0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #20 -: Февруари 02, 2013, 13:04:50 pm »
Здравейте момичета,
днес резултата от прегледа е, че всички фоликули са се пукнали.
Джулс, моят личен лекар ми каза, че не се поемат Васермана, ХИВ , хепатит Б и Ц от здравната каса и трябваше да ги плащаме и двамата. Ти между двете инсеминации прави ли почивка?
Много късмет на всички ви пожелавам и  :bfp:
Е как не се поемат, съжалявам, че не си снимах направлението преди да ги оставя в клиниката, Хив даже се прави безплатно дори и на не осигурени лица. На мен ми обясниха, че в центъра по кожно венерически болести се плащат, но в частна лаборатория се правят с направление. Това беше и причината да не ги правя във Щерев(защото те нямат сключен договор с касата за тях), дори д-р Андреева ми каза ако искам да си ги мина през здравната каса защото са скъпи и така и направих, само половинката ги прави там, защото той не е осигурен и беше все тая.
Да правих почивка между двете инсеминации, но принудителна, първата беше на 30 Ноември,следващата трябваше да е на 31 Декемрви и се досещаш че нямаше как да стане иначе до колко зная не се правят почивки.
*
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2013, 00:25:21 am »
Бончева, може би това ще помогне на лекаря ти да си опресни паметта:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41693.msg931649#msg931649

Не стига, че здравната каса толкова малко неща поема, ами и изследванията да си ги плащате сами.  :x

Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2013, 20:10:45 pm »
Аз знам, че не се поемат от здравната каса и за съжаление така и не се поинтересувах, а си ги платих. Меко казано ме заболя сърцето, все пак не са малко пари. Най-тъпото е, че не поемат никакви изследвания свързани с репродуктивно здраве, а трябва, защо иначе си   плащаме всеки месец здравните осигуровки. :x
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #23 -: Февруари 16, 2013, 11:47:41 am »
Да се запиша, втора инсеминация-не успешна......... 20.02 пак съм на преглед и започва подготовката за третата(дано вече ми е на късмет) :balk_145: :balk_145: :balk_145:
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #24 -: Февруари 16, 2013, 13:00:40 pm »
При мен засега нещата вървят добре, теста на 15.02. беше положителен. На 22.02. съм на преглед, дано всичко е наред.
чак не мога да повярвам - първа инсеминация и то с положителен резултат.
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #25 -: Февруари 19, 2013, 09:32:03 am »
Здравейте,успех на всички.Аз също съм в чакащия период .Остават ми още 3-4 дни до теста и много ме е страх.Силно се надявам да е положителен , но всеки път като си помисля и ме обхваща паника,че може да не е :).Знам,че не е края на света , но след като всичко мина отлично преди това (4 фоликула с 3 годни яйцеклетки,всичките спукани в деня на инсето, отлично качество на материала ) някак си много ми се иска да се е получило :)
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #26 -: Февруари 19, 2013, 11:29:14 am »
Много късмет ти пожелавам, при мен нещата бяха същите и видях двете чертички от първия път. Аз моя първи тест си го направих 2 дни по-рано, защото не издържах да стоя в очакване. първия тест беше с бледа чертичка, но в деня когато трябваше да ми идва МЦ, теста си беше с много ясна черта.  :bfp: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #27 -: Февруари 20, 2013, 14:01:49 pm »
Здравейте момичета! Пожелавам ви много положителни тестове в тази темичка. Аз имах 3 инсеминации неуспешни и след това естествено забременяване.
Бончева честито дано всичко е наред до термин!
Относно ХИВ, Васерман.... ПОЕМАТ СЕ ОТ ЗДРАВНАТА КАСА И НАСТОЯВАЙТЕ ОТ ЛИЧНИТЕ СИ ДОКТОРИ НАПРАВЛЕНИЯ. Който се интересува мога да дам и кодовете.
Медрола се изписва не за да не отслабва имунната защита, а тъкмо обратното - да намалят защитните сили на организма та ако се получи оплождане организма да не отхвърли ембриона като защитна реакция. Аз пих Медрол при една от инсеминациите и така ми скапа имунитета та изкарах 2 гнойни ангини и 6 месеца не можах да се оправя. Така че съветвам колкото е възможно по-малко време го пийте.
Още веднъж успех на всички.


Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #28 -: Февруари 20, 2013, 19:31:48 pm »
Здравейте,днес си направих теста - 2-3 дни по-рано  и за съжаление е отрицателен - < 0,100 е резулатът.Толкова е малък , че чак не са си направили труда и за точен резултат  :D Мисля да направя още един след 2 дни за потвърждение ,въпреки че не съм сигурна дали има смисъл,но....ще го направя.  :(  :(  :(  :(  :( :(
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #29 -: Февруари 21, 2013, 12:56:57 pm »
Записвам се за трета инсеминация, надявам се края на февруари. Този път стимулацията ми е малко по агресивна(3х1 Клостилбегит) и една нова инжекция, Менопур, моля някой да ми каже нещо повече за медикамента. В интернет открих някакви листовки, които не ми дадоха много информация каква точно е разликата межу Менопура и Мерионала?
*
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #30 -: Февруари 22, 2013, 01:31:02 am »
Веста, в линка, който съм дала по-горе, ги има кодовете.

Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #31 -: Февруари 25, 2013, 18:51:19 pm »
Здравейте!На 18.02 беше моята първа инсеминация на 19.02 реинсеминацията.Инсеминацията е след 13 дни стимулиран цикъл с мерионал 150 сложиха ми прегнила 3 часа преди инсеминацията имаше по 2-3 фоликула които не бяха спукани и на рето също .Сега пия шепи лекарства и трябва да сложа още два прегнила през 6 дни .Момичета някоя от вас пила ли е преднизолон след инсето аз пия 2*2 и маи ми е лошо от него и още колко дни след последния прегнил правите кръвен тест при мен ще бъдат 6 дали ще ми повлияее на резултата УСПЕХ на всички стискам палци за положителни резултати stork-boy stork-boy
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #32 -: Февруари 27, 2013, 11:30:02 am »
Здравейте момичета, вчера бях на преглед, дадох кръв за хормони и се прибрах. Към 17 часа д-р Андреева ми се обади и ми каза резултата и да отивам да си бия инжекцията Хориомон и на 28 в 14 часа да съм в клиниката за инсеминацията, дано третата ми е на късмет!
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #33 -: Март 01, 2013, 17:51:35 pm »
Мина и третата инсеминация, в 14 часа бяхме в клиниката за материала и в 16 часа беше инсеминацията, фоликулчето беше започнало да се пука и аз усетих точно кога се случи това, около 14 часа. Бяха вкарани 22 милиона, потупани, излъскани, напудрени и парфюмирани сперматозоидчета  :pleasantry: Дано ми е на късмет третата,защото доста се отчаях вече.
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #34 -: Март 01, 2013, 18:03:11 pm »
Много късмет и стискам палци всичко да е успешно  :crossfingers: :crossfingers:
Минавам да ти пожелая много вяра и да се отъркаш в мен за късмет :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1:  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #35 -: Март 02, 2013, 22:56:18 pm »
Момичета, отдавна не съм писала в тази моя любима тема! Реших, че ви трябва малко подкрепа. Не се отчайвайте! Инсеминацията е процедура, от която има много положителни резултати. Моето съкровище е от втори опит. Ако мога с нещо да бъда полезна - на разположение съм. Прегръщам ви много всички и много ви стискам палци!
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #36 -: Март 04, 2013, 12:10:24 pm »
Аз все още съм в период на изчакване след 3-та инсеминация! Няма да крия, че съм доста притеснена, ако и тази е неуспешна ми остава само още един опит...... и после накъде не знам???? А и от финансова гледна точка е доста трудно и просто ..... само ми остава да се моля третият ми опит да е на късмет! Съжалявам, че разводних темата!
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #37 -: Март 04, 2013, 22:25:37 pm »
здравейте момичета,моята исотория-неизяснен стерилитет,първо инсе,стимулация 13 дни с пурегон 300, 50 ед. на ден,последните три дни заедно с оргалутран 0,25,и днес на последния преглед ми казаха,че имало прекалено много фоликули,и имало риск от многоплодна бременност,и ми отложиха инсето заради това :(,незнам ,нямам думи,,казаха ми когато ми доиде М да им се обадя за следващ опит,ако на някой му се е случвало моля да сподели,че съм доста притеснена :balk_144:
*
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #38 -: Март 04, 2013, 23:30:44 pm »
здравейте момичета,моята исотория-неизяснен стерилитет,първо инсе,стимулация 13 дни с пурегон 300, 50 ед. на ден,последните три дни заедно с оргалутран 0,25,и днес на последния преглед ми казаха,че имало прекалено много фоликули,и имало риск от многоплодна бременност,и ми отложиха инсето заради това :(,незнам ,нямам думи,,казаха ми когато ми доиде М да им се обадя за следващ опит,ако на някой му се е случвало моля да сподели,че съм доста притеснена :balk_144:
Не разбирам много от медицинска гледна точка, но аз бях с 6 фоликула при успешната инсеминация. Малко ми е странно това с отлагането заради много фоликули. Та нали това е целта на стимулацията?! Не ти ли правиха прегледи по време на стимулацията? При мен прегледите бяха през ден и регулирахме дозите на клостил. Когато се видя как стоят нещата, сложих мерионал. Несериозно ми изглежда това при теб. Ти къде правиш процедурите?
Re: Инсеминации - януари, февруари, март 2013г.
« Отговор #39 -: Март 04, 2013, 23:41:52 pm »
аз живея в испания,и тук правя процедурите,да гледаха ме на видеозон и мен през ден,наистина и на мен странно ми се сртува,но ми обясняват ,че бил много голям риска от многоплодна бременност,че чак и сех да ми забранят 8O