0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #840 -: Септември 12, 2013, 12:03:10 pm »
Авалон, все едно за мен говориш.От както видях положителния тест хапвам много плодове и зеленчуци, пия прясно изцедени сокове, въобще промених изцяло храненето си.Да имаше период в който ми се ядяха много тестени изделия, но прецених че нищо няма да ми стане ако вместо една баничка изям две праскови и един банан.Също така си взех трици за закуска с кисело мляко и ленено семе.И преди съм си правила такава закуска и реших да я подновя.Аз също съм с анемия, пия желязо дори и без да съм бременна.Д-р Даскалова дори ми беше пратила да си правя изследвания за талесемия, ама аз исках да си почина и ги бях отложила за преди опита, а то какво стана, бебето ни изненада.Та сега наистина много внимавам какво ям и защо го ям.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #841 -: Септември 12, 2013, 13:00:58 pm »
Здравейте, момичета!

47 Smiles, ето тук има документ, в който можеш да видиш какво се полага по ЗК по време на бременността и 42 дни след раждане:
http://www.nhif.bg/web/guest/search?p_p_id=search_WAR_qaportlet&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=2&_search_WAR_qaportlet_javax.portlet.action=do_generic_search
Може да го има някъде и по-четливо :).

Моята лекарка от ЖК ми даде направление за ендокринолог, който ще ми дава талони за изследване на ТСХ, защото се налага редовно да го следя. Питайте и вие за такава възможност, защото при придружаващо заболяване явно се полага и преглед при специалист.

Аз днес следобед ще видя накъде ми вървят кръвните изследвания и се надявам да няма отклонения :). Засега не пия лекарства с шепи - само л-тироксина и витамините за бременни. И, разбира се, инжекциите фраксипарин  :?. Аз също знам, че е добре желязото за се взема заедно с витамин С (примерно с някакъв цитрусов фреш). По-добре се усвоява и май не причинява неприятни усещания.

Аз доста промених режима си на хранене още преди бременността. Започнах да ям повече плодове и зеленчуци и спрях сандвичите :). Сега си нося на работа плодове, на обяд ям задължително салата, хапвам сурови ядки (макар че може и повече). Нещо не се справям добре с белтъчините. Месото го ям насила, любимото ми кисело мляко спря да ме влече, а прясно не обичам от дете. Опитвам се да компенсирам с ядки, сирене, яйца. Ще започна да си правя зърнени закуски :). Дано сте обядвали, че като се разприказвах за храна и огладнях ;).

А по повод на хормоните на мен промяната ми се отразява силно положително :). Станала съм по-съсредоточена и работоспособна. Може да е от л-тироксина  :wink:, Начев каза, че с тези лекарства сме стимулирали интелигентността на бебетата. А покрай тях може и майка им да качва IQ-то  :lol:.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #842 -: Септември 12, 2013, 15:31:35 pm »
Момичета,аз питах  вчера моя доктор дали да правя изследване за токсоплазмоза и той каза-не! Аз се опитах да му намекна,че искам направление ,но той не ме отрази!!!  :x Преди 8-9 години съм имала котка,но знам,че може да се заразиш и по други начини и се притеснявам! Знаете ли каква е цената на това изследване и в коя лаборатория в София мога да го направя?  :ask:
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #843 -: Септември 12, 2013, 16:10:20 pm »
Съни и аз се натисках за токсоплазмозата ,но никой не ми обърна внимание.Изглежда някои решения трябва да взимаш на своя глава ;)
Авалонче старая се да ям здравословно и наблягам на червените храни,а в малтофера има допълнително фолиева за по добро усвояване.
Днес бях на преглед и съвсем ясно си се видяха две пишлета :)))) Ще съм с мъжки отбор ;)
Голями и здрави бебета,които от ден на ден започват все по силно да ритат(нищо,че никой не ми вярва,ама аз си ги усещам на 100%).Сега само остава и изследванията да са ми ок и ще се разтопя от щастие  :D
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #844 -: Септември 12, 2013, 16:12:38 pm »
Ехе Асенце, мъжка майка ще си ти :) Стискам палци за изследванията.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #845 -: Септември 12, 2013, 16:46:27 pm »
Асенце,добре дошла в отбора на бъдещите свекита  :lol:
Момичета и аз не съм пускала за токсоплазмоза изследвания.Те не вървят по ЗК и никой не ги предлага,а аз несъм се и сетила и първата бременност и сега  :oops:

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #846 -: Септември 12, 2013, 16:51:31 pm »
Цитат
Момичета и аз не съм пускала за токсоплазмоза изследвания.Те не вървят по ЗК и никой не ги предлага
Токсоплазмоза IgG на мен ми беше назначена от наблюдавщия ми лекар и мина по ЗК заедно с целия дълъг списък с първоначални изследвания.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #847 -: Септември 12, 2013, 16:55:48 pm »
Момичета аз да ви питам нещо??? Знаете ли дали вдигнаха детските преди няколко месеца или това беше предложение само?А за близнаци колко ли са...мисля,че бяха повече  8O
Знам,че въпроса не е за тук,но и аз не знам за къде е вече  :lol:
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #848 -: Септември 12, 2013, 16:56:41 pm »
Здравейте момичета, как сте днес? :) Мен вече ме подритват :D Моят младеж в 5ч сутринта реши, че трябва да се размърда и първоначално си помислиш, че си втълпявам, но накрая се оказа, че наистина шава. :D Виждам, че сте подхванали темата за храната... Та и аз се опитвам да ям плодове и зеленчуци и добре, че нашите идваха към Варна, та донесоха малко домашни провизии, иначе сега съм главно на банани и картофи. Иначе сладките не съм ги и оставяла и си ги ям доста стабилно, но от началото до сега съм качила само 2кг, което леко ме притеснява...

П.П Асенце, само мислят да се вдигат от 2014, но дали ще стане... Много ме съмнява мен... Разтърси се в нета за помощите, там пишеш по колко пари се падат и как може да ги получиш.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #849 -: Септември 12, 2013, 17:11:46 pm »
Асенце,добре дошла в отбора на бъдещите свекита  :lol:
Момичета и аз не съм пускала за токсоплазмоза изследвания.Те не вървят по ЗК и никой не ги предлага,а аз несъм се и сетила и първата бременност и сега  :oops:

Аааа не е така. С регистрацията ми по ЖК ми пуснаха на мен токсоплазмоза, влизала в пакета на задължителните изследвания!

Асенцето честити ти моменца  :P

И аз гледам какво да ям, но в последно врем :Dе ми се възвърнаха старите вкусове към сладичкото и си позволям и кифлички и банички и тортички :lol:



*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #850 -: Септември 12, 2013, 17:35:22 pm »
 Alike не се плаши с тези 2 килца  :lol: аз съм с цели 5 отгоре  :oops: ама съм сигурна,че после бързо ще си ги сваля.
Бебоците ми са едва 220гр. и 240гр. ;)
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #851 -: Септември 12, 2013, 19:28:50 pm »
Е,освен да съм го правила и да не знам.
Детските надбавки са 35лв.

*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #852 -: Септември 13, 2013, 09:40:34 am »
Хемоглобина съм го вдигнала от 94 на 97  :? засега ще прибавя още лекарства пък дано другия месец да е по добре.
Хубав и усмихнат ден от мен  :D
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #853 -: Септември 13, 2013, 10:36:14 am »
Asenceto, първо честити ти момченца! Щом толкова рано ги усещаш, може да се окажат весели палавници :). А хемоглобина явно трябва да го качиш по някакъв начин. Без лекарства няма как да минеш, а като продължиш с полезните заланчуци и храни, дано нивата да са по-добри. Четох, че варените яйца също помагат - по едно на ден. Опитай, ако вече не го правиш.

В моите изследвания по ЗК няма токсоплазмоза IgG, а забравих да попитам лекарката дали се прави стандартно или по някакви показания. Иначе показателите ми са общо взето в норма :). Някои се мотаят на границата, но две лекарки ми казаха, че няма нищо притеснително и аз съм доволна. Все пак за да не е без хич, лекувам една бактерия.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #854 -: Септември 13, 2013, 10:59:59 am »
Здравейте, коремчета! Как сте днес?  :hello: :flower:
Asenceto, стискам палци да го вдигнеш този хемоглобин. Честито за палавниците! :)
beata, радвам се, че при теб всичко е добре. Ще я пребориш тази гадина! :lol:
Аз съм добре, с изключение на схванатият ми врат.. вчера заспах на дивана пред телевизора и естествено днес си плащам за това. :lol:
Момичета, пожелавам ви слънчев и усмихнат ден! :sunshine:




Quiet people have the loudest minds.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #855 -: Септември 13, 2013, 11:02:06 am »
Благодаря ти beata,благодаря ви на всички.Ако малките са се метнали на мен......олелеее не си завиждам....лудостта е на 6  :lol:
Това че ги усещам от толков рано си обяснявам с факта,че вървят доста по напред с около 2-3 седмици ;) в момента трябва да са около 150гр.,а те са по около 240гр.Незнам дали да се радвам или притеснявам...
*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #856 -: Септември 13, 2013, 11:19:00 am »
Браво, Асенце! Събирай сили, после въртележката е голяма  :D
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #857 -: Септември 13, 2013, 11:33:22 am »
Asenceto, не се притеснявай, според мен щом лекарката не ти е казала друго, значи всичко си е нормално. Според мен трябва да се радваш, че вървят малко по-напред. По принцип май близнаците вървят по-дребни (но не съм сигурна де). :bighug: И както е написала Кристал - събирай сили, че ще има да тичаааш по тях :lol: Но нищо, това си е и грижа за фигурата, няма да имаш нужда от фитнес. :cross:  :D




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #858 -: Септември 13, 2013, 13:45:14 pm »
Момичета, благодаря ви на всички за отговорите!
Аз днес бях за пръв път на ЖК и съм доволна, защото видяхме бебо да мърда. Има си сърдечна дейност детето. Имах чувство че съм му направила нещо след летенето. Но слава богу всичко изглежда е наред.
Ехографът обаче е твърде несъвременен, за да видим размери, но според док, си отговаря на седмицата.
Понеделник ще пускам кръв и урина и така.
Започна да ми причернява и се чудя да не ми се е влошил някой показател, но то ще стане ясно като излезнат изследванията.
Желая ви успешен завършек на работния ден и хубав уикенд!
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #859 -: Септември 13, 2013, 15:01:27 pm »
 
В моите изследвания по ЗК няма токсоплазмоза IgG, а забравих да попитам лекарката дали се прави стандартно или по някакви показания. Иначе показателите ми са общо взето в норма :). Някои се мотаят на границата, но две лекарки ми казаха, че няма нищо притеснително и аз съм доволна. Все пак за да не е без хич, лекувам една бактерия.


Еееееееее,не може да няма .... :lol:

Асенце,добре дошла в отбора на бъдещите свекита  :lol:
Момичета и аз не съм пускала за токсоплазмоза изследвания.Те не вървят по ЗК и никой не ги предлага,а аз несъм се и сетила и първата бременност и сега  :oops:

Аааа не е така. С регистрацията ми по ЖК ми пуснаха на мен токсоплазмоза, влизала в пакета на задължителните изследвания!


Позволявам си да цитирам за първи път от както въобще пиша и чета тук,но ще го направя ,защото искренно ме подразнихте ,като видях как ми обяснявяте едва ли не,че не знам какво са ми изследвали и ти Десс и още едни потребител ме цитирате през един пост!Аз не съм неграмотна,само това ще кажа и приключвам!


[/i]
« Последна редакция: Септември 13, 2013, 15:09:25 pm от moniks_s »