0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #40 -: Януари 17, 2013, 10:34:43 am »
Ами, детето каза, ама приемам за вярно, щото той много добре запомня възпроизвежда чужди реплики и обяснява ситуации /почти на 6 години е и проверяван многократно в разговори с госпожите за нещата, които разказва от детската градина/. А и първия път го каза много спонтанно - аз питах съседското дете дали играе танци, то горкото каза: "да, а не, не", а нашият развълнуван се включи да каже, че той Васко не ставал за тази работа, госпожата така казала, но казала, че и той /наш Гошко/ не ставал, и Мими не ставала и незнам още кой. Може би нямаше да акцентирам толкова, ако не беше предисторията, че преди да ми се каже това нещо вчера, онзи ден детето си беше измислило, че госпожата го похвалила, че си вдигал много високо краката като танцувал. Вчера отрече това да се случвало и многократното потвърди, че би отстранен заедно с други деца, защото "не ставал". На въпроса си, защо си е измислил за похвалата, каза не знаел защо и помоли повече да не говорим по тази тема. Това като че ли повече ме смути - той смята, че е заслужавал похвала и ме лъже, че я е получил, а всъщност е било точно обратното. Този проблем със самооценката вече е различен, за това разбира се не виня госпожата, но тези особености на моето дете задълбочават още повече нещата с нейното неделикатно, меко казано поведение. Смутена съм, ще изчакам още няколко занимания и ще мисля какво да правя.
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #41 -: Януари 17, 2013, 11:07:13 am »
Да, по-добре изчакай да минат няколко занимания и, ако можеш провери достоверността на чутото, преди да пристъпиш към разговор с госпожата! Много е неприятно, ако наистина е така!
*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #42 -: Януари 17, 2013, 12:05:30 pm »
hope-love, няма ли опция да присъстваш на заниманията?
Питам, защото и моята дъщеря дълги години игра народни танци - буквално от детската градина я взеха. Школата в Несебър е много сериозна, към училището е и можеш да танцуваш с тях, дори след завършване на средното си образование. Много бях доволна от тях! Та там имаше опция да присъстваме на заниманията и аз съм го правила. Казвам ти го, защото аз не бих се доверила 100% на думите на едно дете (от опит). Дори и най-възпитаните и добри деца послъгват или преувеличават.
*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #43 -: Януари 17, 2013, 12:19:51 pm »
hope-love, аз пък друго не мога да разбера, вие плащате ли за тия танци и ако "да", тогава, как така детето "става" или "не става", само ще седи и ще гледа, нали плащате да танцува? В нашата детска градина което дете иска танцува, независимо дали му се отдава или не. Всяка година в края на учебната година има концерт и всички танцуват тогава виждам, че на много от децата не им се отдава, но никой не ги спира и не е редно да ги спира. Моите двамата ги гледам, на Ели по не и се отдават народните танци от на Стефан, но тя има желание и танцува.

albenanedelcheva, стиснати палци и от мен! Всичко ще е наред! Знам, че е по трудно когато оперират любим човек, отколкото да оперират теб самата...
« Последна редакция: Януари 17, 2013, 12:21:45 pm от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #44 -: Януари 17, 2013, 14:34:58 pm »
радвайте се, майчета!

http://19min.bg/news/8/41968.html

„Аз съм склонен в следващия бюджет да се повишат парите за майчинство, но да се съкрати срокът, за да могат майките да се връщат по-бързо на работа. За това пък обаче трябва да има вече построените детски градини. И понеже ги строим много хубаво, майките, като отидат и видят децата в какви условия са в новите детски градини, и тези, които не са искали да ги записват, искат. Защото те са с плувни басейни, с физкултурни салони, със зали за отдих, хубави кухни. Просто в момента се грижим прекрасно за тях. И затова напливът е толкова голям“, каза още премиерът.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #45 -: Януари 17, 2013, 14:42:11 pm »
радвайте се, майчета!

http://19min.bg/news/8/41968.html

„Аз съм склонен в следващия бюджет да се повишат парите за майчинство, но да се съкрати срокът, за да могат майките да се връщат по-бързо на работа. За това пък обаче трябва да има вече построените детски градини. И понеже ги строим много хубаво, майките, като отидат и видят децата в какви условия са в новите детски градини, и тези, които не са искали да ги записват, искат. Защото те са с плувни басейни, с физкултурни салони, със зали за отдих, хубави кухни. Просто в момента се грижим прекрасно за тях. И затова напливът е толкова голям“, каза още премиерът.

 :jump12:
Страашен виц, Джаме, оправи ми деня!
[/url][/url]
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #46 -: Януари 17, 2013, 15:53:52 pm »
hope-love, аз пък друго не мога да разбера, вие плащате ли за тия танци и ако "да", тогава, как така детето "става" или "не става", само ще седи и ще гледа, нали плащате да танцува?

 Разбира се, че плащаме. Но в крайна сметка  е пожелание, така че ще изчакам детето да натрупа още впечатления и заедно с него ще решим дали да продължава или да се откаже. Може би трябваше да попитам предварително самата хореографка дали е проблем да се включи допълнително по-късно в групапа, но аз споделих за желанието му с учителката на групата и тя каза, че няма проблем, записва го и да започва да танцува. Ще видим какво ще стане от тук нататък, но от снощи ми едно такова чоглаво.
Ох, и златни да ги направят новите детски градини, ако работещите в тях не проявават нужното внимание и разбиране към децата ни, язък им за строителството и за условията, които уж щяли да създават в тях. Моето дете ходеше в частна детска ясла в дома на една прекрасна леля Мими, който не се отличаваш с лукс и имаше едно малко дворче само, ама децата бяха щастливи и ние родителите спокойни по цял ден за тях. Добре ги гледаше тази жена децата, с любов и загриженост, и да си призная дори аз научих от нея доста полезни неща за отглеждането на дете на онази възраст. Без да ми ги е натрапвала, просто деликатно споменаваше какво правели или не правели и т. н.
« Последна редакция: Януари 17, 2013, 15:58:47 pm от hope-love »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #47 -: Януари 18, 2013, 08:02:18 am »
hope-love, ние си имаме едно ритмично мишле
и още едно което нямаше никакво желание да танцува в градината!
Категорично отказваше Митака танците, и ние записахме само Калина
но кака Петя го взела веднъж с другите деца и сега ходи с огромно желание! Та е до подход.
У дома пеят песните на който танцуват в детската и видимо се забавляват.
Още когато ни представяха заниманията извън задължителните ни споменаха,
че момичето което преподава танци има молба да се изрази писмено желанието или не
на родителите, детето им да участва в годишния концерт,
който се провежда в края на учебната година в голяма зала в центъра на София!
Всичко това, защото родител вдигнал скандал миналата година,
че не бил уведомен, че ще трябва да отдели два часа да заведе детето си да се изяви.
Пиша всичко това, защото самата преподавателка работи отделно с децата
който ще имат солови изпълнения и аз нямам нищо против това,
защото го прави извън часовете и не страдам от факта, че Калина и Митко не са солисти.
Самите те не се чувстват ощетени от този факт, значи момичето дето им преподава
"става" за тази работа.

Момичета след като спря да вдига Т Митака и видимо е по-добре,
склерата на едното око от вчера е силно зачервена, определено го дразни,
дали не е старт на конюнктивит?
Днес сме на лекар разбира се, но да попитам и вас!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #48 -: Януари 18, 2013, 09:12:10 am »
мише, по всяка вероятност е от вируса, последваща реакция, може да не е баш конюктивит, но според мен задължително ще му изпишат някакви капки.

петъчно четиво :)
http://lira.bg/?p=38989
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 09:17:33 am от StefiZ »
*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #49 -: Януари 18, 2013, 10:06:35 am »
Мише,ние преди 2 седмици изкарахме някакъв бърз вирус от кйто го удари в очите.Изписаха му Тобрадекс и на втория ден всичко отшумя :).
Ние се стягаме за лекар,да потвърди предполагаема варицела,но съм 99% сигурна че е това.От вчера са избили ситни пъпки по гръбче,коремче и зад ушите,имаше и лека темп.Аз лично съм доволна,да вземе да я изкара и дас е приключи,че и без това в градината е някакъв бум-нямаше начин :).
Хубав ден на всички!

*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #50 -: Януари 18, 2013, 10:49:39 am »


петъчно четиво :)
http://lira.bg/?p=38989
Аз ще ти кажа само един, на майката-изедник. 2 часа задължително четене на худ. литература всеки ден, достъп до интернет - само след това (и то ограничен). В момента е най-редовният посетител на библиотеката (доброволно).

Допълвам си поста, че трябваше да изляза за малко: Методът едва ли се харесва на всеки, но за мен книгата доусъвършенства езиковата култура - дава богат речник, добър правопис (не казвам перфектен) и т.н. Затова и вложих доста усилия да я наложа тая ми ти любов, въпреки че в други аспекти от възпитанието съм доста либерална.
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 11:59:35 am от Елфи »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #51 -: Януари 18, 2013, 10:52:02 am »
hope-love, аз пък друго не мога да разбера, вие плащате ли за тия танци и ако "да", тогава, как така детето "става" или "не става", само ще седи и ще гледа, нали плащате да танцува? В нашата детска градина което дете иска танцува, независимо дали му се отдава или не. Всяка година в края на учебната година има концерт и всички танцуват тогава виждам, че на много от децата не им се отдава, но никой не ги спира и не е редно да ги спира.

точно така! идеята на тия занимания в градината не е да отбираме бъдещи шампиони, а да развиваме децата многостранно.

hope-love, на твое място, аз веднага бих посетила ДИРЕКТОРКАТА и бих подала писмено оплакване и искане за намеса. фирмите, които водят допълнителни занимания в градината, се избират всяка година с конкурс, така че госпожата с народните танци ще трябва да си свие сърмите, ако иска и догодина да прибира кинти от родителите. нещо се е объркала много. не оставяй така нещата! дори и да решиш, че не искаш детето ти да ходи на танци при тази жена - пак подай оплакване!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #52 -: Януари 18, 2013, 12:29:23 pm »
Стефи, опитала съм поне 7 от тия правила - ни едно не работи при моя син :? И съм отчаяна, най-малкото защото аз имам поне 20 книги на нощното шкафче, освен това чета нон стоп пред него и въпреки това ми заяви, че четенето на компютър било къде къде по-лесно и интересно :( Вече не знам какво да пробвам...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #53 -: Януари 18, 2013, 14:01:30 pm »
Благодаря ви за мненията по нашия проблем с народните танци. Вчера по някаква причина не е имало занимание по танци, така че все още няма никакво развитие. И на мене не ми се иска да оставям нещата така и продължавам да мисля как да подходя. Но най-напред трябва да се понатрупат впечатления от още няколко занимания, все пак...
*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #54 -: Януари 18, 2013, 14:13:08 pm »
Гане, на мен това също ми е цел. Както казах, не съм супер амбициозен родител, но четенето на художествена литература е изключително важно и на това държа да ги науча. Как и аз още не знам. Статията не е "върха на сладоледа", разбира се, но защото ми е интересна темата и затова я пуснах тук :)
Деси за сега обича да чете, дори сама се справя доста добре напоследък, а преди това само ни преследваше с книгите, та не се оплаквам, но се надявам и за в бъдеше да поддържаме интереса :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #55 -: Януари 18, 2013, 14:50:14 pm »
радвайте се, майчета!

http://19min.bg/news/8/41968.html

„Аз съм склонен в следващия бюджет да се повишат парите за майчинство, но да се съкрати срокът, за да могат майките да се връщат по-бързо на работа. За това пък обаче трябва да има вече построените детски градини. И понеже ги строим много хубаво, майките, като отидат и видят децата в какви условия са в новите детски градини, и тези, които не са искали да ги записват, искат. Защото те са с плувни басейни, с физкултурни салони, със зали за отдих, хубави кухни. Просто в момента се грижим прекрасно за тях. И затова напливът е толкова голям“, каза още премиерът.

 Съгласна съм периода да е по-кратък и да се осигурят нови ясли и градини за децата. Бих предложила и други неща, но съм сигурна, че ще ме линчуват някъде  :lol:

Бени, стискам палци всичко да е наред.  :)

Номера с народните танци ми напомня за нашето плуване. В крайна сметка повтаряха на детето ми, че не му е приятно и само е взело решението да не посещава плуването, докато и тя не стигна до този извод и не ми го обяви официално.

« Последна редакция: Януари 18, 2013, 14:54:53 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #56 -: Януари 19, 2013, 02:02:25 am »
Не знам, Стефи, аз също нямам амбиция, но искам да го привлека по някакъв начин. Днес сам си поиска книга, седна да си я разглежда, да видим колко ще трае интереса :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #57 -: Януари 20, 2013, 12:41:38 pm »
Нивото падна да. Вчера се прибра девойката ревяща от градина. Не и се спало и си гледкала легнала тихичко, докато другите се наспят. Влязла една жена от общия персонал и попитала госпожата: Тая що не спи?
Голям рев, казала и обидна дума. Викам маме, това си е до възпитание. То и липсва на твоята леля, сестра или квато и да се води там. Аз не мога да им върна първите седем години. А и много ми омръзна вече.

 

За съжаление обръщението "тая" е дълбоко вкоренено в речника на персонала в яслите и градините.Все ми се иска да вярвам, че поне педагозите не го ползват. Веднъж приятелка отишла да си вземе детето от ясла и чула лелята да казва на сестрата "тая се е напикала", "тая не е", и т.н. и т.н. Те така говорят за децата по между си. Отвратително е. Всъщност и по-големи деца са се обръщали към мен с въпрос - Тая как се казва , като "тая" е дъщеря ми. Ами като го слушат непрекъснато, самите деца го възприемат за нормално.
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #58 -: Януари 20, 2013, 13:14:01 pm »
радвайте се, майчета!

http://19min.bg/news/8/41968.html

„Аз съм склонен в следващия бюджет да се повишат парите за майчинство, но да се съкрати срокът, за да могат майките да се връщат по-бързо на работа. За това пък обаче трябва да има вече построените детски градини. И понеже ги строим много хубаво, майките, като отидат и видят децата в какви условия са в новите детски градини, и тези, които не са искали да ги записват, искат. Защото те са с плувни басейни, с физкултурни салони, със зали за отдих, хубави кухни. Просто в момента се грижим прекрасно за тях. И затова напливът е толкова голям“, каза още премиерът.

Ми, не знам на какво да се радвам... Това ми изглежда като поредният номер да се се спестят пари от бюджета... Ще плащат 1 година майчинство по 350 лв. примерно, а не две по 250 лв., което пак не е равносилно на 2-те години. Изказването за детските градини просто ме учудва - в София може и да се оправят, но какво става с останалите градове и особено с тези в малките населени места из страната... Много ми прилича отново на някакъв политически трик за намаляне на парите от хазната предназначени за майките и майчинството...  osi_15 А, за обслужването в яслите просто не ми се говори - това всеки го е видял или ще види. Така че, никой не може да ми наложи мнението си, че за децата било по-добре да ходят на ясла, а не да ги гледа майката вкъщи. По-скоро ще се зарадвам да чуя, че се е развила програмата за Начална заетост, в която може да участват майките след изтичането на майчинството им и в тази насока - тази, която може да гледат децата на други майки, ходещи на работа. Да сте чули нещо за тази програма - дали още съществува или миналата година я спряха?