0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #200 -: Август 26, 2013, 11:44:54 am »
Сигурно се повтарям с въпросите си, но ..... В петък съм на преглед при Персенска на 7-ми ден от цикъла. Какво ми предстои нататък? Имам един стимулиран опит при друг доктор и сега това ми е ново и доста по-различно. Ще ме повикат ли отново в рамките на този цикъл и ще ми правят ли пункция, ако имам фоликул? Моите фоликули не се пукат, имам ЛУФ, и как ще се разбере дали нямам някой престарял и задържан от предходен цикъл, те и да го пунктират той за нищо няма да става?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #201 -: Август 26, 2013, 11:55:34 am »
Сигурно се повтарям с въпросите си, но ..... В петък съм на преглед при Персенска на 7-ми ден от цикъла. Какво ми предстои нататък? Имам един стимулиран опит при друг доктор и сега това ми е ново и доста по-различно. Ще ме повикат ли отново в рамките на този цикъл и ще ми правят ли пункция, ако имам фоликул? Моите фоликули не се пукат, имам ЛУФ, и как ще се разбере дали нямам някой престарял и задържан от предходен цикъл, те и да го пунктират той за нищо няма да става?
Нел, ако има фоликул, ще те викат пак колкото е необходимо и после ще направят пункция.
ЛУФ-ът изобщо не ти пречи, на 7-ми ден съвсем ясно може да се прецени дали има задържан фоликул или е нов- нали това се гледа на УЗД-то и затова е прегледа.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #202 -: Август 26, 2013, 20:38:01 pm »
А вие взималили сте си болнични след трансфера? Не знам защо, но все си мисля, че трябва да се лежи, за да 'хвана'. За след пункцията разбрах - мога да се върна на работа, ако е лека.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #203 -: Август 26, 2013, 22:36:35 pm »
А вие взималили сте си болнични след трансфера? Не знам защо, но все си мисля, че трябва да се лежи, за да 'хвана'. За след пункцията разбрах - мога да се върна на работа, ако е лека.

От пункцията натам ти се полагат максимум 30 календарни дни болничен лист, в които естествено ще ти влезе и трансфера /най-късно до 5 дни след пункцията ще мине и трансфера/, т.е. евентуално вземане на болничен от 30 дни ще ти стигнат спокойно.
Относно лежането аз не мисля, че е определящо за това дали ще се развие бременност или не. Чувала съм, че първите 3 дни след трансфера е добре да се лежи повечко. Но да лежиш постоянно до теста, без изрично да ти е казано от лекаря, ми се струва много изнервящо. Поне мен със сигурност би ме побъркало.

Успех ти желая и дано скоро се похвалиш с положителен резултат !
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #204 -: Август 26, 2013, 23:22:02 pm »
 SAB-f, не е необходимо да лежиш до датата на теста. Първите 3-4 дни са достатъчни за престой вкъщи. Според мен е по-добре да не променяш коренно начина си на живот след трансфера.

Пожелавам успех на всички  :)
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #205 -: Август 28, 2013, 23:54:14 pm »
Благодарим Мецани.
Да не променям начина си на живот звучи добре, но май ще трябва да откажа кафето от това, което чета тук. :)
На вас колко време ви следяха фоликула докато направят пункцията?
Имам проблем с цветната снимка - д-р Бузалов е в отпуска и търся къде другаде да си я направя в Стара Загора? А да не говорим, че днес ми е 9 ден от МЦ и май изтървах влака този месец. Не знаех, че се прави до определен ден.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #206 -: Август 29, 2013, 00:16:13 am »
Привет!
Не ти препоръчвам да правиш цветна снимка при Бузалов.
Най-добре в клиника НАдежда или Селена
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #207 -: Август 29, 2013, 00:24:43 am »
 SAB-f, направи сега една микробиология. Следващия месец направи ЦС. Тя се прави в първите чисти дни след цикъл ( до 12 ден).

Първият преглед на ЕЦ при мен е на 8 ден. След това съм имала само още един преглед, след което Прегнил и пункция.

п.п. не съм спирала кафето след трансфер, само внимавах да не вдигам тежко.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #208 -: Август 29, 2013, 10:15:32 am »
Бихте ли ми припомнили за цитонамазката има ли значение по кое време на цикъла се прави или е достатъчно да е на "чист ден".
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #209 -: Август 29, 2013, 14:06:27 pm »
Аз правих на 9 ден от МЦ , на 5 "чист ден" така ми каза доктора.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #210 -: Септември 07, 2013, 22:25:36 pm »
Момичета на 11.09 съм на преглед при д-р Персенска защото разбрах че д-р Шефкетова е в отпуск.Тогава ми е 9-ти ден и Шефкетова ми беше казала да отида на 9-ти и ще направим ин витро на ЕЦ.Обаче не ми каза дали и кога трябва да се правят някакви изследвания.Не се ли прави поне микробиология преди пункцията.Аз в сряда като отида ще питам д-р Персенска де, но все пак се притеснявам малко да не пропусна нещо.Също така ме тревожи малко и факта, че пункцията ще ми я прави друг лекар, а най-вероятно трянсфера моята лекарка, но ме успокоява факта, че знам че и д-р Персенска е добър специалист и ще бъде в добри ръце.Момичета а горе-долу кога се превят пункциите, колко трябва да са големи фоликулите?Като отида за пункцията трябва ли да си нося нощница и чехли, защото все пак нали ще ме упоят и ще лежа известно време.И кога ще ми кажа дали са извадили яйцеклетки от фоликулите?Ох извинявам се за многото въпроси.Но явно сега като наближава момента и нещо взех малко да се паникьосвам и притеснявам.Благодаря ви за информацията която ми давате.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #211 -: Септември 07, 2013, 22:56:27 pm »
Момичета на 11.09 съм на преглед при д-р Персенска защото разбрах че д-р Шефкетова е в отпуск.Тогава ми е 9-ти ден и Шефкетова ми беше казала да отида на 9-ти и ще направим ин витро на ЕЦ.Обаче не ми каза дали и кога трябва да се правят някакви изследвания.Не се ли прави поне микробиология преди пункцията.Аз в сряда като отида ще питам д-р Персенска де, но все пак се притеснявам малко да не пропусна нещо.Също така ме тревожи малко и факта, че пункцията ще ми я прави друг лекар, а най-вероятно трянсфера моята лекарка, но ме успокоява факта, че знам че и д-р Персенска е добър специалист и ще бъде в добри ръце.Момичета а горе-долу кога се превят пункциите, колко трябва да са големи фоликулите?Като отида за пункцията трябва ли да си нося нощница и чехли, защото все пак нали ще ме упоят и ще лежа известно време.И кога ще ми кажа дали са извадили яйцеклетки от фоликулите?Ох извинявам се за многото въпроси.Но явно сега като наближава момента и нещо взех малко да се паникьосвам и притеснявам.Благодаря ви за информацията която ми давате.
Отиването на преглед на 9-ти ден от МЦ означава, че тогава ще имаш преглед и ще се прецени евентуално колко време още ще е необходимо, за да пораснат фоликулите в размери, при които ще се очаква да имат зрели яйцеклетки. Пункцията ще ти бъде в ден, в който докторът прецени, като това зависи от големината на фоликулите, от стойностите на ЛХ и Е2. Когато лекарят реши, че е дошъл момента ще ти назначи инжекция Прегнил/Овитрел, с коя
то ще се таймира пункцията. За нея ще ти поискат задължително ПКК, вирусология, така че откъм изследвания не се притеснявай - няма да ти се разминат. В деня на пункцията ще те извикат в 7.30 сутринта /гладна и жадна/ за преглед, за да е сигурно, че фоликулите са там и не е настъпила преждевременна овулация. След което ще те заведат до стая, в която ще се съблечеш и облечеш необходимите нощница, калцуни, шапка и чехли, които ти дават от клиниката. После изчакваш реда си за пункция. Преспиват те, след което се събуждаш в стаята на леглото. /поне аз винаги се будя там, преди това нямам спомен  :wink:/, изтичат 1-2 банки с някаква течност, след което когато си вече освестена минава лекарят, който ти е направил пункцията, за да ти каже как е минала процедурата и колко яйцеклетки са извадени, както и ще начертаете план как продължавате.
Успешна процедура и да споделиш за резултата !
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #212 -: Септември 08, 2013, 21:03:08 pm »
evita1717  многооо благодаря за инфото.След прегледа в сряда предполагам, че ще имам повече яснота как ще продължим.Предполагам, че ще имам още един преглед преди пункцията защото така ми беше обяснила д-рката, но сигурно зависи и от фоликулите.Аз тайничко се надявам да е в неделя пункцията, за да мога да си почина, защото не съм на работа, но важното е да имам късмет и всичко да мине ок.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #213 -: Септември 16, 2013, 19:22:36 pm »
Евита всичко беше точно както ми го описа.Ех добре че е този сайт, че лекарите много неща пропускат да ни кажат...Аз не стигнах до трансфер защото яйцеклетката не се оплоди или поне така разбрах, но другата седмица съм на консултация и ще разбера малко повече инфо надявам се.Успех момичета :)
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #214 -: Септември 16, 2013, 19:25:02 pm »
Евита всичко беше точно както ми го описа.Ех добре че е този сайт, че лекарите много неща пропускат да ни кажат...Аз не стигнах до трансфер защото яйцеклетката не се оплоди или поне така разбрах, но другата седмица съм на консултация и ще разбера малко повече инфо надявам се.Успех момичета :)

Успех на срещата с доки и дано скоро сбъднеш мечтата си !
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #215 -: Октомври 06, 2013, 12:43:55 pm »
Хайде да се запиша и аз, за протокола... Вчера бях с фоликул 17 мм, вечерта прегнил 10 000, но ЛХ ми е 13.60 и според мен няма да изкарам до утре сутрин. Никога не ми е било толкова високо.... Стискайте палци, момичета! Иначе Е2 е 1070, което е чудничко за едно фоликулче, ама...
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #216 -: Октомври 06, 2013, 12:54:03 pm »
Хайде да се запиша и аз, за протокола... Вчера бях с фоликул 17 мм, вечерта прегнил 10 000, но ЛХ ми е 13.60 и според мен няма да изкарам до утре сутрин. Никога не ми е било толкова високо.... Стискайте палци, момичета! Иначе Е2 е 1070, което е чудничко за едно фоликулче, ама...
Стискам ти палци и дано не се окажеш с празен фоликул. Пиши какъв е резултата.


Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #217 -: Октомври 06, 2013, 16:29:23 pm »
Mgstra, ти докъде стигна със събирането на Я. Колко събра и кога мислиш да оплождате?
Успех на всички!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #218 -: Октомври 06, 2013, 18:53:11 pm »
Mgstra, ти докъде стигна със събирането на Я. Колко събра и кога мислиш да оплождате?
Успех на всички!
Аз имам 5 замразени, до края на седмицата се надявам да извадим и замразим още една. След това имам огромно напрежение в работата ми, свързано с физическо и психическо натоварване и след като всичко отмине, се надявам на успешен трансфер в края на ноември.
Сега чакам evita да разкаже как протича цялата процедура и се надявам скоро да ни се похвали с положителен резултат.
А ти до къде я докара?


*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #219 -: Октомври 07, 2013, 12:58:22 pm »
Хайде да се запиша и аз, за протокола... Вчера бях с фоликул 17 мм, вечерта прегнил 10 000, но ЛХ ми е 13.60 и според мен няма да изкарам до утре сутрин. Никога не ми е било толкова високо.... Стискайте палци, момичета! Иначе Е2 е 1070, което е чудничко за едно фоликулче, ама...
Стискам ти палци и дано не се окажеш с празен фоликул. Пиши какъв е резултата.
Ех, беше се спукал... но с ЛХ над 10 беше ясно. Опитахме да оползотворим ситуацията с половинката  и въпреки нулевите шансове си прекарахме мноооого добре  :wink:.

П.П. Другия месец съответно сме пак наоколо, но този път докторът ми поиска микробиология и каза, че тя важи 20 дни... Момичета, вие всеки месец ли пускате освен вирусология и кръвни микробиология?
« Последна редакция: Октомври 07, 2013, 13:03:46 pm от lili2011 »