0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #660 -: Януари 29, 2014, 14:43:27 pm »
При нас личният лекар е педиатър и е личен лекар и на детето ни така, че издава и двата вида болнични!На мен също не ми се е налагало да взимам болничен повече от 14 дни, така, че не е лошо да се провери дали наистина не трябва да има дни между двата вида болничен, но останах с впечатление от личната ни, че може да се продължава!Освен тя да не е била на ясно!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #661 -: Януари 29, 2014, 15:33:09 pm »
Здравейте,
Препоръчайте ми добър уролог в София - да работи със Здравната каса. Имаме направление от педиатъра. Малчо нещо напоследък се изпуска по малко докато гледа детско или се е улисал в игри. Беше спрял да го прави отдавна. Освен това не сме махнали и нощния памперс (това като че ли не ме тревожи толкова, тъй като и аз съм била така до 5г.). Все пак искам и професионалист да си каже думата. Предварително благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #662 -: Януари 29, 2014, 15:45:20 pm »
Мириам,
аз съм чувала добри отзиви за Детската урология в Пирогов.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #663 -: Януари 29, 2014, 16:34:20 pm »
Мириам, дали пък първо да не се срещнеш с детски нефролог  :ask:
За работещи по каса не знам. Водила съм дъщеря ми при доц. Буева, но мисля не работи по каса.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #664 -: Януари 29, 2014, 19:46:51 pm »
Miriam, д-р Пандаров в Пирогов или д-р Такова в Токуда.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #665 -: Януари 30, 2014, 08:21:46 am »
Искам да питам, някой от Вас поставял ли е Пневмо 23 на детето си и какви странични ефекти имаше?

Порових се да чета малко назад тук и виждам, че д-р Бърди отрича прилагането на тази ваксина.

Снощи поставихме Пневмо 23 на сина ми (3г. и 10мес.) по предписание на педиатър.
Днес кракът го боли страшно много, там където бе поставена ваксината.
Иска ми се да знам, дали е при други е имало същия страничен ефект.

Дано някой се включи.
Благодаря Ви.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #666 -: Януари 30, 2014, 09:08:46 am »
Поставихме същата ваксина на 3 год.Не помня да е имало някакви странични ефекти. Педиатърът не спомена ли. Питай го или потърси листовката да прочетеш.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #667 -: Януари 30, 2014, 09:14:24 am »
Снощи поставихме Пневмо 23 на сина ми (3г. и 10мес.) по предписание на педиатър.
Може ли да ми пишеш повече за причините да предпише ваксината  :ask:

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #668 -: Януари 30, 2014, 09:34:44 am »
кокиче, а той няма ли поставен превенар?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #669 -: Януари 30, 2014, 09:38:49 am »
Grace, и аз натам се насочвам четейки. Оставам с впечатлението, че там (в Урологията на Пирогов)се ходи без предварително записан  час и докторите преглеждат до обяд. Моля, някой да сподели ако има "пресни" впечатления.
Ники, и аз си го мислех това, но направлението ни е за уролог и не знам дали може с такова направление да отидем на нефролог. В момента за платен прием и дума не може да става. По-натам може би.
синьо кокиче, Пневмо 23 не е ли друга разновидност на Prevenar? Ние сме поставяли Prevenar и не помня детето да е имало някакви сериозни оплаквания. Дано му мине по-бързо на детенцето!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #670 -: Януари 30, 2014, 09:45:13 am »

Днес кракът го боли страшно много, там където бе поставена ваксината.
Иска ми се да знам, дали е при други е имало същия страничен ефект.

Предполагам, че просто се е стегнал повечко и от това го боли, щом е крачето, на което е поставена. Нашия педиатър препоръчва слагане на компрес от риванол при оток или зачервяване на мястото. Според мен и нещо обезболяващо може да се даде.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #671 -: Януари 30, 2014, 09:50:30 am »
Ники, и аз си го мислех това, но направлението ни е за уролог и не знам дали може с такова направление да отидем на нефролог. В момента за платен прием и дума не може да става. По-натам може би.
Имам горчив опит с Такова от Токуда и затова предлагам първо нефролог.
Уролозите са тежка артилерия и често бързат със заключенията.
Какъв е кода на направлението?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #672 -: Януари 30, 2014, 10:06:39 am »
Кокиче,
моят син имаше подобно изживяване след поставяне на ваксина Синфлорикс. Слагахме му я на по-голяма възраст, тъй като тогава още тази ваксина не беше от задължителните. Кракът го боля два дни и буквално не можеше да си стъпи на него, разнасяла съм го в къщи, а беше голям и тежък. През нощта също беше кофти, защото детето не можеше да легне на крачето с инжекцията.
Отшумя за два дни, без никаква терапия.
При дъщеря ми нямаше подобни ефекти.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #673 -: Януари 30, 2014, 10:20:59 am »
Ники, и аз си го мислех това, но направлението ни е за уролог и не знам дали може с такова направление да отидем на нефролог. В момента за платен прием и дума не може да става. По-натам може би.
Имам горчив опит с Такова от Токуда и затова предлагам първо нефролог.
Уролозите са тежка артилерия и често бързат със заключенията.
Какъв е кода на направлението?
Ще погледна кода като се прибера от работа и ще пиша (вероятно утре). Той малкия по принцип беше болен заедно с нас през последната седмица и от 1,2 дни няма температура и е спрял да се изпуска, но ще видим как ще протече по-нататък. Ако отшуми заедно с останалите симптоми - добре, ако не ще търсим доктор.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #674 -: Януари 30, 2014, 10:54:30 am »
Ами дъщеря ми беше с Превенар, но тя е от "старото поколение".  :lol:

А синът ми има правен Синфлорикс, а не превенар, както си е по новия имунизационен календар.
Правили сме го, когато си трябваше, вече не помня кога беше, честно. :oops: Но със сигурност е било преди около 3 години.

Сега причината док. да предпише пневмо 23 е, че от два месеца и половина борим едни стрептококи и пневмококи в гърлото му, които се оказват резистентни на повечето антибиотици. Аугментин и Клацид не действат. Сега според антибиограмата, док назначи Седакс.
Като цяло е здрав, но в резултат на тия гадини в гърлото му вече трети месец кашля като дърт пушач.

Много ви благодаря за включванията. Обичам ви! :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #675 -: Януари 30, 2014, 11:37:36 am »
Мириам, моето момче на тази възраст също се случваше да се напикае по време на обеден сън или като се е улисал нещо, когато е болен. С отшумяването на болестта това спираше. Не бързай да се притесняваш. Даваме повече течности, когато са болни,а не е изключено самия възпалителен процес в организма да повлиява способността да се сдържат.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #676 -: Януари 30, 2014, 12:43:56 pm »
hope-love, благодаря ти за успокоителните думи! И моето усещане/интуиция ми подсказват засега да не бързам с докторите. Течностите той си ги търси сам - голяма жабка е.  :D Правим чайчета, често търси и чиста вода, отваряме и по някой друг компот. Дано се разминем без доктори.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #677 -: Януари 30, 2014, 13:26:50 pm »
Здравейте!Изключително съм притеснена и затова ще си позволя да поискам съвет или насоки за по нататъшни действия от др. Бърди. Предварително се извинявам за дългия пост.
Момченцето ми е на 5,5г. доста често прави бронхити. Последните няколко /3-4/месеца детето е с почти постоянна кашлица. При многобройните прегледи гърдите са чисти, но детето кашля. Декември - направена посявка на носен и гърлен секрет - резултат S. Pneummoniae и на двете места, кашлица ужасна, кънтяща и мъчителна. УНГ предписва лечение 10дена Аугментин ЕС / съобразен с АБ/смята , че има възпаление на трахеята. Контролна посявка  - чиста, но кашлицата продължава, вече не така кънтяща. Кашлицата е суха, напряга се да изкашля, от време на време се появява храчка. Спи относително спокойно, но с отворена уста и сутрин първата му задача е за пие вода. Кашля и при бягане.
Средата на януари - преглед при ЛЛ - кашля от носоглътката - лечение хидрокортизон в носа, морска вода и противоалергично.
Вчера - преглед при ЛЛ - обострено дишане - лечение - морска вода в носа, вентолин /за да избегнем евентуален бронхоспазъм/ и таблетки за смучене, заради леко зачервеното гърло.
Днес - преглед при пулмолог - снимка на бял дроб и синуси. Синуси- има синузит, повече вляво, според него, не толкова зле. Бял дроб - чист, но с увеличени лимфни възли около трахеята. Това изключително много ме притесни, защото, доколкото разбрах това може да е както остатък от тимусната жлеза, така и други причини...Сравнихме със стара снимка на детето от 2010г., където тези лимфни възли са били доста по- уголемени, отколкото са сега. Предложението за лечение - Ердомед 3*3мл., Ринолекс 3*1 намазване, Вентолин 4*2впръсквания, противоалергично, хидрокортизон в носа. Контрола след седмица. Ако лечението няма желания ефект, доктора предложи евентуален скенер за точна диагностика. Моля, насочете ме какво друго мога да предприема или към кого да се насоча за консулт.
Др.Бърди, знам че не пишете вече тук, но ако четете, моля Ви от цялото си майчино сърце, включете се с коментар или насоки, дори и на л.с. Високо ценя мнението Ви, макар и да не съм от активно пишещите тук.
Поздрави,
С.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #678 -: Януари 30, 2014, 21:08:40 pm »
Все забравям да ви кажа, ако на някой се налага да търси детегледачка, познавам една пенсионерка, страхотна жена, много възпитана и търпелива, гледаше детето на нашите приятели от 1 г. до тръгването му на градина, и сега се нуждае от работа.
Доста време е работила е в софийско одз, лично я познавам, има карта за градски транспорт, така че района не я притеснява.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #679 -: Януари 31, 2014, 14:31:47 pm »
Здравейте!Изключително съм притеснена и затова ще си позволя да поискам съвет или насоки за по нататъшни действия от др. Бърди. Предварително се извинявам за дългия пост.
Момченцето ми е на 5,5г. доста често прави бронхити. Последните няколко /3-4/месеца детето е с почти постоянна кашлица. При многобройните прегледи гърдите са чисти, но детето кашля. Декември - направена посявка на носен и гърлен секрет - резултат S. Pneummoniae и на двете места, кашлица ужасна, кънтяща и мъчителна. УНГ предписва лечение 10дена Аугментин ЕС / съобразен с АБ/смята , че има възпаление на трахеята. Контролна посявка  - чиста, но кашлицата продължава, вече не така кънтяща. Кашлицата е суха, напряга се да изкашля, от време на време се появява храчка. Спи относително спокойно, но с отворена уста и сутрин първата му задача е за пие вода. Кашля и при бягане.
Средата на януари - преглед при ЛЛ - кашля от носоглътката - лечение хидрокортизон в носа, морска вода и противоалергично.
Вчера - преглед при ЛЛ - обострено дишане - лечение - морска вода в носа, вентолин /за да избегнем евентуален бронхоспазъм/ и таблетки за смучене, заради леко зачервеното гърло.
Днес - преглед при пулмолог - снимка на бял дроб и синуси. Синуси- има синузит, повече вляво, според него, не толкова зле. Бял дроб - чист, но с увеличени лимфни възли около трахеята. Това изключително много ме притесни, защото, доколкото разбрах това може да е както остатък от тимусната жлеза, така и други причини...Сравнихме със стара снимка на детето от 2010г., където тези лимфни възли са били доста по- уголемени, отколкото са сега. Предложението за лечение - Ердомед 3*3мл., Ринолекс 3*1 намазване, Вентолин 4*2впръсквания, противоалергично, хидрокортизон в носа. Контрола след седмица. Ако лечението няма желания ефект, доктора предложи евентуален скенер за точна диагностика. Моля, насочете ме какво друго мога да предприема или към кого да се насоча за консулт.
Др.Бърди, знам че не пишете вече тук, но ако четете, моля Ви от цялото си майчино сърце, включете се с коментар или насоки, дори и на л.с. Високо ценя мнението Ви, макар и да не съм от активно пишещите тук.
Поздрави,
С.

*ако има синузит- се налага 15 дневно лечение с два различни Антибиотика. Добра е схемата Аугментин+ Амоксицилин ( така се постига висока доза Амоксицилин без страничните ефекти на Аугментин) за първи АБ и Зинадол за втори.
* изследване за трета сливица ( фиброоптика или странична рентгенография)- ако я има- вероятно детето кашля от там.
* Ако няма трета сливица, може да се наложи Фликсотайд да се даде, но е по преценка И В ЗАВИСИМОСТ от решението " от къде кашля детето".
* Ако се реши че детето кашля от неизлекувана бронхиална инфекция с остатъчна кашлица- Тогава може да се даде двойна схема АБ- Зинат + Азитромицин, като това се допълни с Фликсотайд за няколко дена ( обикновено в края на лечението).

Лимфните възли на рентгенографията на Бял Дроб ( ако наистина е такава находката) изискват по принцип Манту.

Простете за откровеността, но НИЩО от предписаното "лечение" не е подходящо в случая.
« Последна редакция: Януари 31, 2014, 14:37:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.