0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #580 -: Декември 13, 2013, 11:00:07 am »
Имам нужда от съвет как да затегна коремчето на малкия, от един месец вече е с разхлабено коремче.

На 16.11. започна да дриска, за цял ден сменихме към десетина памперса, после 2-3 дни сменяхме по 3-4 памперса и се оправи за седмица.На 27.11. почна да повръща и дриска, повръщането го спряхме с глобули, но дрискането продължи 3-4 дни, след което се затегна за 2-3 дни само, и от тогава е рядко.Давам линекс бейби и само сухари, ориз и кюфтета, а също и ал110.Но пък ходи на градина, и там пък не е на диета.

Какво да правя?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #581 -: Декември 13, 2013, 11:14:49 am »
Давам линекс бейби и само сухари, ориз и кюфтета, а също и ал110.Но пък ходи на градина, и там пък не е на диета.
Какво да правя?
Д-р Бърди казва, че не бива да се правят диети, но той така или иначе не е на диета. Тези кюфтета защо ги даваш?  Прави му някакви супи, манджи, паста. Правихте ли посявка на фекална проба? Доста време е това, което описваш. Личната какво казва?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #582 -: Декември 13, 2013, 11:58:58 am »
Ами страшно много е злояд, и яде само ориз, кюфте и понякога пилешка супа.

Каква посявка да направим?Какво да кажем в лабораторията?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #583 -: Декември 13, 2013, 12:06:01 pm »
предполагам микробиология. правили сме при дълго разстройство, но личната ни изпрати и не помня как се нарича.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #584 -: Декември 13, 2013, 14:37:59 pm »
Предлагам първо да се спре Линекса и след 2-3 дни ако още има проблеми да се прави изследване.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #585 -: Декември 13, 2013, 14:56:04 pm »
А защо да спра линекса, имаш предвид да почна друг пробиотик ли и какъв?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #586 -: Декември 13, 2013, 15:04:45 pm »
Д-р Бърди казва, че не бива да се правят диети, но той така или иначе не е на диета. Тези кюфтета защо ги даваш?  Прави му някакви супи, манджи, паста. Правихте ли посявка на фекална проба? Доста време е това, което описваш. Личната какво казва?
Аз не знам личната дали изобщо знае...Един месец с диария, пък и на градина ходи... 8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #587 -: Декември 13, 2013, 15:13:30 pm »
silvanchence , при това положение давам Био баланс бейби, за 10 дена.При моята върши работа.
Иначе, бяхме в София при пулмолог.Нощо не ми каза.Отговорът и беше ще го израстете и да я спра от ясла.Нищо сериозно не е и да не и се притеснявам толкова.Това беше.Не съм доволна, вобще не я прегледа сериозно, аз задавах въпроси много, но повечето останаха в пространството.Още сме си с хрема но вече е задна и хърка ужасно, кашля си от време на време, понякога се чува едно хъркане когато си поеме въздух, сякаш там някъде има храчка.Просто виси в момента.Та след празниците смятам да потърся и второ мнение от д-р Бобев.Това е при мен за сега. :)
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 15:16:13 pm от mominasylza »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #588 -: Декември 13, 2013, 16:58:37 pm »
По мое мнение пробиотиците разхлабват понякога. Давала си го за подобряване на чревната флора да кажем за 7 дни. После се спира. Не може 2м. да продължаваш да населваш организма с добри бактерии, те подпомагат разграждането на храната. Той до колкото разбрах вече не е с разстройство, просто е кашаво, което е нормално при даване на пробиотик.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #589 -: Декември 14, 2013, 08:59:17 am »
Силванче, спри всякакви био продукти. Остави детето на нормална храна без диети. Давай повече кисело мляко. Нормалната флора трябва да се възстанови.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #590 -: Декември 14, 2013, 10:46:39 am »
Благодаря ви!

Да уточня само, че когато беше с чревния вирус с течното ако и дрискането по 10 пъти на ден, не е ходил на ясла, гледаше го 10 дни една жена срещу заплащане, че не можех да отсъствам.А сега е кашаво, по два пъти на ден.
И аз мисля да не давам нищо няколко дни, че вече 15-20 дни е на пробиотици, ще наблегна на запичащи храни и ал110, пък да видим.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #591 -: Декември 14, 2013, 13:18:11 pm »
Кашавото не е разстройство!
Като го върнеш към нормална храна, ще се нормализират нещата.
Разстроила се е стомашно-чревната флора от тези био продукти.
Ама с кой акъл давате био продукти на толкова малки деца. :?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #592 -: Декември 14, 2013, 13:53:28 pm »
Кашавото не е разстройство!
Като го върнеш към нормална храна, ще се нормализират нещата.
Разстроила се е стомашно-чревната флора от тези био продукти.
Ама с кой акъл давате био продукти на толкова малки деца. :?
Ема, тук лекарите ги предписват с всеки Аб. Но не за месеци.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #593 -: Декември 16, 2013, 11:35:11 am »
Здравейте! Имам следната чуденка. Преди повече от месец дъщеря ми направи алергичен обрив, според доктора от ухапване от насекомо, който много трудно овладяхме. Първо започнахме с Ксизал, давах една седмица, обрива се беше поскрил и като го спрях пак се яви на ново. Започнахме отново Ксизал по 5 капки, но обрива постоянно ту се скриваше, ту се явяваше. Доктор ни изписа Преднизолон кортико по схема и увеличи дозата на Ксизала на 7 капки. Така след приключването на тази терапия обрива се скри, но трябва да продължим Ксизала с месеци  8O по предписание на доктора. В събота си позволих да дам 5 капки и пъпките отново се явиха по коремчето на дъщеря ми. Не е ли множко да се дава с месеци този Ксизал?! Ограничила съм, дори бих казала спряла шоколада, нищо сладко от магазина, избягваме всичко, в което може да има консерванти.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #594 -: Декември 16, 2013, 21:26:41 pm »
Светла, даваш веднъж дневно 7 капки ли? В листовката препоръчителната доза е 2х5, но лекаря съобразява и с теглото все пак. На моят син му беше предписан Ксизал за 2м. и ако не са отшумели симптомите да се продължи. Той мисля не лекува, а само потиска симптомите. Явно не сте открили алергена. Ако давате дъвки или перилните препарати също може да са причинител.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #595 -: Декември 16, 2013, 22:29:49 pm »
Не, два пъти по 7 капки. Да и така и не открихме от какво е алергията  :?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #596 -: Декември 17, 2013, 00:00:30 am »
Аз бих търсила причината за алергия - прах, препарати, дрехи, завивки, играчки, храна, животни, вместо да давам с месеци лекарство. Детето вече е на 5 доколкото виждам може да се направи и кожно тестуване.
Ако трябва спрете всички алергизиращи храни и започнете оттам.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #597 -: Декември 17, 2013, 10:31:58 am »
За задна хрема какво давате?

В момента давам 10 дни изопринозин, после 10 дни бронховаксом, но имам и пауър коктейл джуниър, мога ли едновременно да давам?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #598 -: Декември 17, 2013, 11:07:54 am »
За задна хрема какво давате?

В момента давам 10 дни изопринозин, после 10 дни бронховаксом, но имам и пауър коктейл джуниър, мога ли едновременно да давам?
Нито едно от трите не съм давала и не бих дала.
Правя инхалации и почиствам с физиологичен разтвор. При почистено носле слагам Олинт.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #599 -: Декември 17, 2013, 11:25:03 am »
Опитай с аспиратор да изтеглиш секретите, доколкото е възможно. Аз също ползвам основно физиологичен разтвор или Стеримар и после Виброцил, но той е в краен случай. Не бих дала изопринозин.