0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #20 -: Март 30, 2013, 11:39:21 am »
мама Гали, извинявам се за може би глупавия въпрос, но хич не ми е ясно кога колко трябва да бъде LH-то... Защо при тези стойности на LH в началото на цикъла опита би бил неуспешен?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #21 -: Март 30, 2013, 15:33:02 pm »
До колкото виждам трябва да е около 4-5
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #22 -: Март 30, 2013, 21:07:11 pm »
Това не означава ли,че изобщо няма смисъл от някакво стимулиране , очевидно е,че опита ще е неуспешен.
Не, не означава. Противно на всякаква логика и моите стойности бяха сходни на 3-4 ден.  С Клостил аз първият път имах само един фоликул и много се травмирах, но следващите месеци правех по повече. Внимавайте да не изпуснете овулацията, другото е лесно  :wink:!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #23 -: Март 31, 2013, 14:39:43 pm »
Успех на чакащите  :crossfingers:
Относно ЛХ трябва да е до 12 преди пункция,така ,че щом д-р Персенска е преценила, значи не го мисли.Ще имаш още две контроли поне на ЛХ и Е2.Късмет.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #24 -: Март 31, 2013, 17:25:21 pm »
Успех на чакащите  :crossfingers:
Относно ЛХ трябва да е до 12 преди пункция,така ,че щом д-р Персенска е преценила, значи не го мисли.Ще имаш още две контроли поне на ЛХ и Е2.Късмет.

на 8 ден съм на преглед, може би тогава.
Нямам никакви неприятни усещания от клостила до момента,  това  добре ли е ?
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #25 -: Март 31, 2013, 18:08:32 pm »
успех на всички!
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #26 -: Март 31, 2013, 20:12:31 pm »
Мама Гали, от Клостила едва ли ще имаш странични симптоми, аз поне не съм имала.
Успех!

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #27 -: Март 31, 2013, 20:45:36 pm »
Има ли връзка високото ЛХ с качеството на яйцеклетката?При мен винаги е високо ,при първият ми ЕЦ е било 14,след това 9, а на първият ми стимулиран опит беше 29, но никой не ми каза,че това ЛХ е проблем,освен, че може да се спукат фоликулите,но аз съм с ЛУФ синдром и рядко ми се пукат сами.Сега кото ви прочетох коментарите за ЛХ се замислих, тъй като аз имам проблем с качеството на Я, дали то влияе по някакъв начин.   
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #28 -: Март 31, 2013, 22:17:55 pm »
Мама Гали, от Клостила едва ли ще имаш странични симптоми, аз поне не съм имала.
Успех!

благодаря!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #29 -: Април 01, 2013, 00:46:17 am »
ЛХ , което изследвахме беше 7.12./ на втори ден от цикъла/.
Вече имам две неуспешни пункции, с празни фоликули, сега уж малко стимулация.Ама не съм обнадеждена :(
Колко ти е FSH на 2-3 ден от цикъла? Ако сте изследвали антимюлеров хормон АМХ и инхибин В, колко са ти?
« Последна редакция: Април 01, 2013, 00:48:58 am от mammita2012 »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #30 -: Април 01, 2013, 14:05:19 pm »
Мама Гали, от Клостила едва ли ще имаш странични симптоми, аз поне не съм имала.
Аз имах при първия прием - ревях и се смеех с разлики няколко минути... Направо бях изтрещяла 2-3 дни, луда работа.. После това изчезна и при следващи приеми вече бях ок.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #31 -: Април 01, 2013, 23:38:45 pm »
ЛХ , което изследвахме беше 7.12./ на втори ден от цикъла/.
Вече имам две неуспешни пункции, с празни фоликули, сега уж малко стимулация.Ама не съм обнадеждена :(
Колко ти е FSH на 2-3 ден от цикъла? Ако сте изследвали антимюлеров хормон АМХ и инхибин В, колко са ти?

с ИЯР съм ФСХ около 12-13, АМХ 0.34 и Инхибин 64
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #32 -: Април 02, 2013, 22:05:31 pm »
с ИЯР съм ФСХ около 12-13, АМХ 0.34 и Инхибин 64
Знам случай на жена, родила с FSH като твоето, но не знам, колко й е било AMX.
Правена й е стимулация, така че горе главата, успех!
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #33 -: Април 03, 2013, 17:18:24 pm »
с ИЯР съм ФСХ около 12-13, АМХ 0.34 и Инхибин 64
Знам случай на жена, родила с FSH като твоето, но не знам, колко й е било AMX.
Правена й е стимулация, така че горе главата, успех!


днес пуснах хормони , 18 мм е фоликула ми, но до момента не са ми се обадили, дали ще има пукция и за прегнила?
На кой телефон мога да ги питам?

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #34 -: Април 03, 2013, 20:37:19 pm »
днес пуснах хормони, 18 мм е фоликула ми, но до момента не са ми се обадили, дали ще има пукция и за прегнила? На кой телефон мога да ги питам?

Аз, когато пускам хормони, ходя вечерта до лабораторията, разпечатват ми резултата и докторът казва, дали ще има пункция. Не знаех за опцията, да ми се обаждат, макар че наистина, когато бях вече в клиниката, се учудих, че ми позвъниха за Прегнил.

Сега понеже е вечер, опитай чрез телефона на лабораторията да разбереш резултатите (ама едва ли ги казват по телефона), чрез секретарките да се свържеш с доктор или със сестрите - да ти кажат, дали си планирана за Прегнил и пункция.
« Последна редакция: Април 03, 2013, 20:40:07 pm от mammita2012 »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #35 -: Април 03, 2013, 20:58:17 pm »
На мен винаги по телефона са ми съобщавали, защото след прегледа на обяд, обикновено отивам на работа.  Но, да, случи се веднъж да ме позабравят.
Звъниш на телефоните на клиниката,обясняваш, че чакаш обаждане от манипулационната за Прегнил евентуално тази вечер. Те ще им предадат, че чакаш обаждане и малко по-късно ще ти звъннат.
« Последна редакция: Април 03, 2013, 21:00:05 pm от marsi »

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #36 -: Април 03, 2013, 23:52:31 pm »
На мен винаги по телефона са ми съобщавали, защото след прегледа на обяд, обикновено отивам на работа.  Но, да, случи се веднъж да ме позабравят.
Звъниш на телефоните на клиниката,обясняваш, че чакаш обаждане от манипулационната за Прегнил евентуално тази вечер. Те ще им предадат, че чакаш обаждане и малко по-късно ще ти звъннат.

Благодаря!

Ще се ходи значи на пункция в петък, а пък да видим.Дано този път не е празен фоликула.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #37 -: Април 04, 2013, 00:19:06 am »
Успех, мама Гали! Ембриони ли смятате да замразявате или яйцеклетки?

Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #38 -: Април 04, 2013, 10:47:31 am »
Успех и от мен! Дано този път стане, та да има някакъв напредък, да се мине на следващ етап. Аз също този цикъл правя трети поред опит да извадим яйцеклетка /предните 2 месеца се пукат/, днес съм на пореден преглед и очаквам да пускам хормоните вече. Стискайте палци да не сме пак закъснели.
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #39 -: Април 04, 2013, 11:26:13 am »
Стискам вече!