0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #460 -: Август 13, 2013, 16:24:45 pm »
Момичета да ви питам, ако знаете - днес си пуснах ТСХ - 2,43. Имам ли основание да се притеснявам  :ask:. Четох че по време на бременност до 2,5 е норма. До сега е било по ниско (не помня обаче колко точно) , иначе нямаше да стигна до процедури. И дали има значение за резултата, че се ядосвах сутринта.

ТСХ за забременяване трябва да е до 2,5. По време на бременност трябва да е по-ниско ( около 1), така ми е казвал д-р Начев. Консултирай се с ендокринолог.

Допълвам се. Сега погледнах дневника си и видях, че при ТСХ 1,97 ( в 14-15 седмица) д-р Начев ме е насмел едно хубаво и ми е увеличил дозата на Л-тироксина.
« Последна редакция: Август 13, 2013, 16:41:23 pm от Мецани »
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #461 -: Август 13, 2013, 16:29:44 pm »
като се родят бебетата живот и здраве догодина :lol: ще се пека и плацикам на воля :)
Не искам да те плаша, но в идните 15 години май няма да се плацикаш на воля :-) Освен ако не вържеш двете напасти на въжета с ограничен обхват, за чадъра... Че и той трябва да е здрав :-)
Та си мисля - ако не ти е изрично забранено, възползвай се сега :-)
С предишната си бременност (дето сега не можеш да я извадиш от водата, скача сам във всичко, било то локва, дълбок басейн или морето) ходех често и на плуване, разрешено ми беше. Мноооого помага на изтормозеният от допълнителната тежест гръб. А прекрасното усещане за лекота (водата поема коремчето) е невъзможно иначе.
И да де, аз съм запланувала още едно моренце това лято, след някоя и друга седмица, и ще си нося явно всички неразположения с мен :-)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #462 -: Август 13, 2013, 16:33:10 pm »
Печене и къпане!
Много добре се чувствах, само пътя ми беше проблем - няма тоалетни след Пловдив.
Не съм прекалявала с нищо. Плаж сутрин до към 12 и следобед след 17.30. При неразположение лежах. Плуването ми се отрази много добре на тумбака  :) и мисля, че и на бебето му беше добре. Но ще разбера след прегледа как е.
Моето TSH е 0.035 и според ендокринолога е чудесно.
dess_dess, непрекъснато ме е страх от нещо, но ако ще става нещо лошо, то едва ли ще е защото съм се окъпала в морето. А и гинеколога ми каза, че не е забранено само да не прекалявам. На плажа не бях единствена  :wink: имаше и други големи коремчета.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #463 -: Август 13, 2013, 16:46:51 pm »
Мецани, благодаря ти. Ще пусна още един път, в сучай, че днешния бяс ми е повлиял. Ако е пак така ще търся ендокринолог.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #464 -: Август 13, 2013, 17:23:53 pm »
Авалон, моето д-р Тодорова го държеше около 1-1.5 не даваше да става по-високо. Най-добре е да се консултираш с лекар за всеки случай.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #465 -: Август 13, 2013, 17:38:27 pm »
Здравейте момичета, преди малко се връщам от среща с докторката при която ще раждам. Тя ми се накара малко, че много рано съм отишла и ми даде дата (9. септември), като на 2ри трябва да отида да ме прегледа и да ми пусне кръв и урина , да ми изпише лекарствата за преди и след раждането и да си избера разбира се екипа за секциото. До тогава всяка седмица запис на тонове и при нея да ги види и ако случайно бебо реши да излиза да и звънна. И задължително трябва да мина през анестезиолога да ме тестува за алергии.
С риск  да ми се накарате, но след първото дете и много неуспешният ми опит за кърмене този път реших , че няма да се подлагам на това и сигурно ще си спра кърмата още в началото. При мен проблемът се оказа големите ми гърди и много дългите канали, които се запушват постоянно и вероятността за мастит и запушване е много голяма.
До тук добре, но от миналата седмица от прегледа се оказа че имам гъбична инфекция и ми изписаха 6 глобули гино дактрин- някой ако ги е ползвал, кажете мнение. Изненадващото за мен беше, че нямам никакви оплаквания, нито течение нито другите гъбични негативи. Само сутрин като стана на първата тоалетна имах малко секрет по тоалетната хартия при това без мирис и цвят, нищо друго.
Хемоглобина ми е 108, но за него пък нищо не ми казаха да взимам.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #466 -: Август 13, 2013, 18:57:43 pm »
Някой,знае ли, или познава ли някоя бременна,на която ТСХ-то да и е било по-високо от 5 и как са протекли нещата?По принцип винаги са ми казвали,че след настъпила бременност винаги се покачва.

Момичета и аз страня от место,но елате да ме видите след,като сготвих телешко варено :hungry:
Уж го сготвих,за да сърбам бульона,а покрай него и мръвката не подминавам.Мога да кусам и на закуска освен на обяд и вечеря 8O А на хляб не налитам по навик,че не трябва да ям бяло брашно.Но вчера в шкафа ми се усмихна едно типово, от което умесих хляб,та и хлебец си хапнах.Помните ли имаше една реклама"Домашно е нали?!"Друго си е домашното,направо не проумявам как някои хора живеят на полуфабрикати и готова храна.Дори когато ходим с ММ на палатка <a href="http://" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://</a> newsm41не тръгваме без тенджери,тигани и пр.Абе направо си носим кухнята с нас :) но тази година ще пропуснем :(

« Последна редакция: Август 13, 2013, 18:59:48 pm от joly »
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #467 -: Август 13, 2013, 19:03:20 pm »
ПП.какъв съм абориген!Една икона не мога да сложа.Трябваше да излезне една палатка и двама души пред нея с огън.Ще пробвам пак newsm41 Не знам как да я кача горе,извинявам се за спама.
« Последна редакция: Август 13, 2013, 19:06:07 pm от joly »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #468 -: Август 13, 2013, 19:14:31 pm »
Джоли, не съм чувала за такива високи стойности, но съм чела, че трябва да е ниско при бременност. Хубаво е да направиш консултация с ендокринолог.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #469 -: Август 13, 2013, 19:24:02 pm »
papilio, съвсем навреме си се ориентирала за лекар, при когото да раждаш.
Хемоглобинът ти е нисък. Имай предвид, че след секцио може да падне още. Консултирай се с лекар и настоявай да ти изпишат железни препарати.

joly, ако ТСХ е над 5 задължително се консултирай с ендокринолог.

Ето няколко статии от библиотеката на Зачатие, които ще са полезни за всички:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=807&Itemid=37
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=522&Itemid=37

При бременност TSH се изследва заедно с FT4.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #470 -: Август 13, 2013, 20:15:25 pm »
Мецани благодаря за съвета, утре ще звънна на лекарката от ЖК да я попитам. Миналата бременност ми беше много гадно да пия жвлязото-винаги ми се догадваше. Ама като трябвя ще пия
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #471 -: Август 13, 2013, 20:21:05 pm »
Не че е успокоение, но на мен ми беше ужасно гадно да го пия  :)
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #472 -: Август 13, 2013, 21:08:13 pm »
Само да уточня,че моето ТСХ не е над 5(все още) Консултирала съм се с ендокринулог,За последните си резултати вече писах,че не ги считам за много достоверни,заради стеклите се обстоятелства да ги пусна в друга лаболатория.И да, пускат се заедно FT4 и TSH.
Просто се чудя,ако няма грешка и продължа да го вдигам,какво да очаквам.
Никоя ли не е чувала за друга бременна с високо TSH?
То е повече от ясно,че дозата ще се вдигне.
« Последна редакция: Август 13, 2013, 21:14:09 pm от joly »
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #473 -: Август 13, 2013, 21:53:45 pm »
Аз поддържах ТСХ около 2.3-2.4 по време на моята бременност и ендокриноложката ми правеше тестове горе-долу на всеки 45 дни. Смяташе това ниво за приемливо и безопасно.

Имаше наскоро една жена, gospodinova, в темата за ТСХ, която по време на цялата си бременност беше с виско ниво на хормона, от рода на 4-5, въпреки заместващата терапия с левотироксин. Просто не бяха успели да го овладеят и по-високите дози само сриваха нивото на хормона, или нещо подобно. Роди здраво дете. Но това е изключение и при високо ТСХ (тоест понижена функция на щитовидната жлеза) е МНОГО важно ендокринолог да направи изследвания и да евентуално да назначи лечение с левотироксин.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #474 -: Август 13, 2013, 23:22:01 pm »
като се родят бебетата живот и здраве догодина :lol: ще се пека и плацикам на воля :)
Не искам да те плаша, но в идните 15 години май няма да се плацикаш на воля :-)
Подкрепям :) след като родите нито тен ще видите, нито плацикане ще знаете какво е :) 15 не, но поне 3 мисля :) Уж живея на морето, втора година съм по-бяла от мляко, а в морето съм се къпала точно 5 пъти  :lol:
Успех на всички :)


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #475 -: Август 14, 2013, 08:20:34 am »
Хайде сега, не ги плашете  :lol: С подобаващо количество играчки и басейн ще стане работата. накрая, ако не в морето, поне в басейна ще се накиснете  :lol: ние сме през ден на плажа (след работа) - снощи до 8.30 с мъжа ми си играхме волейбол на мрежите, децата си ровят из пясъка или играят на топка до нас, хвърлям по някой поглед и всичко е наред. Е, има и повиквания от сорта: "Мамо, пиша ми се, ака ми се, гладен съм, искам вода", но то те са си задължителни излезем ли навън  :lol:
Така че спокойно, децата не са "камък на врата", просто трябва покрай тях и вие да си подредите ежедневието по най-добрия и щадящ за вас начин :) По-старите пушки затова сме тук, ако желаете можем да споделяме опит :)
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #476 -: Август 14, 2013, 09:34:06 am »
 joly,  без да знам бях бременна и TSH  (случайно и по моя инициатива проверено) беше над 7 и направих аборт.
Сега го поддържам с лекарства на много ниски стойности, а преди забременяването трябваше да бъде под 2,5.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #477 -: Август 14, 2013, 09:37:34 am »
Точно така е Мими 26!То излиза иначе ,че родиш ли и край никъде не се ходи и нищо не се прави .А не е тъй  :wink:
Тая нощ ми беше някакъв ад-киселините  ми бяха в гърлото .Повръщах 2 пъти и спах за 2-3 часа и то права като кон .Гавискона не помага май при мен,ще пробвам Талцид
« Последна редакция: Август 14, 2013, 09:39:31 am от moniks_s »

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #478 -: Август 14, 2013, 10:03:19 am »
Ухааа, здравейте, коремчета! Страхотно раздвижване виждам тук! Такъв кеф е да видя пълни страници само за един ден!  :kiss: Как сте днес?
Пак да ви се похваля - спя като къпана от известно време. Само тази нощ се събудих от някаква лека пронизваща болка, но единична. Веднага след това си заспах пак.
Сега да ви споделя.. аз не си представям, че с дете няма да можем да отидем никъде, напротив - още от сега имам идеи и мечти как ще си ходим да се плацикаме на морето и ще събираме мидички, камъчета и т.н. Да се надяваме всичко да се нареди така, както съм си го мечтала. Някак имам чувството (а и от примери около мен), че колкото повече се "тресеш" да не го духне вятър, че да настине; да не му капне дъжд, че пак да настине, да не правиш това, да не правиш онова... и сами ние си изнежваме децата до такава степен, че стават точно като стайни растения и след това само от един по-студен ден през пролетта настиват.. (Изключвам децата, които просто са със слаба имунна система и се разболяват от съвсееем малки, всяко дете е индивидуално). Затова да чукаме на дърво всички, да са живи и здрави бебоците, да можем другата година спокойно да се плацикаме и излежаваме на плажа.  :beach1:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #479 -: Август 14, 2013, 10:26:53 am »
Здравейте, момичета!

Съдейки по примера на мои познати и приятели, които още от малки бебета си мъкнат децата на море, не ще да е много сложно :). Плажовете са пълни с непроходили "памперси". Друг е въпросът доколко това е здравословно за децата, когато са още съвсем дребни. Иначе е въпрос на организация, мисля.

Покрай четене на разни форуми и информация в интернет, попаднах на доста теми за кърменето. На мен ми е още рано да се образовам, ще го направя по-нататък. Просто исках да кажа на papilio да не отхвърля напълно тази възможност, въпреки отрицателния си опит от първото раждане. Може пък този път да се получи.

Аз за съжаление разбрах, че скоро няма да има раздяла с фраксипарина. Добре, че поне се усъвършенствах в поставянето му :).