0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #60 -: Ноември 25, 2012, 21:55:47 pm »
Birdie, благодаря за включването.
Благодаря, че потвърдихте колебанието ми за Сингюлер. Четейки страничните ефекти ми се изправи косата, а наистина не мисля, че детето ми е крайно нуждаещо се.
Вярно боледува често, но спазмите, обструкциите или както се наричат, винаги ги овладяваме с вентолин най-често на 8 или 12 часа часа и сироп с Амброксол или Ацц кидс за секретите. Това, което ми дава успокоение, че ФИД е в норма за възрастта, въпреки леките отклонения.

Има ли някаква схема за лечение с Фликсотайд или е според случая? И как определям достатъчното количество? Според килограми или според степента на обструкцията?
Тук нямам съмишленици, защото пулмолозите препоръчват Сингюлер като най-леката стъпка и Фликсотайд при тежки случаи. Много се надявам новия педиатър да помогне при определянето на дозите и честотата. Но ще се радвам на насоки и от Ваша страна.

Правилно ли разбирам, че Фликсотайд не може да се инхалира с настолните небулайзери? Нашият е Omron Com Air C 28.
Има специални течни форми на Фликсотайд/Вентолин. Не става въпрос за обикновените форми от 50, 125 мкг. А за това на снимка (3).

Фликсотайд е първи! Не Сингюлер.
Инхалаторните КС са "крайъгълен камък" в лечението, а съвсем не Сингюлер.
За да правите инхалации на детето ще е нужна Аерочамбер- на снимката... .
Не знам сега детето в какво състояние е, за да препоръчам дози, започване и т.н. , но обикновено се поддържа лечението с "Фликсотайд" за около 7-10 дена, след което се опитва намаляване на дозата.

Спирометрията (ФИД) при малки деца е недостоверна, защото не е сигурно участието на детето в процедурата. До каква възраст? тук има разни мнения- едни пишат 5-6, други 8-10. Зависи как детето участва.

Цитат
Тук нямам съмишленици, защото пулмолозите препоръчват сингулер като най-леката стъпка и Фликсотид при тежки случаи.

Всъщност- точно обратното е.
http://www.nhlbi.nih.gov/guidelines/asthma/08_sec4_lt_0-11.pdf

ICS- инхалаторни КС препарати.
p.289
"ICSs are the preferred therapy for initiating long-term control therapy in children of all ages (Evidence A)."
p.290
"When initiating daily long-term control therapy, daily ICS is the preferred treatment (Evidence A)."
« Последна редакция: Ноември 25, 2012, 22:47:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #61 -: Ноември 25, 2012, 22:14:35 pm »
Elena B, благодаря за загрижеността. Засега реших утре пак да пуснем обикновена и стерилна урина и ако излезе нещо на обикновена да почнев АБ, без да чакаме стерилна. Не зная само дали има нужда и от ехограф. Днес като че ли позивите да ходи да пишка са по-малко и като че ли започна да пишка на няколко струйки. В смисъл почва да пишка спира после пак и така на две-три струйки. Явно има някаква инфекция. Питам я дали я боли или пари, винаги казва "Не". Но определено не иска да ходи да пишка. Днес забелязвам, че и се ходи но се стиска и като я питам ми отговаря с "не ми се ходи". Явно изпитва някакъв дискомфорт, поне аз така си мисля. Последното голямо напишкване беше снощи. Тази нощ се събуди, беше се леко изпуснала само и днес имахме леко намокрени гащи.
И за психологически момент съм мислела, подпитвам я, без да прекалявам или насилвам да говори, но нищо не казва. Последните дни само казваше "не искам да се крия на дома", което не го разбирах и не му обърнах много внимание. Но сега си мисля, да не би там като се е напишкала да и са се карали за нещо и да са я затворили сама, което пък тя да го е приела като криеница. Незнам. А оплакванията от новата педагожка са много и сега родителите събират подписка за да я сменят. Директорката каза, че ако има повече оплаквания може и да се направи нещо.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #62 -: Ноември 25, 2012, 22:20:36 pm »
тан, ясно е, че детето има някакъв проблем, дали физически (инфекция) или емоционален, не защото се напишква от време на време, а защото ти виждаш, че това е извънредно, ескалира и съвсем разумно си тръгнала да търсиш причина.

стресът често води до това. този учител, дето бие децата в детската градина трябва да бъде съден, най-малкото. директорката казва ли нещо, има ли подаден сигнал за това?
но по-важното - ако това е причината, недей да очакваш, че след две седмици не-ходене на градина то ще спре от само себе си. тези неща искат време и е възможно да рецидивират. ако можеш да говориш с нея, но "лекичко" без да я притискаш и се опитай да не ти личи колко се притесняваш от напишкванията, защото това само фиксира нещата. надявам се пак да пишеш как е детето.

Това са симптоми на кистит. НО
Зимно време, аденовирусни инфекции могат да протекат с картина на цисти ( хеморагичен).
Друга възможна причина за това, което става, е хиперкалциурия ( повишено излъчване на калции в урината).
Измерете кръвно налагяне на детето.

Следователно
- повтаряме общото изследване на урина И посявки! Ако се изолира нещо- искаме и АБ ограма.
- мислим как и къде да изследваме 24 часова урина за хиперкалциурия. Ако мислим в тази насока.

Ако е кистит- ще е нужен АБ за 8-9 дена, след което е добре да продължите за 7 дена с химеопрофилактика с Бисептол ( 1- доза, само вечер, дозира се специално, като за химеопрофилактика, а не в обичайната му доза). Бисептола осигурява добър, траен ефект при тези упорити кистити.
« Последна редакция: Ноември 25, 2012, 22:22:22 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #63 -: Ноември 25, 2012, 22:24:05 pm »
Сега в момента е здрава. Ходи на детска градина. Когато е здрава има проблем с дишането единствено при силна уплаха и/или като се удари. Тогава почва да плаче, да кашля и да се задушава. Но не знам дали прави спазъм. В такива случаи се старая да я успокоя веднага и детето видимо се оправя за минута. Досега всеки е неглижирал този симптом (ако въобще е такъв).

Правилно ли съм разбрала, че се лекува симптоматично максимум 7 до 10 дни, а не по принцип за определен период от време - примерно всеки ден сутрин и вечер за период от три месеца, да речем.

За спирометрията - Лекарката ни изпрати с думите: Нека опита, не е ясно дали ще успее. А биоложката, направила изследването каза, че се е справила (не мисля, че беше само ласкателство). Но пък за първи път присъствам на такова изследване и нямам база за сравнение.
Трябва да уточня, че когато отидохме на изследването вече нямаше спазъм, гърдите бяха чисти, ако това е от значение. Само епизодична отхрачваща кашлица като следствие от спирометрията.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #64 -: Ноември 25, 2012, 22:27:21 pm »
боже, какво значи "ако има повече оплаквания" по закон в българия при съмнение за злоупотреба с дете се прави нещо - викат се социални служби, полиция и тн. а учителката е служебно лице и по закон носи още по-голяма отговорност. от своя страна директорката е наказуема за престъпните (това си е престъпление) действия на персонала си. така че, или да направи нещо, или тя ще е обект на разследване. ако искаш мога да ти дам телефони на човек от агенция за защита правата на детето. или на някой жураналист? мисля само споменаването на пресата ще я накара да се забърза на я махне тази жена. как може дете да се крие, щото се е напишкало или да бъде удряно в детската градина!

дори и това да е цистит, дано е така, защото това е по-малкото зло - има сравнително бързо решение. това, което описваш оказва трайни последствия върху децата. съжалявам, не искам да те плаша или да истерясвам, но е напълно недопустимо и има какво да се направи, система има и работи, не сте зависими (имам предвид родителите) само от кефа на директорката. успех
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #65 -: Ноември 25, 2012, 22:31:00 pm »
Сега в момента е здрава. Ходи на детска градина. Когато е здрава има проблем с дишането единствено при силна уплаха и/или като се удари. Тогава почва да плаче, да кашля и да се задушава. Но не знам дали прави спазъм. В такива случаи се старая да я успокоя веднага и детето видимо се оправя за минута. Досега всеки е неглижирал този симптом (ако въобще е такъв).

Правилно ли съм разбрала, че се лекува симптоматично максимум 7 до 10 дни, а не по принцип за определен период от време - примерно всеки ден сутрин и вечер за период от три месеца, да речем.

За спирометрията - Лекарката ни изпрати с думите: Нека опита, не е ясно дали ще успее. А биоложката, направила изследването каза, че се е справила (не мисля, че беше само ласкателство). Но пък за първи път присъствам на такова изследване и нямам база за сравнение.
Трябва да уточня, че когато отидохме на изследването вече нямаше спазъм, гърдите бяха чисти, ако това е от значение. Само епизодична отхрачваща кашлица като следствие от спирометрията.

С оглед многократните епизоди без адекватно лечение, бих Ви препоръчал да дадете Фликсотайд, в една доза, само вечер, докато изчезнат съвсем:

* всякаква влажна кашлица, или смяна на влажна със суха.
* липса на каквото и да е кашляне при усилие- хранене, тичане, игра.
* всякаква СУТРЕШНА кашлица, или нощна такава.

Аз бих дал Фликсотайд от 125 мкг за тази цел. От личен опит. Мисля, за 5-6 дена ще постигнете целта. После? не знам... . Зависи от много неща.

НАПРАВЕТЕ противогрипната ваксина.

Няма "епизодична, отхрачваща кашлица". Здраво дете не кашля.
Това показва наличие на хронично, течащо, възпаление на въздухоносните пътища, с продукция на секрет.
Друг елемент- ако накарате едно дете БЪРЗО да вдиша/издиша 5-6 пъти, и това предизвика кашлица, още повече със секрети, това  е белег на обструкция. Поради спазъма, провокиращ се от форсирана експирация. Значи? пак за лечение е.
« Последна редакция: Ноември 25, 2012, 22:39:25 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #66 -: Ноември 25, 2012, 22:36:51 pm »
Д-р Birdie, благодаря, много благодаря!
Простете, цистит ли имате предвид?
Ако говорите за цистит и за това мислех. Точно и за това питах днес дали е добре да направим утре и ехография. Личната ни лекарка каза, че подобни инфекции трудно се виждали на ехограф, единствено за аномалии бихме могли да проверим, но малко вероятно щом до такава късна възраст не са се проявили.
И последно реших да пусна утре обикновена и стерилна урина. Ако излезе на обикновена някакво възпаление да започнем Зинат 250 и да не чакаме стерилна, защото това състояние от близо 2 седмици и е прогресиращо като честота на напишкването. От Вашето мнение разбирам, че е добре да изчакам с АБ докато не излезе стерилна урина. Но така вече не рискувам ли, ако е цистит вече да сезабавят много нещата?
А за 24 урина ще попитам. Но доколкото разбирам се събира урина периодично в интервал на 24 часа и то по точно определен начин. Незная дали правят подобно изследване в нашата лаборатория, ще попитам.
Благодаря още веднъж за съвета! Не знаете как само ми подейства!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #67 -: Ноември 25, 2012, 22:43:52 pm »
Д-р Birdie, благодаря, много благодаря!
Простете, цистит ли имате предвид?
Ако говорите за цистит и за това мислех. Точно и за това питах днес дали е добре да направим утре и ехография. Личната ни лекарка каза, че подобни инфекции трудно се виждали на ехограф, единствено за аномалии бихме могли да проверим, но малко вероятно щом до такава късна възраст не са се проявили.
И последно реших да пусна утре обикновена и стерилна урина. Ако излезе на обикновена някакво възпаление да започнем Зинат 250 и да не чакаме стерилна, защото това състояние от близо 2 седмици и е прогресиращо като честота на напишкването. От Вашето мнение разбирам, че е добре да изчакам с АБ докато не излезе стерилна урина. Но така вече не рискувам ли, ако е цистит вече да сезабавят много нещата?
А за 24 урина ще попитам. Но доколкото разбирам се събира урина периодично в интервал на 24 часа и то по точно определен начин. Незная дали правят подобно изследване в нашата лаборатория, ще попитам.
Благодаря още веднъж за съвета! Не знаете как само ми подейства!

* давате една проба утре за стерилна + посявки!
* с оглед седмица симптоми, може да дадете Аб- аз бих дал просто нещо- "Аугментин", например. Но задължително с още 7 дена Бисептол, както Ви писах. Стига детето да не е алергично към "Аугментин"!

Събира се цялата 24-часова урина в един съд. От там, след края на 24 часа, се взема проба. Калций над 4мг/кг/дневно, за дете под 60кг, е белег на хиперкалциурия. Правят се и други изчисления паралелно... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #68 -: Ноември 25, 2012, 22:46:45 pm »
Благодаря Ви за съветите, Докторе.

За противогрипна ваксина ще се върна назад да прочета каква препоръчвате. Принципно, не съм привърженик на този тип ваксини, но може би в нашия случай рискът е оправдан.

Ще обсъдя съветите ви с половинката, за да сме единни в действията си.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #69 -: Ноември 25, 2012, 22:49:35 pm »
Благодаря Ви за съветите, Докторе.

За противогрипна ваксина ще се върна назад да прочета каква препоръчвате. Принципно, не съм привърженик на този тип ваксини, но може би в нашия случай рискът е оправдан.

Ще обсъдя съветите ви с половинката, за да сме единни в действията си.

Поставяте една доза противогрипна. Това предпазва детето от обостряние от грипни заболявания, покриващи се от ваксината. Има данни и за разширен кръстосан имунитет.

Ако не сте лекували с ИКС, ще е нужно. До овладяване на симптомите.
Иначе детето може да не спре да кашля до Април/Май.

Не демонизирайте инхалаторните КС.
Ако ги ползвате разумно, те МНОГО помагат на децата да си запазят белдоробната функция независимо от тежките вирусни/ инфекциозни заболявания, децата да са абсолютно без остатъчни или хронични кашлици.
« Последна редакция: Ноември 25, 2012, 22:54:07 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #70 -: Ноември 25, 2012, 22:56:29 pm »
Благодаря Ви за съветите, Докторе.

За противогрипна ваксина ще се върна назад да прочета каква препоръчвате. Принципно, не съм привърженик на този тип ваксини, но може би в нашия случай рискът е оправдан.

Ще обсъдя съветите ви с половинката, за да сме единни в действията си.

Поставяте една доза противогрипна. Това предпазва детето от обостряние от грипни заболявания, покриващи се от ваксината. Има данни и за разширен кръстосан имунитет.

Ако не сте лекували с ИКС, ще е нужно. До овладяване на симптомите.
Иначе детето може да не спре да кашля до Април/Май.

Благодаря много за отделеното време.
И един последен въпрос - сега детето наистина е здраво, няма кашлица, няма нищо. Сега ли трябва да се започне с ИКС или при ново обостряне? И само при спазъм или при първата кашлица въобще?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #71 -: Ноември 25, 2012, 22:57:27 pm »
Благодаря, Докторе!
Така ще направя. Пускаме урина и след това давам Аугментин. Ще питам и за 24 часова урина. Надявам се това, че в петък сложихме хеп.А ваксина не е противопоказно  пиенето на АБ. Лека вечер!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #72 -: Ноември 25, 2012, 23:03:26 pm »
Благодаря Ви за съветите, Докторе.

За противогрипна ваксина ще се върна назад да прочета каква препоръчвате. Принципно, не съм привърженик на този тип ваксини, но може би в нашия случай рискът е оправдан.

Ще обсъдя съветите ви с половинката, за да сме единни в действията си.

Поставяте една доза противогрипна. Това предпазва детето от обостряние от грипни заболявания, покриващи се от ваксината. Има данни и за разширен кръстосан имунитет.

Ако не сте лекували с ИКС, ще е нужно. До овладяване на симптомите.
Иначе детето може да не спре да кашля до Април/Май.

Благодаря много за отделеното време.
И един последен въпрос - сега детето наистина е здраво, няма кашлица, няма нищо. Сега ли трябва да се започне с ИКС или при ново обостряне? И само при спазъм или при първата кашлица въобще?

Не бива изобщо да кашля.
Ако не кашля при случаите, за които Ви писах по-горе, не почвайте нищо.
Не бива да кашля при игра, усилие, сутрин.

Иначе- лекувате всяка вирусна/ бактериална инфекция- съответно. Ако кашлицата са запази над седмица, или имате данни за бронхоспазъм, може да дадете за кратко Фликсотайд ( макар че при остър бронхоспазъм Фликсотайд не е средство от първа линия- а други- Вентолин, Атровент, и др.). Аз лично не признавам термина "невинна хронична кашлица" при деца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #73 -: Ноември 25, 2012, 23:03:59 pm »
Благодаря, Докторе!
Така ще направя. Пускаме урина и след това давам Аугментин. Ще питам и за 24 часова урина. Надявам се това, че в петък сложихме хеп.А ваксина не е противопоказно  пиенето на АБ. Лека вечер!

Не е противопоказано.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #74 -: Ноември 25, 2012, 23:18:59 pm »
Благодаря още веднъж.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #75 -: Ноември 26, 2012, 08:57:35 am »
Докторе, благодаря за включването по повод на астмите. Може ли да попитам за мнението ви за Монтелукаст. Това ни изписа пулмологът д-р Неделчева. По едно хапченце вечер.
Историята е следната: започнахме лечение със Зинат, от което не се повлия. Влязохме в болница с двустранен бронхит, който според докторите си беше дори пневмония на слушалка. Изследванията бяха в норма. Без температура. Кашляше вечер и при заморяване.
Лекуваха с два антибиотика. Преди изписването нямаше хрипове. Изписаха ни нистатин. След няколко дни пак се чуха хрипчета, за които се усъмниха че са на алергична основа.
Пулмологът видя снимките, пуснахме CRP, което беше в норма и кръвна картина с диференциално броене. Всичко е в норма с изключение на еозинофили  /:oops: дано не съм объркала/, които са много високи. Каза, че се касае за астма на алергична основа. Според нея задържа въздух при издишане.
Лечението за сега е без КС заради гъбичките    ,инхалации с вентолин още няколко дни, Фенистил /имаше и обрив/, нистатин и монтелукаст. Два дни след това лечение дишането беше нормално.
След като свърши курса с нестатина докторката е на мнение да продължим с КС, който ще назначи след 10 тина дни.
Препоръката е 2 месеца без контакт в детско заведение за да се стабилизира.
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 08:59:36 am от yana-v »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #76 -: Ноември 26, 2012, 10:07:26 am »
yana-v, Монтелукаст и Сингулер е едно и също, среща се още и под други имена, а активното вещество на всички е монтелукаст натрий.
Вчера Бърди ми написа, че не препоръчва да се дава, освен ако не е много наложително.
Но изчакай и неговия коментар, предвид специфичния ви случай.

Иначе и нашата педиатърка е на мнение да спра детето от градина, но моето е особен модел и обича да ходи. Когато й казах след последното боледуване, че от понеделник ще ходи на детска градина, ми каза: "Ехаааа, на детска градина ли ще ходя? Благодаря ти, мамо!"

А и аз не мога да й осигуря разнообразието което предлагат там - пеят, танцуват, учат, играят. Учи се там да споделя нещата с другите. А и всички активности, които се предлагат за деца - езици и спорт са след 18 часа. Та сме решили да ходи на детска градина, пък ще я ваксинираме с Ваксигрип другата седмица като сменим лекаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #77 -: Ноември 26, 2012, 10:21:39 am »
Докторе, благодаря за включването по повод на астмите. Може ли да попитам за мнението ви за Монтелукаст. Това ни изписа пулмологът д-р Неделчева. По едно хапченце вечер.
Историята е следната: започнахме лечение със Зинат, от което не се повлия. Влязохме в болница с двустранен бронхит, който според докторите си беше дори пневмония на слушалка. Изследванията бяха в норма. Без температура. Кашляше вечер и при заморяване.
Лекуваха с два антибиотика. Преди изписването нямаше хрипове. Изписаха ни нистатин. След няколко дни пак се чуха хрипчета, за които се усъмниха че са на алергична основа.
Пулмологът видя снимките, пуснахме CRP, което беше в норма и кръвна картина с диференциално броене. Всичко е в норма с изключение на еозинофили  /:oops: дано не съм объркала/, които са много високи. Каза, че се касае за астма на алергична основа. Според нея задържа въздух при издишане.
Лечението за сега е без КС заради гъбичките    ,инхалации с вентолин още няколко дни, Фенистил /имаше и обрив/, нистатин и монтелукаст. Два дни след това лечение дишането беше нормално.
След като свърши курса с нестатина докторката е на мнение да продължим с КС, който ще назначи след 10 тина дни.
Препоръката е 2 месеца без контакт в детско заведение за да се стабилизира.

Основата на лечение е инхалаторния КС.
Пневмония при деца, без да има изобщо, никаква повишена т-ра, е крайна рядкост.Също и пневмония с нормално СРП.
Вероятно е било или вирусен бронхиолит, или истинска криза, или друго. Еозинофилията подкрепя също мисъл в тази насока.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #78 -: Ноември 26, 2012, 10:28:38 am »


Здравейте, Докторе!
От няколко дни на ръчичката на Сами се появиха пъпчици с връх.
Преди време имаше и на крачето. Мазах ги с Фенистил гел. Минаха след около седмица.
Образува се коричка.
Не съм го водила на лекар.
На какво ви прилича?

Благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #79 -: Ноември 26, 2012, 11:08:26 am »
д-р Бърди, искам пак да ви благодаря за съвета, който ми дадохте. Незнаете колко много значи това за мен.
Днес пуснахме обикновена и стерилна урина.
обикновената урина излезе:

Специфично тегло 1030  
pH 5  
Белтък /-/  
Захар /-/  
Кетонни тела /-/  
Билирубин /-/  
Уробилиноген неув.  
Нитрити /-/  
Кръв /-/  
Седимент - ориентировъчно изследване 4-5 левк. на поле,ед. еритр.

Стерилната ще е готова в сряда или четвъртък.

Докторе, от вчера след като чух вашето мнение още повече мисля. Реших а и след днешните резултати, че е изкарала някакъв вид цистит.
Ако мисля в посока кисти или 24 часова урина има опасност да изпадна в състоянието, което бях. вие си спомняте как с голямата ми дъщеря постоянно винаги мислех за лоши неща, как постоянно изселдвахме кръв, урина, микробиолгии, ортопеди и какво ли не. И накрая аз загубих 5 години от живота си, а най-важното на детето ми. В резултатна се превърна в плашливо и страхливо дете, неуверено, което никога няма да си протя. Сега и комар да я ухапе изпада в паника. И това благодарение на мен. Не искам същото да се повтори и с малката. Да не говорим и в какъв човек се бях преврънала. Не искам и да си спомням. Не ведънж съм Ви молила за прошка и това ще ми тежи винаги. Мисля, че ме разбирате за какво говоря.
Снощи за малко пак да изпадна в това сътояние да тръгнем днес по лаборатрии, лекари, ехографи и да почна със стреса и за това детенце. Но се спрях. Обещах си. И ще се постарая. Видно е, доколкото разбирам от нормалната урина, че е имало или все още има инфекция някаква. Сутринта говорих с личната тя настоява да изчакам стерилните резултати, да не включвам още АБ. А и ми прави впечатление, че от вчера ходи и по-малко да пишка. Примерно 3-4 пъти на ден. Не се е изпускала от вчера на обяд, а голямо напишкване не е имало от събота вечер.
Сега единствено се колебая дали да почнем АБ веднага или да чакаме стерилните?
Дали да ходим на ехограф за евентуални кисти?
« Последна редакция: Ноември 26, 2012, 11:11:12 am от tan »