0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #40 -: Март 05, 2013, 00:00:45 am »
Как са процедирали в такъв случай при моя приятелка, която живее в Белгия. Предложили й да й пунктират фоликулите и да й оставят само три, на които да направят инсето, или директно ин витро. Тя решила да е второто и забременяла от раз.

*
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #41 -: Март 05, 2013, 10:38:08 am »
Не е гаранция, че ще се получи многоплодна бременност, а и дори да се получи решения много. Ето например Katrin_sl имаше 4 биещи сърчица. Редуцираха двете и сега се радва на своите близнаци, които скоро направиха годинка. А като не искат да ти направят инсето правете секс, но все пак ти си решаваш.
А и Блу е права можете да ги пунктирате и да пробвате ин-витро.


*
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #42 -: Март 06, 2013, 02:06:41 am »
Vesta, не знам дали в Испания правят редукция. В Германия например не правят. Колкото се захванат - толкова.
Така или иначе съветите ги даваме за евентуален следващ път.
Мен лично ще ме е страх да правя секс, ако знам, че сг е отлична и имам десет фоликула. За това смятам, че са прави.

Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #43 -: Март 07, 2013, 11:57:02 am »
Здравейте и тук, момичета! Доктора ми предложи днес да направим инсеминация на естествен цикъл, но ми се стори малко прибързано. При мен нещата са следните: два поредни цикъла ФСХ 12.5 (3.5-12.5) и ЛХ 14.78 и 13.9((2.4-12.60). Трети проследен цикъл LH 11.6 (2.4-12.6) ;FSH 9.5 (3.5-12.5); Prolactin 260 (73.0-850.0). След хидротубация-двустранно проходими тръби. При моя приятел-диагноза нормоспермия, но на мен не ми се струва да е точно така при 65% подвижност и 70% с патология. Критериите били се снижили вече и затова с тези показатели се слага диагноза нормоспермия. Миналия месец имах късна О. на 17-ден при 26-дневен цикъл. Вчера се видя 19мм ф. и лигавица 10мм, но ако и този месец се пукне на 17-ти ден.......? Пенетрационен тест миналия цикъл-отрицателен. За по-подробно описание може да видите и дневника ми http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49261.msg995203#msg995203 Основно питането ми към вас е дали трябва да се направят и някакви други изследвания преди инсето? Съжалявам за дългия пост :oops:
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #44 -: Март 07, 2013, 12:17:49 pm »
Здравейте и тук, момичета! Доктора ми предложи днес да направим инсеминация на естествен цикъл, но ми се стори малко прибързано. При мен нещата са следните: два поредни цикъла ФСХ 12.5 (3.5-12.5) и ЛХ 14.78 и 13.9((2.4-12.60). Трети проследен цикъл LH 11.6 (2.4-12.6) ;FSH 9.5 (3.5-12.5); Prolactin 260 (73.0-850.0). След хидротубация-двустранно проходими тръби. При моя приятел-диагноза нормоспермия, но на мен не ми се струва да е точно така при 65% подвижност и 70% с патология. Критериите били се снижили вече и затова с тези показатели се слага диагноза нормоспермия. Миналия месец имах късна О. на 17-ден при 26-дневен цикъл. Вчера се видя 19мм ф. и лигавица 10мм, но ако и този месец се пукне на 17-ти ден.......? Пенетрационен тест миналия цикъл-отрицателен. За по-подробно описание може да видите и дневника ми http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49261.msg995203#msg995203 Основно питането ми към вас е дали трябва да се направят и някакви други изследвания преди инсето? Съжалявам за дългия пост :oops:
ами правят се на мен ми правиха микробиология ,цитонамазка ,кръвна група спин и хепатити ,хламидия и по време на стимулацията защото имаше такава пет пъти лх и естрадиол на половинката микробиология на еяколата и кръвните иначе фоликула и лигавицата са ти добре.
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #45 -: Март 07, 2013, 13:13:37 pm »
 Благодаря за бързия отгповор, Йонова! Цитонамазка и микробиология са ок, миналия цикъл пусках кръвни-ок. При мен е без стимулация и затова предполагам, че не трябват хормоните-сама си правя овулация. На моя приятел микробиологията на еякулата е ок. За хламидията каза,че щом имам старо отрицателно изследване и тръбите ми са ок няма да пускаме ново. А тези:кръвна група, спин и хепатити задължителни ли са или препоръчителни?
*
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #46 -: Март 07, 2013, 13:27:36 pm »
А тези:кръвна група, спин и хепатити задължителни ли са или препоръчителни?
Не са задължителни. За нито едно от трите ми инсета не са ми искали.
  Миналия месец имах късна О. на 17-ден при 26-дневен цикъл. Вчера се видя 19мм ф. и лигавица 10мм, но ако и този месец се пукне на 17-ти ден.......?
Таймира се с прегнил.
Преди прегнил-а сме следили стойностите на естрадиола.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #47 -: Март 07, 2013, 14:22:08 pm »
... спин и хепатити задължителни ли са или препоръчителни?
На мен ми ги назначиха преди инсеминацията, както и на партньора ми.
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #48 -: Март 07, 2013, 14:37:22 pm »
Момичета, можете ли да ми кажете колко ви струва инсеминацията.
На сайта на д-р Владимиров има цена на процедурата, мисля беше 390 лв, но би трбвало да има още неа които не са включени - подготовка на спермата, лекарства за стимулации(ако има). Споделете моля ви, че да мога да се ориентирам
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #49 -: Март 07, 2013, 14:59:29 pm »
А тези:кръвна група, спин и хепатити задължителни ли са или препоръчителни?

Необходимите изследвания са регламентирано в наредба 28 за дейности по асистирана репродукция.

Първоначални изследвания:

2. Основни диагностични процедури и изследвания са:
     2.1. за безплодната двойка (както за мъжа, така и за жената), с
изключение на партньорско даряване при директна употреба:
     2.1.1. тестиране за HIV (Anti-HIV-1,2 или HIV Ag/Ab);
     2.1.2. тестиране за HBV (HBsAg и Anti-HBc);
     2.1.3. тестиране за HCV (Anti-HCV-Ab или Аnti-HCV Ag/Ab);
     2.1.4. тестиране за HTLV-1 Ab при случаи на донори, живеещи,
произхождащи или пристигащи от страни с повишена честота на
заболеваемост от HTLV-1 вирус, както и когато имат сексуални партньориили родители от такива региони;
     2.1.5. тестиране за сифилис;
     2.1.6. кръвни групи и Rh;
     2.1.7. при нужда и други изследвания (HLA, малария, CMV, токсоплазма и
др.);
     2.1.8. по индикации - генетични, имунологични и други изследвания и
консултации;
     2.2. за жената:
     2.2.1. гинекологичен преглед;
     2.2.2. трансвагинална ехография на малък таз;
     2.2.3. цервикална цитонамазка (РАР);
     2.2.4. микробиологично изследване на влагалищен/цервикален секрет (вкл.
при нужда за Mycoplasma, Ureaplasma spp. и L форми);
     2.2.5. по индикации: хистеросалпингография или контрастна
хистеросонография; лапароскопия и/или хистероскопия; последователни
трансвагинални ехографии в зависимост от дните на менструалния цикъл;
хормонални изследвания; тестиране за агенти от групата на TОRCH,
тестиране за хламидиаза; други изследвания от кръв и урина;


И преди инсеминация:

Чл. 6. (1) Донорът на сперматозоиди за индиректна употреба при партньорско даряване отговаря на следните критерии:

 1. (изм. - ДВ, бр. 58 от 2011 г.) не е в родствена връзка с реципиента по права линия и по съребрена линия до 4 степен, което се удостоверява с копие от брачно свидетелство или декларация;

 2. до 30 дни преди процедурата по даряване микробиологично му е изследвана семенна течност, като при патологичен резултат е извършена своевременна санация;

 3. дал е писмено информирано съгласие;

 4. (изм. - ДВ, бр. 58 от 2011 г.) до 3 месеца преди процедурата по даряване е тестуван за:

 а) HIV: Anti-HIV-1,2 или HIV Ag/Ab;

 б) хепатит B: HBsAg и Anti HBc;

 в) хепатит С: Anti-HCV-Ab или Аnti-HCV Ag/Ab;

 г) сифилис.

 (2) (Доп. - ДВ, бр. 58 от 2011 г.) Изследванията по ал. 1 могат да не се извършват при обработка на семенна течност от съпруга/партньора за инсеминация при вътрематочно осеменяване, в случай че лечебното заведение има условия и валидирани процедури, гарантиращи безопасността на персонала и липса на риск за кръстосано замърсяване.

 (3) При позитивни тестове за HIV 1,2, хепатит B и C или сифилис, както и при донор с повишен инфекциозен риск (анамнестично) се прилага разделно обработване и съхранение.

 (4) При донор, живеещ в страни с повишена заболеваемост от HTLV-1 вирус, произхождащ от или пристигащ в България от такива страни, се извършва изследване за HTLV-1 вирус.

 (5) Изследване по ал. 4 се извършва и в случаите, когато сексуалните партньори на донора или неговите родители живеят, произхождат или пристигат от страни с повишена заболеваемост от HTLV-1 вирус.

 (6) Допълнителни изследвания за малария, CMV, RhD, Trypanosoma cruzi се извършват при анамнеза за пътувания в чужбина или наличие на други рискови фактори за тези заболявания.
« Последна редакция: Март 07, 2013, 15:08:38 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #50 -: Март 07, 2013, 15:09:44 pm »
Инсетата са ми 2011, явно преди да влезе в сила тази наредба.
Извинявам се, че подведох.
 
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #51 -: Март 07, 2013, 15:15:48 pm »
Инсетата са ми 2011, явно преди да влезе в сила тази наредба.
Извинявам се, че подведох.

Няма нищо. Човек не може да знае всичко. Наредбата е издадена 2007 г. и влезе в сила 2008 г. След това имаше изменения и допълнения 2011 г. и 2012 г.
« Последна редакция: Март 07, 2013, 15:18:14 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #52 -: Март 07, 2013, 15:26:14 pm »
Д-р Мели, интересно ми стана, защото тези три инсеминации са ми правени в две репродуктивни клиники. Не, че в последствие точно през три месеца не я пусках вирусулогията. А това мааалко ми се струва излишно в предвид някои особености на съответните болести - лаишки казано.  
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #53 -: Март 07, 2013, 15:45:31 pm »
И аз съм на особено мнение за някои изследвания, но ... кой ме пита.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #54 -: Март 07, 2013, 21:52:03 pm »
Момичета, можете ли да ми кажете колко ви струва инсеминацията.
На сайта на д-р Владимиров има цена на процедурата, мисля беше 390 лв, но би трбвало да има още неа които не са включени - подготовка на спермата, лекарства за стимулации(ако има). Споделете моля ви, че да мога да се ориентирам
на мен ми излезе около 2000лв това с пътуванията нощувки изследвания лекарства стимулацията ми е скъпа мерионала е 57лв за 150iu при мен бяха 13 флакона и другата терапия дуфастон прегнил и др .... иначе самата инсеминация струваше 385лв и ре инсеминация 105лв но при всеки е индивидуално ако е лека стимулация примерно с клостилбегит нещата се променят и е по евтино скъпи са и предварителните изследвания
*
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #55 -: Март 08, 2013, 12:05:26 pm »
Момичета, можете ли да ми кажете колко ви струва инсеминацията.
На сайта на д-р Владимиров има цена на процедурата, мисля беше 390 лв, но би трбвало да има още неа които не са включени - подготовка на спермата, лекарства за стимулации(ако има). Споделете моля ви, че да мога да се ориентирам

Миналото лято имам 2 инсеминации при д-р Владимиров. И двете с лека стимулация с Клостил. Първата ми беше към 900 лв. Втората около 700 лв., защото вече имахме пуснати вирусологии. Много зависи колко прегледа ще имаш. Аз съм с по-дълъг цикъл и имах по 4-5 прегледа за проследяване. Прегледите не са включени в посочената цена и се заплащат отделно.
Пожелавам ти успех!
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #56 -: Март 08, 2013, 14:06:08 pm »
Момичета, можете ли да ми кажете колко ви струва инсеминацията.
На сайта на д-р Владимиров има цена на процедурата, мисля беше 390 лв, но би трбвало да има още неа които не са включени - подготовка на спермата, лекарства за стимулации(ако има). Споделете моля ви, че да мога да се ориентирам

Здравейте момичета!
Здравей Пух,
Аз съм 8 дни след инсеминация при д-р Владимиров и ще се опитам да ти дам информация за цените. С уговорката, че аз съм на спонтанен цикъл и избягвам стимулациите, които са допълнително средства. Най-общо при мен нещата протекоха така:
3 ден от цикъла - преглед УЗ - 40 лв.
7 ден от цикъла - преглед УЗ - 40 лв.
                - микробиология - 25 лв.
                - цитонамазка - 20 лв.
                - вирусология (и на двамата партньори)95.80 на човек, общо 191, 60 лв.
                - определяне на кръвна група и RH (и на двамата партньори)- 15.50 на човек, общо 31 лв.
9 ден от цикъла - преглед УЗ - 40 лв.
                - Овитрел 1 инжекция за таймиране на овилуция - 80 лв. (около)
10 ден от цикъла - инсе - 390 лв. - включва обработка на материала, преглед УЗ и трансфер на сперматозоидите.
11 ден от цикъла - преглед УЗ - 40 лв. Инсеминацията я правихме на неспукан фоликул и се наложи преглед на следващия ден.
Това е най-общо. Да допълня, че съм от София и нямам разходи за пътуване, хотел и др., които имат момичетата, които не са от София.
Дано да съм била полезна.
Стиснати палчета от мен за всички момичета, които имат нужда от тях!

   
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #57 -: Март 08, 2013, 15:26:13 pm »
Викси, мерси много мила, пожелавам ти инсето да е успешно и скоро да се похвалиш.
йонова и dizi , благодаря и на вас:)
Беше ми много полезно да се ориентирам колко парички да приготвя в зависимост от това дали е стимулиран или спонтанен цикъл
Честит празник мила дами, пожелавам Ви много здраве, щастие и любов! и ... :bori_007: :bori_004:
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #58 -: Март 11, 2013, 12:42:41 pm »
Викси, мерси много мила, пожелавам ти инсето да е успешно и скоро да се похвалиш.
йонова и dizi , благодаря и на вас:)
Беше ми много полезно да се ориентирам колко парички да приготвя в зависимост от това дали е стимулиран или спонтанен цикъл
Честит празник мила дами, пожелавам Ви много здраве, щастие и любов! и ... :bori_007: :bori_004:


Благодаря ти, Пухче! Не храня кой знае какви надежди, но знае ли човек..
Кръвния ми е на 14.03, нямам и следа от какъвто и да е симптом за бременност  :?
Днес ми е 11-ти ден след инсе, знам че кръвен би трябвало да отчете и на 10-ти ден, но няма да бързам да го правя. Не бързам да се сблъскам с поредното разочарование. А и е много по-вероятно да дочакам цикъл преди кръвен  :?
При всички положения обаче ще се отчета.
Успех и на теб, Пухи!
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #59 -: Март 12, 2013, 10:20:33 am »
Записче... трета инсеминация - неуспешна  :balk_145: