0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета.Ще ви разкажа на кратко за моят случай и ще съм ви благодарна ако ми дадете мнения и съвет как мога да постъпя...Със съпруга ми правим опити за бебче от около 1г. и половина и до момента без резултат.Посещавам клиниката на д-р Щерев от около половин година.Направихме спермограма, различни хормони(LH,FSH,Estradiol,Prolactin,Progesteron,TSH и всички останали хормони на ЩЖ), тест за хламидии и страндартните цитонамазка и микробиология, следихме и О 2-3месеца и си имам доказана от лекар овулация.Проблема е (или не точно), че съм с еднорога матка и само една тръба(по рождение) от ляво, която е проходима и си имам два яйчника, които си функционират добре.Или казано накратно мнението на лекарката е, че щом си имам проходима тръба(макар и само една) бебчето трябва да стане, защото според нея друг проблем нямам...Но факт е, че все още няма резултат...Така или иначе със съпруга ми сме решили да направим инсеминация и да се надяваме резултата да е +++.Но по принцип ме интересува в нашия случай дали бихме могли да кандидатстваме за финансиране на ин витро процедура по фонда за аистирана репродукция и по коя точка всъщност трябва да кандидатстваме в нашия случай, когато имам вродена аномалия на матката?Замислила съм се за ин витро, защото ние ще направим инсе, но все пак ако нещата не се получат мисля, че е редно да си пуснем документите за кандидатстване, защото знам, че и там доста се чакам, а аз вече не искам да губя напразно още време...Ще съм ви благодарна ако ми дадете малко повече инфо за процедурата за кандидатстване по фонда?Благодаря ви!
*
Re: Мога ли да кандидатствам по фонда за ин витро?
« Отговор #1 -: Март 06, 2013, 12:11:33 pm »
Ако нямате никакви проблеми и спермограмата е добра, то нямате как да кандидатствате по фонда към момента.Трябва да направите 4 боря АРТ опита, като най-лесния и евтин вариянт са 4 инсеминации.

Правена ли ти е цветна снимка и чрез нея ли е доказано, че другата тръба е хубава и пропусклива.

*
Re: Мога ли да кандидатствам по фонда за ин витро?
« Отговор #2 -: Март 06, 2013, 12:14:25 pm »
 в тема - Фонд за асистирана репродукция на първа страница можеш да прочетеш
Когато няма установени  причини за пред Фонда ще трябва да се представи документ удостоверяващ - "-  за индикации по чл. 26, ал. 1, т. 4 - данни за безплодие в период най-малко две години, лекувано чрез конвенционални методи, вкл. с реализирани минимум четири цикъла с вътрематочни инсеминации (IUI);"
Re: Мога ли да кандидатствам по фонда за ин витро?
« Отговор #3 -: Март 06, 2013, 12:24:34 pm »
Много ви благодаря момичета за бързите отговори :) Да правена ми е цветна снимка и с нея установихме еднорогата матка и липсата на едната тръба, а също така и че другата е тръбичка е хубава и пропусклива.Е значи ще си чакаме да направим инсеминациите и да минава времето и тогава ще се пробваме да кандидатстваме по фонда.Лошото е, че така губим доста време, но няма как, защото все пак и инсеминациите са си скъпички и ще ни трябва по няколко месеца за да успеем да съберем парички за всяка от тях, защото предполагам всяка от вас е наясно какви са ни заплатите в България и колко скъпо ни излизат тези процедури за да сбъднем мечтите си.Но все пак по-добре късно от колкото никога :) Няма да се отказваме...Сега сме събрали парички за първото инсе и на 15.03. съм на преглед за да ме прегледа доки и да ми назначи лекарства и изследвания за стимулация и инсеминацията.Силно се надявам чудото да ни се случи и да успея да забременея още от първата инсеминация, но това все пак си е Божа работа.Ако не стане пък от първия опит, пак няколко месеца събираме парички и продължаваме със следващия опит...Знам и силно вярвам, че и ние ще си имаме едно сладко слънчице рано или късно :)
*
Re: Мога ли да кандидатствам по фонда за ин витро?
« Отговор #4 -: Март 06, 2013, 20:28:31 pm »
Има тема за инсеминациите, ако искаш можеш да пишеш и споделяш с останалите момичета, на които има предстои такава процедура  :)
Ето темата:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49052.40

Успех!
Re: Мога ли да кандидатствам по фонда за ин витро?
« Отговор #5 -: Март 08, 2013, 09:01:50 am »
Много ви благодаря момичета :bighug: