0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #540 -: Декември 08, 2013, 22:44:21 pm »
mominasylza, в Токуда правят тест за алергии на деца и под 3 години. http://www.tokudabolnica.bg/bg/endocrinology-and-nephrology-clinic/allergology
Д-р Мустаков също прави. http://www.mustakov.com/bg/main.php?p=5
 Обаждах се скоро да питам, че исках да тествам моята девойка. А и моя приятелка прави на детето си тест при Мустаков.
Излизат й едни пъпки и не мога хвана от какво са. Лятото реших, че са от ухапано от насекомо, когато беше на село. Ама и сега излизат, та може и от някоя храна да е.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #541 -: Декември 09, 2013, 00:46:16 am »
На моите на 1,6г. правихме изследване с венозна кръв.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #542 -: Декември 09, 2013, 12:04:26 pm »
Мами, моля ви за бързо мнение. Дъщеря ми на 3год. и 1 месец от сутринта е с температура - 38, без други симптоми. Дадох панадол свещичка, преди него другия през устата го повърна, след обаждане по телефона на педиатърката. Свали температурата. Следобяд в 16 часа имаще 39. Пак сложих свещичка, но не подейсва, свали до 37,4. И пак вдигна, в 20 часа имаше 38. Дадох нурофен, все още не сваля. Кога най-рано мога да се пробвам да дам панадол през устата?
Благодаря

Щом е на три години, питай детето дали я боли коремче, уши.
Моята дъщеря скоро изкара един такъв вирус с тридневна температура и освен коремчето първия ден нищо не я болеше.
На четвъртия ден престана да вдига и като стигнахме до лекар, се оказаха налепи по сливиците.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #543 -: Декември 09, 2013, 13:25:21 pm »
Ох, Сия вие и ние кога ще спрем да боледуваме,  :(
Вики е с вирусен бронхит, уж нищо и няма уж гърло беше ииии направо вече ми се реве! Как да ми е коледно и празнично хич не знам.
Моли ми се миличката да я заведа на тържеството в училището, ще пее с вокалната група, ще танцува с балета, но тя изтърва всички репетиции, а и не знам дали ще оздравее до тогава! :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #544 -: Декември 09, 2013, 13:51:06 pm »
Ох, Сия вие и ние кога ще спрем да боледуваме,  :(
Вики е с вирусен бронхит, уж нищо и няма уж гърло беше ииии направо вече ми се реве! Как да ми е коледно и празнично хич не знам.
Моли ми се миличката да я заведа на тържеството в училището, ще пее с вокалната група, ще танцува с балета, но тя изтърва всички репетиции, а и не знам дали ще оздравее до тогава! :(

Ще оздравее, ще оздравее. Води я.

А иначе Алекс откакто е на Фликсотид и Назонекс (кортикостероидни капки за нос, че уж се повлиявала сливицата от тях, предписани от УНГ) не кашля. А тези налепи и температурата към тях ги "доби" след посещението при УНГ. До тогава не е имала такива неща.
След нова година ще махаме третата сливица и се надявам с това да се свършат кашлиците. И кортикостероидите.
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 13:56:26 pm от sia »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #545 -: Декември 09, 2013, 14:05:43 pm »
Ние също се разболяхме след посещение при УНГ точно за трета сливица.
Той реши да "опипа" и така и разрани гърлото че след това Вики цяла нощ плака от гърло. От там тръгна и кашлицата, видгна и температура и се докарахме.
Според него и нашата е на границата, та ще чакам да кажеш как е детенце след като я махнете!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #546 -: Декември 09, 2013, 14:28:17 pm »
Здравейте, много ще се радвам ако някой може да ми даде съвет за следната ситуация:
Има момченце на 1 годинка и 9 месеца. От два месеца му излизат периодично и изчезват пъпки като ухапано от комар по тялото.
Причината според мен е че съм дала няколко пъдпъдъчи яйца наведнъж. Оттогава почнаха да се появчват. Според педиатърката е хранителна алергия. Аз спрях яйцата и впоследствие и всички животински белтъини и мазнини, но все още му излизат.
Чували ли сте за подобен случай? Моля за съвет!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #547 -: Декември 09, 2013, 14:40:03 pm »
Sia, благодаря, моето дете все още почти не говори и от нея не мога да получа инфо. Но днес я водих при педиатърката и също сме се сдобили с налепи по сливиците. Дадоха ни клацид. Лошото е, че не иска да приема никакви течности. Дано и помогне АБ, за първи път от 2,5 год ще и бъде, та се надявам за бързо справяне.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #548 -: Декември 09, 2013, 14:45:05 pm »
Ники, да знам за д-р Мустаков много четох за него, но нека първо да видим какво ще каже пулмолога.Но иначе съм решена да я водя и за второ мнение.Също мисля да потърся и д-р Бобев, знам че приема в дома си в Сапарева Баня.Так поне мисля. Лек ден :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #549 -: Декември 09, 2013, 14:51:44 pm »
tipin , за налепи и афти- сироп от черници, много помага.И моята така и за 2 дена се оправи, налепите изчезнаха.Но трудно го намерих този сироп, една моя приятелка ми даде малко и аз и давах по 5мил. през 2 часа.Иначе тези налепи са ужасни.По принцип изписват Аугоментин, за тях.И ние сме на Клацид
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 14:54:14 pm от mominasylza »
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #550 -: Декември 09, 2013, 15:34:18 pm »
Аз не знам дали тук е удачното място да споделя... :oops:
От известно време, у нас гостува "Цирк дьо Солей" или "Болшой театър" както искате, така го наречето. Казано накратно, започна синът любим да се тръшка. С всичките му там салтанати: биенета в пода, тропания и рев до небето...Не го е видял, не имитира. Просто се старае... :?
Аз пък, напълно "непукистично" изобщо не му обръщам внимание. Правя се, че не чувам/виждам нищо. Потръшка се, па му мине...Но
Идва майка ми оня ден, любящата му баба. Дето го е чакала, да не кажа повече и от мен. Внукът се вижда в "публика" и се тръшва пред мен, нея и баща му. Ние, с таткото се правим на ни чули, ни видели. Обаче бабата скача: "Ауууу на баба, милото ми детенце, то го боли нещо, вие какви сте неблагодарници и студени хора!!!" И го гушва. Нашият, видял се във внимание, мигом спира и се ухилва с 32 реда зъби...До след 5 минути, когато повтаряме упражнението...
И така още 2-3 пъти. Ние с мъжО си мълчим. Майка ми принципно е много мил и свястен човек, много ни е помагала, много се обичаме. Аз не смятам поведението и за правилно в случая, но ми е трудно да и го обясня /не, че не опитвах, тя просто не ме слуша!!/
Накрая на тръгване, ми обясни "колко съм неблагодарна, че такова добро, мило и послушно дете ми е изпратил Господ, а аз каква съм..." Ма моля ти се такива неща, като операции, стимулации, трансфери, лежанета и пр...Аз съм неблагодарна и гадна майка....Нали? 8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #551 -: Декември 09, 2013, 16:27:09 pm »
Sia, благодаря, моето дете все още почти не говори и от нея не мога да получа инфо. Но днес я водих при педиатърката и също сме се сдобили с налепи по сливиците. Дадоха ни клацид. Лошото е, че не иска да приема никакви течности. Дано и помогне АБ, за първи път от 2,5 год ще и бъде, та се надявам за бързо справяне.
Да, за съжаление като ги боли при преглъщане мъничетата отказват и храна и течности дори! Помня, че моят син, който при това трудно приемаше и антибиотиците под форма на сироп, веднъж се излекува от ангина с гнойни налепи с помощта на Тантум верде /дето се впръсква в гърлото/. Би могла да се допиташ до лекаря на малката дали е подходащо във вашия случай и в каква дозировка. Скорошно оздравяване.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #552 -: Декември 09, 2013, 16:41:25 pm »
Аз не знам дали тук е удачното място да споделя... :oops:
От известно време, у нас гостува "Цирк дьо Солей" или "Болшой театър" както искате, така го наречето. Казано накратно, започна синът любим да се тръшка. С всичките му там салтанати: биенета в пода, тропания и рев до небето...Не го е видял, не имитира. Просто се старае... :?
Аз пък, напълно "непукистично" изобщо не му обръщам внимание. Правя се, че не чувам/виждам нищо. Потръшка се, па му мине...Но
Идва майка ми оня ден, любящата му баба. Дето го е чакала, да не кажа повече и от мен. Внукът се вижда в "публика" и се тръшва пред мен, нея и баща му. Ние, с таткото се правим на ни чули, ни видели. Обаче бабата скача: "Ауууу на баба, милото ми детенце, то го боли нещо, вие какви сте неблагодарници и студени хора!!!" И го гушва. Нашият, видял се във внимание, мигом спира и се ухилва с 32 реда зъби...До след 5 минути, когато повтаряме упражнението...
И така още 2-3 пъти. Ние с мъжО си мълчим. Майка ми принципно е много мил и свястен човек, много ни е помагала, много се обичаме. Аз не смятам поведението и за правилно в случая, но ми е трудно да и го обясня /не, че не опитвах, тя просто не ме слуша!!/
Накрая на тръгване, ми обясни "колко съм неблагодарна, че такова добро, мило и послушно дете ми е изпратил Господ, а аз каква съм..." Ма моля ти се такива неща, като операции, стимулации, трансфери, лежанета и пр...Аз съм неблагодарна и гадна майка....Нали? 8O
Бубулина, следващия път обясни на майка ти тактично как стоят нещата, че думата "неблагодарен" не е най-подходящата в случая. Но пък и това се случва с всяка баба. Те затова хората казват, че внуче се обича повече. По-скоро няма отговорност да възпитава, а само да глези.
Наложих наказание на София, тя усети, че е сгафила и дойде да ми се извини. Приех извинението и тя със светнали очи ми каза - Ще ми пуснеш ли Ну пагади?(наказанието беше да не гледа детски). Казах, че няма да й пусна, защото съм казала до края на вечерта, а не след като се извини. Майка ми ме попита - Не ти ли е жал сега за детето, извини ти се...
Аз отговорих с въпрос: На теб беше ли ти жал като ме наказваше едно време?
Отговори ми - Добре, че не съм ежедневно с детето, че възпитанието му ще отиде по дяволите.
И те така...

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #553 -: Декември 09, 2013, 17:37:24 pm »
Овладях го тоя спазъм, но продължава да кашля и то с гадни храчки и сополите си продължават да са все така (Безцветни, лепкави и  се влачат от носа и като спагети).Което ме притеснява, дори като си вземе въздъх от време на време се чува едно хриптене.Ужас.Да кажа, че и спрях сиропа на д-р Бобев и тази вечер и е последната доза АБ.Остава само на Синголар и Пулмикорт.Повече ме притеснява кашлицата.Исках да попитам дали някоя мама е правила този компрес с мед, върху гръдния кош.И дали да пробвам?Защото ме е страх, да не и стане нещо.Благодаря :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #554 -: Декември 09, 2013, 18:16:45 pm »
Здравейте, момичета! Здравейте, д-р Бърди!
За трети път "атакувам" форума, с надеждата да получа мнение по проблемите си. Предните два пъти не бях забелязана, надявам се да не е поради нередовно участие...
Така, проблемът е следният. Синът ми, 5 г. почти навършени, преди три седмици направи ларингит. За седмица острите симптоми изчезнаха, пи Зиртек, Калциев глюконат и Флудитек, остана отхрачващата кашлица, която затихна към втората седмица. Това, което ме притеснява е, че от една седмица, третата поред от началото на проблема, носът му ту гъгне, ту не, подкашля от време на време, сутрин след събуждане си кашля отхрачващо, после през деня чак надвечер прокашля... Секрети видими няма, но на мен ми звучи сякаш са отзад някъде... Водих го на УНГ, според него е недолекувана инфекцията... Изписа му Зиртек, Гентазон капки 3х3 в носа и Еуреспал ако почне да кашля много...
Гърлото било сочно, дъгите червени....
Д-р Бърди, адекватни ли са препоръките... И, до колко време се очаква да заглъхне кашлицата след ларингит... Защото определено се подобрява, даже днес почти не кашля, и все пак....

Много ще съм благодарна за мнение, благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #555 -: Декември 09, 2013, 18:52:33 pm »
mellie, до колкото разбрах доктора вече не се включва.Но явно всички не можем да се справим с тези сополи.И моята е така вече 3 месеца с хрема ту я има видимо ту е задна, но при моята е по сериозно защото вече направи и 3 бронхоспазъма.Но кашлицата не я пусна нито за миг през тези месеци.Иначе и тя така сутрин се скъсваше да кашля и то с храчки и после само от време на време.Явно ще трябва да стискаме зъби и да се молим по бързо да отмине, защото и при мен отговор все още няма.Надявам се капките да ви помогнат, защото на Сиа не ни помогнаха.Помагаха и само Гаризона, но им спряха вноса.Успех ти желая и бързо да се оправите.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #556 -: Декември 09, 2013, 18:57:17 pm »
Много благодаря!!
Да, видях, че на 22 ноември се е включил за последно...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #557 -: Декември 09, 2013, 19:25:28 pm »
Здравейте, момичета! Здравейте, д-р Бърди!
За трети път "атакувам" форума, с надеждата да получа мнение по проблемите си. Предните два пъти не бях забелязана, надявам се да не е поради нередовно участие...


Това е възможно най-погрешният начин да помолиш за помощ.
Отговори се дават на добра воля и ако ситуацията и въпросът го позволяват.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #558 -: Декември 09, 2013, 19:51:02 pm »
mellie, Д-р Бърди се оттегли от форума и консултантска дейност тук. Казвам ти, за да не очакваш отговор на питанията си.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IX
« Отговор #559 -: Декември 09, 2013, 21:00:52 pm »
Да, разбрах, благодаря ви много!