0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #580 -: Август 22, 2013, 17:10:27 pm »
И аз споделям мнението, че, независимо от предразположеността на кожата към стрии, трябва да се вземат мерки по време на бременността. Най-малкото кожата се успокоява от подходящите мазила, а пък ако спести по някоя стрия - още по-добре.

Аз засега мажа само бюста и бедрата с крема против стрии на Дева. Корема го пропускам, защото се получи някаква реакция с пресните боцкания от инжекциите, но той и без това все още е малък. По-нататък мисля пак да се насоча към българска козметика, защото ми действа добре.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #581 -: Август 22, 2013, 18:25:04 pm »
Даа и аз се мажа от 3-тия месец с българско олио Бебино,това ми препоръчаха.Аз също няма да рискувам да се напукам и без това преди време надебелях повече /може да се дължи и на всичко това което съм погълнала по време на Ин витрото/. Мажа се  навсякъде като почна от гърдите та  до коленете ,че там малко по нагоре от  коляното мисля ,че ми се получи една гънка ,но това още преди да разбера ,че съм бременна де

*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #582 -: Август 22, 2013, 18:57:01 pm »
И никой ли няма от Варна да изкаже някакво мнение за Балев... Рано ми е още да ходя при него но всяка информация ще ми е полезна.
Аз ходих при него преди години 2 пъти. Вмести ме извън часовете, даде ми личния си номер, отдели ми достатъчно внимание и обяснения. С 2 думи съм доволна.
За стриите мазах се от началото на 4тия месец с Мама Дона (преди това с лосион за тяло), нямам една стрия, а бях огромна. Забр.59, отидох да раждам 89, излязох 75. Всичко беше корем. Така, че мажете се колкото се може от по-рано.
« Последна редакция: Август 22, 2013, 19:01:41 pm от mimi26 »
*

    cinic

  • *
  • 15
  • циникът е бивш оптимист
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #583 -: Август 22, 2013, 18:57:33 pm »
здравейте борбени мами  :)
и аз да се присъединя към вас. бременна съм в 9-та седмица и 4 дни след инвитро. имаме две ембриончета - както казва лекарката със сърчица и кръвообръщение, но едното с по-малко сакче и тръпнем как ще се развият нещата, като се надяваме само на положителни развръзки  :D

лек път на всички до срещата с така желаните ни бебчета  :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #584 -: Август 22, 2013, 19:35:16 pm »
И никой ли няма от Варна да изкаже някакво мнение за Балев... Рано ми е още да ходя при него но всяка информация ще ми е полезна.
Аз ходих при него преди години 2 пъти. Вмести ме извън часовете, даде ми личния си номер, отдели ми достатъчно внимание и обяснения. С 2 думи съм доволна.
За стриите мазах се от началото на 4тия месец с Мама Дона (преди това с лосион за тяло), нямам една стрия, а бях огромна. Забр.59, отидох да раждам 89, излязох 75. Всичко беше корем. Така, че мажете се колкото се може от по-рано.


И аз съм от Варна, но не съм ходила при доц Балев, ходя си при избрания док на консултация, а скоро ходих и в МД на 4Д. Планирам едно посешетение и при д-р Александров :)


CINIC  Добре дошла :lol:


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #585 -: Август 22, 2013, 19:57:31 pm »
Добре дошла, cinic! Дай Боже двете ембриончета да си вървят заедно до раждането!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #586 -: Август 22, 2013, 20:12:07 pm »
Здравейте коремчета! :hello:
clinic, добре дошла! Лека и спокойна бременност до раждането! :hug2:
Момичета, аз също се мажа, точно защото съм с тънка и податлива кожа. Мисля, че бях написала преди ден-два, аз използвам Мама Дона и за сега съм доволна. Освен това ползвам и крема за лице с фактор. Гърдите още не мажа, но по принцип не съм с голям бюст и за сега съм минала само с един размер нагоре. Още не зная с какво ще ги мажа, кръста и дупето също, така че и аз приемам предложения. В шкафа се мотаят маслата на Икаров но нещо ми се струват много мазни и отнема време да се намажеш.. А и не мога да се облека веднага след това.. Камо ли да си легна мазна. Но по принцип са много хубави! Просто аз не обичам мазно.. Дори в ядене  :lol:
Да ви кажа днес умрях от главоболие, кръвното ми беше 110/70. По принцип съм с 90/60. Според вас дали трябва да се притеснявам? Сега съм добре, не ме боли главата и кръвното е нормално. За 2-3 път ми се случва откакто съм бременна да кача кръвно. Тези два дни не успявах да се наспя, личния каза, че е възможно да е от това. Какво е мнението ви? :ask:
Пожелавам ви лека и спокойна вечер. :flower:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #587 -: Август 23, 2013, 12:23:20 pm »
Starshine  :oops: :oops: :oops:
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #588 -: Август 23, 2013, 12:57:26 pm »
cinic добре дошла и леки месеци.Дано всичко да се развие нормално и с другото ембрионче :crossfingers:

dess_dess забравих да ти чиститя момите :bori_016: :bori_015:

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #589 -: Август 23, 2013, 13:16:06 pm »
Ехо, как сте, коремчета?  :hello:
cinic, чакам с нетърпение да кажеш как се развиват при теб нещата! Много, много ти стискам палци и двата бебока да са добре! :)
Аз днес се чувствам много добре! Току-що говорих с лекарката ми, резултатите от изследванията от вторник са излезли. Според нея всичко е добре, и нямам повод за никакво притеснение. Всичко е в норми.
Днес съм на 4д - от 17:15. Ще ви разкажа подробно как е минало. Нямам търпение!  :sunshine:
Пожелавам ви усмихнат и спокоен ден! :flower:




Quiet people have the loudest minds.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #590 -: Август 23, 2013, 13:58:33 pm »
 :hello:


Да ви питам, вие имате ли си напредстава от тези пелени за многократна употреба?

Една позната много ми ги хвали, перяли се в пералнята на 60 градуса иииии незнам си кaкво, има си и тема  в БГмамма и като гледам  :lol: бая мами ги ползват  8O

Starshine  :bighug: :crossfingers:


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #591 -: Август 23, 2013, 14:06:09 pm »
Дес, говориш за пелени вместо памперс нали?Имам познати който са с многократни пелени, имам и такива при който не се получи.Ти прецени за себе си с две деца дали ще ти е до това, защото има разлика каква е бройката.Ако някой ти даде на заем да пробваш, що пък не.Иначе са си инвестиция.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #592 -: Август 23, 2013, 14:18:26 pm »
info

http://www.estestveno.com/node/140


http://www.dudeybaba.co.uk/minky-nappies-bamboo.asp

http://www.bambinomio.bg/

http://www.alvababy.com/index.php?main_page=product_info&cPath=37&products_id=1143


Маги - да и аз затова си помислих, че не са и никак евтини, но все пак, май излизат по-на сметка отколкото памперсите, защото ще сме там по 2 :lol:
И аз незнам, тези са и ангажимент, перат се, незнам гладят ли се, тепърва се зачетох из темите :P  :P
« Последна редакция: Август 23, 2013, 14:21:01 pm от dess_dess »


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #593 -: Август 23, 2013, 14:22:07 pm »
Общо взето е пране, сушене, гладене, сменяне и т.н. Кръговрат!Не съм против и на мен са ми интересни и наистина мисля да разпитам за тях.

Благодаря за линковете :)

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #594 -: Август 23, 2013, 14:26:32 pm »
Незнам дали е редно, че е от друг форум, но има страшно много инфо за тях и линкове за онлайн магазини.
Ако преценят модераторите да я премахнат ;)

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=728405.msg25977015#msg25977015


*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #595 -: Август 23, 2013, 14:41:55 pm »
За мен многократните пелени са си хамалогия.

Дес, имай предвид, че в момента, в който бебета се родят, няма да насмогваш на пране  :) У нас пералнята върти нон стоп, а съм с едно. Освен това трябва да се запасиш минимум с по 10 многократни пелени за всяко от бебетата. Имай предвид, че в началото съм сменяла от 7 до 12 памперса на денонощие. Сама можеш да пресметнеш колко такива пелени ще са ти необходими, за да имаш винаги изпрани и сухи под ръка.
Прането на дрешки, лигавници, чаршафчета и т.н. идва предостатъчно, че да добавяш и многократни пелени. Доколкото знам са и доста по-плътни и дебели от еднократните такива.

И колко да идват по на сметка от еднократните като се хаби ток, вода и прах за пране?
*

    cinic

  • *
  • 15
  • циникът е бивш оптимист
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #596 -: Август 23, 2013, 19:28:48 pm »
благодаря ви момичета за топлото посрещане и за стиснатите палчета  :) и на мен това ми остава - да стискам палци, зъби, нокти, кълки .... до следващия преглед  :)

да ви кажа за многократните пелени, че аз съм възрастна и преди много-много години /през 1989 г./ помагах активно когато се роди детето на брат ми. естествено тогава това памперс беше непозната дума в БГ и всичко си беше на многократни пелени. та първо - нямаше по магазините и трябваше да се купува тензух и да се шият /и сега май е горе-долу така/. второ - майка ми като бодра млада баба /на 47 години/ това й беше задачата - по цял ден переше, простираше и гладеше пелени и камизолки и всякакви такива поне първите 30-тина дни, чак после се слагаха в пералнята.  трето - бебето след първото напишкване се намокряше от тила до петите и ако не искаш да стои мокро се преоблича нон-стоп. четвърто - за да го задържиш що годе в приличен външен вид навън трябва да му сложиш едни пластмасови гащи /на чико бяха тогава и много рядко се намираха/, които го запаряват страшно. пето - когато стане по-голямо бебето ако е момче като се напишка става мокро и отпред и отзад. шесто - когато стане достатъчно голямо детето и минe на обща храна страшно се вмирисва от естествените си нужди. и като капак на всичко бебето си се изприщва на общо основание  :)

та аз за себе си съм решила - само памперси  :)
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #597 -: Август 24, 2013, 10:08:11 am »
Добро утро дами-Старшайн как мина "Киното"?Чакам новини :D

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #598 -: Август 24, 2013, 10:22:18 am »
Здравейте коремчета!  :hello: Как сте?
Вчера бях на 4д - направихме ранна морфология и ми взеха кръв за БХС.
Сега да ви разкажа подробно... представяте ли си, вече имало и 5д! :lol: Видяхме бебо много хубаво държеше си ръчичките (типично мой навик като си почивам, или очаквам нещо, дори ги държах над корема докато доктора правеше прегледа :lol: ) След това "седна" със скръстосани крака, както се изрази лекаря - като бей :lol: Иии накрая заспа! :roll: Преди това доста услилия положи лекаря за да го размърда малко, преди да си заспи. :D
Изживяването е неописуемо! Бебо е добре - носна костица си има - 0,17 см., нухалната транслуценция е 1,4 мм, напълно нормална (Трябва май да е максимум 3 мм). Сърчицето е много добре, биеше с 158 удара, за първи път го чухме как тупти! Поток на дуктус венозус - нормален. Общо взето си имаме едно здраво бебче! :sunshine:
Резултатите от БХС ще са готови след сряда, трябва да ги вземем и да ги занесем на доктора да ги разчете. Според него е нищожен шанса да са лоши, но все пак трябва да ги направим
И сега за пола - 80% е шанса да е момче.. на излизане от кабинета се пошегувах дали няма шанс все пак да е момиче, а той се засмя и каза - Не. Така че момичета, май ще сме със сини гащи :lol:  :sleepingbabyboy:
О, и забравих да ви кажа, че от вторник до вчера бебо е пораснал с около сантиметър! Сега е 7,3 см.
Пожелавам ви усмихнат и спокоен ден! :flower:
« Последна редакция: Август 24, 2013, 10:26:54 am от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N87
« Отговор #599 -: Август 24, 2013, 10:39:19 am »
Здравейте момичета!
Starshine браво за хубавите резултати и честити сини гащи  :D

И аз не съм сигурна за тези еднократни пелени ,мисля ,че памперсите са по удобни ,но всеки сам преценява как ще се справя и какво да си вземе. :)