0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #620 -: Ноември 20, 2014, 08:16:04 am »
Много тъпа статия прочетох вчера през фейса. В нея майките бяха изкарани истерични, свръх предпазващи и излишно паникьосващи си. А бащите са едни уравновесени, спокойни и разумни. Ако днес се сетя ще погледна кой е автора, но подозирам, че е мъж. От всички глупости стигнах до извода, че аз самата съм мъж. :lol:
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #621 -: Ноември 22, 2014, 22:53:25 pm »
Моят, ако хване компютъра, като се прибера, аз ще хвана метлата и здраво място няма да му оставя.  :lol:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #622 -: Ноември 26, 2014, 21:03:26 pm »
А мен ме инте,есува как да ги конт,и.е,ам тези не,ви наистина :?

Няма к,едо, все още, на.и?


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #623 -: Ноември 26, 2014, 21:37:30 pm »
Дес, самоконтрол, много позитвни мисли, чаичета и т.н.
Излизаш на въздух и дишаш дълбоко  :lol:.
Кислородът доказано помага да ти се избистри главата.

Наслаждавай се на тази бебешка възраст, трае кратко

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #624 -: Ноември 26, 2014, 21:54:37 pm »
А мен ме инте,есува как да ги конт,и.е,ам тези не,ви наистина :?

Няма к,едо, все още, на.и?

Никак, лошите неща трябва да се изгонват навън  :lol:
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #625 -: Ноември 26, 2014, 22:45:35 pm »
Мисля си върху отговора на въпроса от темата "Как да си контролираме нервите" ... Мисля, мисля и накрая да ви кажа до къде стигнах:
1. Няма как да се контролират. Ако имаше как прост щяхме да се владеем и да не се ядосваме...
2. А защо трябва да ги контролираме? Защо например аз трябва да си контролирам нервите да не застрелям мъжа ми, свекърва ми,... а те не могат да се контролират да не се държат като асоциални аборигени? Ами някак ми е странно как естествената реакция на засягане на личното ми пространство се приема за лоша и аз трябва да се опитвам да я контролирам, а тяхното нахално и незъобразително поведение се подминава само с "ами такива са си..."
Сега остава да си втълпя и да го правя наистина :lol: :wink:
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #626 -: Ноември 26, 2014, 23:04:53 pm »
Маузи, всеки има такива моменти. Вчера и аз бях яхнала здраво метлата.

*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #627 -: Ноември 26, 2014, 23:23:58 pm »
А така е  :D
Аз дори в момента не съм нещо много ядосана, просто си разсъждавах по темата :lol:
Напоследък покрай детето, проблемната бременност, раждането и роднините естествено все по-често ми минават мисли през главата колко по-добре си живее човек колкото по-малко знае и разбира и колкото по-голям егоист е. Аз понеже много знам, чета, интересувам се и после си троша главата да им обяснявам вместо като тях при вече свършен факт да заключа "ами то нямаше как".... и щях да се разкрещя че са прости като не се съобразяват, вместо да се опитвам да обяснявам като на интелигентни същества, защо аджеба някои техни действия са неуместни :)
Но пак казвам - в момента нямам на предвид конкретен проблем - ей така си разсъждавам по принцип :)
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #628 -: Ноември 27, 2014, 09:30:31 am »
Аз вече съм на принципа аз така реших и точка.Обяснения давам само на съпружето и то за някои неща, на родата никакви.Имали са деца гледали са ги, само да не ми дават акъл.От както показах зъби, никой не ми се меси :)

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #629 -: Ноември 27, 2014, 09:42:00 am »
На мен, не толкова децата ми образуват нервите ( т.с не само те), а те се пораждат от това, че към момента се чувствам безсилна пред съдбата ...
Някоир може бир знаят, че загубих не само мама след раждането на двете бебки, но и най-добрата си приятелка ... От там и след този момент на моменти чак аз самата не се понасям :o Иначер се опитвам да се радвам на всеки бебешки момнет, на всяка усмивка и ласка, но не винаги ми се получава :?


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #630 -: Ноември 27, 2014, 16:10:50 pm »
dess_dess, прясно ти още и за това. Макар че майка ми почина преди 10 години се усещам (т.е. знам си го), че съм станала по-зла и проклета.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #631 -: Ноември 27, 2014, 19:15:13 pm »
О Пешек, аз дори и не мога да си представя, че ще мога да живея толкова много години без нея :(


*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #632 -: Ноември 27, 2014, 22:50:13 pm »
Нали знаете, "дай ми пари, акъл не ми трябва".  :lol:

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #633 -: Ноември 28, 2014, 13:25:21 pm »
Как да си контролираме нервите? - с хапчета.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #634 -: Ноември 28, 2014, 15:35:42 pm »
Как да си контролираме нервите? - с хапчета.
:good_post:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #635 -: Ноември 28, 2014, 16:11:44 pm »
Тая па. И с водка става. Или каквото там ви е по на сърце.
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #636 -: Ноември 28, 2014, 16:20:23 pm »
Ъ-хъ,аз напоследък по 40 -50 гр. уиски джаскам понякога надвечер и доста по-добре приемам всичко,а то...е от всичко по много около мен.Та така.Нерви скоро не съм имала :)От как увиках първолака два-три пъти и после ме досрамя от мене си.И реших,че нервите се контролират просто ...чрез контрол.Не че е лесно.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #637 -: Ноември 29, 2014, 13:55:52 pm »
Момичета, не се обвинявайте или срамувайте, че си изпускате нервите понякога, все пак сме хора, не машини, нормаално е. И не се срамувайте да потърсите помощ или да прибегнете до успокоителни,  по-добре така, отколкото да си докарате някоя болест. Няма какво да се залъгваме, не става тая работа с мантри и разходки, звучпи като любимия ми лаф "успокой се и ще стане" :lol: Е, не става, с мантри и положително мислене не става, опитвах 3 години и освен да си докарвам нервни кризи, друг ефект -цъ. Е, с хапченцата стана. Съжалявам, че не опитах с тях по-рано....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #638 -: Ноември 29, 2014, 14:29:57 pm »
О,да тоя лаф "успокой се и ще стане" и мен много ми е" любим" :lol:
Аз от сега съм избухлива ,а като си вземем децата живот и здраве ,дано само на тях не си го изкарвам,но си мисля,че не може човек да не си изпуска нервите.
Ще се стараем пък дано се справим:)
Ама с роднини дето много ги разбират нещата най се изнервям и те ме ядосват ,а и като гледам около мен почти всичките ми приятелки са така ,та дечицата най-малко ни вбесяват :lol:.
И сега това ме дразни моя мъж все ми вика" спокойноооооооооо" (аз нали чета,информирам се питам за бебешоците нали се родиха малки и рано) ,еми не става със спокойно ,трябва да знаем какво следва и да правим всичко което зависи от нас пък .....:)
А как да си контролираме нервите ,дето казвa Mousyt ,що пък ние да си ги контролираме я,а другите да не се съобразяват с нас :? :wink:
 
Кой уиски кой водка,аз пък винце :lol: :beerdr:,само мир да има :lol:
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #639 -: Ноември 29, 2014, 14:39:37 pm »
Напълно съм съгласна със sixsens!
Много по-здравословно и достойно е човек да си признае, че има нужда и да си помогне, отколкото да си съсипва живота :)
Аз като чуя "Спокойно" и подскачам до небесата  :lol: :lol: :lol: