0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #900 -: Януари 28, 2014, 10:43:42 am »
За донорство на сперма не се чака. След обсъждане с лекаря, че ще се възползвате от такова и когато наближи деня за съответната процедура отивате при ембриолозите и избирате т.нар. "профил" на потенциалните донори. Дават едни листи с информация за кръвна група, възраст, ръст, цвят на очи, коси, дори - хоби :) Избирате на 2-3 и попълвате декларации, в които ги посочвате /те са номерирани май/ и така. Всъщност е ембриолозите ще ви обяснят всичко, преди да попълните документите.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #901 -: Януари 28, 2014, 13:21:09 pm »
Благодаря за бързите отговори!
mgstra, били разказала малко повече за тази американска програма!
Предстои ми втори опит по ФАР, а напоследък зачестиха неприятните изненади от мъжа ми и просто не зная какво да правя. А, и вечно се разправяме за вредата от алкохола! Ние сме с мъжки фактор, макар и при мен да има проблеми /за съжаление няма конкретна диагноза, а само съмнение, които няма как да бъдат доказани с медицински изследвания/. Така или иначе и двамата не сме първа младост и се налагат ред ограничения. Защо ли, обаче, говорим на различен език! :(
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #902 -: Януари 28, 2014, 22:08:53 pm »
Американската система е следната - 7 дни изпразване, един ден почивка и на следващия ден се дава материал.
При всичките ни обсъждания до момента, винаги са питали за алкохол и цигари. Твърдият алкохол трябва да е сведен до минимум, а преди да дава материал изобщо никакъв алкохол да не се приема. За цигарите е желателно да се спрат. При моя мъж това се оказа невъзможно, но поне ги намали до 12 цигари на ден.


Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #903 -: Януари 29, 2014, 09:51:28 am »
здравейте на всички , бъдеща пациентка на д-р Стаменов съм, записахме час за 19 април обадихме се ноември месец миналата година. Имам един неуспешен опит ИКСИ след което с мъжа ми решихме да идем до д-р Стаменов , когато пускахме документи за първия опит и  търсехме клиника бяхме объркани , но от мнения на много хора сме чували добри отзиви за "Надежда"
Може и да съм споменавала по - горе , но при нас ситуацията е следната:
първо забременяване 2009 - кухо яйце кюртаж
2011 забременях с извън маточна
2012 забременях 2 пъти пак извън маточни следствие на което бяха птремахнати тръбите
пуснахме документи по ФАР за ИКСИ опита неуспешен.
от 2009 насам неуспехите зачистиха , чувството е някак си незнам как да го опиша , страх , разочарование. Искренно се надяваме да иамем късмет до д-р Стаменов и неговия екип.
Извинявам се ако мнението ми е от типа "изливане на мъка" , но се надявам да ме разберете.
Успех на всички !
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #904 -: Януари 29, 2014, 10:13:53 am »
Епълче,  успех и на теб! Ще ти стискаме палци, когато започнеш процедурата  :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #905 -: Януари 29, 2014, 10:16:26 am »
Не се притеснявай! Форума е за това!
Стискам палци скоро да ни пишеш доволна от избора си! :D 
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #906 -: Януари 29, 2014, 12:20:45 pm »
Благодаря на всички за отговорите, аз избягвах да чета форумите т.к. намирах за по-лесно да си заровя главата в пясъка като щраус. Но отсега мисля да попрочитам тук, т.к. информацията много помага, а и... виждам, че подкрепата която указвате една на друга е много важна!
Ще се радвам ако и аз мога да бъда от полза с информация.
Истината е, че впечатленията ми от болницата в Турция са много добри и поради неща, които прочетох тук и други, които съм чувала, малко се притеснявам от българските клиники.
Страхувам се, че дори и лекарите да дават всичко от себе си, техниката не е толкова добра, а и оставам с впечатление, че не е много организирано всичко.
При мен например, като изключим отрицателния тест накрая  :?, всичко мина доста глb. адко и по време на процедурите не съм имала никакви притеснения или съмнения...o.
Както и да е, ще видим какво ще стане, а между временно съм във форума :)
И най-вече изпращам на всички Вас целувки, усмивки и надежда!

В "Надежда" не само че лекарите и въобще целият персонал са отдадени, но и техниката е най-добрата. Успех!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #907 -: Февруари 03, 2014, 19:36:09 pm »
Днес бях на преглед при д-р Игнатов, той замества д-р Сигридов. Много съм разочарована! Много повърхностен преглед! На всичкото отгоре цената вече е 70 лв. Много ми е интересно това специална цена за прегледите на Игнатов ли е или вече и при Михова се плаща по толкова?
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #908 -: Февруари 04, 2014, 12:46:13 pm »
И при Михова се плаща по толкова
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #909 -: Февруари 04, 2014, 19:50:29 pm »
Здравейте,момичета.Предстои ми операция март месец за премахване на тръба,но не живея в България.Може ли да ми дадете информация какъв транспорт да ползвам от летището ,най-вероятно автобус и къде има смяна за да стигна до Блага вест 3 Надежда?Къде по пътя мога да си обменя пари и в колко часа е първия автобус от летището понеже ще бъда там към 4:00 сутринта?Наистина ще бъда много благодарна,ако ми дадете насоки!Хубава вечер!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #910 -: Февруари 04, 2014, 20:32:35 pm »
duster, пратих ти съобщение с информация за градския транспорт. Дано да те ориентира.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #911 -: Февруари 04, 2014, 20:38:01 pm »
Ето, миличка - разписанието на автобус №84 (от летището) вземи от тук:
http://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/schedules
Слизаш на последната му спирка - Спортната палата (водят я ул. Ген. Гурко), пресичаш бул. Васил Левски и взимаш маршрутка №15 (струва 1,50 на посока, плащаш в брой на шофьора). Не знам дали успях да обясня, но автобусът спира пред Спортната палата на бул. В. Левски в посока Софийския университет, а ти трябва да вземеш маршрутката в обратна посока (има подлез, най-добре е да минеш кръстовището на диагонал, защото там има спирка на тролеите и е най-удобно да чакаш маршрутката).

Другият вариант е да вземеш маршрутка №48 някъде от Дружба (би трябвало да се засича с автобуса, но не знам къде точно). Ето повече инфо за маршрутките: http://marshrutki.com/ и http://www.kartasofia.com/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8-15-line147.html

Не забравяй, че в 84 ще ти трябва билет за теб, но и билет за куфара (ако е над 60/40/40 см) и трябва да ги купиш преди да се качиш. На Т2 май имаше от къде да се купят. Другият вариант е от шофьора, но те не винаги имат и това е добър подов да те глобят (20 лв. на човек/багаж и т.н.).

Що се отнася до обменно бюро, лично аз купувам валута само от Тавекс, те имат бюра в моловете. Освен да слезеш на Окръжна болница и да влезеш в The Mall, там Тавекс е на първия етаж. И после да продължиш пак с 84 до Спортната палата. Но пак ти трябва левче за билет поне до там.

Успех!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #912 -: Февруари 04, 2014, 20:38:43 pm »
duster, пратих ти съобщение с информация за градския транспорт. Дано да те ориентира.

Дай тук информацията (ако не е лична, разбира се), нека да стои и за другите  :D
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #913 -: Февруари 04, 2014, 20:51:09 pm »
Същия сайт на градския транспорт съм посочила. Но ми се сториха много прекачванията.
Само да добавя, че маршрутките тръгват от начална точка за първи курс около 06:15 - 06:30. Та аз лично бих си поседяла на летището известно време.
« Последна редакция: Февруари 04, 2014, 20:55:49 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #914 -: Февруари 04, 2014, 21:11:34 pm »
Много ви благодаря!!!
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #915 -: Февруари 04, 2014, 21:23:50 pm »
или да слезе от №84 още на  х-л Плиска и от спирката да хване маршрутка №29 директно за клиниката
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #916 -: Февруари 04, 2014, 21:26:32 pm »
Аз си купувам валута от някоя банка, във всяка може да се обменят евра или долари.
*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #917 -: Февруари 05, 2014, 06:31:11 am »
 Ако не си "на зор", не сменяй много пари още на летището.Съдейки по курсовете на Бургаското,никак не са благоприятни  :wink: Смени 5Е колкото за билети,другите обмени някъде в града,както те съветват момичетата.Успех :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #918 -: Февруари 05, 2014, 15:07:20 pm »
Здравейте,

Интересува ме някой има ли информация за донорската програма на яйцеклетки какво точно включва понеже д-р Стаменов спомена трансфер, замразяване, но аз не съм наясно за една яйцеклетка ли иде реч или за няколко и само за един трансфер или за няколко, ако първия е неуспешен. Цена спомена: 5,400лв. Моля ако има запознати да споделят.

Предварително благодаря!

*
Re: Пациентки на клиника Надежда (д-р Стаменов) - тема 17
« Отговор #919 -: Февруари 05, 2014, 18:43:47 pm »
Рачо, да не сте станали пациенти на "Надежда"  :)