0%B8%D0%B4-%D1%81%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%85%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%89-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-250%D0%BC%D0%BB- или http://apteka.framar.bg/30033683/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%89-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-200-%D0%BC%D0%BB-. Нещо от тези ще върши ли същата работа като Aveeno?
Не са подходящи.
Обикновено сапунче, често къпане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #736 -: Февруари 21, 2014, 06:34:31 am »
и аз понеже не намерих просто ги къпах на често- с умерено топла вода, да облекчаваме сърбежите, не всяко къпане беше с душ гел или сапун- колкото да облекчи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #737 -: Февруари 21, 2014, 06:47:15 am »
Благодаря ви.
     
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #738 -: Февруари 21, 2014, 22:42:18 pm »
Едно въпросче на една леко притеснена мама :) Вчера бяхме на консултация  - синът ми е на година и 9 месеца - и се оказа, че е висок само 85 см ( на годинката беше 79)  В сравнение с другите деца е доста нисък, а мъжът ми е 1.90 , аз съм нисичка.... Може ли това да е повод за притеснение? Знам, че децата растат с различни темпове, но въпреки това нещо ме яде, че не е наред.... Има ли други фактори по които да разбера дали да се тревожа? Иначе се развива добре - около 12 килограма е , има добър апетит, движи се много, като хала е вкъщи, не приказва все още, отделни думички само, иначе бърбори по бебешки непрекъснато.... Но ръста, ръста ме тревожи....Благодаря, д-р Бърди моля споделете вашето мнение , моля ви ....
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #739 -: Февруари 21, 2014, 22:48:28 pm »
Ориентирайте по кривите на растежа- ако е в рамките- всичко е нормално.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.