0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    daL

  • *
  • 16
  • Вяра, Надежда, Любов!
Ин витро чрез естествен цикъл
« -: Юни 09, 2013, 13:48:06 pm »
Здравейте,
след операция на киста на яйчника преди три години разбрах, че имам запушени тръби. По лични причини все още не съм правила каквито и да е опити ин витро. Миналата година пролетта нямах цикъл, тест положителен, но всичко свърши след един месец. Лежах за задържане, но до последно така и не разбрах какво става-всичко беше един сън. На епикиризата ми пишеше мисид аборд. След кюртажа нямах цикъл 4 месеца. Бях при един лекар пих някакви хапчета-нищо, после при по-добър лекар и ми дойде точно на деня, в който ми каза. От тогава имам редовен цикъл, но яйчниковия резер ми е намален и лигавицата не е добре, а това говорило за липса на овулация. Имам миома на вътрешната страна на матката около 2 см. Това, което ми предлага сега д-ра е да следим фоликулите да вадим, ако има и да замразяваме. След това евентуално операция на миомата/аз не искам/ и да пробваме естествен цикъл. Да не говорим, че може да бъде и с донорски материал. Объркана съм! Моля, ако някой има моя проблем или може да ми помогне с информация да ми пише. Благодаря! Четох, че на естествен цикъл шансовете да се извади яйцеклетка били нищожни, а все пак се подлагаш на манипулация и с моя намален яйчников резерв?! Какво ще ме посъветвате, има ли леки стимулации? Исках да си запазя час за този месец, но графикът бил пълен и остава за следващия. Няколко дена бях на плодове, чай и мед, от няколко месеца пия фолиева киселина, започнах да приемам прополис на капки и омега три, гледам да ям повече плодове, пия бял равнец и чай от листа малина и детелина. Преди няколко месеца изкарах пневмония и организма ми е доста слаб.
« Последна редакция: Юни 09, 2013, 13:54:06 pm от daL »
*
Re: Ин витро чрез естествен цикъл
« Отговор #1 -: Юни 11, 2013, 23:54:02 pm »
Здравей!
Аз съм била на естествен цикъл. Успешният ми опит бе след комбиниран трансфер - ембрионче от естествен цикъл + 3 замразени ембриона. Има теми за ин витро на естествен цикъл (ЕЦ). Прочети ги и ако искаш задавай въпросите, свързани с ЕЦ в тях.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47186.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49526.0

Предполагам сега посещаваш клиника по репродуктивно здраве. Правена ли ти е цветна снимка, с която да се установи дали тръбите са проходими?

Ето и една тема за използване на мъжки донорски материал:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48580.0

Относно миомата. Много зависи къде е разположена и какви са нейните размери. В някои случаи, при които се смята, че миомата няма да попречи на забременяването, не се оперира. В други - се налага оперативното й премахване.

Тема за миомите:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=23.0
« Последна редакция: Юни 11, 2013, 23:57:56 pm от Мецани »
*

    daL

  • *
  • 16
  • Вяра, Надежда, Любов!
Re: Ин витро чрез естествен цикъл
« Отговор #2 -: Юни 13, 2013, 00:14:22 am »
Благодаря, за отговора и насочващите теми. Да, посещавам клиника, но съм объркана. Четох, че на естествен цикъл шансовете били много малки и затова се чудя какво да правя.
*
Re: Ин витро чрез естествен цикъл
« Отговор #3 -: Юни 13, 2013, 01:09:49 am »
Не пречи да пробваш. За ЕЦ трябва време и търпение. При ЕЦ има някои минуси, които ще ти ги изредя:
- възможно е след пункция фоликулът да се окаже кух, т.е. да няма яйцеклетка в него;
- фоликулът да се спука непосредствено преди пункция;
- яйцеклетката да е презряла;
- яцеклетката да не се оплоди;
 - оплодената яйцеклетка да спре своето развитие.
Но е възможно да се извади качествена яйцеклетка и да се получи прекрасен ембрион. При едни жени ЕЦ е успешен, при други - не. Затова ти казвам, че не пречи да пробваш.

Ако ЕЦ не даде резултат при теб, може с лекаря ти да обсъдите вариант за ин витро с лека стимулация. Има няколко вида протоколи за стимулация. За тях можеш да прочетеш тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=850&Itemid=21

С какви изследвания се установи, че яйчниковият резерв е намален?
Пишеш, че след операция за премахване на киста си разбрала, че тръбите са запушени, а след това си имала бременност, завършила с мисед аборт. Щом си имала вътрематочна бременност, значи поне една от тръбите е била проходима. Сега, след като посещаваш клиника по репродуктивно здраве, направена ли е цветна снимка, с която да се установи проходими ли са или не тръбите?
*

    daL

  • *
  • 16
  • Вяра, Надежда, Любов!
Re: Ин витро чрез естествен цикъл
« Отговор #4 -: Юни 18, 2013, 19:28:43 pm »
Благодаря, Мецани

не ми е правена снимка на тръбите и се замислям за такава. Хормон FSH за яйчниците при двама различни лекари и казват, че е намален резерва ми и лигавицата на матката последния път не ми беше добра. Сега пия Омега3, фолиева и прополис.
Ако някой е прибягвал към естествен цикъл, колко горе-долу излиза? Благодаря, за линковете към темите. Не съм много наясно с терминологията, не съм се ровила много.
Благодаря ви!