0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #240 -: Ноември 11, 2013, 23:17:33 pm »
Какво мислите за пункция при ин витро на естествен цикъл без упойка? Имам кашлица и болки в гърлото и единственият вариант е този. Много ли боли и възможно ли е ако мръдна да рпедизвикам кръвоизлив?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #241 -: Ноември 12, 2013, 06:34:35 am »
Какво мислите за пункция при ин витро на естествен цикъл без упойка? Имам кашлица и болки в гърлото и единственият вариант е този. Много ли боли и възможно ли е ако мръдна да рпедизвикам кръвоизлив?

Аз даже бих ти препоръчала да е без упойка. Защо ще си натоварваш организма с една пълна упойка, колкото и да е щадяща, съвременна и за кратко. Това е единично убождане и няма смисъл от нея. Нито е много болезнено, нито е опасно. Просто слушай какво ти казва лекаря и всичко ще е наред.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #242 -: Ноември 12, 2013, 11:11:32 am »
миналата ми пункция беше на естествен цикъл без упойка( преди това имам няколко с упойка) , не се притеснявай че ще мръднеш- няма такова нещо; усеща се че нещо ти правят(щото ти си знаеш) има няма болка или каквото и да било друго неприятно усещане 
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #243 -: Ноември 12, 2013, 11:16:08 am »
имам предвид че мен не ме боля
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #244 -: Ноември 12, 2013, 11:28:16 am »
Притеснявам се, защото ако мръдна може да предизвикам кръвоизлив. Или иглата да остане в мен не знам ... Надъхвам се като виждам, че вас не ви е боляло, но от друга страна не искам насила да се измъчвам, ако е възможно да боли. Тъй като покашлям 1-2 пъти на ден и е възможно да се изкашлям в неподходящия момент. Как мислите, възможно ли е вас да не ви е боляло, а мен да ме боли?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #245 -: Ноември 12, 2013, 11:39:20 am »
слушаш какво ти казва лекарят, самата пункция след тоалета не продължава повече от няколко секунди; и аз като бях без упойка бях леко настинала(тези месеци има някакъв вирус) и други момичета казват че не ги е боляло, но никой не може да ти даде такава 100% гаранция;
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #246 -: Ноември 12, 2013, 11:40:37 am »
Не е като съвсем да не боли, но болката нито е твърде силна, нито продължителна.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #247 -: Ноември 12, 2013, 11:58:45 am »
аз го усещах като че нещо се прави в тази част на тялото - но за мен не бих го определила като болка; по принцип  вероятно има значение и достъпността към фоликула, личния праг на сетивност и сигурно куп други неща
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #248 -: Ноември 12, 2013, 15:00:36 pm »
Сигурно, особено достъпността до фоликула, наличие на сраствания и т.н. :( Стискайте палци :(((
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #249 -: Ноември 12, 2013, 15:23:50 pm »
стискам палци
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #250 -: Ноември 22, 2013, 10:43:10 am »
Здравейте момичета. Отдавна не съм писала, но покрай прегледите и изследванията нямах време. Знаете, че бяхме насочени за ин витро и вече избрахме клиника и подготвяхме необходимите документи, но както казвам аз - появи се лъч надежда, че нещата ще се случат по естествен път. Когато отидохме при уролог, който трябваше да ни издаде необходимия документ се установи - варикоцеле. Днес имаме насрочена операция за премахването му. Стискайте палци всичко да е наред и лошата спермограма да се дължи на него. Ще споделя как е преминала операцията и как се възстановяваме. Благодаря ви за подкрепата!!!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #251 -: Ноември 27, 2013, 14:10:37 pm »
denviol, стискам палци!!! бъди силна!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #252 -: Ноември 27, 2013, 15:30:42 pm »
Здравейте на всички!
Предстои ми първа процедура на ЕЦ- след като изчетох половината форум решихме да направим един опит, докато чакаме Фонда. Бих искала да попитам по-опитните нещо за изследванията преди пункция: кога горе долу започват да ви следят хормоните? Защото ме викат на преглед на 6-ти ден (петък 29.11), но освен цито, микробиология и вирусологията нищо друго не се спомена  :? Ако ми кажат да ги пусна в понеделник, ще е вече 9-ти ден, няма ли да е късно за хипотетично канселиране на опита, и да изгорят другите изследвания? Ох, не знам дали се разбира какво питам, съжалявам. Идеята ми е, каква е последователността на изследванията при вас и има ли опция за оптимизация от финансова гледна точка? Благодаря предварително на всеки, който се включи с мнение!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #253 -: Ноември 27, 2013, 17:57:09 pm »
Не мисля че е проблем да пуснеш вирусологията точно преди процедурата - пък и другите изследвания. Но трябва да си сигурна в добрия резултат, да не излезе нещо в последния момент и да трябва да прекъснете опита. Аз съм пускала при назначен Прегнил.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #254 -: Ноември 28, 2013, 15:40:53 pm »
Благодаря ти, и аз мисля така да направя. А хормоните кога започнаха да ги следят?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #255 -: Ноември 28, 2013, 16:16:53 pm »
Благодаря ти, и аз мисля така да направя. А хормоните кога започнаха да ги следят?
Ами на мен овулацията ми е на 14-ти ден, обикновено отивам на 10-ти. 11-ти пускам хормони и вечерта бием Прегнил, в зависимост от резултата. Няма реално 'проследяване' като при стимулацията - просто се ориентират по Е2 дали яйцеклетката е ок и да назначат пункция.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #256 -: Ноември 29, 2013, 11:16:57 am »
Ясно. Благодаря още веднъж и...стискаме палци :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #257 -: Декември 03, 2013, 23:11:59 pm »
Здравейте момичета,
включвам се тук, тъй като приключих с отриц. тест последен стимулиран опит по фонда. При нас стимулациите са малко безсмислени и мисля да посъберем Я и тогава да направим трансфер. На мен ми предстои /според наследствената обремененост/ ранна критическа, поради което фоликулчетата намаляват, а "часовника цъка". При стимулацията този път порасна само един фоликул, което обезсмисля по-нататъшното тровене на организма ми и е най-логично минаването на вариант ЕЦ. С мъжки фактор сме, диагноза не помня вече, но при сегашния ни опит имаше само 4 % годни сп-ди. Да ви попитам  - в клиника "Надежда" има ли специалист в тази област, за да разберем дали евентуално нещо можем да подобрим поне за нуждите на АРТ-процедура? Понеже сме от скоро в клиниката, да попитам и още нещо - цената на пункция е 350, оплождане - 250 или всичко за една Я /респ. ембрион/ - 700 лв? Така ли е или греша? Опитвам се да предположа колко пари да приготвим поне ориентировъчно. Благодаря ви предварително и успешни процедури!!!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #258 -: Декември 04, 2013, 06:42:29 am »
Здравейте момичета,
включвам се тук, тъй като приключих с отриц. тест последен стимулиран опит по фонда. При нас стимулациите са малко безсмислени и мисля да посъберем Я и тогава да направим трансфер. На мен ми предстои /според наследствената обремененост/ ранна критическа, поради което фоликулчетата намаляват, а "часовника цъка". При стимулацията този път порасна само един фоликул, което обезсмисля по-нататъшното тровене на организма ми и е най-логично минаването на вариант ЕЦ. С мъжки фактор сме, диагноза не помня вече, но при сегашния ни опит имаше само 4 % годни сп-ди. Да ви попитам  - в клиника "Надежда" има ли специалист в тази област, за да разберем дали евентуално нещо можем да подобрим поне за нуждите на АРТ-процедура? Понеже сме от скоро в клиниката, да попитам и още нещо - цената на пункция е 350, оплождане - 250 или всичко за една Я /респ. ембрион/ - 700 лв? Така ли е или греша? Опитвам се да предположа колко пари да приготвим поне ориентировъчно. Благодаря ви предварително и успешни процедури!!!
Бухтичке, андрологът в Надежда е д-р Макки (http://nadezhda.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=94:d-r-dzhavdat-makki&catid=29&Itemid=237&lang=bg). Много е симпатичен и сериозен. Моите впечатления са отлични, въпреки че принципно съм по-критична. Той може да даде препоръки. Отделно от него и биолозите в андрологичната лаборатория биха могли също да препоръчат нещо, говорете и с тях. И не на последно място, тук във форума, можете да попитате Мели, нейното мнение е ценно (http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45609.0).
Успех!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #259 -: Декември 04, 2013, 08:34:10 am »
Здравейте момичета,
включвам се тук, тъй като приключих с отриц. тест последен стимулиран опит по фонда. При нас стимулациите са малко безсмислени и мисля да посъберем Я и тогава да направим трансфер. На мен ми предстои /според наследствената обремененост/ ранна критическа, поради което фоликулчетата намаляват, а "часовника цъка". При стимулацията този път порасна само един фоликул, което обезсмисля по-нататъшното тровене на организма ми и е най-логично минаването на вариант ЕЦ. С мъжки фактор сме, диагноза не помня вече, но при сегашния ни опит имаше само 4 % годни сп-ди. Да ви попитам  - в клиника "Надежда" има ли специалист в тази област, за да разберем дали евентуално нещо можем да подобрим поне за нуждите на АРТ-процедура? Понеже сме от скоро в клиниката, да попитам и още нещо - цената на пункция е 350, оплождане - 250 или всичко за една Я /респ. ембрион/ - 700 лв? Така ли е или греша? Опитвам се да предположа колко пари да приготвим поне ориентировъчно. Благодаря ви предварително и успешни процедури!!!
Здравей, Малка бухтичке!
Както ти е писала и lemon, в болница Надежда има добри специалисти по отношение на мъжкия фактор. Както писах и в другата тема, при нас този фактор веднъж е преодолян, надявам се, че и втория път пак ще се преодолее.
Обсъди подробно с лекуващия те доктор за притесненията ти и те ще ти препоръчат най-доброто. Ние сме използвали методите МАКС, ИМСИ и американския метод. Сега, когато замразявам яйцеклетки, имаме и обработени и замразени и сперматозоиди. Преди трансфера ще направим още един път американската система и ще изберат най-доброто, за да оплодят яйцеклетките.
Относно заплащането - при всяка пункция на ЕЦ заплащаш 350 лв., ако е с упойка или 300 лв. ако е без упойка. Преди пункцията - изследвания за Е2 и LH, ПКК и вирусология. ПКК важи 1 месец, вирусологията - 3 месеца. Първоначално замразяване до 3 яйцеклетки - 450 лв., всяко следващо - по 200 лв. Такса оплождане се заплаща при размразяване и трансфер.
Аз имам замразени 7 яйцеклетки, събирани от юни месец. Един месец съм била с клостилбегит, останалите - напълно ЕЦ. Но аз нямам проблеми с образуването на фоликули и ваденето на яйцеклетки, така че ако имаш проблем от такова естество, периода може и да се удължи.
Успех и не се отчайвай, важно е да има план за действие  :)