0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #100 -: Февруари 17, 2013, 18:47:10 pm »
Поли, аз също имах два неуспешни опита при д-р Александров, но никога дори не съм си и помисляла да сменям клиниката. Съжалявам за неуспеха ти, но все пак д-ра не е магьосник. Колкото и да му иска да помогне на всички, реалната успеваемост на такива процедури е около 30-тина процента.
Решението в крайна сметка е ваше, но е добре да се срещнете с него и да поговорите какво може да се предприеме от тук нататък.
Извинявам се, но сме писали по едно и също време!
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #101 -: Февруари 17, 2013, 20:13:07 pm »
Така ще направя в крайна сметка. И аз му имам доверие, някакво вътрешно чувство.. по скоро приятели ми казват да сменям като не е станало два пъти, но решихме пак да пробваме ако се навие доки, днес говорихме с мъжа ми. Дано да завърши успешно следващият! При първия опит се получи извънматочна бременност и няма да забравя как се ядосваше доктора, чак взе да псува, и как остана да ме оперира на 24 май, вместо да си ходи вкъщи и да си почива..
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #102 -: Февруари 17, 2013, 20:52:09 pm »
Polineti, ако е удобно питай доктора дали не е решил да работи с НЗОК. А по отношение на избора, рецепта няма. Важно е да имаме доверие.
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #103 -: Февруари 17, 2013, 22:16:20 pm »
Не работи, или поне засега няма да работи. Пък и искам следващият опит да ми е колкото се може по-скоро..едно момиче от бг мама ми каза, че по принцип се чака 2 МЦ преди следваща процедура. Някой знае ли как да си набавя лекарства от турция без да ходя до там, дали не ги пращат някак.. Поне вие се похвалете с някой положителен тест, че винаги се обнадеждавам като видя добри новини  yahoo_17
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #104 -: Февруари 17, 2013, 22:21:09 pm »
mirkas ти в процедура ли си или вече успяхте да стигнете до финал? Ако не сте пожелавам ви го както и на всички останали разбира се!
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #105 -: Февруари 17, 2013, 22:27:00 pm »
 polinette много съжалявам за резултата , моето мнение е ако вярваш на доктора да не го сменяш. За лекарствата от Турция аз нали ти казах какви са разликите ,но трябва да имаш някой познат който поне да знае турски. Надявам се следващия опит да е твоя  :bighug:
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #106 -: Февруари 17, 2013, 22:31:18 pm »
polinette аз се свързах с момиче, което правеше опит в Истанбул (през бг мама), тя ми купи лекарствата от там и ми ги изпрати по куриер, разликата беше тук около 1400 лв., там 900 лв.
Успех
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #107 -: Февруари 17, 2013, 23:01:33 pm »
Поли, ние си имаме малко съкровище вече на година и половина. След двата неуспешни опита планирахме с док лапароскопия, тъй като бяхме с неизяснен стерилитет. С нетърпение очаквх цикъла си, за да можем да определим датата за лапарото и..........след като ми закъсня няколко дни мъжът ми направо ме изнуди да си направя тест, който беше положителен. Нямаш си на идея как "умно" гледхме теста и не можехме да повярваме на очите си. След два неуспешни опита ин витро забременях абсолютно спонтанно и то без да правя тестове за овулация, случи се просто така. Явно е трябвало да преминем през този ад, на многото за съжаление двойки в България.
Зная как се чувстваш, но колкото и да ви е тежко сега не губете надежда, че ще станете родители. Д-р Александров е страхотен професионалист и сигурна съм ще направи всичко по силите си това да се случи.
Ако пък и вие сте с нашата "диагноза" няма нищо по-хубаво от "нормалното" забременяване. Пожелавам ви го от сърце! Стискам ви палци!
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #108 -: Февруари 18, 2013, 07:50:30 am »
polinette много съжалявам за това което ти се е случило но не губи надежда  следващия опит ще е вашия.
Аз също съм с два стимулирани неуспешни опита и един опит на ЕЦ с липса на оплождане преди няколко дни ми направиха диагностична лапароскопия и не ми намериха проблем доктор Александров каза, че той не вижда причина да не забременея и че шансовете при нас за инвитро и естествено забременяване са равни не ми се сменя клиниката така че явно ще си почина известно време.
vesito90 дано ни зарадваш с добри новини
ЗА ДА НАПРАВИШ ПРЕРИЯ Е НУЖНО – ПЧЕЛА
И ДЕТЕЛИНА И ЕДНА МЕЧТА ГОЛЯМА.
АКО МЕЧТАТА Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА, МОЖЕ
И БЕЗ ПЧЕЛА И ДЕТЕЛИНА!”
                                                         Емили Дикинсън
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #109 -: Февруари 18, 2013, 10:24:35 am »
Благодаря момичета за топлите думи. Само хора със същите проблеми истински разбират тази болка! При нас проблемът беше запушени тръби, едната от които много зле и хидросалпингс. 2011 Александров ми направи лапарото и не махна нито една от тръбите, само ги "пооправи" и отстрани хидросалпингса. 2012, след извънматочната ми махна едната тръба, но е огледал другата и каза, че е много добре, изобщо нямало сраствания или нагъвания, изглеждаше доста доволен и учуден, че е така здрава. Каза, че не вижда проблем да си забременея през нея. Е дай Боже! Оставам си при него засега и си слушам вътрешния глас. Хайде vesito и аз чакам хубави новини!
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #110 -: Февруари 18, 2013, 11:29:05 am »
И аз чакам хубави новини , но е едва ден 4 направо имам чувството , че е минала цяла вечност  :D. Пожелавам на всички момичета успех които са тръгнали по този дълаг и труден път , а ако ви нямаше вас не знам какво щях да правя  :D
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #111 -: Февруари 25, 2013, 07:11:44 am »
Здравейте, момичета! Да побутна малко темичката. В събота поставих начало на втория си опит инвитро при д-р Александров със 150 единици гонал. Силно се надявам този път да успея. Искам да ви питам - някой правил ли си е изследвания в ХЕИ и какви, трябва да си направя някои изследвания и тъй като съм от Бургас Ани ми каза, че ще ми признаят резултатите от ХЕИ.
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #112 -: Февруари 25, 2013, 08:01:16 am »
Марчиана,желая ти този опит да е твоя и да ти донесе едно или две пухкави бебчета!
Веси,къде се загуби,чакаме новини и още стискам палци!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #113 -: Февруари 25, 2013, 08:20:19 am »

marchiana стискам силно палци този да ти е последния опит.
Веси къде изчезна не е ли време вече за теста.





*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #114 -: Февруари 25, 2013, 08:32:55 am »
Марчиана, аз съм правила изследвания в ХЕИ преди процедура. Говоря за ХИВ, Хеп В, Хеп С, Сифилис.
     
*
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #115 -: Февруари 25, 2013, 08:41:53 am »
Марчиана,успех и от нас.Ще чакаме един огромен ++ резултат.В ХЕИ Бургас можеш да си направиш тези изследвания,но се заплащат.не си спомням,но имаше възможност някаква поне част да си направиш по НЗОК,но не и в ХЕИ. Покрай всички кампании срещу СПИН,мисля,постоянно се правят и изследвания за ХИВ,но са анонимни и по никакъв начин не може да ги персонализират,което е една огромна тъпотия. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #116 -: Февруари 25, 2013, 09:13:30 am »
След малко момичета отивам на тест и ще ви кажа резултата
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #117 -: Февруари 25, 2013, 09:47:28 am »
Весито90, очакваме тлъъъъсто ЧХГ!
Марчиана, успех при нашия Доктор!
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #118 -: Февруари 25, 2013, 09:54:10 am »
Благодаря за отговорите! Ще ги направя в ХЕИ нищо че се заплаща, защото нямам възможност да ходя до Варна само заради кръвните изследвания, а и щом ще ми ги признаят там още по-добре.
Успех и много стиснати палци от мен за всички в процедури. Аз в четвъртък ще съм на преглед, може да има някой от вас на диванчето да си правим компания.  :D
Re: Ин Витро Аг Варна-11
« Отговор #119 -: Февруари 25, 2013, 15:55:08 pm »
Test (profile) name   Result   Measurement   Reference values
Beta HCG   <0.10   mIU/ml   0 - 1 (при небременни)
Даже няма какво да се коментира