0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #60 -: Октомври 19, 2012, 20:39:12 pm »
Д-р Алексиева дава само дежуртства там, ако не бъркам името. По-добре се обади на регистратура, денонощна е и попитай кой педиатър ще е утре :)
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #61 -: Октомври 19, 2012, 21:27:21 pm »
Точно от регистратура ми казаха, че д-р Алексиева е дежурна утре. А в неделя д-р Митева. И двете имена нищо не ми говорят, затова питах за дежурната утре. Ще я заведем сутринта гладна, ако се наложи да й правят изследвания.
Александра вече седмица кашля здравата, а днес педиатърката само каза инхалации на 12 часа с вентолин и това е.
Искам и второ мнение. Ако трябва и снимка да й направят, три бронхита за три месеца ми идват в повече. А на детето съвсем.
Благодаря ви за отзивите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #62 -: Октомври 19, 2012, 21:44:13 pm »
тая Алексиева, ако е една възрастна лекарка, която е пенсионерка и само бичи дежурства там в уикендите - хич не съм очарована от нея.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #63 -: Октомври 20, 2012, 14:20:50 pm »
тая Алексиева, ако е една възрастна лекарка, която е пенсионерка и само бичи дежурства там в уикендите - хич не съм очарована от нея.
баш тази е Джам :wink:
Днес водих София там не останах очарована и аз. Ама и на мен не ми трябваше за нещо голямо, та все тая.

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #64 -: Октомври 20, 2012, 19:57:00 pm »
ауууу да, сетих се и аз съм попадала веднъж преди 3-4 години при нея, много е зле жената.
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #65 -: Октомври 20, 2012, 20:15:31 pm »
Същата е,да.  Отидохме днес, обърна ни доста внимание и каза, че според нея не е за вентолин детето, защото проблема е в трахеята. С оглед анамнезата предписа и АБ за 10 дни. Препоръча и даването на имуностимулатор, който отдавна избягваме.
Ще взема да й се доверя за сега.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #66 -: Октомври 20, 2012, 20:55:33 pm »
Извинявай сиа, правилно ли прочетох, че преdписала антибиотик за кашлица... от трахея?

Б.


  
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #67 -: Октомври 20, 2012, 21:01:35 pm »
боби, правилно си прочела :wink:

Сиа, заведи в понеделник детето при масларски, но не му казвай, че си я водила при алексиева, защото чисто колегиално няма да отрече нейното лечение, предполагам.
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #68 -: Октомври 20, 2012, 21:30:22 pm »
боби, правилно си прочела :wink:

Сиа, заведи в понеделник детето при масларски, но не му казвай, че си я водила при алексиева, защото чисто колегиално няма да отрече нейното лечение, предполагам.
Масларски е супер деликатен.
Когато изписаха на София Панцеф за 1 месец, казах, че съм го спряла и че няма да го пие толкова време. Той просто ми каза - Добре си направила  :wink:
« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 21:32:28 pm от Ники »

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #69 -: Октомври 20, 2012, 21:42:11 pm »
Александра кашля почти от месец с прекъсване от няколко дни. Тази седмица на няколко пъти вдига температура. Имаше болки в ухото и сълзене от окото. За това и написах с оглед анамнезата. Всичките лечения досега имаха временен ефект, без трайно решение на проблема.
Дали сме си срок до средата на седмицата да видим дали ще се подобри. Но като цяло сме решили каквото и да ни струва, от сега нататък да я водим при Масларски. Едва ще устискам 1 месец да сменя педиатъра.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #70 -: Октомври 20, 2012, 22:20:06 pm »
То дано да помогне антибиотика, но обяснението е което ми се стори невероятно. Само от любопитство - каква е диагнозата?


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #71 -: Октомври 20, 2012, 23:56:13 pm »
Но като цяло сме решили каквото и да ни струва, от сега нататък да я водим при Масларски. Едва ще устискам 1 месец да сменя педиатъра.

нали знаеш, че д-р Масларски не работи със НЗОК.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #72 -: Октомври 21, 2012, 00:07:10 am »
Да, наясно съм.

Боби,  нямам нищо черно на бяло, но е някакво възпаление на трахеята или едикакъв си трахеит. Ще те излъжа.
Аз не съм фен на АБ по принцип и сегашният е едва четвъртия в живота на Алекс, но някак чувстваме с баща й, че това е правилното лечение в случая.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #73 -: Октомври 21, 2012, 07:45:54 am »
Да, наясно съм.

Боби,  нямам нищо черно на бяло, но е някакво възпаление на трахеята или едикакъв си трахеит. Ще те излъжа.
Аз не съм фен на АБ по принцип и сегашният е едва четвъртия в живота на Алекс, но някак чувстваме с баща й, че това е правилното лечение в случая.
О, аз не казвам, че не е, особено, че и температура и болки в ухото сте имали. Просто аз не бях чувала да има проблем с трахеята без непрекъсната висока темпратура и без да стане по-сериозно.
 Обаче пък това ме провокира да се разчета по въпроса и намерих, че след инфекция на горните дихателни пътиша, може да се получи и един от симптомите е кашлица, друг болка в ухото. Та може да е права жената. Честно, ако се окаже права, аз все при нея бих я водила :-). Обаче  не е като да не сте имали нужда от вентолина преди. Стискам палци да се оправи детето с антибиотика.
« Последна редакция: Октомври 21, 2012, 07:58:33 am от Bobbie »


  
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #74 -: Октомври 21, 2012, 09:50:23 am »
Изобщо не е задължително трахеита да протича с Т. именно сухата дразнеща кашлица е характерна за такова състояние, която е изключително неприятна, но по принцип преминава за 2-3 дни, защото за този период възпалението на трахеята минава и дразненето спира, следователно и кашлицата, за това се дават за 3-4 дни сиропи подтискащи кашлицата, а не отхрачващи, защото няма какво да се отхрачва.

Но явно при Алекс се е усложнило това състояние, щом има болки в ухото и Т.

Казвам го от опит това, защото Деси така реагира на почти всеки вирус, хубавото е че боледува 2 пъти годишно, но винаги така протича, с лека хрема и 2-3 дни неприятна суха кашлица, за която й се дава сиропче за подтискане, не е вдигала никога Т, нито е пила АБ. Аз също съм правила 2 трахеита през последните 2 г. като единия беше комбиниран и с фаренгит, много неприятно състояние, но нямах Т и ми мина за 5-6 дни :?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #75 -: Октомври 21, 2012, 11:13:08 am »
Преди две години по това време ми беше петата инжекция ФОСТИМОН по дълг портокол,Васи ми я постави.Миналата година по това време толкова не бях на себе си,че даже и не се бях сетила.
Просто споделям вярвах,че резултата ще е добър,обичам София и си изкарах незабравими 20дена :P
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #76 -: Октомври 21, 2012, 12:02:48 pm »
СтефиЗ, в началото точно така я лекуваше педиатърката на Алекс. Според нея диагнозата беше рино-трахеит и правехме инхалации с физиологичен разтвор и Синекод, както и Ксизал. И така седмица, след което отидохме на пулмолог и се оказа, че Алекс е с остатъчен бронхит (докато бяхме на почивка се разболя два пъти - според лекарите в Бургас спазъм на ларинкса, според тези в Сърница херпангина). И за 5 дни я оправи с Амбрекс и Вентолин. Седмица по-късно пак болна. Според УНГ от Исул тя е с гнойни сополи и оттам кашлицата. 10 дни правех промивки и слагах АБ капки в носа, а нашата педиатърка чу на слушалката спазъм в трахеята и от нея добави инхалации с вентолин. После в телефонен разговор с пулмолога (тъй като не беше в града и не можеше да я види) разбрах, че трахеята няма как да направи спазъм. :x Ама това педиатърката що не го знае. :x Алекс спря да кашля, хремата спря, но докато ни дойде датата за контролния преглед в ИСУЛ, това дете пак взе да кашля. Гледа я отвсякъде лекарката от Исул и каза, че от нейна гледна точка детето няма проблем.
Педиатърката ни също каза, че Алекс е здрава и след молби от страна на детето, я пуснах на детска градина. И след два дена пак беше с хрема и и кашлица. Тоест от 10 октомври детето не е спирало да кашля. Отделно другите "екстри". Та затова залагам много на този антибиотик, и на факта, че е предписан за 10 дни.

Благодаря ви още веднъж за мненията и помощта.