0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #160 -: Февруари 12, 2014, 10:14:34 am »
Предвид всички изследвания и проверки, през които преминават всички бебешки и детски продукти, преди да се одобрят за продажба, не ми минава и през ум ,че бих отровила детето си с продукт.създаден специално за бебета.Освен това, при нас имаше нужда от нещо повече от чиста вода, защото дъхът на малкия беше откровено неприятен, което ме наведе на мисълта ,че явно устата му е развъдник на всякакви бактерии. . Още след първото измиване дъхът му стана свеж и си остана такъв през целия ден. При нас ползата е по-голяма от вредата, така че  ще си ползвам бебешки пасти. Разбира се ,че ако някое дете няма нужда  от такъв продукт, е още по- добре, но ние имахме
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #161 -: Февруари 12, 2014, 12:12:24 pm »
Щом има зъби в устата има нужда и от почистване!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #162 -: Февруари 20, 2014, 17:43:42 pm »
Като заговорихме за пасти, видях наскоро реклама на някакви швейцарски четки Curaprox, имат и за деца. Още не съм открила в аптека в близост до нас, но мисля да ги пробвам. Някой има ли отзиви?
И още да попитам, малката е на две и половина, порастнаха всички зъби без едно кучешко...  :? Питах зъболекарка и тя каза, че до 6 години не било късно (на теория, в утрата не можа да погледне :)), но мен не спира да ме човърка  :( Според сроковете, които дават от-до, май е позакъснял доста. Има ли нещо, което мога да направя? Да я водя при друг зъболекар? То без снимка надали може нещо да се каже.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #163 -: Февруари 20, 2014, 21:29:57 pm »
Ваня, ако не се вижда или напипва, само със снимка. Аз бих изчакало поне до 3г., от моята уста мога да споделя, че имам празно място на 5 или 6-ти зъб-просто нямам зародиш.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #164 -: Февруари 21, 2014, 00:10:54 am »
Ние имаме огромен проблем. На 1г. и 8 м. дори не зная колко точно зъба има малкия защото не дава по никакъв повод да бръкна в устата му, така е от бебе, както и много други неща :))) стиска и върти устата, нито напръстник, нито четка нито гел мога да намажа, нито да почистя зъбите. Някой сблъсквал ли се е с толкова упорито и инатливо дете и как да постъпя? Крайно наложително е да почнем с миенето на зъбите, по предните вече се забелязва белезникав налеп.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #165 -: Февруари 21, 2014, 08:52:12 am »
Предлагам да стане не-насилствено, като игра, можеш дори да даваш само детето да мие-играе с четката, все е нещо. Моят син също не даваше аз да бъркам с четка, но той сам си я дъвчеше :) А ако не настъпи рев, един лекар ме накара да опра главичката му на гърдите си(като е седнал в мен) и да придържам с ръка челото назад към мен-отварят уста и имаш достъп, но ако реве нищо не постигаш. Повече с игри и разсмивки съм мила.
*

    Crystal

Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #166 -: Февруари 21, 2014, 09:08:04 am »
Като заговорихме за пасти, видях наскоро реклама на някакви швейцарски четки Curaprox, имат и за деца. Още не съм открила в аптека в близост до нас, но мисля да ги пробвам. Някой има ли отзиви?
И още да попитам, малката е на две и половина, порастнаха всички зъби без едно кучешко...  :? Питах зъболекарка и тя каза, че до 6 години не било късно (на теория, в утрата не можа да погледне :)), но мен не спира да ме човърка  :( Според сроковете, които дават от-до, май е позакъснял доста. Има ли нещо, което мога да направя? Да я водя при друг зъболекар? То без снимка надали може нещо да се каже.
При децата има толеранс от 2 години след крайния срок за никнене на зъбките. Направете снимка, за да видите има ли зародиш, друго не може да се направи. Дори и да не поникне този зъб, не е страшно, другите ще се наместят  :D
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #167 -: Февруари 21, 2014, 10:38:29 am »
Предлагам да стане не-насилствено, като игра, можеш дори да даваш само детето да мие-играе с четката, все е нещо. Моят син също не даваше аз да бъркам с четка, но той сам си я дъвчеше :) А ако не настъпи рев, един лекар ме накара да опра главичката му на гърдите си(като е седнал в мен) и да придържам с ръка челото назад към мен-отварят уста и имаш достъп, но ако реве нищо не постигаш. Повече с игри и разсмивки съм мила.
При нас с уговорки, с игра -НЕ става, :-( Затова го заклещвам до мен и ттъркам 1-2 пъти отгоре-отдолу, колкото да не е без хич. Може да не е много правилно, ама за 10-на сек. тръшкане нищо няма му стане. Още повече, че появи ли се проблем няма сила която да го накара да влезне в кабинета, камо ли да седне на стола и да отвори уста. Ко ша правим не знам


*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #168 -: Февруари 21, 2014, 13:25:01 pm »
Още повече, че появи ли се проблем няма сила която да го накара да влезне в кабинета, камо ли да седне на стола и да отвори уста. Ко ша правим не знам

Затова почни да го водиш профилактично от сега. Да има време да свикне с кабинета, с лекаря, да го опознае, за да му има доверие.
Моята дъщеря е едно от най-страхливите деца, които познавам, но понеже посещаваме една и съща дентална клиника вече 5 години, детето с усмивка ходи там да се хвали колко са й чисти зъбките. И получава подарък от лекарката на излизане.
Много важно е как и ти ще подходиш към детето. Говори, показвай, мийте зъбите и на играчките. И всичко това постоянно и търпеливо.
Аз така я уговорих за един ден да й вземат 4 шишенца венозна кръв, след като предния ден час и половина се гонихме из лабораторията и така и не успяхме.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #169 -: Февруари 28, 2014, 10:31:43 am »
Мира-мини, и Ненедент е без флуор. И аз това търсех, а като казах в аптеката, аптекарят ме пита "някакъв проблем ли има детенцето?"  8O Защо, аджеба, искаме бебешка паста без флуор??
За сега имаме два зъба и един тъкмо пробил. Само с четка и вода ги почистваме веднъж на ден, след плодовото пюре или каша. Пастата не съм я почвала, но от време на време има много лош дъх :( Според мен, едва ли е от двата зъба. Споделих с педиатъра и не получих отговор, сякаш е нормално?
На някой запича ли му се детето при никнене на зъб? Знам, че някои се разхлабват, но два дена, докато изби зъбчето, малкият беше запечен.