0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
и ние с Хепатит А в групата :( поръчах Хаврикс, но снощи ми подкашляше и нослето се запуши. Писах на д-р Бърди за съвет, че сега не ми е ясно да ваксинирам ли или да наблюдавам хремите и кашлиците.
Естествено миналата седмица, след поста на Гери, обсъдихме в къщи как трябва да го ваксинираме, но не изпреварихме заразата. Момичета ваксинирайте навреме.
Момичета, в кои градове има хепатит А в момента? Какви са симптомите на вече болен от него?
*
hope-love, в София сме ние
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Здрава и слънчева седмица и от нас :P

да споделя с вас едното ни детенце нещо ми е сърдито,тази сутрин му се скарах :nono: и то доста даже и по памперса веднъж го шляпнах  osi_6 е едвали го е заболяло защото не съм го шляпнала със сила,но той се обиди и от тогава аз го викам да го гушкам и цункам той не идва.


Някой може да ме съдите,но те понякога многоооо прекаляват.
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 18:20:06 pm от бина »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Бина, възможно е да ти е сърдит, ама бързо ще му мине:)

Аз съм от майките, които удрят децата си:( Разбира се в краен случай но се е случвало да ударя и със сила. И не стига, че съм ги набила ами и идват да се гушат в мен още докато плачат. Тогава ми става много криво и всеки път си повтарям, другият път вместо до 20 ще броя до 50. Е другия път може би и до 10 не стигам.

Винаги съм се възхищавала на родителите, които не са удряли децата си, които са имали търпението да им говорят, говорят, говорят... . Аз все по често се налага да "им се разсърдя" и да не им говоря или да ги плесна по дупето, през ръцете.

Яна, сега сме на Гаразон, ползвали сме го и преди и съм доволна пък да видим.
Много се радвам за хубавите новини във вас и дано спрат болестите.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Здрава и слънчева седмица и от нас :P

да споделя с вас едното ни детенце нещо ми е сърдито,тази сутрин му се скарах :nono: и то доста даже и по памперса веднъж го шляпнах  osi_6 е едвали го е заболяло защото не съм го шляпнала със сила,но той се обиди и от тогава аз го викам да го гушкам и цункам той не идва.


Някой може да ме съдите,но те понякога многоооо прекаляват.

Бина, за какво може да се скараш на бебе на година и 4 месеца? Просто ми е любопитно. Не те упреквам :)

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Нина, как ти се радвам на лентичката, ако знаеш... :D
И у нас сме с една болна кака. Кашлица, нос, мъкаааа...Явно сме в сатурновата дупка. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Вярвай ми за доста неща нищо,че е на 1.4м.
Хапе братчето и то доста жестоко за 100-тен път вече чак рани  стават,това беше днес вярвай ми обяснявала съм по всички възможни начини,че не се прави така.
А вчера примерно беше,че единият бяга в едната посока другия в другата и аз викам ли викам,ама кой да чуе и бяга към улицата.

може и аз да съм по изнервена вече,защото от 1г.и4м. няма и 5 мин. без тях Сама ги гледам никой не ми е помагал от как са се родили. никой не отишъл до магазина заради мен или нещо в къщи да погне.мъжа ми работи по 16-17ч.на ден и събота и неделя,не че той няма желание.не ме разбирай погрешно не ми пречат децата те са чакани деца както повечето тук.Но сигурно вече и аз има  нужда от гладка въздух,но до градината има време тогава пък ще искам да ме ядосват :lol:

п.с. мина му пак ме гушка и вика мамуу-мамуу :P
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 22:28:37 pm от бина »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Бина, разбирам те напълно за какво говориш.
Но това време ще мине неусетно и ще дойде време и за малко почивка за тебе.
Опитай се да не се нервираш. Брой до 35:)
Децата на тази възраст не разбират защо не може да правят това или онова, което искат.
 Имам някъде видео как на година и 5, 6 месеца Антъни гони Боби, настига го, събаря го на земята и му сяда отгоре и го мачка буквално. Повтаряхме, казвахме "не, така не се прави", седеше наказан на стълбата, нищо не помагаше. Заливаше се от смях и пак го правеше, като си наумеше.
 Накрая сам се отказа, като порасна, след 3-4 месеца.

И при твоите ще мине този период.
За да дойде друг.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Добро утро,влязох в на кафето и се наложи второ кафе да си правя,толкова много анкети имаше :)

Аз също по шляпвам Борето,а то милото дете такава любов към мама храни.Но пустия му кантар (нали е Везни) докът го кантари , многоооооооооо време и нерви хаби, а аз като едно типично овенче,редовно и казвам - мама ще ти кюска кантара внимавай :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Вярвай ми за доста неща нищо,че е на 1.4м.
Хапе братчето и то доста жестоко за 100-тен път вече чак рани  стават,това беше днес вярвай ми обяснявала съм по всички възможни начини,че не се прави така.
А вчера примерно беше,че единият бяга в едната посока другия в другата и аз викам ли викам,ама кой да чуе и бяга към улицата.

може и аз да съм по изнервена вече,защото от 1г.и4м. няма и 5 мин. без тях Сама ги гледам никой не ми е помагал от как са се родили. никой не отишъл до магазина заради мен или нещо в къщи да погне.мъжа ми работи по 16-17ч.на ден и събота и неделя,не че той няма желание.не ме разбирай погрешно не ми пречат децата те са чакани деца както повечето тук.Но сигурно вече и аз има  нужда от гладка въздух,но до градината има време тогава пък ще искам да ме ядосват :lol:

п.с. мина му пак ме гушка и вика мамуу-мамуу :P

Бина и аз мисля, че сами ще спрат да се хапят, дерат. После ще започнат да се бият опасно, защото не могат да преценят, че може да се наранят или да наранят брат си.
В нас Никол ги хапеше и дереше до кръв. Крачетата и ръчичките на Алекс и Дани си стояха с белези по месец и повече. Карала съм се, наказвала съм, както Ема ти е казала, не помогна.
Ще премине и това.

Цитат
но до градината има време тогава пък ще искам да ме ядосват :lol:
:):):)Що ли не вярвам в това:)))
Все още много плачат когато ги водя на градина-сега Дани плаче повече от Алекс, Никол само ги наблюдава. На мен ми се къса сърцето но 10 минути след като ги оставя и се прибера в нас и е пълна тишина, ми идва да се затворя и да не си покажа носа навън:) Много е хубаво да е тихо и много бързо идва време да отивам да ги взема. И като ги взема и се приберем истериите, боищата и драмите започват с пълна сила а аз само си гледам часовника:) Като стане 20.30ч ми става едно спокойно:)започваме да се мием и приготвяме за сън.
Мъчно ми е, че на тях им е мъчно но предпочитам да е така отколкото да ме ядосват и да им се карам:)

Само да сте здрави, всичко преминава.
Бина, мила, не беше нужно толкова подробно и дълго да се оправдаваш. Не че е добре да се удря дете. Всички тук знаем, че не е хубаво, но може да се случи. На децата на тази възраст им минава много бързо сръднята, както вече си разбрала. Когата са две - очевидно често трябва да се намесваш като арбитър. Опитай се да си изработиш някакъв сходен модел на реакция всеки път, когато някое от децата не иска да се подчини за нещо важно. Твърд тон, демотстрация, че си ядосана. Бях чела някъде, че при деца на тази възраст работи мното добре изиграното, престорено ядосване на родителя. В смисъл такъв, да не чакаме да излезем от кнотрол и да се разкрещим или плеснем, а още преди да е дошъл този момент, докато сме спокойни и овладяни, да започнем да говирим със сърдит и категоричен тон, че това не е позволено, че наранява някого, че е опасно. От опит знам, че децата усещат, когато сме изпуснали ситуацията от котрол /крещим, плясваме ги, а после съжляваме/ и започват нарочно да провокират подобни ситуации, за да видят какво ще стане. Минанала съм през този период с едно дете. Много е изтощително. Ако родителят може да се овладее и да "раздава правосъдие" по-спокойно и овладяно, би било супер.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Имам някъде видео как на година и 5, 6 месеца Антъни гони Боби, настига го, събаря го на земята и му сяда отгоре и го мачка буквално. Повтаряхме, казвахме "не, така не се прави", седеше наказан на стълбата, нищо не помагаше. Заливаше се от смях и пак го правеше, като си наумеше.
Все едно чета за моя Боби как тероризира батко си :lol: Само дето при нас наказанията не ни се получават. Обижда се, че е наказан, почва да си напряга гърлото, закашля се и после повръща. Не знам как е усвоил тази техника, но действа всеки път и понеже знае, че ще ме изстреля на момента, за да го спра, ме манипулира доста успешно ;)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Здрава, топла и спокойна седмица на малки и големи.

И в нас децата от както ходят на градина, разболяванията им се отразяват и на ушите.
Дайте съвети за "бабини лекове" за облекчаване на болката. Миналата нощ на Ники ни нурофена и помогна, нито капките за уши. страх ме е да пробвам с топло олио. На себе си съм го правила преди години но на децата не смея. Имам спомен, че съм чела някъде да легнело детето на препечена (топла) филия хляб.
Аз като дете имах електрическа възглавничка и като ме заболеше ухо, майка ми ми я включваше. Вероятно ми е минавало, не помня.

Лисе, тук нашия педиатър ни препоръча компрес с лук /оказа се че и на съседката педиатърът също/. Нарязваш лук и го слагаш в марлена торбичка или някой тънко чорапче, това на ухото, превръваш през главата с ластичен бинт например за да не мърда, колкото по-дълго престои, толкова по-добре

Калоян беше преди ок 2 мес със зачервено ухо, гърло и хрема.
Направих 2-3 дена - оправи се.


Аз да се оплача, оказа се, че моят син е с хипоспадия /пикучния му канал не излиза на върха на главичката а по настрани/ През януари живот и здраве ще го оперират. Добрата новинае, че е в най-леката форма.

Този компрес може ли да се слага при болно гърло на самото гърло /около шията/ или действа, ако е до ухото, че не разбрах добре.
Този компрес може ли да се слага при болно гърло на самото гърло /около шията/ или действа, ако е до ухото, че не разбрах добре.

Ако питаш за лука, само за ухото ни го е препоръчвал лекаря, слага се върху ухото. За гърло - не знам.

Този компрес може ли да се слага при болно гърло на самото гърло /около шията/ или действа, ако е до ухото, че не разбрах добре.

За болно гърло компреса с извара е много добър. Мисля че и други съфорумки са го споделяли.
*
За болно гърло компреса с извара е много добър. Мисля че и други съфорумки са го споделяли.
И за болни уши също помага.
Благодаря! Скоро детето имаше болно гърло, със силни болки при преглъщане, та се бяха замисли за таквиз компреси. Оправи се бързо с тантум верде, ефизол и чайове инак не знам какво щях да правя, бе беше 10 дни след прием на антибиотик. За това бях навита да пробвам някакви компреси, макар че се чуда как ще ги приеме моя дзвер - не е хич изпълнителен по отношение на лечението си.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Мацки, разбирам ви всичките, но не си пляскайте децата.Напълно безрезултатен акт на опит за родителски контрол. Не работи!!!Не е станало кой знае какво от едно пошляпване, разбира се.
Заредете се със здрави нерви, медитирайте, ако трябва.

Това и за мен се отнася, естествено.

На мен ми се случва да викам доста  и това също изобщо не е правилно.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last