0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #960 -: Март 30, 2013, 21:59:06 pm »
Да Докторе. Ще опитам с кисело мляко. От това, което бяхте писали преди за киселото мляко, помня че не препоръчвате консумация след 4 следобед - предполагам това остава в сила. В момента тя има вечерно мляко (кърма) -това значи ли, че е време да го премахна?

Боби, тук повечето имат акредитация, поне това твърдят в брошурите си.
Кисело мляко като АМ не пречи толкова. Но ако имате кърма вечер, е добре да оставите така, и да на опитвате/слагате друго само заради сутрешното хранене.
Сутрин дайте каквото се харесва, но без мляко... какво и давате сутрин?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #961 -: Март 30, 2013, 22:13:47 pm »
Сутрин давам пълнозърнеста каша (когато мога смесвам с мляко) и плодове - банан, круша, ябълка (пасирани или на парчета). Доскоро кърмех сутрин, но сега оставих само вечерното кърмене. Не съм сигурна че поема 250 мл от него обаче, затова исках да въведа и друго мляко.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #962 -: Март 30, 2013, 22:14:59 pm »
Няма смисъл- оставете както е сега.
Сирене? други млечни? хапва ли?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #963 -: Март 30, 2013, 22:18:14 pm »
Не толкова колкото ми се иска. А и не знам колко е нормално да поема на ден. Давам обезсолено сирене може би 1-2 пъти в седмицата и също толкова пъти кашкавал, като част от яденето.

Благодаря Ви за съветите, Докторе!
« Последна редакция: Март 30, 2013, 23:15:42 pm от vaci »


Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #964 -: Март 30, 2013, 22:18:44 pm »
Извинявайте докторе, но така ли вече си помагаме тук взаимно? Простете острият ми тон, но не смятате ли, че заслужавам, след като съм ви писала поне 4-5 пъти за нещо, което очевидно ме притеснява да получа някакъв отговор, па било то и за да ми кажете, че не сте компетентен. Или и вие като много бг лекари започнахте да отговаряте избирателно и да прескачате според зависи? Простете ако тонът ми ви обижда, но поне от вас това не съм го очаквала. Все си мислех, че сте много зает или просто не си четете личната поща, но очевидно, след като зададох въпросът си и в темата, а отговор не получих почти месец, явно смятате, че не заслужавам никакъв отговор.
Точно, защото тук повечето лекари само вдигат рамене и си мънкат под мустак реших отново да се допитам до вас - защото ви имам доверие и знам, че най-малкото ще ми кажете какво да предприема. Цял месец влизам всеки божи ден, проверявам си пощата, чета темата и следя за отговор, но такъв продължава да няма. А аз съм притеснена и то не малко, защото знаете много добре, че една притеснена майка влиза, чете и си създава още повече главоболия, като си представя най-лошия сценарии. И в момента не ви държа сметка, да не си помислите точно това. Просто очаквах някаква подкрепа, защото сама очевидно не мога да се справя.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #965 -: Март 30, 2013, 22:39:47 pm »
Чети,Б.,чети.Нито съм искала това да кажа,нито съм го написала това.Чети,хич не мисля да ти обяснявам.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #966 -: Март 30, 2013, 23:57:38 pm »
Изкушавам се да се включа в дискусията по въпроса с храненето и ДГ..
Гледах дъщеря ни до 4 години у дома. Много много часове съм прекарала в кухнята, приготвяйки и храна. Силно вярвам, че това е най-доброто което можех да направя за детето си, спестявайки и ходене в традиционна детска градина в България и хранене не под мой контрол. Радва ме фактът, че се храни добре, обича всички групи храни, сладкото е в умерено количество. Ежедневно яде по няколко вида плодове и зеленчуци, месо или риба, млечни.
Никога не съм харесвала традиционните детски градини в Б-я, травмите са от собственото ми детство, когато ме караха да изяждам храна която не обичам и ми се се караха, ако рисунките ми не бяха хубави!
В ДГ искат ВСИЧКИ деца да са без памперс, да се обслужват и обличат сами, преди да имат 3 години. Не се взема под внимание, че дете родено през декември е почти година по-малко от дете родено през януари, че може да е с памперс за дневния сън на 3,5г, или, че ако го бутнат по стълбите може да падне лошо! Само няколко примера, заради които държавната ДГ не беше подходяща за моето дете! Да не говоря за безкрайните вируси и градински сополи...
На 4г. дъщеря ми тръгна на Монтесори градина, на половин ден. За сега след 4 месеца посещаване имам само хубави впечатления, чувства се добре. Най-важното е, че изкара зимата без сериозни боледувания, което беше голямото ми притеснения, дай боже да е все така.


.. и понеже по-напред се спомена за наличието на зъби и дъвченето - моята щерка на 1г8м. беше с 20 зъба, но до 2г. не искаше да дъвче и ядеше пасирано.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #967 -: Март 31, 2013, 00:47:55 am »
Чети,Б.,чети.Нито съм искала това да кажа,нито съм го написала това.Чети,хич не мисля да ти обяснявам.
Хм, чета, чета, ама ми се струва, че не мислиш да обясняваш, щото не можеш ;-)

Ето какво си написала:
Изобщо не е толкова просто разделението на алкални и киселинни храни.Топни лакмус-виж цвета :oops:Такова опростяване е просто лаишка закачка.
Даааа...и белтъчната и въглехидратна  храна Е КИСЕЛИННА,Номине.
Има една наука-биохимия.Тя разглежда всички процеси,които се случват с храната когато я поемем.Има едни цикли за всяка група продукти...участват определени ензими...не е само механично сдъвкване и разреждане с течност...доста е сложно да обясня,но киселинните имат краен продукт,който подкиселява организма(ацидоза),[/color]а алкалните водят до алкализиране(алкалоза)

Та горното не е вярно. Въглехидратите, драга Кисела, предпазват от ацидоза.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #968 -: Март 31, 2013, 08:14:37 am »
От няколко дни си мисля, кога е редно да предложим възглавница на детето. В нета четох, че не се нуждаят, до една година, до две години и до три години. Помня едно време в ДГ нямахме възглавници и до 6 години. Много разнопосочна информация. Забелязвам вече, че рамената на Мишо са по-широки от главата и когато спи на една страна, рамото, което е отдолу е много странно сгънато. Ще се радвам да чуя мнения и опит на майки с по-големи дечица.

Между другото Мишо отказва да приема каквото и да е мляко по какъвто и да е начин. До скоро си пиеше АМ без проблем, опитах се да сменя бутилката(от старата много оригваше)и край. Пробвах краве, кокосово, кисело, някакво специално за деца с вкус на ванилия, а и доста сладко, пробвах с шише старото, чаша обикновенна, чашата му с мек накрайник, с лъжица, е не иска и това е. Някой казват, че вече не му трябва, с което не съм съвсем съгласна. Сирене и кашкавал много не му давам, че са много солени, обича мляко с ориз, ама може ли всеки ден това да яде?! Чудя се вече какво да правя...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #969 -: Март 31, 2013, 08:24:24 am »
джам, в един други страни за такова изказване биха те съдили, да не говорим, че нямаш никакъв ценз да посатявш подобни "диагнози"(достъпът до wikipeadia, не е ценз).

пълен нонсенс. както обикновено.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #970 -: Март 31, 2013, 08:41:25 am »
докторе, аз направих нещо, което не е много правилно, ама се чудя дали е опасно да спра. Голямата ми дъшеря е хванала конюктивит и понеже до сега няма случай малката, а и аз да не сме се заразили, въпреки пазенето, реших този път в първите 24 часа, докато тя е още заразна, да си слагам също на мен и на малката профилактично антибиотични капки. Знам, че антибиотик не се ползва за профилактика, ама реших, че по-добре да не се заразим и ние. Вече до гуша ми е дошло от конюктивити, ама как да ги опази човек, кой знае къде бъркат и после си търкат очите в градината, не ми се и мисли. Та мисълта ми е, че 100% се заразявахме иначе, та затова го почнах. Въпросът ми е сега опасно ли е да го прекратя, преди да съм го взимала поне 5-6 дена? За антибиотици за пиене знам, че не трябва, ама за очите, като е само локално, надявам се да не е проблем.  
« Последна редакция: Март 31, 2013, 08:45:02 am от Bobbie »


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #971 -: Март 31, 2013, 13:18:24 pm »
От това, което бяхте писали преди за киселото мляко, помня че не препоръчвате консумация след 4 следобед - предполагам това остава в сила.

Защо  :ask: ?

Аз много често давам кисело мляко с бисквити към 17.-18. часа.

Да ви питам, и какво давате за възпалено гърло?От снощи малкия е с 38.5, водихме го в Превент, но не вярвам на тази лекарка ( русата, леко кривогледа, ако я знаете ), та предпочитам да си изчакам мнението на д-р Беремлийска.

Но все пак, на вас какво изписват?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #972 -: Март 31, 2013, 15:31:56 pm »
Сирене и кашкавал много не му давам, че са много солени,

Orchidblossom, за Емма накисвам сиренето отделно във вода, така се обезсолява. Кашкавал давам от типа "моцарела", но не тази която е на топки, а настъргана (тук я продават и така) - тя е по-безсолна и замества кашкавала у дома.

Силванченце, прочети мненията на Др Бърди от преди няколко седмици, там обясняваше защо.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #973 -: Март 31, 2013, 15:40:11 pm »
докторе, аз направих нещо, което не е много правилно, ама се чудя дали е опасно да спра. Голямата ми дъшеря е хванала конюктивит и понеже до сега няма случай малката, а и аз да не сме се заразили, въпреки пазенето, реших този път в първите 24 часа, докато тя е още заразна, да си слагам също на мен и на малката профилактично антибиотични капки. Знам, че антибиотик не се ползва за профилактика, ама реших, че по-добре да не се заразим и ние. Вече до гуша ми е дошло от конюктивити, ама как да ги опази човек, кой знае къде бъркат и после си търкат очите в градината, не ми се и мисли. Та мисълта ми е, че 100% се заразявахме иначе, та затова го почнах. Въпросът ми е сега опасно ли е да го прекратя, преди да съм го взимала поне 5-6 дена? За антибиотици за пиене знам, че не трябва, ама за очите, като е само локално, надявам се да не е проблем. 

Повечето от конюнктивитите при деца са вирусни. Не виждам защо ще слагате АБ капки.
Упоритите конюнктивити при деца понякога са белег на рефрактерни проблеми!

Няма проблем да спрете сега капките.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #974 -: Март 31, 2013, 16:09:27 pm »
Та горното не е вярно. Въглехидратите, драга Кисела, предпазват от ацидоза.

Нищо не ти е ясно.И не съм ти ДРАГА.
Говоря за ацидоза и алкалоза и за изследване в кръвта.И да-въглехидратите водят до "подкиселяване"на кръвта.Ето слязох ти до доцентското ниво.
А липидите се усвояват и краен продукт при разпада им са кетони.И тези кетонни тела се улавят в урината-фенилкетон урия.
Не,че се заяждам,ама говорим за различни неща...не мога да си го обясня твоето твърдоглавство да си последна и ВИНАГИ права в спора.Еми не си :D

И АКО ОБИЧАШ ПРЕСТАНИ С ТОВА.никой не го интересува това.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #975 -: Март 31, 2013, 17:53:31 pm »
Изключително непрофесионално. Просто нямам думи. Поне читателите ви видяха и в друга светлина. Благодаря за "отговора", докторе.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #976 -: Март 31, 2013, 18:11:08 pm »
Говоря за ацидоза и алкалоза и за изследване в кръвта.И да-въглехидратите водят до "подкиселяване"на кръвта....
А липидите се усвояват и краен продукт при разпада им са кетони.И тези кетонни тела се улавят в урината-фенилкетон урия.
Знам за какво говориш. Точно така е за липидите както казваш, само че липидите започват да се разграждат  когато клетките имат недостиг на въглехидрати, както става при диабетиците примерно или при ядящите високопротеинна и нисковъглехидратна диета или при гладуващите. Така че въглехидратите не водят до подкиселяване на кръвта, а недостигът им води до това.

докторе благодаря.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #977 -: Март 31, 2013, 18:15:44 pm »
 osi_12Боже какво ми дойде до главата!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #978 -: Март 31, 2013, 19:51:41 pm »
А имате ли впечатления ефералгана да действа по-бавно от панадола?

За първи път вчера сложих ефералган 150, и от 38.8 се свали т до 38.1, след два часа пак се качи на 38.7, и с нурофен спадна на 37.7 сравнително бързо.

Вместо панадол ли се слага ефералгана?И по-бавен ли е?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VII
« Отговор #979 -: Март 31, 2013, 19:59:15 pm »
панадола и ефералгана са парацетамол, а нурофена е ибупрофен. моето впечатление е, че нурофена сваля по-бързо и за по-дълго.

панадол и ефералган не се дават заедно, а едното вместо другото.