0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #400 -: Декември 19, 2014, 08:10:29 am »
Цигу, да ти е жива и здрава Стела.Страхотно име си избрала.Днес е много важен денят за мен и започна велико,надявам се и така да приключи!
 :balk_16:


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #401 -: Декември 19, 2014, 08:20:18 am »
Великолепна новина! Поздравления за щастливата мама и много целувки за малката красавица! Да ти е жива и здрава, цигу!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #402 -: Декември 19, 2014, 08:33:04 am »
Честита дъщеря, Цигу, здраве на цялото ви семейство :D
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #403 -: Декември 19, 2014, 08:35:42 am »
Е, Цигу, това се казва новина  :lol:
Да ви е жива и здрава Стела, и нека този късмет винаги е с нея и с вас!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #404 -: Декември 19, 2014, 09:03:56 am »
Честита звездичка, цигу! Да ти е жива и здрава!
Бъдете щастливи цялото голямо семейство!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #405 -: Декември 19, 2014, 09:26:58 am »
Честита ви принцеса Цигу  :) да ви е жива и здрава,да ви радва много и да има късмет в живота! Бъдете здрави и щастливи и четиримата и бързо възстановяване на теб :lol: чудесен коледен подърък си имате и вие дай боже повече такива подаръци за всички :lol:
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #406 -: Декември 19, 2014, 09:49:43 am »
Здравейте, някои от вас ще кажат че не съм за тази тема, защото съм на 33, но ви зачетох и ми стана интересно!Относно притесненията ви около бременността, съм съгласна с някои от вас, че за тях няма възраст, както и за проблемните бременности! Аз вече слава на господ имам дъщеричка, но тя не дойде толкова лесно при мен. Преди това имах несполучлива бременност и след известни несполучливи опити, с рев след всеки отрицателен тест и задавани въпроси дали ще мога да забременея и да имам нормална бременност, чудото накрая се случи! Като цяло не мога да кажа че съм имала тежка бременност, но не беше и безметежна. Още откакто видях двете чертички започнаха притесненията ми. Първо дали няма да стане като миналия път, после имах зацапване, което също ме притесняваше. Не можех да спя по цели нощи от мисли. Това отмина зацапването спря, започнаха други притеснения. оказа се че имам високо кръвно и през цялата бременност го следях и пиех лекарства. Резултатите от биохимичния ми скрининг също бяха притеснителни, имаше лек риск за синдром на даун, но аз не отидох на втори. Бебчето вървеше все със седмица назад. Изследванията ми показваха че имам някакво възпаление и се наложи да пия и антибиотик, пиех и хапчета за задържане, защото имах контракции и болки. Всеки ден пиех по шепа лекарства. И аз не смеех да се почуствам щастлива, да се отпусна да се хваля. Цялата бременност изкарах със свито сърце и всеки ден се молех на господ да родя живо и здраво дете. Господ чу молитвите ми и сега имам живо и здраво момиченце :)Много пъти си мислех,, така е като съм се сетила да раждам на 33 а не на 23,, Докато не влязох да раждам и при мен имаше момиче на 23 което роди в края на 7-ми месец недоносено бебче със много проблеми. Виждах я как плаче и колко и е тежко да вижда как ние се радваме на нашите бебета, а тя не знаеше дали нейното ще оживее. Тогава разбрах, че за тези неща няма възраст, че всичко е божа работа. Съжалявам че с нея не си разменихме координатите и не разбрах дали вече го гушка! Но тя беше силно момиче на 23 вече беше преживяла операция на тумор на матката. Казах и че е боец и че ако сина и прилича на нея ще се пребори и ще оцелее и вярвам че е станало така!Така че следвайте мечтите си да имате бебче, без значение от възрастта притеснения и проблеми може да има във всяка възраст!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #407 -: Декември 19, 2014, 09:50:12 am »
Честито, Цигу!
Да сте живи и здрави!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #408 -: Декември 19, 2014, 09:58:20 am »
Честито Цигу! Да сте живи и здрави и да ви е пълна къщата с много усмивки и веселие!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #409 -: Декември 19, 2014, 10:11:15 am »
Честито Цигу! Много здраве и щастие! Бързо възстановяване и прибиране в къщи ви желая!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #410 -: Декември 19, 2014, 10:14:30 am »
това не е тема за честитки, но не мога да се въздържа и аз - честита радост, цигу! много, много здраве и щастие ви желая!  :D

дано повече пишещи в тази тема да изпитат същото!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #411 -: Декември 19, 2014, 10:38:25 am »
Цигу, честита ви дъщеричка! Като съм чела как се притесняваше дали всичко ще е наред с бебето - чак на мен ми олекна като прочетох добрата вест.  :D Само мога да си представя колко си щастлива в момента. Добре дошла на Стела! Да ви е жива и здрава и много да ви радва!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #412 -: Декември 19, 2014, 11:26:00 am »
Честита рожба Цигу!
Добре дошла Стела!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #413 -: Декември 19, 2014, 11:59:10 am »
Цигу, честита втора рожба!
Бъдете здрави и много щастливи цялото семейство!


*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #414 -: Декември 19, 2014, 22:03:24 pm »
« Последна редакция: Декември 19, 2014, 22:06:36 pm от marsi »

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #415 -: Декември 24, 2014, 23:41:29 pm »
Днес родих моето момиченце Стела, 3.6 кг, 55 cм и почти навършени 39 седмици.

Раждането беше като недоразумение, след слаби контракции през деня, учестени, но поносими контракции късния следобед, паническо посещение до GAP за пижами размер 0-3 месеца, че бях забравила, и шок при пристигането в болницата, когато ми отказаха епидурал заради пълно разкритие и изгладена шийка. Родих за 15 минути с няколко напъна. Изпитвам огромно облекчение, че бебето е здраво, и утеха, че въпреки рисковата бременност, краят й беше лесен и благополучен.

Зная какъв голям късмет имам и го пожелавам на всички жени в темата, които го желаят, опитват и чакат.  :hug2:





От напредналата възраст ще да е!Честито!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #416 -: Януари 01, 2015, 20:08:10 pm »
Честито Цигу!!!
Много благодаря за подкрепата момичета, имам нужда от нея.
Вече съм 9 седмица, за сега плода има пулс.
Доста ми е лошо, за разлика от предишните бременности.
Сега започвам терзанията за всички рискове свързани със здравето на бебето.
А терзания дал господ.
Бия си фраксипарин през ден.
Проучвам Пренатеста - моля споделете опит за него - правихте ли го или направо АЦ?

Прекрасна Нова Година ви пожелавам от сърце!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #417 -: Март 06, 2015, 11:59:50 am »
Здравейте! Искам и аз да споделя моите неволи и да помоля за информация и помощ. Всичко това, което се случва е абсолютно ново за мен и  не знам към кого да се обърна. На 44 г. и преди няколко месеца решихме да правим опити за бебе. Махнах спиралата и М ми спря!? Не съм имала цикъл вечев 5 месеца. Още на първия разбрах, че нещо не е наред и отидох на лекар - изписа ми Промолут нор - без ефект. След това пих 2 месеца климонорм - пак без ефект. Нямам М и това е ! :( Имах страхотни болки между паузите, все едно съм в М, но нито капка кръв. Правих си ФСХ, но беше по време на лечението с климонорм и не знам дали стойностите са актуални - 34.30 - много високо! Освен това от 2 години съм на Л-Тироскин заради Хашимото, но ходих на еднокринолог и след като ми направиха изследване, докторката каза, че там всичко  е ок. Записала съм час във вторник при Капка Атанасова в Майчин дом, но не съм сигурна, дали тя е най-доброто решение. Моля за съвет и помощ! Какво да предприема! Явно, досегашния ми доктор не е много компетентен :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #418 -: Март 06, 2015, 14:34:32 pm »
Vilia,

на твоята възраст и при наличие на тези оплаквания, които споделяш - ако сериозно искате да опитате за дете, най-добре е да се обърнеш към специализирана клиника по стерилитет. недей да ходиш при обикновени гинеколози. в Майчин дом отдавна няма специалисти по репродуктивна медицина.

в София има доста клиники, посочени са на първа страница на сайта:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=158

виж къде ще ти дадат най-скоро час, проучи мненията за клиниката из форумите и си избери.

за съжаление, не бива да си с прекалено големи надежди.

п.п. останала съм с погрешно впечатление, че говориш за Майчин Дом - София. затова ти казах, че там няма репродуктивни специалисти. ако ти имаш предвид Майчин Дом - Варна, там е друго положението. сега се сещам, че д-р Капка Атанасова е точно специалист по стерилитет, така че си на правилен път!
« Последна редакция: Март 06, 2015, 16:12:45 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #419 -: Март 06, 2015, 14:48:28 pm »
Обръщам се към всички желаещи да забременеят: Наред с мед. изследвания - молете се, уповавайте се на Бог,  защото нищо не е стачало без Божията воля. Имам дъщеря на 4г. след операция на миома, лечение за овулация и бях на 37.След усърдни молитви се случи така, че ми е разкри пътя и това, което трябва да направя за да забременея.Сега се чудя ако имам второ ще бъде ли всичко наред.?.. Няма гаранция..|