0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #140 -: Май 18, 2013, 15:53:16 pm »
Аз засега мажа и двамата с Пансорал гел бебе. Не знам дали действа, но и двамата са доволни като им масажирам венците с него. Вие какви гелчета сте ползвали, респ. от кои сте доволни?
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #141 -: Май 18, 2013, 22:58:49 pm »
Боги и калгел и дентинокс, че е с повече лидокаин. Общо взето е моментно облекчение, но успокояваше и него и мен поне за кратко, после пак така  :)
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #142 -: Ноември 10, 2013, 11:17:04 am »
Моля кажете колко трябва да са големи зъбите , за да почна да почиствам с накрайник. Имаме 2 зъба долу, но са къси все още може би около 2-3 мм на око измерени, та не знам дали няма да му разраня венците
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #143 -: Ноември 10, 2013, 11:22:25 am »
Силиконовите накрайници са много меки и ако не натискаш надали ще му разраниш венците.
     
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #144 -: Ноември 10, 2013, 11:24:39 am »
Мерси за бързия отговор, то аз задавам въпроси, преди да съм разпечатала накрайника и сама да установя това? А трябва ли да го мокря с вода или нещо др
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #145 -: Ноември 10, 2013, 13:15:23 pm »
Вашите деца плачат ли като им почистване зъбките ? Моята дъщеря много плаче и спрях за известно време ,но пък и се притеснявам ,че вече си трябва и тази процедура . Сега й никнат кътниците и се страхувам да не би пък ,защото я боли и да плаче така .
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #146 -: Ноември 10, 2013, 16:33:12 pm »
Моето дете не плаче,даже много се кефи като четкаме зъбките.Има вече шест зъба и зяпа като ги почиствам. :)

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #147 -: Ноември 10, 2013, 21:02:45 pm »
При дъщеря ми винаги е имало проблеми с миенето на зъбите по време на никненето на новите. При нея имаше явно болка.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #148 -: Ноември 10, 2013, 22:54:31 pm »
Май сме минали през всички етапи вече  :lol: от не искане да си отвори устата, до непрестанно врънкане да си мие зъбите. Никога не отказвам да мием, предимно е съчетано с ходене в тоалетната, едно време така му давах четка като седне да ака, не че нещо правеше, но понякога ми даваше да измия аз след него.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #149 -: Ноември 11, 2013, 17:22:30 pm »
Ох, с баткото е голяма трагедия- хич не дава, Иначе като ме види, че аз си ги мия и той си взима четката и дъвче нещо, но нищо не прави. Ама в последните седмица-две му заклещвам главата и гледам да потъркам зъбите 2-3 пъти отгоре и отдолу колкото да не е без хич, че развали ли се зъб жив няма да влезе в зъболекарски кабинет. :(


Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #150 -: Януари 29, 2014, 17:08:59 pm »
Моля , да ми кажете има ли нещо за изплакване на устата (освен вода), което да убива и бактерии. Много си стърже венците с поникналите,вече ,зъби, разкървява ги явно , и дъхът му става мнооого тежък. А почиствам редовно зъбките и винаги след ядене давам вода (не че я пие ) поне за изплакване
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #151 -: Януари 29, 2014, 17:23:12 pm »
Няма такъв продукт за деца, особено за бебета, които дори не могат да плюят. Но не ти е нужен - слюнката има такива свойства. Правиш каквото трябва.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #152 -: Януари 30, 2014, 09:25:59 am »
Сещам се само за сребърна вода, но тя не е за ежедневна употреба.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #153 -: Януари 30, 2014, 09:41:25 am »
Може изобщо да не идва от зъбите. Забелязала съм, че при консумация на млечни продукти, самият дъх е неприятен ( това не като бебе, а сега).
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #154 -: Януари 30, 2014, 13:17:40 pm »
Аз питах и педиатърката и тя каза,че някои майки почистват зъбките с ,напоена в кислородна вода ,марля, но също като вас ми каза ,че не е нужно да правя нещо друго,освен  изплакване и редовно почистване. Благодаря за отзивите
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #155 -: Февруари 07, 2014, 13:50:07 pm »
Пак ще се включа в темата, за да споделя откритието ми за бебешките пасти-- има за бебета над 6 месеца - Ненедент и на Бочко намерих за сега. Взех тая на Бочко и разликата в дъха му е поразителна още от първото измиване. На пастата пише ,че няма проблем от поглъщане , и че е хубаво да се почистват освен вече поникналите зъби, и венците и езичето на бебето
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #156 -: Февруари 07, 2014, 15:22:21 pm »
Също така има паста и на Чико :) мирише на ягода, Бочко нещо не им вярвам и нищо не съм ползвала.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #157 -: Февруари 08, 2014, 20:06:44 pm »
Гледала съм на Бочко, на Астера, на Билка ... всички имат неприемливи съставки за поглъщане въпреки, че пише обратното. Аз много държа да е без Флуор. Засега оставаме с Веледа, но се оглеждам за по-евтина алтернатива.

Тези на Чико не съм проверявала.
*
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #158 -: Февруари 08, 2014, 20:37:38 pm »
Невежите вЕрно живеят щастливо  :lol:
Ненедент не е ли с приемлив състав?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Зъбки бели като гъбки!
« Отговор #159 -: Февруари 08, 2014, 21:26:25 pm »
Ами не, поне за мен  :)