0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #800 -: Ноември 25, 2013, 10:11:34 am »
След фемара и клостил резултата е един фоликул, ами дано стигна до пункция
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #801 -: Ноември 25, 2013, 11:08:05 am »
Еви, същия е формуляра. Просто трябва ад се добави, че се кандидатства за тези процедури (може и за другите, разбира се).

Но няма условието на Зачатие, нали ?
Няма, но има друго условие - да е пациент на клиниката.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #802 -: Ноември 25, 2013, 12:43:40 pm »
Еви, същия е формуляра. Просто трябва ад се добави, че се кандидатства за тези процедури (може и за другите, разбира се).

Но няма условието на Зачатие, нали ?
Няма, но има друго условие - да е пациент на клиниката.

Мдааааа това го разбрах ;)
Схватлива съм  дори и да не си личи много :)
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #803 -: Ноември 25, 2013, 18:08:05 pm »
Ами ако имаш записан час за първичен преглед за м. Януари , дали може да кандидатстваш  :dontknow:
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #804 -: Ноември 25, 2013, 18:57:31 pm »
Ами ако имаш записан час за първичен преглед за м. Януари , дали може да кандидатстваш  :dontknow:

Според мен - не. Принципно е възможно този час тъй като е в бъдеще да не бъде използван, което означава, че човекът Х не е пациент към датата на жребия.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #805 -: Ноември 26, 2013, 09:46:31 am »
Еви, същия е формуляра. Просто трябва ад се добави, че се кандидатства за тези процедури (може и за другите, разбира се).

Но няма условието на Зачатие, нали ?
Няма, но има друго условие - да е пациент на клиниката.
Има условието на Зачатие. Клиниките даряват в рамките на инициативата на Срдужението.
Ето темата, в която е засегнато:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50008.msg1029508;boardseen#new

Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #806 -: Ноември 26, 2013, 09:52:08 am »
Има условието на Зачатие. Клиниките даряват в рамките на инициативата на Срдужението.
Ето темата, в която е засегнато:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50008.msg1029508;boardseen#new

Точно щях да го напиша и аз. Съжалявам, че ви заблудих, но и мен ме заблудиха и така. Трябва да отговаряте на условията, за да кандидатствате.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #807 -: Ноември 26, 2013, 10:16:53 am »
Сега да уточним, за да се участваш в томболата на клиника Надежда ще е необходимо освен да си техен пациент, да си използвал или трита опита от ФАР, и/или да имаш нужда от донорска Я, и/или да си на възраст над 43 години, така ли ?

Прави ли се инсеминация след 43 години, използвани ФАР или необходимост от донорска яйчеклетка ? Според мен има някакво противоречие.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #808 -: Ноември 26, 2013, 11:06:10 am »
Сега да уточним, за да се участваш в томболата на клиника Надежда ще е необходимо освен да си техен пациент, да си използвал или трита опита от ФАР, и/или да имаш нужда от донорска Я, и/или да си на възраст над 43 години, така ли ?

Няма "томбола на клиника Надежда".  Има традиционна коледна благотворителна инициатива на сдружение "Зачатие", наречена "Коледно желание". Провеждаме я вече няколко години. Изискването за кандидатстване за подпомагане в рамките на тази кампания е да не можеш да се възползваш от финансиране по ЦФАР поради описаните причини. Клиника "Надежда" се присъединява към апела на сдружение "Зачатие" и дарява 2 процедури, като поставя допълнително изискване получателите на това дарение да са вече пациенти на клиниката.

Прави ли се инсеминация след 43 години, използвани ФАР или необходимост от донорска яйчеклетка ? Според мен има някакво противоречие.

Обикновено не се прави, макар че знам за доста изключения - в най-различни клиники....

На всички клиники, към които сме се обърнали с молба за дарение, сме разяснили подробно каква е същността на инициативата и какви хора подпомагаме. Въпреки това, определен дарител е решил да направи дарение, което вероятно не е удачно за целевата група. Това е решение на дарителя, не можем да го променим. Стават такива неща в живота.... Противоречие няма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #809 -: Ноември 26, 2013, 11:14:40 am »
може ли на лични  телефон на  д-р Пресенска   , д-р Шефкетова   или някой друг от лекарите ?  Благодаря


Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #810 -: Ноември 26, 2013, 11:29:14 am »
Сега да уточним, за да се участваш в томболата на клиника Надежда ще е необходимо освен да си техен пациент, да си използвал или трита опита от ФАР, и/или да имаш нужда от донорска Я, и/или да си на възраст над 43 години, така ли ?

Няма "томбола на клиника Надежда".  Има традиционна коледна благотворителна инициатива на сдружение "Зачатие", наречена "Коледно желание". Провеждаме я вече няколко години. Изискването за кандидатстване за подпомагане в рамките на тази кампания е да не можеш да се възползваш от финансиране по ЦФАР поради описаните причини. Клиника "Надежда" се присъединява към апела на сдружение "Зачатие" и дарява 2 процедури, като поставя допълнително изискване получателите на това дарение да са вече пациенти на клиниката.


Не съм се изразила правилно. Пределно ясно ми е, че благотворителната инициатива е на сдружение "Зачатие".
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 11:30:48 am от evita1717 »
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #811 -: Ноември 26, 2013, 12:14:05 pm »
Получих отговор от Мецани в темата за "снежковци", ама да попитам и тук:
Когато са ви поставяли т. нар. "лепило" колко дни преди трансфера е ставало това, защото аз разбрах, че трябва да отида три дни преди планирания трансфер за лепило и се притеснявам нещо да не съм объркала, защото повечето момичета споделят за лепило в деня непосредствено преди трансфера. Та за това моля, ако на някого са слагали по-рано или има информация, че се практикува и по този начин, да сподели!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #812 -: Ноември 26, 2013, 12:18:42 pm »
Получих отговор от Мецани в темата за "снежковци", ама да попитам и тук:
Когато са ви поставяли т. нар. "лепило" колко дни преди трансфера е ставало това, защото аз разбрах, че трябва да отида три дни преди планирания трансфер за лепило и се притеснявам нещо да не съм объркала, защото повечето момичета споделят за лепило в деня непосредствено преди трансфера. Та за това моля, ако на някого са слагали по-рано или има информация, че се практикува и по този начин, да сподели!

Миличка, звънни на регистратурата и попитай дали си в списъка за поставяне на лепило на уречения ден. Така ще си сигурна, че не си объркала. Ембриолозите като ти се обаждат, за да те информират за ембрионите, също ще ти кажат за трансфера.
Иначе конкретно на въпроса ти нямам отговор, при мен лепилото е било на 2 ден при ЕТ на 3, но това беше много отдавна.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #813 -: Ноември 26, 2013, 12:27:21 pm »
Това пак е отговор де, благодаря, Лемън!  :)
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #814 -: Ноември 26, 2013, 12:42:38 pm »
hope-love,аз последния път имах РВСМ и тогава лекарството ми го сложиха в четвъртък,а трансфера беше в неделя.На предишни трансфери съм имала лепило,но не си спомням деня на поставянето му.
Успех! :)
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #815 -: Ноември 26, 2013, 12:45:40 pm »
hope-love,аз последния път имах РВСМ и тогава лекарството ми го сложиха в четвъртък,а трансфера беше в неделя.На предишни трансфери съм имала лепило,но не си спомням деня на поставянето му.
Успех! :)

Ако беше PBMC, hope-love щеше да знае, защото за него се взима кръв в деня на овулацията и два дни по-късно, като се поставя в матката в деня на второто взимане. Нещо друго ще да е това лекарство.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #816 -: Ноември 26, 2013, 12:58:29 pm »
Чух док. Персенска да казва "лепило" и датата. После при записване на часа настана объркването защото взеха да ме питат лепило или РВМС, ама аз си настоявах за лепило и после се размисих да не съм объркала нещо, щато не съм чувала да се слага толкова дълго време перди трансфера. Ама и аз съм една - все ще има нещо, което си мисля, че не съм разбрала и пр.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #817 -: Ноември 26, 2013, 19:27:30 pm »
Еви, същия е формуляра. Просто трябва ад се добави, че се кандидатства за тези процедури (може и за другите, разбира се).
Последно условието е да си само пациент на Клиниката нали ? т.е. сме освободени от условията на зачатие , защо тогава ми пишат да представя изседвания и  документи ?
Разяснете че става недоразумение
« Последна редакция: Ноември 26, 2013, 19:33:09 pm от E&Z »
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #818 -: Ноември 26, 2013, 19:47:03 pm »
За да кандидатстваш, трябва да отговаряш и на условията на зачатие и на това на клиника.
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #819 -: Ноември 26, 2013, 20:12:14 pm »
За да кандидатстваш, трябва да отговаряш и на условията на зачатие и на това на клиника.

Да, Петра е права. Отговаряш на поне едно от условията на сдружение "Зачатие", а в добавка имаш изискването на клиника "Надежда".
Въпреки че като се замисля не знам защо е необходима документация за ИЯР при положение, че досиетата ни са там на място и изглежда малко безсмислено да го правим, предвид това, че сме техни пациенти.
Хрумва ми и друго. Ако дадена двойка има необходимост от донорска яйцеклетка и спечели процедура, това ще означава, че клиниката поема стимулация на донорка и съответно прави трансфер на спечелилата двойка, така ли ?