0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #540 -: Август 20, 2013, 14:33:17 pm »
Здравейте, момичета!

Радвам се на оживлението тук. Явно всеки преглед носи ентусиазъм и вълнения. Забавно е да се подмятат розови и сини гащи, пък накрая "квот дадат"  :lol:. Аз няма да залагам, че да не станем твърде много орисниците.

Добре дошла на Avina! Леко бременеене! Още една близнашка мама само ще обогати темичката.

Момичета, генетичните изследвания никой ли не ги тълкува? Все пак е доста стресиращо да те оставят сама да разчиташ данните. За успокоение на godgift ще кажа, че това са оценъчни показатели за риска от определени заболявания. Те сами по себе си не са достатъчни за диагноза. Можеш да си пуснеш изследванията в темата за консултация със специалиста.

Надявам се да нямате проблеми с кръвното в горещините. Пийте повече течности, предимно вода, а може и айрянче с малко сол.

А аз в неделя водих рибките да плуват  :D. Надявам се да им е харесало колкото на мен.
Тълкуват се, разбира се...Ох много е кофти тоя въпрос, преживяла съм стреса..И да и кажа - успокой се, това е софтуер, той греши...права ли ще съм? А да я стресирам допълнително.?  :? Най-добре е лекар да се произнесе....

Веси, розови гащи ще ощастливят твоя дом  8) :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #541 -: Август 20, 2013, 14:36:30 pm »
Здравейте коремчета!  :hello: Как сте вие? Направо се разтопявам като виждам колко много сте писали.
f_28, каквото сабя покаже, днес беше рано да видим. В петък съм на 4д, ако там има някакви предположения ще споделя. :D
Момичета, днес бях да се запиша на ЖК, всичко мина много добре, взеха ми кръв и урина, в петък трябва да се обадя на лекарката и да ми каже как са резултатите. Стискайте палци всичко да е както трябва, че напоследък забелязвам едно слабо течение, което няма цвят и мирис, но все пак леко ме притеснява.. Кръвното ми е добре 90/60, повече няма да вярвам на дигиталния апарат вкъщи, а ще ходя при личния или в аптеката да ми го мерят за по-сигурно. Килограмите ми са 51.6, общо взето съм качила макс. 2 кг., но бях с обувки и дрехи, сега като се мерих у дома бях 51.2.
Сега да ви кажа подробно - моето човече 66.3 мм., главата е 21.9 мм, и бедрената кост (така ли беше :oops:) е 11.6 мм. Всичко според лекарката е много добре, бебо се развива както трябва. Гръбнака е чудесен, няма спина бифида... иии много мърда големия човек :lol: Направо ми спря сърцето като видях как мърда човечето и как тупти това мъничко сърчице  :heartbeat: Всеки УЗ е магически! Нямам търпение пак да отида!
Прекрасен, усмихнат и спокоен ден ви пожелавам!  :bighug:
О, и забравих - плацентата също е добре. И мисля, че каза още, че плода или плацентата е закрепена в предната стена. Поправете ме ако нещо бъркам... бях прекалено заета да гледам бебо иии някои думи ми се изплъзнаха  :oops: (последна редакция, обещавам :lol:)
« Последна редакция: Август 20, 2013, 14:43:11 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #542 -: Август 20, 2013, 15:31:01 pm »
Здравейте коремчета!  :hello: Как сте вие? Направо се разтопявам като виждам колко много сте писали.
f_28, каквото сабя покаже, днес беше рано да видим. В петък съм на 4д, ако там има някакви предположения ще споделя. :D
Момичета, днес бях да се запиша на ЖК, всичко мина много добре, взеха ми кръв и урина, в петък трябва да се обадя на лекарката и да ми каже как са резултатите. Стискайте палци всичко да е както трябва, че напоследък забелязвам едно слабо течение, което няма цвят и мирис, но все пак леко ме притеснява.. Кръвното ми е добре 90/60, повече няма да вярвам на дигиталния апарат вкъщи, а ще ходя при личния или в аптеката да ми го мерят за по-сигурно. Килограмите ми са 51.6, общо взето съм качила макс. 2 кг., но бях с обувки и дрехи, сега като се мерих у дома бях 51.2.
Сега да ви кажа подробно - моето човече 66.3 мм., главата е 21.9 мм, и бедрената кост (така ли беше :oops:) е 11.6 мм. Всичко според лекарката е много добре, бебо се развива както трябва. Гръбнака е чудесен, няма спина бифида... иии много мърда големия човек :lol: Направо ми спря сърцето като видях как мърда човечето и как тупти това мъничко сърчице  :heartbeat: Всеки УЗ е магически! Нямам търпение пак да отида!
Прекрасен, усмихнат и спокоен ден ви пожелавам!  :bighug:
О, и забравих - плацентата също е добре. И мисля, че каза още, че плода или плацентата е закрепена в предната стена. Поправете ме ако нещо бъркам... бях прекалено заета да гледам бебо иии някои думи ми се изплъзнаха  :oops: (последна редакция, обещавам :lol:)
Нищо не си объркала, спокойно  :) А увеличено течение по време на бременност /стига да е безцветно и без мирис/ е напълно нормално..Понякога в по-напредналата част, съм имала чувството, че се напишквам, толкова обилно беше... :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #543 -: Август 20, 2013, 15:35:12 pm »
Starshine, плацентата ще да е закрепена за предната стена  :wink:. Бебока "плува" свободно. И аз бях силно впечатлена от активността на малкия човек.
Седя си тука и "чукам на тихи обороти",  тоооолкова далече ми се вижда - първите дни на септември ЖК, а в края ФМ. То такова НЕходене на преглед не ми се е случвало от години.
Освен че се чувствам подута, а и съм се понадула малко де, друго нищо ....  нещо като преяла по коледа  :lol: Следствие на вчерашната тема за кръвното снощи реших да го измеря - 60 на 100 и трите пъти около тези цифри.  Пък си мислех, че се е повдигнало малко, когато ми го мериха на ЖК беше след като се бях ходила и малко стълби.
Аз също имам течение, белезникаво, без мирис д-ра ми каза , че не иска толкова рано да ме преглежда вагинално (преди около 3 седмици) и вероятно не е нещо обезпокоително. Между другото упорито 2ри път получавам писмо от МЗ за безплатен скрининг, и на всичкото отгоре ако не се отзова до 31,08, пак ще полча писмо .... ще взема да им се обадя накрая.
А, да ФАР ще го връщат да си е пак към държавата.... иде ми дойде ми тая работа, аман вече, не че ме интересува и без това изхвърлих една заповед в коша.  Малко спам .

dess_dess, 4Д-то определено ще е преживяване. Чакаме да кажеш в крайна сметка какви ще са гащите.
« Последна редакция: Август 20, 2013, 15:44:55 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #544 -: Август 20, 2013, 16:05:29 pm »
Бубулина, avallon, благодаря ви!
avallon, то и на мен такова дълго НЕходене на преглед не ми се е случвало от години. Освен сега в петък, преглед (ако всичко върви добре) ще имам чааааааааак на 17-ти септември (+/- 1, 2 дни). 8O Та това са си цели 3-4 седмици!  :lol:
Бубулина, avallon, то и при мен е така - някакво течение - белее, но без миризма, ама знам ли - взеха ми секрет в лабораторията днес, дано няма нищо. Честно казано не бях очарована от отношението на тази жена (сестрата в лабораторията).. и начина по който го взе, ама... таа, мисълта ми беше - и преди да забременея си имах подобно течение, винаги резултатите излизаха нормални, може би си е до организъм.. но си представях, че това ще спре. Преди да започна да ходя при сегашната ми лекарка ме тъпчеха само с противозачатъчни, от които лигавицата на матката (доколкото съм запозната) изтънява и се получава точно такова течение и все си мислех, че това ще изчезне... както и да е, стискайте палци резултатите да са добри.  :)
А кажете ми това, че плацентата е закрепена за предната стена хубаво ли ще да е? Благодаря ви отново! :flower:
« Последна редакция: Август 20, 2013, 16:14:17 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #545 -: Август 20, 2013, 16:32:55 pm »
Starshine, предно или задно предлежание на плацента, няма значение и не е проблем, разликата е до колкото знам че мааалко по късно ще се усети бебока. Не е приятно ако плацентата е  много ниско долу  да покрива цервикалния канал (тогава се води превиа). Това знам.
Аз също съм с предна плацента.
Ако има нещо притеснително доктора щеше да ти каже - спокойно.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #546 -: Август 20, 2013, 16:42:55 pm »
avallon, много ти благодаря за отговора. Не ми е казала, че е ниско, каза, че всичко е наред, така че ще си седя мирно на Д-то и няма да задълбавам :lol: В петък ще разказвам как е минало 4д-то. :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #547 -: Август 20, 2013, 17:17:22 pm »
И на мен ми предстои 4D, и ме е шубе, но и едно радостно :) Не искам да знам какво ще е бебето - само да е здраво. Но като се знам каква съм любопитка сигурно ще видя :)
Starshine, и аз съм с предно закрепена плацента, но нищо обезпокоително  не ми казаха.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #548 -: Август 20, 2013, 17:18:30 pm »
Здравейтеее  :hug:
завърнахме се от 4Д много съм доволна от д-р Наталия Юдова в МД Варна. Препоръчвам я с две ръце, страхотна е просто!  :lol:

Такааааа бебетатата са две момиченца, за радост на мама и тати   :lol: Всичко им е наред разгледахме ги мнооого подробно, даже позволиха да им видим и личицата  :love: Имам си дискче, сега ще го зяпаме с тати им, а утре ще го  покажем и на едните баба и дядо :P


*

    Crystal

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #549 -: Август 21, 2013, 07:53:42 am »
Честити ти розови гащи, Деси  :D Иначе между това, което се вижда на 4D като лица и това, което ще видиш на живо има доста голяма разлика  :D Поне при мен беше така, но моята плацента беше предна и пречеше да видим лицето добре. Както каза докторката, все едно да си сложиш една възглавница на физиономията  :wink:
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #550 -: Август 21, 2013, 08:58:20 am »
Dess, честити ти девойки :)

А при мен пише, че съм със задна плацента.Днес ходих да се запиша на ЖК, но доктора имал график и записвал само във вторник и четвъртък, та утре пак ще тропам до там :)

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #551 -: Август 21, 2013, 09:44:58 am »
Еййй, Дес, честити девойки!  :bori_015: :bori_016:
charizmana, да разказваш след 4д-то! :)
Маги, аз също, сигурно си видяла, съм с предно закрепена плацента. Хайде, ще чакам да разкажеш как е минало записването. :)
Crystal, аз се надявам все пак да видя бебо. Стискай палци :)
Аз да ви се оплача, не бях очарована от отношението на сестрите.. някак грубо се държаха, аз си обърках датата на последната менструация, без да искам, като веднага се поправи и им казах датата, много бях притеснена, пък и аз бях с много късна овулация, което се опитах да им обясня, те обаче имам чувството, че изобщо не искаха да чуят това а и определения от лекарката ми термин не уважиха и едната даже ми каза: Не ни интересува какви проблеми сте имали  8O.. и сега по картон ме водят 17 г.с., лекарката ми каза, че няма проблем, щом ние с нея си знаем.. Но някак исках да ми е изрядно и да имат това предвид.. Питаха ме дали имам официален брак, аз им казах, че не, но това ми предстои.. едната се изхихика  8O така и не разбрах защо! Попитаха ме за заболявания, операциии и когато им казах, че причината да се направи лапароскопия (като изрично ме попитаха за датата - която е 26 март тази година!), казах, че е поради стерилитет (според всички документи, които бяха попълнени преди операцията), едната ме попита (много грубо), е вие от 14 годишна ли сте диагностицирана?  8O И така се наложи да им обясня какво се е случвало (че съм нямала никаква менструация, никаква овулация още от 14-15 годишна и с какво съм лекувана и т.н.), дали ме разбраха така и не разбрах. :( За първи път срещам такова отношение от някого, и специално в тази болница! Бях истински шокирана! За съжаление ще трябва да ги виждам всеки път когато отида. Извинявайте за спама, ама цяла вечер го мислих това и пак не мога да разбера, аз ли им бях крива нещо.. :?
« Последна редакция: Август 21, 2013, 09:50:55 am от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #552 -: Август 21, 2013, 09:52:40 am »
Уау,Десс много хубаво.Честити момиченца :lol:
А за течението и аз имам имах и с Тео

Re: Тема на бременните N87
« Отговор #553 -: Август 21, 2013, 11:06:54 am »
Бубулина благодаря за предположението в началото на септември ще съм при д-р Александров и дано се покаже бебчо.

Дес честити ти девойки!
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #554 -: Август 21, 2013, 11:22:06 am »
Еййй, Дес, честити девойки!  :bori_015: :bori_016:
charizmana, да разказваш след 4д-то! :)
Маги, аз също, сигурно си видяла, съм с предно закрепена плацента. Хайде, ще чакам да разкажеш как е минало записването. :)
Crystal, аз се надявам все пак да видя бебо. Стискай палци :)
Аз да ви се оплача, не бях очарована от отношението на сестрите.. някак грубо се държаха, аз си обърках датата на последната менструация, без да искам, като веднага се поправи и им казах датата, много бях притеснена, пък и аз бях с много късна овулация, което се опитах да им обясня, те обаче имам чувството, че изобщо не искаха да чуят това а и определения от лекарката ми термин не уважиха и едната даже ми каза: Не ни интересува какви проблеми сте имали  8O.. и сега по картон ме водят 17 г.с., лекарката ми каза, че няма проблем, щом ние с нея си знаем.. Но някак исках да ми е изрядно и да имат това предвид.. Питаха ме дали имам официален брак, аз им казах, че не, но това ми предстои.. едната се изхихика  8O така и не разбрах защо! Попитаха ме за заболявания, операциии и когато им казах, че причината да се направи лапароскопия (като изрично ме попитаха за датата - която е 26 март тази година!), казах, че е поради стерилитет (според всички документи, които бяха попълнени преди операцията), едната ме попита (много грубо), е вие от 14 годишна ли сте диагностицирана?  8O И така се наложи да им обясня какво се е случвало (че съм нямала никаква менструация, никаква овулация още от 14-15 годишна и с какво съм лекувана и т.н.), дали ме разбраха така и не разбрах. :( За първи път срещам такова отношение от някого, и специално в тази болница! Бях истински шокирана! За съжаление ще трябва да ги виждам всеки път когато отида. Извинявайте за спама, ама цяла вечер го мислих това и пак не мога да разбера, аз ли им бях крива нещо.. :?
В коя болница е това?И аз преживях същата картинка вчера  :?
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #555 -: Август 21, 2013, 12:30:41 pm »
Здравейте!

dess_dess, честити ти девойки! Как рязко се обърнаха нещата при теб :). Голяма лотария е това с определянето на пола. Да ти растат и дебелеят и да се родят здрави!

Starshine, много съжалявам за това, което ти се е наложило да изтърпиш. Грубото отношение сякаш е станало правило, дори и когато става въпрос за нещо толкова хубаво като бременност. Рутината не е оправдание. Липсата на нормално човешко отношение е грубост на душата. Ти обаче не се притеснявай. Ти си тази щастливка, която ще става майка, хич да не ти пука от дребнави подмятания.

Момичета, аз все още "изучавам" въпроса с ЖК :). Някой има ли опит с ЖК в големите АГ клиники в София? Не говоря за платени пакети, а за работа със Здравната каса.

По повод на напукването на устните стана ясно, че не е липса само на един витамин :). Така че вече пия витамини за бременни, защото само яденето на плодове и зеленчуци на стига :).
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #556 -: Август 21, 2013, 13:05:50 pm »
Asenceto и Starshine, много съжалявам,че и вие момичета минахте по този път със ЖК.Ако си спомняте и аз Ви се оплаквах от същото.Само дето реших да сменя тези от близката ми поликлиника с тези от съседната и се опарих два пъти.И само изгърмях на GP - ито ми две направления и не мисля да потретвам.За себе си намерих компромисен вариант - и така вески месец ходя до личния взимам талон 6 за лкк комисия(не са с лимит,като направленията за специалист,може да дава от тях колкото си иска) и една друга докторка ми издава болничен,защото ми е нужен.А от клиниката по АРТ ще получа пакета документи с обменната карта за раждане.Така или иначе ходя там и си плащам.Дано и вие намерите решение.
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #557 -: Август 21, 2013, 15:04:32 pm »
joly да ти кажа,че мене не ме впечатляват чак толкова подигравателните и злобни постъпки на някои лекари или сестри.За 8 години съм се нагледала на какво ли не,но в момента нищо и никой не може да ми съсипе щастието което изживявам  :wink:
Дес Дес честити ти мадами  :D
Аз да ви питам нещо??? В коя седмица най рано мога да отида на 4Д.То не че и сега не може де......но дали има смисъл толкова рано да ходя.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #558 -: Август 21, 2013, 15:13:01 pm »
Да се отчета. Днес бях на преглед. Бебчо расте, докторката потвърди че ще е момче, плацентата вече е задна. Изписа ми магнезий, защото ми се схващат мускулите. Каза, че нямам контракции и като не ям месо сега да го замествам с 1 твърдо сварено яйце на ден. По размери бебчо си отговаря на 17 г.с. Каза да си пия витамините и това е. Вика ме пак след 3 седмици.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #559 -: Август 21, 2013, 15:19:59 pm »
joly, beata благодаря ви за подкрепата. Аз се записах на ЖК там. Лекарката е повече от прекрасна и заради нея си заслужава да изтърпя тези жени, все пак само ще ми мерят кръвнто, теглото и ще ми дават картона.
Asenceto, това ми се случи в 1-ва АГ Св. София (бившата Тина Киркова). Като искам да подчертая, че преди такова отношение не е имало към мен там и тези жени ги виждам за първи път, май отговарят само за записването за ЖК. Когато отидох да оправя документите за приемането ми за лапароскопията (и не само тогава, а и по принцип) отношението беше повече от прекрасно от страна на всички - лекари, сестри, регистратура и т.н. Истински съм озадачена, държаха се все едно съм някакво глупаво същество от друга планета... и все едно съм първата жена, която е имала проблем със забременяването и изобщо някакъв гинекологичен проблем.. osi_10




Quiet people have the loudest minds.