0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #20 -: Януари 29, 2013, 23:40:55 pm »
 :lol: задължителни са

Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #21 -: Януари 30, 2013, 15:08:11 pm »
В този форум има момичета, които заслужават цялата обич на света!!!  :bighug:
Спасихте ми котешката опашка с няколко страхотни идейки!  :youwoman:
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #22 -: Януари 31, 2013, 23:07:13 pm »
Отидох на водна аеробика! Определено това е спортът за мен! :D Хем приятен, хем не се потя, защото водата отмива всичко! Треньорката е много свястна жена, показва много хубаво. Благодаря ти Мецинке, за плувната шапка, така ми спести много главоболия!  :D  :bighug:  :youwoman: И друго важно, препоръчвам го този спорт на всички - страхотен е!

Днес вечерях френски микс с киноа, рачешки рулца и сурови какови зърна. (Така де, диетата тепърва ще я уточнявам).

Колкото до спорта на първо време смятам да тренирам водна аеробика веднъж седмично, ако смогна финансово ще включа и зимните кънки, докато още им е сезонът. През останалото време ходене, ходене и пак ходене. :D

До месец ще изпиша новите резултати от постигнатото от мен в килограми и сантиметри, до седмица, две трябва да съм си изготвила менюто и така за момента това е от мен :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #23 -: Януари 31, 2013, 23:22:06 pm »
Няма такава диета, в която зехтинът да е забранен!  8O И изобщо, какво общо имат панкреаса/захарта/ и мазнините? Твойте резултати не бяха високи на предното изследване, какви са сега? Моите на първото изследване бяха 5 пъти над твоите и въпреки това, ендокриноложката не ми е забранила нищо /ограничението ми беше единствено за захар и производните и, намаляването на мазнините подпомага диетата, но спирането..??!!? И какви са тия 3км тичане, предписани от доктора, ти имаш ли аджеба представа, какво са 3км  :D Също и тая спешност....инсулиновата резистентност може да доведе до диабет от 2 тип, но за това трябва време....
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 23:24:52 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #24 -: Януари 31, 2013, 23:59:30 pm »
Не ми се спори  :D, щом трябва да огранича мазнините за три месеца ще ги огранича, сега хормоните са в ред, освен килограмите :oops:, на базата на едни лекарства имам проблеми с напълняването :?! ИР в моят случай може да се контролира чрез правилен хранителен режим и много движение, показателите ми за ИР са едва на границата, докторите така сметнаха за добре имам две еднакви мнения от двама различни доктора, които са ендокринолози. Няма да правя нещата зорлем такива каквито не са, отидох там, където ми казахте, потърсих точно този доктор, който Вие ми казахте от този форум почерпих цялата информация, ще ме побъркате ей! Това което той ми назначи, това ще правя! Ако трябва, няма да ям и зехтин и какъвто и да бил мазен продукт, освен естествената мазнина, която си пуска месото, и която се намира в самите хранителни продукти. :D Ако до три месеца нищо не стане т.е. не отслабна, чак тогава вече докторите ми ще предприемат други мерки, ще ми назначат медикаменти отново въз основа на един куп кръвни изследвания. Надявам се да съм била напълно изчерпателна.
Съветите дадени от специалисти не мога да ги пренебрегна, защото при мен има и други фактори, свързани с моето здраве, които не съм споделила тук и не смятам, че е нужно.

Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #25 -: Февруари 02, 2013, 20:02:43 pm »
Успех, Мацо  :wink:
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #26 -: Февруари 02, 2013, 22:39:08 pm »
Църна маца, ако искаш може да оформиш тук какви ястия консумираш и как. Може да си полезна на останалите потребители.

Бубулина и аз така смятах за зехтина, докато не накарх мъжът ми днес да иде на Вега тест. Познай - зехтин - непоносимост! Обаче царевично и слънчогледово олио обработва на 100%
[/url][/url]
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #27 -: Февруари 02, 2013, 23:09:28 pm »
Църна маца, ако искаш може да оформиш тук какви ястия консумираш и как. Може да си полезна на останалите потребители.

Бубулина и аз така смятах за зехтина, докато не накарх мъжът ми днес да иде на Вега тест. Познай - зехтин - непоносимост! Обаче царевично и слънчогледово олио обработва на 100%
Възможно е, аз например, преди години след повторяеми уртикарии, правих тестове в МА- София. Честно казано, почти няма нещо, към което не съм алергична... Чувала ли си за човек, алергичен към картофи и домати? 8O Ами, пише в момента  :) Доцентката тогава ми каза, че ако изключа всичко, към което имам непоносимост, ще трябва да живея от ориз, вода и въздух. Според нея, организмът сам показвал кое да се изключи напълно, кое да се намали и в какви дози...Излезе права жената. И други интересни неща каза, ама не са предмет на настоящия разговор... :) Състоянието на мъжа ти, вероятно не се среща често, но дори и да е така, при мен мисълта бе съвсем друга. Била съм и на ендокринолог, и на диетолог - никога до сега не са ми предписвали режими с НАПЪЛНОизключване на мазнини /в случая говорим за растителните/. Те са източници на полиненаситени мастни киселини и антиоксиданти. Конкретно зехтина визирах, тъй като обичайно се счита за по-полезен за организма и в диетите замества олиото. А щуротията със спирането на млечните продукти изобщо няма да я коментирам, щото е обида за всеки уважаващ себе си, интелигентен човек да повярва в нея.  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #28 -: Февруари 02, 2013, 23:12:21 pm »
Пак е много тънък момент това с млечните храни.
Но мисля да направя тема за дискусия за здравословното хранене, за да не пълним дневника на черната котка. Там ще коментираме.
[/url][/url]
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #29 -: Февруари 02, 2013, 23:20:53 pm »
Пак е много тънък момент това с млечните храни.
Но мисля да направя тема за дискусия за здравословното хранене, за да не пълним дневника на черната котка. Там ще коментираме.
Страхотна идея  :D :balk_103:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

[/url][/url]
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #31 -: Февруари 03, 2013, 16:45:57 pm »
Здравей, ендокринолог ли ти назначи диетата и кой,ако не е тайна?
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #32 -: Февруари 03, 2013, 17:09:51 pm »
Да, двама, ендокринолози мъж и жена от Майчин дом, долу в ендокринологията приземният етаж, в гр. София. Ще запазя имената им в тайна, защото, ако споделя, може някоя от Вас да ми се нахвърли, както стана в оригиналният ми дневник, а не ща и това да се случва в този дневник. Мненията на тези двама специалисти са еднакви по отношение на моето здраве, така че няма какво повече да правя, освен да си спазвам режима, след три месеца те ще преценят какво ще последва, правени са нужните изследвания, и в бъдеще също. :)
В моят случай, защото правя и опити да забременея и моят котарак също ще е под тяхно наблюдение. И тъй като случаят при мен е деликатен, те даже се посъветваха взаимно и взеха най-правилното решение, за мое учудване  :wink:, на база тяхна диференциална диагноза се оказа, че специално в моят случай движението е много съществен фактор, а аз не съм от най-подвижните, професията ми е свързана със стоене на едно място - художничка съм  :drawing:. Започнах да тренирам водна аеробика, за да не се изпускам. Другото е специалният ми режим на хранене. Да Ви споделя, че от няколко дни, откакто съм на това хранене, се чувствам по-бодра, по-енергична - с една дума във форма :) :a_cat_03: На практика, това че ям без олио или без зехтин не ми е проблем. Бързо се адаптирах, явно при мен организма си го е искал. А, сладичкото, и с него се справих, не ми се ядат шоколади, а ям плодове, пак е много вкусно, защото взех да правя по-изчанчени неща, пасирано авокадо с банан, пробвайте го да видите що за вкусотия е!  yahoo_33
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #33 -: Февруари 03, 2013, 21:28:40 pm »
 пасирано авокадо с банан, пробвайте го да видите що за вкусотия е!

коте, забрави за бананчетата, или поне ги намали, иначе диетата отиде по дяволите  :wink:

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #34 -: Февруари 03, 2013, 22:44:41 pm »
Освен това, с плодовата захар също не трябва да се прекалява и при борба с въглехидратите /също и при инсулинова резистентност/ плодовете трябва да се намалят!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #35 -: Февруари 03, 2013, 23:21:33 pm »
авокадо+банан = на много мазнина+захар.

Опитай за десерт малко сурови бадеми+мед.
[/url][/url]
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #36 -: Февруари 04, 2013, 13:56:01 pm »
Споки, нали все от някъде трябва да набавям мазнина за организма си.  :D Така де, концентрираната мазнина под формата на олио е забранена, но не и плодовете и зеленчуците, в които се съдържа, а захарта е сменена със стевия. Пак казвам моята диета е страшно изчанчена.
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #37 -: Февруари 07, 2013, 14:38:19 pm »
Вчера на водна аеробика, днес на зимни кънки! Умора нямам, откакто слагам по 4 чаени лъжички чиа на салати или овесени ядки, но само веднъж дневно.
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #38 -: Февруари 24, 2013, 17:40:24 pm »
Така равносметката за един месец без мазнини, без захар и захарни изделия и без пълномаслени млечни продукти. Хранене 3 пъти на ден, но в по-малки порциони и избягване на хляб, заместен с пълнозърнест.
Спорт - водна аеробика веднъж седмично като за начало, редуване със зимни кънки.
В момента тежа 75 килограма, ханш 105 см., талия около пъпа 98 см, горна талия над пъпа 94 см., ръка предмишншца 32 см.
В менюто ми е включено месо (свинско, птиче и др.), яйца, обезмаслена извара и обезмаслено прясно мляко;
Мазнините набавям веднъж седмично от авокадо и банани;
Захарта е заменена със стевия и пчелен мед (като с меда подслаждам само веднъж дневно чая си, ако пия повече чай, тогава пак го подслаждам със стевия);
Храните са повече варива, отколкото печени, пърженото е в тефлонов тиган, но без мазнина!
От варивата - кафяв ориз, киноа, леща, боб; зеленчуци в неограничени количества, напоследък засилих спанака в готвенето.
Закуската е свързана с ядки, чиа и овесени, ечемичени и друг вид мюсли.
Плодове всякакви, без фурми, смокини и друг вид сушени плодове, без грозде (аз гроздето го обичам на винце) :)
И така, полека усещам, че и дрехите започват да ми стават леко широки, имам повече енергия, въпреки че една настинка искаше да ме разболее не успя!  :wink:
По-рядко съм си позволявала да пия алкохол, но чаша червено вино ми действа добре.
Спорта ми действа и много като анти-стрес, та се чувствам и в по-добра психическа кондиция :)
 
« Последна редакция: Февруари 24, 2013, 17:47:14 pm от chattenoire84 »
Re: Манджичките и килцата на пухкава Черна Писана
« Отговор #39 -: Април 29, 2013, 17:08:57 pm »
Щях преди месец да напиша новите постижения от спорта, обаче забременях и се наложи да прекратя водната аеробика по лекарска преценка и по преценка на треньорката. Леле, как само ще ми липсва този спорт и Мецинка! Не, че не можем да си пием сокче де :)
Като бях при АГ-то ме качиха на електронен кантар и отсече 74 килограма, ама с дрехите както си бях, явно моя домашен мери с три кила по-малко  :lol:
Относно храната, ами спазвам си шашавата диета от ендокринолога, АГ-то също ми забрани захарта, ама аз хапвам по някоя медена бисвитка и хрупам сурови лещници като катеричка съм станала  :lol:
Храня се нормално, даже ям по-малко като порции, преяждам твърде лесно и не се насилвам да се тъпча, огладнявам зверски и си джвакам пържолки нищо, че са пости, ама нали съм си бременна и те не важат за мен. Джвакам банани, и краставички,  и всичко каквото ми скимне.
Единственият "спорт" за момента са кратките разходки и нищо друго.