0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #20 -: Януари 15, 2013, 16:37:26 pm »
Съгласна с Елфи! Нейният опит като майка на вече завършващо училище дете е много по-голям, но и нас ни очакват същите изпитания. Децата трябва да знаят, че ние сме тяхна страна и ги подкрепяме, но ако накараме учителите да ги защитят и да не се стига до нашата директна намеса, ще стане много по-добре. Иначе и наши близки приятели с момче в 5-ти клас разказваха как два-три пъти са имали разговор с побойници и грубияни /различни деца/, които са тормозили детето. И се похвалиха, че имало ефект. Но защо е нужно да се превръщаме в бодигардове на децата си? Нужно е училищните власти да се понапънат малко и да си застанат на мястото, а не само да мрънкат и да се оплакват. Ако учителят не желае да бъде издигнат авторитетът му в обществото и ако не полага услия за това, няма кой да му помогне. Те сами трябва да бъдат активната страна в този процес. Иначе няма как да стане.
*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #21 -: Януари 15, 2013, 20:45:02 pm »
Да се включа и аз в темичката, макар че не мога все още да дам мнение по проблема за възпитанието в детските заведения. Но съм съгласна с барбарончето, че нещата доста са се променили отпреди.
Аз друго искам да ви попитам. В четвъртък ще ходя до Пловдив и ми трябват насоки откъде мога да купя на мъника топли апрески или ботушки (22-23 номер) на сносни цени, че тук не стига че няма избор, ами и всичко е от 25 номер нагоре.


*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #22 -: Януари 16, 2013, 08:44:30 am »
Иванита,в МОЛ Пловдив,в магазина на дайхман,мернах намаления онзи ден.Специално аз съм доволна от обувките за малки деца в този магазин ,ботушите са ни от там сега,купих ги миналата пролет на намаление по-голям номер,маратонки на марката боби шуз,много удобни и издръжливи.В мола има и магазин на Колев и Колев и там има намаления,но не съм гледала в подробности.Ели от Пловдив има две момченца, тя може да е по полезна, дано се включи.
*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #23 -: Януари 16, 2013, 08:45:29 am »
Аз друго искам да ви попитам. В четвъртък ще ходя до Пловдив и ми трябват насоки откъде мога да купя на мъника топли апрески или ботушки (22-23 номер) на сносни цени, че тук не стига че няма избор, ами и всичко е от 25 номер нагоре.
Иванита, аз взех апрески на Колев и Колев за София. Много са хубави и топли. Гледам, че сегга има намаление 30% и цената става съвсем приемлива.
Ето ти линк, има и контакти на магазини за Пловдивд.
http://www.k-k.bg/shoes/product_info.php?f=70&products_id=1243

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #24 -: Януари 16, 2013, 10:48:48 am »
Нивото падна да. Вчера се прибра девойката ревяща от градина. Не и се спало и си гледкала легнала тихичко, докато другите се наспят. Влязла една жена от общия персонал и попитала госпожата: Тая що не спи?
Голям рев, казала и обидна дума. Викам маме, това си е до възпитание. То и липсва на твоята леля, сестра или квато и да се води там. Аз не мога да им върна първите седем години. А и много ми омръзна вече.

 
« Последна редакция: Януари 16, 2013, 10:57:42 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #25 -: Януари 16, 2013, 11:34:17 am »
Благодаря за включванията!Слава богу момченцето вчера е преместено във 2 група по настояване на родителите :)

Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #26 -: Януари 16, 2013, 15:03:46 pm »
Нивото падна да. Вчера се прибра девойката ревяща от градина. Не и се спало и си гледкала легнала тихичко, докато другите се наспят. Влязла една жена от общия персонал и попитала госпожата: Тая що не спи?
Голям рев, казала и обидна дума. Викам маме, това си е до възпитание. То и липсва на твоята леля, сестра или квато и да се води там. Аз не мога да им върна първите седем години. А и много ми омръзна вече.

 

Лиде какво е това спане бе, на 6 годишно дете. Защо ги тормозят изобщо децата, като не им се спи. Не могат ли да се занимават с нещо друго докато другите спят. Постави въпроса.

В Германия, децата м/у 3 и 6 години са в една група. Няма такова възрастово разделение като в Бг. Обикновено малките, 3 и 4 год. спят, в отделно помещение. Другите се занимават с различни неща в другото помещение.

Дъщеря ми, която никога не е била сънлива, още като отиде в ДГ, т. е на 3 год.  - престана да спи на обяд. Опитаха се 1 седмица да я слагат, но тя пречела на останалите и това беше. Явно не е била само тя, защото пуснаха допитване до родителите, дали децата им ще спят на обяд.
Е, масово не спят :D :D

*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #27 -: Януари 16, 2013, 16:18:25 pm »
Благодаря момичета :-) ще гледам да обиколя и двата МОЛ-а, пък дано намеря нещо изгодно.
Ники, апреските са хубави, в интернет магазина  няма  в наличност нашите номера. Дано в мола ги има.


*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #28 -: Януари 16, 2013, 16:30:35 pm »
И аз вчера взех същите апрески по препоръка на приятелка :) Нямам впечатления още. В нашата градина ги извеждат през деня (да не повярваш) и по-леките обувки се мокрят. Дано с тези да е ОК.

Елфи е много права. Аз също си казвам, ако нещо ме тревожи. За сега нещата са леки и лесно решими.

От скоро забелязвам тенденция младежа да ме лъже мнооого убедително и се хващам, че не зная как да реагирам. Ситуациите са тъпи, за сега, но приемам съвети какво да правя. Пример: вечер е мъртво граден и най-често се шегувам, че вероятно не е хапвал нищичко в градината цял ден. Снощи разказа с най-сериозен тон, че нищо не е ял, защото не са му дали. Другите са яли, но на него "дори коричка хляб  :wink: " не са му дали и така цял ден. След това го разказал и на баба си. Ясно ми е, че е от нашите подмятания това и трябва да внимавам какво и как се шегувам, но на него как и какво да обяснявам не зная.
*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #29 -: Януари 16, 2013, 16:30:52 pm »
ники и ivanita, да се изкажа и аз за апреските. Вече 3-та зима (на 3г. и половина е синът ни) купуваме само от тази марка апрески от магазините на Колев. Много съм доволна - досега никога не са му били мокри краката. На добра цена са - около 40лв. Честно казано досега никога не съм купувала кожени ботушки - вижда ми се безсмислен лукс. Хем ще пропускат, хем струват около 60-70лв.
*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #30 -: Януари 16, 2013, 17:38:37 pm »
albenanedelcheva, тук децата в детските градини спят на обяд и няма опция да не спи. Миналата година госпожата на Ели ми се кара едва ли не, защо не спяла на обяд, викам тя като бебе не спеше сега искате да спи. Попитах я не може ли да се занимава с нещо като да рисува например докато другите спят, отговори ми че не можело и така Елена спи, до колко спи не знам, ама съм и казала да лежи и да кротува за да не пречи на другите.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #31 -: Януари 16, 2013, 20:35:41 pm »
Же, ти си огън жена, браво!
Възхищавам ти се на смелостта!

Митака също не спи всеки ден в градината, не са се оплакали,
той сам беше споделил с баща си, но си е измислил игра,
брои си някакви квадратчета на леглото и после си ги рисува с пръстче.  :lol:

Но и никога не съм чувала да се отнасят грубо с тях, ни госпожа, ни персонал!
"Тая що не спи? " ме хвърля в луд потрес... :(

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #32 -: Януари 16, 2013, 21:48:46 pm »

"Тая що не спи? " ме хвърля в луд потрес... :(


Наистина е грубо. Заради израза и заради игнорирането на детето, сякаш го няма или е глухо, или не разбира нищо.

lidia, права е Моника като умно и чувствително дете да се чувства обидена от това отношение. За мен това е знак на емоционална интелигентност и е добре да се съглсиш, че реакцията й е оправдана и не е било редно да говорят така за нея. Дори да започнеш да обясняваш на детето факта, че на тоя свят има не особено умни и чувствителни хора, които ще се държат грубо независимо как се държи тя.
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #33 -: Януари 16, 2013, 21:51:49 pm »
Момичета, утре рано сутринта, влизаме с Калоян в болница, за операция.
Диагнозата е хипоспадия.
Досега съм приживяла няколко пълни  и спинални упойки, винаги съм била страшно сигурна и спокойна.
Сега обаче ми се е свила душицата, въпреки, че знам, че детето е в добри ръце, в добра клиника.... Това е, майчинско чувство.
Стискайте палци, ако всичко е наред, след 3 дена трябва да ни изпишат

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #34 -: Януари 16, 2013, 21:53:36 pm »
Бени, всичко ще е наред, стискаме палци! И ако има нужда - звънни!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #35 -: Януари 16, 2013, 22:40:42 pm »
Всичко ще е наред с теб сме  :goodluck:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #36 -: Януари 17, 2013, 08:09:41 am »
Бени, ще бъда с теб, много кураж и сила за теб,
Калоян е юнак ще се справите!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #37 -: Януари 17, 2013, 09:18:22 am »
всичко ще е наред, Бени, чакаме те с добри новини :)
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #38 -: Януари 17, 2013, 09:34:52 am »
И от мен стиснати палци за Калоян и майка му!
По темата за грубото отношение в детската към малките ни дечица:
Как ви звучи от госпожата по народни танци, която идва два пъти в седмицата уж да учи децата ни да танцуват: "Тия двамата не стват за тая работа... и тази не става и тази и тази и този". И ги остранява да стоят и да гледат.
Моето дете онзи ден беше за пръв път на танци, едва сега пожела да се включи, преди не искаше. Харесало му, като гледал как играят другите, отиде с голямо желание. Разбирам, че има да наваксва, защо е нов и другите са напреднали, но не трябва ли да се подходи по внимателно или... да ни беше отказала да го включи, щом чак пък толкова са напреднали другите или някои от нях. Незнам какъм е случаят с другите деца, които също "не ставали"
Re: Седмична тема 14-20 Януари 2013
« Отговор #39 -: Януари 17, 2013, 09:47:39 am »
Бени, КАТО ВСИЧКО Е НАРЕД, се казва /пише/  :wink:
Стискаме палци!

И наше Злато, освен, че не яде в яслата, сега се оказва и, че не спи  :wink: До миналата седмица е дремвал за по половин час, а сега тази седмица - 2-3 дни за по 10 мин., а вчера въобще не е спал! И снощи заспа в.... 18ч  8O Та до тази сутрин до 7ч  :lol: Но хич не му се отразява добре това Неспане. Много е крив и раздразнителен. Като си е в къщи, спи по 3-4 часа на обяд, но от по-късно - към 13-14ч заспива. А в яслата ги слагат в 12,30ч да спят! Казаха днес, че не искал да ляга - искал при лелите  :wink: и им пеел песнички  :wink: Та ми го похвалиха, че много хубаво пеел  :oops: Той думи много не знае, но на мелодия ги докарва! Хихихии! Днес дадох "портрета", който бях написала за Злато на сестрата. Нека го прочетат и да добият представа що за "чудо" имаме  :lol: Утре ще чуя отзивите!

Хоупче, а откъде знаеш точно какво е казала тази "госпожа"? Детето ли сподели? Ако наистина го е казала така, аз бих си "поговорила" с нея за това дали "ТЯ става" да работи с деца въобще! Естествено, че има деца, на които няма да им се отдава да танцуват, но щом имат желание - тя е човека, който ще ги научи!