0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #820 -: Септември 11, 2013, 14:24:28 pm »
Момичета здравейте, как сте днес? Лек и спокоен ден ви желая! :flower:
Asenceto, не се притеснявай за смятането на седмиците - моят съвет е да си се довериш на лекаря, който те следи още преди бременността. При мен с моята много късна овулация някои (сестрите на ЖК-то, сещаш се за кои) ме изкарват 19-20 седмица. Но аз лично си зная кога съм заченала а и се доверявам на лекарката, която си ме следи (освен сега) и преди да забременея. Така че и ти можеш да направиш така. :) :hug2:




Quiet people have the loudest minds.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #821 -: Септември 11, 2013, 14:32:41 pm »
Страшине точно това и правя  :lol: само малко се нервирам,че ми предстои 4Д,а то се прави в определена седмица и незнам какво да говоря като отида....То е срамота да не знам в коя седмица съм  :oops: Ама вече толкова претръпнах че....... :lol:
P.S.При любимите сестри ходих само 4 пъти да си взема болничния  :lol: изглежда им е приятно да ме виждат ;)
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #822 -: Септември 11, 2013, 15:03:34 pm »
Asenceto, съвсем искрено ти съчувствам. Аз съм ги виждала само веднъж. Сега на 17-ти ще ги видя пак, но този път нямам никакво намерение да им обръщам внимание. Как се държаха с теб тези 4 пъти?




Quiet people have the loudest minds.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #823 -: Септември 11, 2013, 15:09:28 pm »
Само първия път малко се правеха на велики.Вече омекват.Не им обръщай внимание.

Момичета преди питах,ама сега пак ще питам как е хемоглобина при вас?При мен след лекарства,здравословно и качествено ядене на нужните продукти,продължава да се срива нивото.Вече е 94  :?
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #824 -: Септември 11, 2013, 15:13:25 pm »
Asenceto, не е хубаво да пада хемоглобина под 100. Попитай лекаря си дали да не започнеш да пиеш желязо. Все пак имаш още доста време до края на бременността. На мен червено цвекло и броколи много ми помогнаха да вдигна хемоглобина.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #825 -: Септември 11, 2013, 15:19:35 pm »
моят е 135 и Доки ми каза да не се хваля много,че да не го урочасам :)....да си хрупан цвеклото и да не спирам ФК,че тя спомага за правилното усвояване на желязото
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #826 -: Септември 11, 2013, 15:24:10 pm »
Asenceto, не е хубаво да пада хемоглобина под 100. Попитай лекаря си дали да не започнеш да пиеш желязо. Все пак имаш още доста време до края на бременността. На мен червено цвекло и броколи много ми помогнаха да вдигна хемоглобина.
Пия Малтофер и Тотхема.Правя си сок от червено цвекло и гледам да ям повече месо(колкото и да ми е трудно),ям сурови орехи и мед.....ама резултата върви надолу  :? Взех да се притеснявам вече.
Морско момиче страхотен резултат  :D пу пу пу
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #827 -: Септември 11, 2013, 15:55:26 pm »
А докторът какво казва? Преди да започна да пия желязо,ми правиха кръвни изследвания, за да се види дали анемията е поради недостиг на желязо. Ако причината е друга, трябва друго лечение
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #828 -: Септември 11, 2013, 16:02:42 pm »
Моя хемоглобин беше 115, много ме зарадва.Иначе като ходих на преглед имаше едно момиче с близнаци и с нисък хемоглобин около 94 и я приеха в болницата за три дни да и вливат някакви банки, че да и вдигнат хемоглобина.Така че Асенце говори с него дали и това не е вариант.

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #829 -: Септември 11, 2013, 16:07:54 pm »
Утре отивам за нови изследвания.Никак не ми се влиза пак в болница  :? Стискайте ми палци.
Кристалче,причината е от недостиг на желязо.
Тия две малки мишленца и мозъка ще ми изпият скоро  :lol:
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #830 -: Септември 11, 2013, 16:17:01 pm »
То това с определяне на седмиците ми е много странно-моя доктор,който води ЖК,смята моя термин все едно цикъла ми е 28 дена (както ме изчислява и калкулатора на Зачатие) т.е. ,че съм 15 г.с. и 2 дена,но овулацията ми най вероятно е била не на 14 ден,а 20 ти  ден от цикъла,средната му дължина с тези поликистозни яйчници беше 33-35 дена,а месец преди да забременея улових ову точно на 20 ти ден...  :ask: За съжаление в месеца,в който съм забременяла се подготвяхме за сватба и бях зарязала всякакви изчисления и календари и нямам идея кога е била тази така важна овулация !  :lol: Дали тази разлика от 5 дена в изчисленията има някакво значение?
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #831 -: Септември 11, 2013, 16:30:39 pm »
Асенце, влизането в болница не е толкова страшно, нали най-важното е ти и бебетата да са ОК.Колкото до мозъка, моя вече го изпи бебето.На моменти съм като пълен идиот, добре че околните се съобразяват с мен и не ми забелязват много, много.

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #832 -: Септември 11, 2013, 17:14:31 pm »
Дай Боже всеки му такива близки  :lol:
Аз никога не съм вярвала,че хормоните може да ме побъркат толкова  osi_12

Съни те първа ще има прмени в седмиците и термина.Не ги мисли тези няколко дни  :D
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #833 -: Септември 11, 2013, 17:33:30 pm »
Асенце, дано се намери начин за вдигане на хемоглобина в домашни условия. :bighug: Не че е толкова страшно в болница, но не е от най-приятните изживявания  :?
Седмиците в ЖК се изчисляват по станартен 28 дневен цикъл заради термина и всички болнични, свързани с него  :? Аз си знаех точната дата на овулацията и съответно си бях изчислила точния термин, но никой не ме слушаше. Имат си някакви формули и си карат по тях като коне с капаци. Бюрокрация...
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #834 -: Септември 11, 2013, 18:18:29 pm »
ехооо как сте :bighug:

Asenceto a защо се налага да влизаш в болница, заради емоглобина ли? аз пия за него ферофолгама 3х1 ми е изписан, а от днес сам и на мегнерич ;)
Много хапове ми станаха много нещо, ама какво да се прави  :lol:


*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #835 -: Септември 11, 2013, 18:23:30 pm »
Дес надявам се да не стигна до влизане в болница,но стойностите на хемоглобина ми продължават да падат и са под нормата.Все си мисля,че скоро всичко ще е наред ;)
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #836 -: Септември 12, 2013, 09:34:39 am »
Здравейте, коремчета, как сте днес? :hello: :flower:
Асенце, стискам палци да не се стига до влизане в болница и нещата да се нормализират по-бързо. А за хормоните да ви кажа до вчера не съм усетила някаква разлика, дори се чувствах прекрасно.. Само вчера забелязах, че сетивата ми са станали мааалко по-изострени и съм някак по-чувствителна май... дори ми се случи да си поплача.. но не беше и съвсем безпричинно де.. :lol:
Дес аз пък карам само на витамините и чак започвам да се притеснявам да не пропускам нещо. Сега на 17-ти ще гледам дословно да разпитам лекарката. Ако всичко е точно, да чукам на дърво, ще си карам само с витамините. :lol:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #837 -: Септември 12, 2013, 10:00:10 am »
Asenceto, :crossfingers: ще го пребориш този хемоглобин.

Момичета, може ли да ме насочите, какво ми се полага по ЖК. Аз не държа да ме гледат на ултразвук, но ми се иска да си направя всички други изследвания, които ми се полагат по здравна каса, за да не ги плащам от джоба си.
Аз реших да отида в местната поликлиника, но там отзивите за гинеколожката не са добри.
Пише по форумите, че пропуска изследвания.
Затова ми се ще да съм подготвена като отида.
Не ми се търси друг ЖК, защото при тези от които са доволни бременните се чака, а аз искам да минавам бързо.
Благодаря ви предварително.
Хубав ден!!!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #838 -: Септември 12, 2013, 11:16:53 am »
Има една брошура по програма "Майчино здравеопазване" и там пише какво ти се полага. Потърси я в нета.  :)
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #839 -: Септември 12, 2013, 11:29:31 am »
Asenceto, по принцип съм с нисък хемоглобин, сега също съм на долна граница. Заради тази желязодефицитна анемия преди време доста лекари обиколих. Пих какво ли не (постоянно бях като с гюле в стомаха), докато се намери един да ми каже, че желязна пръчка  да гризя организма като не го усвоява няма да се оправи положението. Пиеш ли фолиева? Тя подпомага усвояването. Черен  дроб и спанак също е много добре. Както и много червени плодове и зеленчуци. Прясно изцедени сокове от нар, домат, все още има ягоди на пазара, много такива течности по време на хранене. Витамин С също подпомага усвоявяването на желязото, най-добре да са в естествен и суров вид (в червена чушка има много ).
Като оставя настрани периода си (от две седмици след + теста ) на закуска с баници  :oops: до ден днешен сутрин се зареждам със сурови плодове и  зеленчуци в една купа и така тръгвам на работа. До обяд съм на тях, често обеда ми остава на половина изяден.
47 Smiles, това което пусках по здравна каса беше: ПКК, глюкоза, Урина (седимент, белтък, билирубин, уробилиноген), вирусология ( макар че имах пресни) и токсоплазмоза IgG. Допълнително аз пусках (и платих) токсоплазмоза IgA и ТСХ около 18 -20лв. мисля бяха двете, може и да се полагат по ЗК, но не ми бяха изписани от лекаря, който ме следи.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.