0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #320 -: Май 31, 2013, 18:19:36 pm »
 Здравейте коремчета :) Как сте? Аз съм добре, бебока си шава :) Вчера по обед ми звъни midwife и ми вика отивай при gp-то  8O Нито ми каза що, нито по кое време, луда работа :) Предположих че са ми излезли кръвните резултати и излязох права :) Хемоглобина ми е нисък и ми изписали хапчета Ferrograd, да мина да си взема рецептата. Някой от вас знае ли нещо за тях?

Дяволче, от прочетеното по назад разбрах май,че  живеем в един и същ град :lol: Кажи ми моля те, предложиха ли ти тази ваксина и какво е мнението ти,че аз чувам само различни неща и не мога да преценя.
http://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/Pages/Whooping-cough-vaccination-pregnant.aspx
nia72, аз съм в Манчестър, ако искаш ми пиши на лични да не спамим тука :)
Иначе за ваксината... Първия път като бях в болницата midwife ми каза за нея, дадох съгласие да ми я сложат и досега не съм ходила. По принцип и аз четох много различни мнения за нея и сега не искам такава ваксина  :lol: Ще се правя на приятно разсеяна ако ме пита някой док :)
_RESPECT_, мила, като не те видях вчера тук и си помислих че вече си мама :) Хайде стискаме палци бебчо да излиза, че да не те държи така в напрежение :)
papilio аз мисля, че те боли гърба от това, че си спала или лежала повече по гръб. Според мен това не са контракции, но по-запознатите и изпитали мами да споделят :) Мен ме боли така, ако съм спала надясно или по гръб и болката при мен трае 2-3 дена, като отслабва. При мен бъбречните кризи минават с ужасни болки в кръста и схващане на крака.
« Последна редакция: Май 31, 2013, 18:22:04 pm от malkoto_dqvolche »
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #321 -: Май 31, 2013, 19:01:50 pm »
Аз съм си тука постоянно  :) явно със анди ще си дочакаме до края на термина  osi_13 на другите мами пожелавам успех във чакането :)
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #322 -: Май 31, 2013, 21:50:33 pm »
Аз съм си тука постоянно  :) явно със анди ще си дочакаме до края на термина  osi_13 на другите мами пожелавам успех във чакането :)
:D и аз съм по тука, май май ще си дочакаме ние  :wink: но пък от няколко дена май имам подготвителни контракции  osi_10 от време на време ми се втвърдява корема, болка няма, някакси гадно е за около минута най-много osi_16
Аз се разрових малко по нета, но все пак, ще помоля някоя опитна мама да сподели за контракциите, какво представляват :ask:
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #323 -: Май 31, 2013, 22:27:10 pm »
Корема става много твърд , като камък , започват болки (няма как да ги сбъркаш) , които са на равни интервали и когато станат на 10-15 мин бягай към болницата , възможно е и да изпиташ чувство все едно ти се ходи по голяма нужда  :lol: това го знам от личен опит , за други симптоми нека по-опитните да кажат
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #324 -: Юни 01, 2013, 00:11:31 am »
Спокойно момичета като стане време за раждане няма как да не разберете. При мен и двата пъти се пукнаха водите и започнаха контракции, хем бях секцио и пак усетих болките :-) не ми се размина,поне и двамата сами си избраха датата :-)Леко раждане и здрави бебоци!

*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #325 -: Юни 01, 2013, 10:18:36 am »
Може би аз съм най-голямата глупачка, която си плаща без да трябва, знам ли... В ценоразписа на Майчин дом фигурира цена за избор на екип за серклаж и в момента. Както има и избор на екип за раждане. Още като ме приеха в болницата ме пратиха на касата да си платя, и повтарям, аз също бях с направление.
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #326 -: Юни 01, 2013, 10:54:58 am »
Аз съм си тука постоянно  :) явно със анди ще си дочакаме до края на термина  osi_13 на другите мами пожелавам успех във чакането :)
:D и аз съм по тука, май май ще си дочакаме ние  :wink: но пък от няколко дена май имам подготвителни контракции  osi_10 от време на време ми се втвърдява корема, болка няма, някакси гадно е за около минута най-много osi_16
Аз се разрових малко по нета, но все пак, ще помоля някоя опитна мама да сподели за контракциите, какво представляват :ask:
Малко ми е трудно да опиша контракциите,но като почнат няма начин да ги объркаш.При мен почнаха изведнъж на 5 мин. и тръгнахме към болницата.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #327 -: Юни 01, 2013, 12:25:41 pm »
Имаме минутка да се включим и да поздравя новите попълнения в темичката ни :) Лека бременност на новите мами и здрави бебета на термин!
Анди, Респект - вие останахте от нашия отбор така да се каже. Анди и аз много се страхувах, че няма да разбера кога раждам - нали цяла бременност все имах болки и контракции. Обаче моето слънчице ме улесни - избра си дата, текнаха едни води посред нощите и ... нямаше как да сбъркам :) И на двете ви пожелавам леко раждане и здрави бебенца!


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #328 -: Юни 01, 2013, 16:17:15 pm »
Благодаря ти бебе . А вие как сте със мъника
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #329 -: Юни 02, 2013, 09:19:48 am »
Момичета трябва ми малко информация .... От вчера ми тече някаква субстанция подобна на белтък , но без кървави примеси , възможно ли е това да е "тапата" или е някакъв вид бяло течение ?
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #330 -: Юни 02, 2013, 09:30:47 am »
Благодаря за инфото за контракциите мамчета :)

Имаме минутка да се включим и да поздравя новите попълнения в темичката ни :) Лека бременност на новите мами и здрави бебета на термин!
Анди, Респект - вие останахте от нашия отбор така да се каже. Анди и аз много се страхувах, че няма да разбера кога раждам - нали цяла бременност все имах болки и контракции. Обаче моето слънчице ме улесни - избра си дата, текнаха едни води посред нощите и ... нямаше как да сбъркам :) И на двете ви пожелавам леко раждане и здрави бебенца!
Бебенце много се радвам за вас миличка, и много ми хареса новата ти лентичка, вече сте на цели 11 дена, бравоо  :D 
Ние още си траем, да видим до кога  :ask: Респект да не ме изоставиш и ти  :lol:  същото течение го имам и аз, други момичета ми казаха, че е нормално. За "тапата" док ме предупреди, че не е белтъкообразна, за някаква червеникава слюз ми говореше - ако забележа да му се обадя. Пък ако те е шубе звънни на док мила поне да ти е спокойно ;)
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #331 -: Юни 02, 2013, 09:38:52 am »
Е аз хубаво да му звънна , но нашите лекари са едни .... няма да ми дигне или ще ме прати в отделението да лежа 3 дни без причина , само и само за здравната каса  :lol:
*

    Crystal

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #332 -: Юни 02, 2013, 09:43:31 am »
Respect, тапата е по-гъста, като желе. Може и да е без кървави нишки. Моята започна да изтича около месец преди да родя, първите седмици беше като прозрачно желе, накрая вече стана кървава. Но при теб не останало, така че не го мисли, няма начин да не забележиш че раждаш  :wink:
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #333 -: Юни 02, 2013, 09:45:23 am »
Е аз хубаво да му звънна , но нашите лекари са едни .... няма да ми дигне или ще ме прати в отделението да лежа 3 дни без причина , само и само за здравната каса  :lol:
знам знам позната история...  :roll: но какво да се прави, ще потърпим още малко :balk_602:
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #334 -: Юни 02, 2013, 09:50:25 am »
Respect, тапата е по-гъста, като желе. Може и да е без кървави нишки. Моята започна да изтича около месец преди да родя, първите седмици беше като прозрачно желе, накрая вече стана кървава. Но при теб не останало, така че не го мисли, няма начин да не забележиш че раждаш  :wink:



Аз знам, че няма как да не забележа , но от мерак вече и най-малкото нещо ме съмнява
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #335 -: Юни 02, 2013, 12:01:44 pm »
Моята падна на 3 пъти-само жълта слуз.аз инсче все си имах течение и не съм забелязала дали е предшестващо. Иначе започна седмица и половина преди това,после ден преди и третия път беше вече с водите-най-голямата част...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #336 -: Юни 02, 2013, 18:45:28 pm »
Аз също имам изтичане на такава слуз,периодично,по-малко,макар до термин да имам още 40 и няколко дни.Май и аз започвам да се притеснявам да не подрани бебка с раждането.


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #337 -: Юни 02, 2013, 18:57:59 pm »
Респект, добре сме с бебчо. Де спим, де не, памперси, кърмене. Така се завърта денят, че не усещам кога е минал. Добре че са измислили 2те седмици отпуск и за таткото, че нямаше да се оправя сигурно. За бонус и конюктивит имаме, че вчера голям рев му дръпнах от притеснение  :oops: Момичета, всичко знам за забременяване и бременеене, но как се гледа бебенце... Много се плаша на моменти, като знам, че на мен и на тате разчита за всичко слънчицето ми.
Пък за тапата -и на мен като на Афродитка ми изтече май на 3 пъти и накрая с все води. Нямаше кръв, но беше като желе някак по-гъсто от течение.


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #338 -: Юни 02, 2013, 20:47:37 pm »
За тапата, аз не знам дали пада или не, че все си имам някакво течение и не мога да преценя. С първото беше по същия начин.
Ние още удържаме фронта, ама вече взех се много да се притеснявам дали ще устискам до датата. Че с това пътуване до болницата не знам. Така бях и първия път, ама тогава преносих, а сега все имам чувството, че ще тръгне по-рано. И все едни  сънища за раждания, едни глупости............. :lol:


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #339 -: Юни 02, 2013, 22:28:16 pm »
Респект, добре сме с бебчо. Де спим, де не, памперси, кърмене. Така се завърта денят, че не усещам кога е минал. Добре че са измислили 2те седмици отпуск и за таткото, че нямаше да се оправя сигурно. За бонус и конюктивит имаме, че вчера голям рев му дръпнах от притеснение  :oops: Момичета, всичко знам за забременяване и бременеене, но как се гледа бебенце... Много се плаша на моменти, като знам, че на мен и на тате разчита за всичко слънчицето ми.
Пък за тапата -и на мен като на Афродитка ми изтече май на 3 пъти и накрая с все води. Нямаше кръв, но беше като желе някак по-гъсто от течение.
Този момент се преодолява с времето, разбира се, не напълно ... :D Свиквай с мисълта, че винаги ще се тревожиш, независимо дали е на 1 месец или на 30г...Иначе, няма да разбереш как ще свикнете - памперси, кърмене, къпане...ще обръгнеш, споко. Ти денят не си усещаш, аз почти 8 месеца не разбрах от раждането ми кога мина  8O Да не спамя повече в темичките на бременелките, ако имаш нужда от съвет или помощ, пиши ЛС или по темите  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"