0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #620 -: Януари 07, 2014, 23:36:39 pm »
Момичета, на моят син му се е напукала устата и пада едно чоплене непрестанно на кожички(вече поне 10 дни), то уста няма да остане така :) мажа с балсам, но не помага, някой може ли, да ми препоръча нещо действащо?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #621 -: Януари 08, 2014, 08:42:51 am »
бепантена върши чудеса, мажеш вечер като заспи, за да не го изближе:)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #622 -: Януари 08, 2014, 08:50:15 am »
Момичета, на моят син му се е напукала устата и пада едно чоплене непрестанно на кожички(вече поне 10 дни), то уста няма да остане така :) мажа с балсам, но не помага, някой може ли, да ми препоръча нещо действащо?

И моят син, вече 20-тина дни е така  :oops:
Сутрин, като стане, все му е кървясала устната на места :( Мажа, и аз с балсамче, но той все облизва и започва да чопли.
Стеф, благодаря, ще пробвам! :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #623 -: Януари 08, 2014, 12:17:50 pm »
И аз ще пробвам, благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #624 -: Януари 08, 2014, 14:43:40 pm »
Вазелинът също върши идеална работа.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #625 -: Януари 08, 2014, 15:14:34 pm »
нещо извън темата.

Уважаеми родители,

Във връзка с Решение № 6932/11.11.2013 г. на Административен съд – София град, Столичният общински съвет прие Решение № 704/19.12.2013 г. за отмяна на Критерий 4 „Детето има поне един родител/настойник или баба/дядо, които работят в общински ЦДГ/ОДЗ или детски ясли на територията на Столична община най–малко 6 месеца преди заявяване на предимството в ИСОДЗ”, т. 3.1 от „Общи критерии” в Раздел ІІІ „Критерии” от Правилата за приемане на деца в общинските самостоятелни детски ясли, обединени детски заведения и целодневни детски градини на територията на Столична община.

В изпълнение на решенията преди първото текущо класиране за календарната 2014 година (18.01.2014 г.) ще се извършат необходимите промени в Информационната система за обслужване на детските заведения.

Столична община
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #626 -: Януари 17, 2014, 11:01:21 am »
Здравейте!
От известно време синът ми се оплаква от болки в крачетата,по-често  дясното коляно и глезен ,тази нощ към  5 сутрин пак каза че го боли  крачето :(,от време на време чувам го да казва че го боли тук там :(  Какво може да е,чувала съм за "бърз растеж" ,какво мислите,много ми е притеснено ,ще ходя при личната  след седмица..

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #627 -: Януари 17, 2014, 19:07:29 pm »
Давали ли сте сироп за кашлица АЦЦ и доволни ли сте?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #628 -: Януари 17, 2014, 19:19:17 pm »
Записвам се ви следя,моето момче скоро ще стане на годинка. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #629 -: Януари 17, 2014, 20:57:19 pm »
Давали ли сте сироп за кашлица АЦЦ и доволни ли сте?
Аз съм давала, но не мога да ти кажа конкретно помогна или не, защото доколкото си спомням кашлицата понамаля до едно положение, но си остана, и в крайна сметка минахме на АБ.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #630 -: Януари 17, 2014, 23:10:42 pm »
Силванче, свекърва ми е пулмолог и когато мъжът ми кашляше, му каза точно АЦЦ да си вземе. Споделям за възрастен, но мисля, че и за деца би било валидно.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #631 -: Януари 18, 2014, 00:34:42 am »
Здравейте!
От известно време синът ми се оплаква от болки в крачетата,по-често  дясното коляно и глезен ,тази нощ към  5 сутрин пак каза че го боли  крачето :(,от време на време чувам го да казва че го боли тук там :(  Какво може да е,чувала съм за "бърз растеж" ,какво мислите,много ми е притеснено ,ще ходя при личната  след седмица..

моето момче се е будил доста пъти нощем с оплакване от силна болка в дясното краче, но при него беше стъпалото отдолу. водих го на ортопед, правиха му и снимка на стъпалата, казаха, че вероятно са растежни болки. напоследък доста се разредиха.
най-добре е ортопед да го види....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #632 -: Януари 18, 2014, 05:33:09 am »
само АЦЦ давам, нищо друго не признавам
само,че аз купувам прахчета- има за деца над 2 годинки и струва стотинки бройката- първо, че е точно дозирано, и второ- сиропа трябва да изхвърлиш, след 15 дни, а прахчето винаги можеш да имаш под ръка
това, което зная от моята ЛЛ е да не го давам след 4-5 следобед, тъй като втечнява секрета и може да се задави детенце в съня си
аз лично го давам два пъти на ден, ноо моите деца са големи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #633 -: Януари 18, 2014, 08:03:55 am »
Здравейте!
От известно време синът ми се оплаква от болки в крачетата,по-често  дясното коляно и глезен ,тази нощ към  5 сутрин пак каза че го боли  крачето :(,от време на време чувам го да казва че го боли тук там :(  Какво може да е,чувала съм за "бърз растеж" ,какво мислите,много ми е притеснено ,ще ходя при личната  след седмица..
И Ивана имаше растежни болки. Оплакваше се, че и двете ръце я болят, после пък краката и все през нощта, абе бая се бях уплашила,. Обаче педиатърката не обърна внимание, каза да не го мисля и скоро след това отшумяха. Заведи си го на лекар и те ще ти кажат дали е това или нещо друго.
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 08:05:26 am от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #634 -: Януари 18, 2014, 10:37:58 am »
Аз като дете имах растежни болки, боляха ме много пищялите. Децата не са се оплаквали, макар доста да дръпнаха.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #635 -: Януари 18, 2014, 10:44:14 am »
При племенниците откриха стрептокок (скарлатинения, забравих му името), като изследваха секрет точно заради такива болки + чести хреми и ангини. Не искам да плаша, а да кажа, че причините може да са различни.
« Последна редакция: Януари 18, 2014, 10:54:19 am от midge »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #636 -: Януари 18, 2014, 11:02:39 am »
и аз давам АЦЦ.Никола е пил няколко пъти ,първият от тях на 2,5м - доста малък,но се наложи.И аз го давам до 17ч.
<br />
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #637 -: Януари 18, 2014, 15:31:48 pm »
От приятелки с по-големи деца знам,че изключително предпочитат АСС  и смятат за най-действащ и резултатен препарат ,но все пак зависи за каква кашлица  става въпрос.



*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #638 -: Януари 24, 2014, 11:12:54 am »
Здравейте, имам една питанка  :ask:
Племенницата ми (2г и 10м.) от доста време си подкашля. Водена е сто пъти на лекар, слушана, гърдите все са чисти, изписват сироп за кашлица и това е. Кашлицата е като все едно има храчка, която не може да изхвърли. Не кашля постоянно, една седмица нищо, после подкашля няколко дни и пак отново. Много сиропи за кашлица изпи, но никой не дава траен резултат.
Таааа, аз като много четяща тук се сещам за две неща:
1. Да пуснат гърлен секрет, може някоя гадина да има и тя да е причината
2. Да посетят алерголог, ако МБ е чиста
Някакви насоки от вас?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #639 -: Януари 24, 2014, 11:51:51 am »
Ники, мисля, че добре си се ориентирала. Давали ли са и` капки за алергия? Моят син така известно време подкашля, но нямаше храчки и т.н. слушан и гледан, Педиатъра ни препоръча да давам Ксизал. Просто прецених, че не може да е това и си мина сама кашлицата, явно е имало нещо и имунитета го е изчистил.