0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« -: Октомври 15, 2012, 09:01:41 am »
Добро утро от мен и весела и слънчева седмица с много приятни емоции  :)

За мен миналата завърши много изненадващо - преди 2 дни теста за бременност отчете  :bfp:  :cheerleader:  Доста неочаквано, но се радваме въпреки малко лошото ни положение в момента.
Но гледаме позитивно на нещата и се надяваме да се оправи всичко :lol:



Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2012, 09:35:29 am »
Честито Иванита, прекрасна новина :)

Слънчева седмица и от мен и всички да сте здравички!
[/url][/url]
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2012, 09:49:37 am »
Слънчевата седмица започна с много хубави новини :) Честито и от мен  :wink:
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2012, 09:51:45 am »
Желая ви хубава и слънчева седмица! Да сте много здрави и вие, и децата!

иванита, честита изненада!  :D

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2012, 10:20:08 am »
Страхотен старт на седмицата, Иванита.

Желая да остане ведра и топла до края тази октомврийска седмица.
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2012, 10:24:16 am »
Честито, Иванита!
Чудесна новина!!! Ще се справите, ще видиш :)
Слънчева и усмихната седмица и на всички останали :)


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #6 -: Октомври 15, 2012, 10:25:43 am »
Честито Иванита,с положително мислене и позитивна нагласа всичко ще е ОК
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2012, 10:31:38 am »
Честито, Иванита!!! Страхотна изненада!

Здрава, слънчева и усмихната седмица!

Моето момче си подобри прическата, че му свършили листчетата за рязане и довършил апликацията с косичка :)
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #8 -: Октомври 15, 2012, 10:42:58 am »
Иванита, прекрасна новина! Честито  :P

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #9 -: Октомври 15, 2012, 10:49:17 am »
Много хубави новини,ivanita.   :P Ще намерите изход щом ви е споходило такова щастие.


Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #10 -: Октомври 15, 2012, 11:59:33 am »
Иванита, честито и от мен! Успех! :D Ще се справите, как няма! :wink:

Имам въпрос, но не е свързан с бебешко-детската тематика.
Дайте ми, моля ви, добър ендокринолог от София или Плевен. Не става дума и за репродуктивен проблем, а за мой близък с диабет, който русенската най-добра ендокриноложка щеше да го умори с някакви експериментални хапчета.


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #11 -: Октомври 15, 2012, 12:26:33 pm »
Кокиче, в Ендокринологията на 13тия етаж на Майчин дом са добри, но там е клиниката. А на -1 етаж са специалистите, при които може да се ходи с направления, но с предварително записан час. Д-р Лазарова следи състоянието на моята половинка и засега е доволен, но той не е с диабет, а само с инсулинова резистентност.

Аз пък май месец "лежах" в клиниката на 13тия етаж, като ми правеха всекидневно изследвания и слава богу отхвърлиха диабет и при мен. По лично моя преценка, там няма случайно попаднали лекари.

Тъй като е от Русе, препоръчвам да дойде тук с направление за хоспитализация и тук на място ще я изследват, и ще й предпишат правилно лечение, а ако не се налага да преспива в болницата и има къде да отседне в София, спането не е задължително. Единствено трябва предварително да се уговори дата за плановото постъпване в клиниката.
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #12 -: Октомври 15, 2012, 12:35:34 pm »
Слънчева и здрава седмица и от нас!

Стефуняка, от днес са си в тяхната група. Беше много доволен като влезе сутринта в новата им стая, хареса си една детска печка и се зае да "готви" ;)

Иванита, страхотна новина, лека и безпроблемна бременност!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #13 -: Октомври 15, 2012, 13:40:32 pm »
Честито Иванита
лека, слънчева и ведра седмица пожелавам.
Спомням си преди да забременее сестра ми и още правеха поредния опит, трябваше да купуваме нещо за село, вече не помня какво и аз на шега казах, че ние сме финансово зле и точната дума която използвах беше "бедни". Тогава зет ми ме затапи толкова хубаво, че сега вече не се оплаквам въобще. Неговата реплика беше : " Не може да сте бедни, защото имате две деца, здрави и палави."
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #14 -: Октомври 15, 2012, 13:52:51 pm »
Честито Иве, много усмивки Ви желая  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #15 -: Октомври 15, 2012, 13:54:58 pm »
Благодаря на всички за пожеланията. :) Дано другия месец като отида на преглед всичко да е наред. От там нататък ще го мислим в движение.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #16 -: Октомври 15, 2012, 14:19:30 pm »
Хубава седмица и много здрави деца.

Аз сутринта заведох децата на градина, въшпреки, че в 3 сутринта Никол отново направи пристъп от кашлицата и сега тръпна дали ще ме извикат да ги прибирам. Вече незнам какво да и дам и къде да я заведа. Двама лекари я преглеждаха, нищо и няма ама не спира да кашля. Сменихме 4сиропа за кашлица и няма и няма.

Заведох ли писах? Влачих Алекс през по голямата част от пътя до градината, като той пищеше колкото сили и глас има:( Изпуснах му ръката по едно време и той хукна да бяга в обратната посока. нито да оставя на пътя Никол и Дани, нито да тръгна след Алекс. А и като тръгнех към него той започваше още по-силно да пищи и да бяга . Верно, че беше 8 часа но доста хора се спряха да ни гледат сеира. Само една жена се сети да го хване и да го доведе при мен, въпреки, че той я орита цялата. Ми, набих го, честно ви казвам. Докато седях на колене на улицата за да успокоя другите двама Александър го отнесе защото не издържах. Та влачих го и ревах докато стигнем до градината. Ники се разплака като видя, че плача-тръгна да ме целува и прегръща и аз съвсем се предадох. 3 минути след като влязоха вътре Алекс вече не плачеше. Още съм му много ядосана па ако ще и да не е правилно. Да не говорим, че  разревахме поне 4 деца, които влязоха с нас и след нас.

Утре ще е ужас, но ще ги заведа вероятно с такси, защото няма да стане иначе.

Иванита, честито и спокойна бременност:)
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2012, 14:29:52 pm »
Лис, как ги водиш 3 броя сама просто недоумявам 8O Герой голям си ти. Да са здрави само! Пуска ли на Никол секрет? Противоалергичен сироп пи ли в рамките на 4те сменени?
« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 14:40:31 pm от midge »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2012, 14:38:38 pm »
Петина, помисли за някой, който да помолиш сутрин да ти помага да ги водиш на градина - само докато свикнат. нали имаше една жена да чисти - нея да хванеш, или приятелка, комшийка, съфорумка... съжалявам, че не съм във Варна, щях да идвам аз да помагам.

не бива да си причиняваш и този стрес на всичките други отгоре. трябва си малко помощ в ключовите моменти.

помисли...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #19 -: Октомври 15, 2012, 14:47:54 pm »
Иванита, честито и от мен.
Елиа днес прави 10м., другата седмица почваме храната от кухнята, а от 1-ви тръгвам на работа. Как неусетно минава времето!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #20 -: Октомври 15, 2012, 14:50:31 pm »
Лисано, Джама е права, нека идва някой да помага,
докато свикат, знам, че на думи е лесно, но ....
Все трябва да има вариант Б, честно ти казвам толкова ме боли за тебе,
че го усещам физически!

Иванита, честита радостна вест!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #21 -: Октомври 15, 2012, 14:53:06 pm »
Lise, душа, много ти се събира. Потърси помощ от някъде, моля те.
Миналата седмица и аз стартирах с рев сутринта. Кака Моника, уж четвърта група рева и ме държа за крака 30 минути. Не ще да ходи на градина и това е. Закъснях много за работа, нахокаха ме, защото ме чакаха много хора да се дотътря. Изобщо... Тази сутрин рева 30 минути в къщи, поне в градината вече се беше наревала. Отново закъснях и ако продължава така, майка и ще е в бюрото за безработни. Чакам да сменят времето. Така ще ставаме по същото време и ще стигам навреме... ще имам 30 минути за рев сутрин!
« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 14:54:59 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #22 -: Октомври 15, 2012, 15:00:36 pm »
Лис, как ги водиш 3 броя сама просто недоумявам 8O Герой голям си ти. Да са здрави само! Пуска ли на Никол секрет? Противоалергичен сироп пи ли в рамките на 4те сменени?
Абе, герой...да имаше кой да ми помогне, хич и нямаше да геройствам ама.

Джам, трите ми читави комшийки излизат във 7.00ч за работа. Жената, която идваше да чисти в нас, всяка сутрин в 6.00ч ходи да чисти 4 офиса и поне до 11.00ч е ангажирана.
Довечера майка ми ще дойде поне за седмица ама за след като си тръгне още мисля за вариант. Мисля, мисля:):):)ще го измисля де. Дано само е преди да свикнат:)

Мидж, и тримата пият Ериус (нали той е противоалергичен-лекарката ни го изписа) стана вече 2 седмици. Те и тримата кашлят но Никол най-много. Точно за секрет си мислех и аз днес сутринта и утре като ги оставя ще отида при педиатърката да им взема направление, макар да знам коооолко ще е трудно. Ама полага ни се да му се невиди, ще взема.
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #23 -: Октомври 15, 2012, 15:02:59 pm »
Лисе, не те познавам лично, ама и на мен ми тръгнаха сълзите като чета за сутрешните ви премеждия. Не знам колко време може да издържи човек тези стресиращи ситуации. Ами ако не се успокоят децата и не свикнат още месец-два или повече?. Какво ще правиш? Намери, наеми ако трябва някой, който да ти помага сутрин за воденето до градина. Даже,мен ако питаш, направо сам да ги води. Така и те ще се мобилизират, като знаят, че няма мърдане - поема ги някой от къщи и заминават. А ти ще си спестиш много негативни емоции, които в твоя случай, умножени по три наистина са множко. Да, децата ни са най-милото и най-скъпото на този свят, и за тях на всико сме готови. Но твоят "героизъм в мирно време" започва да надхвърля допустимите дози. Извини ме, че съм така директна, но исках да ти го кажа, щото човек от страни по ясно вижда нещата - направи нещо в най-скоро време, за да се разтовариш поне малко от ангажиментите с децата, иначе ще започне да ти вреди!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #24 -: Октомври 15, 2012, 15:10:44 pm »
.....въшпреки, че в 3 сутринта Никол отново направи пристъп от кашлицата и сега тръпна дали ще ме извикат да ги прибирам. Вече незнам какво да и дам и къде да я заведа. Двама лекари я преглеждаха, нищо и няма ама не спира да кашля. Сменихме 4сиропа за кашлица и няма и няма.

Лисе, и при нас е така. То не бе сиропи, не бе АБ ....
А иначе, съчувствам ти за преживяното сутринта. Дано да свикнат по-скоро.

Сия, много ти благодаря за отговора. Но аз писах "мой близък" - мъж. И мъж ли може там да се прегледа? :oops: Дано Стефи се включи. Беше казала, че ще пита нещо, ама... :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #25 -: Октомври 15, 2012, 15:15:41 pm »
кокиче, http://www.vma.bg/klinikabg.php?srid=41 това е ендокринологията на ВМА. Баща ми е с диабет и там се лекува. Доволен е. За специалист ще питам довечера и утре ще пиша. Допълвам: Д-р Даскалова му е лекуващ лекар. Преди години направи полиневропатия, която близо половин година не успяха да диагностицират и съответно лекуват. Влоши се много... На финала тази дама му постави диагноза и за месец, два го вдигна на крака.

Лис, от секрета ще изскочи заека. Много време е това.
« Последна редакция: Октомври 15, 2012, 15:28:59 pm от midge »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #26 -: Октомври 15, 2012, 15:24:28 pm »
Иванита, честито.
Лисо, не може сам сама с ревящи деца. Аз сега как да помрънкам, че и Николета днес се дра като магаре. Но пък ние я водим двамата. Т.е. тати шофира, а мама е там за да прекъсва дългите сбогувания, на които е склонен таткото. Мъчно ми е и на мен, но знам че дълго обяснение, пък махане през прозорчето, когато детето е „във фаза“, не само не помагат, но и пречат.
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #27 -: Октомври 15, 2012, 15:41:17 pm »
Иванита, каква хубава изненада!  :D Честито, лека бременност, не го мисли как ще се справите - винаги има начин. Здрави да сте само!

Лиско, да ти кажа аз не съм от плачливите и да искам - трудно става, ама като те четох и на мен ми се наляха очите. :( От безсилие. От безсилие, защото нито мога да ти помогна, нито да ти дам някакъв практичен съвет... И аз често чувам съвсем добронамерени съвети от хората около мен, че ми е нужна помощ за детето, прави са. И все пак аз съм с едно, а ти с три - та щом на мен ми е нужна помощ - за теб какво да говорим... Обаче ТОЧНО за детето да намеря кой да помага - ми се оказа "мисия невъзможна" и продължава да е така, а опитвам повече от година да го реша този въпрос. И "помощ за детето" е особена категория т.е. не може кой да е да го свърши това, не е като да си наема жена за чистенето, да си сменя фризьора, да закарам колата на гумаджийница и пр. През последните месеци ми се налага да върша толкова неща несъвместими с гледането на дете, че и аз взех да изпушвам, хващам се, че често паля лесно, не съм достатъчно търпелива с него, чувствам се виновна за това после...абееее класика  :lol: Не съм го опердашила още, но не е изключено и дотам да стигна, ако не се стегна за пореден път. По днешния случай, мен ако питаш - с право си го шамаросала, все пак не е толкова малък да не разбира какви ги върши и, че не трябва, а ти не си робот да му се невиди. С воденето на градина поне засега - наистина най-практично ми се струва да ги караш ти с колата, или с такси, да не могат да ти хукват кой накъдето види.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #28 -: Октомври 15, 2012, 15:49:02 pm »
кокиче, сори за закъснението, но нямаше кога да пиша. виж в темата за ендокринолозите, аз знам за Начев, предполагам ще свърши работа.
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #29 -: Октомври 15, 2012, 15:59:36 pm »
С воденето на градина поне засега - наистина най-практично ми се струва да ги караш ти с колата, или с такси, да не могат да ти хукват кой накъдето види.

Абсолютно подкрепям! Лисе, пали колата и това е. Аз също предпочитам с колата да се придвижвам, когато съм с хлапетата. В краен случай - с такси. Но да си скъсваш нервичките сутрин - НЕ!

Стефи, Мидж, благодаря Ви! :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2012, 17:21:36 pm »
Здравейте сладуранки :)

Иванита, честито! Страхотна новина!  :lol: Ураааа

Лисанка, прегръщам те! Дано бързичко да спрат да плачат тримата разбойници и да не ти създават проблеми.  :wink:


*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #31 -: Октомври 15, 2012, 18:09:37 pm »
Кокиче, Ендокринологията само се помещава в сградата на Майчин дом, иначе си е и за мъже и за жени. Едното крило е диабетна клиника със завеждащ доц. Маринова май, а другото е тиреодитна клиника със завеждащ проф. Ана Борисова (бивш министър на здравеопазването).

Лиско, понеже сме на вашия хал с кашлицата, съвет и от мен, отивай за направления и не излизай без тях и за тримата, щото си е цифра като платиш гърлен и назо-фарингиален секрет за един, пък какво остава за трима.
А иначе, кураж и дано да успееш да намериш решението в дългосрочен план.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2012, 22:33:30 pm »
Жбрул, съвсем права си за всичко написано.

Освен на майка си на друг не мога да разчитам за децата а тя пък не може да живее при мен, има си семейство жената.

А за колата, то ако има къде да спра до градината изобщо няма да се мъча 30 минути (при нормално ходене 15) да вървя с тях. Лошото е, че ще е чист и голям късмет ако намеря къде да паркирам и най-вероятно ще се въртя 20 минути с колата, ще закъснеем и накрая пак ще паркирам на поне 10 минути от градината. Гледам сутрин как карат децата. Винаги са и двамата родители. единият стои в колата а другия влиза с детенцето. Всичко отнема не повече от 7 минути ама я съм оставила на аварийни колата за 7 минути, я са ме изгорили на клада:):):)

Ще го измисля някак, здрави да сме. Сега имам седмица спокойни дни-майка ми дойде:)
Надявам се в петък да ви напиша хубави новини след изследванията и прегледа на Ники.

Благодаря ви момичета. От години се притеснявам да притеснявам хората с притесненията си:) Да не ангажирам и натоварвам никой, а било хубаво човек да се оплаче, да сподели.

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #33 -: Октомври 15, 2012, 22:53:40 pm »
Лис, с нетърпение очакваме добри новини.
А пък за колата седя и ти се чудя - дали някой ще седи вътре или не, каква е разликата? В Испания пускат аварийките и влизат в супера.  :lol:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #34 -: Октомври 15, 2012, 22:59:17 pm »
Лис, с нетърпение очакваме добри новини.
А пък за колата седя и ти се чудя - дали някой ще седи вътре или не, каква е разликата? В Испания пускат аварийките и влизат в супера.  :lol:
:):):)
А Деси, не е баш тъй. Този който седи в колата може да я премести. Аз рискувам да ям бой ако я оставя. Не се шегувам-тук във Варна, Добрич шофьорите са много груби, вулгарни. Аз не, че напоследък много съм пътувала пък за да правя такива заключения но, лоши са хората:):):)
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #35 -: Октомври 15, 2012, 22:59:59 pm »
Лиско, щом е проблем с паркирането - с такси наистина е по-добре.

Относно оплакването - то и аз все гледам да не мрънкам, да не натоваря някого, но всъщност, особено тук - като си споделиш "майчините ядове" - и на теб ти олеква, а и другите имат сърце да те разберат. "Товариш" хора на които не им пука, а тук - няма такива ;) Не бих казала, че знам как се чувстваш, но в някаква степен - близо е и до мойта глава, с огромната разлика, че съм с едно дете и за щастие засега поне ми е здраво.
То ясно, че никой няма да изскочи от монитора и да свърши това, което чака на твоите, или моите ръце. Ясно е, че все някак ще се справим каквото и да ни предстои. Но е крайно безсмислено когато е тежко и всичко ни идва в повече - да стискаме и език /в случая пръсти/ и поне да не споделим с някого. Не събирай всичко в себе си и без това не ти е леко - като ти дотежи пък - кажи си го, да ти олекне поне. Иначе съвсем ще те срине напрежението и няма да си полезна и за себе си и за децата си.

Вземи си глътка въздух с мама сега, дано с Ники нещата се решат бързо!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #36 -: Октомври 16, 2012, 00:15:04 am »
Лис, ако жената седи в колата и няма книжка ... Няма как да премести колата. Или спри в някоя странична уличка, където няма толкова да пречиш и там пусни аварийките!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #37 -: Октомври 16, 2012, 06:36:59 am »
Лисо, аз нали съм непоправим оптимист смятам,
че това е един труден/да не употребя лош/период,
който ще премине, вярвам в това, вярвам и заради теб!
Знам колко горд човек си и винаги ще бъдеш такава,
дори и да се оплачеш, да отпусне парата сърцето ти!
И като не мога да те прегърна реално, ето ти една виртуална  :bighug:

А в петък ще стискам палци до посиняване...с вас съм!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #38 -: Октомври 16, 2012, 07:17:02 am »
Добро утро!!!!
Лисе и аз не те познавам лично ( но много бих се радвала да се запознаем някой хубав ден)
Но като софиянец по цял ден шофиращ из София(такава ми е работата) моят съвет е не ги мисли другите колко ще викат. Отиваш си с колата , спираш на аварийки , махваш усмихнато -умолително на две коли зад теб , че няма да се бавиш повече от 2 минути и си се оправяш в градината. Да ще има нервни и викащи- ама тях ги игнорирай, сигурна съм , че повечето ще ти влязат в положние и няма да мрънкат.
Моето дете, когато преди година започна да ходи на градина- 3 месеца бяхме - на отиане тя реве, на връщане аз. Сега вече е много по-добре- гледам по пътя да измислиме за какво да разказваме на лелките и тя с отиването се отнася да разказва какво е правила или къде е ходила и по между другото ми махва за чао.
Приятен и спокоен ден
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #39 -: Октомври 16, 2012, 08:51:12 am »
Успешна седмица и от мен :D

Лисано, почини си малко с мама и дано скоро намериш решение. Стискам палци за Ники, вярвам, че всичко ще е наред.
Ехххх, как ми липсва времето, когато бях при вас... Разходките с Бари и италиано вечерите. Прегръщам те силно  :bighug: :bighug: :bighug:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #40 -: Октомври 16, 2012, 09:08:43 am »
Добро утро от мен и весела и слънчева седмица с много приятни емоции  :)

За мен миналата завърши много изненадващо - преди 2 дни теста за бременност отчете  :bfp:  :cheerleader:  Доста неочаквано, но се радваме въпреки малко лошото ни положение в момента.
Но гледаме позитивно на нещата и се надяваме да се оправи всичко :lol:


  Хе хе, ха да ви е честито. Ще се оправи, няма как да не се орпави. Много хубава новина. Ивана беше на 6м когато забременях с Андреа ( то аз разбрах чак в 3тия месец, де) и беше съвсем неочавано, имайки предвид колко години борба беше за първата бременност. С Тини78 също така се получи.

Лисо, какво стана с биопсията?
« Последна редакция: Октомври 16, 2012, 09:19:55 am от Bobbie »


  
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #41 -: Октомври 16, 2012, 09:12:59 am »
Лис, май много съветници станахме, но пък ако някой съвет помогне ще е от полза  :wink: За воденето на градина някоя кротка баба пенсионерка, съседка би ти свършила чудесна работа. Просто да води двама за ръка с теб ти стига. Аз много исках млад човек да ми го гледа, но се случи така, че го гледа възрастна жена и понякога дъщеря й. Ми с бабата съм много по-спокойна.
« Последна редакция: Октомври 16, 2012, 09:14:57 am от midge »
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #42 -: Октомври 16, 2012, 09:37:03 am »
Добро утро от мен и весела и слънчева седмица с много приятни емоции  :)

За мен миналата завърши много изненадващо - преди 2 дни теста за бременност отчете  :bfp:  :cheerleader:  Доста неочаквано, но се радваме въпреки малко лошото ни положение в момента.
Но гледаме позитивно на нещата и се надяваме да се оправи всичко :lol:


  Хе хе, ха да ви е честито. Ще се оправи, няма как да не се орпави. Много хубава новина. Ивана беше на 6м когато забременях с Андреа ( то аз разбрах чак в 3тия месец, де) и беше съвсем неочавано, имайки предвид колко години борба беше за първата бременност. С Тини78 също така се получи.


Ох, на мен ми е още малко странно, но като започне да расте корема, ще се осъзная :-D
С моя се бъзикаме, че тъкмо отслабнах и си влязох в старите дрехи и сега пак ще се дебелее, ама да ми са живи и здрави дечицата, пък после с една диетка, пак ще стана мацка ;-)


Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #43 -: Октомври 16, 2012, 13:31:35 pm »
Иванита, да ти кажа аз всеки момент трябва да раждам и още не съм се осъзнала :lol:
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #44 -: Октомври 19, 2012, 11:27:46 am »
Лисе, извининявай за некомпетентното мнение от моя страна - но ми се струва, че просто трябва да си смениш жената, която почиства с такава, която и да води децата в градината. Сега има много безработни хора, дори и по-възрастни, така че мисля, че ще успееш да се договориш с някоя по-свободна жена. Може би, ще е добре, да пуснеш обява някъде (има вестници, които публикуват безплатни обяви) точно за това, което желаеш от жената. Тук, в Бургас, имам позната, която правеше точно това - извеждаше децата на градината, а после почистваше дома на едно младо семейство, където и двамата работиха. И те й плащаха към 50 или 80 лв. на месец в зависимост от натовареността на месеца. Това беше преди няколко години, но вече остаря и не го прави. Така че, съм сигурна, че ще намериш жена, която да те устройва и за същите пари, които плащаш сега.
« Последна редакция: Октомври 19, 2012, 11:30:00 am от rosefromstars »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #45 -: Октомври 19, 2012, 11:52:04 am »
Да ви кажа за тезата, че децата като тръгнат на градина и се разболяват. При нас на 5-тия ден се разболя .... мамаааа :lol:. Що пък да сме като хората, нали така. Не знам дали е вирус или просто се отпуснах ама ... ей на вчера бях като парцал.
Така че здрав и топъл уикенд ви пожелавам!
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #46 -: Октомври 19, 2012, 12:07:21 pm »
О, Пеше, аз колкото градински вируси изкарах последните 2 зими не съм имала за цял живот, че и ангини (никога не съм страдала от гърло) и антибиотици за хреми (също никога не се е налагало). Страшна работа е. Ники да е здрава, теб кучета те яли :) Бързо оздравяване!

Здраве и слънце!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #47 -: Октомври 19, 2012, 12:36:18 pm »
И ние сме така с разболяването,. И в момента съм болна - боли ме гърло, имам хреме и кашлям вече 4 дена. На децата им мина буквално за ден, а аз още се влача с този вирус.


  
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #48 -: Октомври 19, 2012, 13:08:49 pm »
а говорете ми :lol:
Деси кашля 2 дни, пусна 3 сопола, а аз сега ще се влача с кашлица поне 2 седмици :x
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #49 -: Октомври 19, 2012, 13:28:06 pm »
И аз съм така. Последните две години почти не съм спряла да боледувам.  :x Първата година си боледувахме заедно, но тази съм почти само аз.

rosefromstars, съветът ти е хубав, но ако е човек, на когото Лиса има доверие, е трудно да й каже, че ще я смени с някой друг. А и както казах, докато намериш някого, на когото да се довериш ... Това не става с обява. В момента търся жена за почистване, както и гледачка за 2 часа седмично. Решението ми е или фирма, или някой препоръчан човек. Тъй като не познавам никого тук, вероятно ще предпочета първото. Лиса има много познати във Варна, но въпросът в случая е друг.

Тук временцето е супер. Направо ми се иска да остане така цяла зима.

Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #50 -: Октомври 19, 2012, 13:53:05 pm »
Още една в отбора на болните майки. Първите години от детската градина на детето - всяка есен по това време и поне веднъж-дваж зимата - болна мама, гледа болно дете, като последните дни ставаше нещо като "болен-здрав носи", щото децата обикновено бързо се възстановяват.
 Сега от началото на седмицата - аз съм с болно гърло и втрисане, а детенцето, слава богу - здраво. Дали щото е вече 5 годишен "як мъж" или щото плува и се калява, незнам. Ама дано така продължава да е по-устойчив, че те вирусите в детската градина не спират да циркулират.
Пожелавам на всички почивка през уикенда и здраве през следващата есенна седмица!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #51 -: Октомври 19, 2012, 14:47:18 pm »
Въпрос към препатили...изкаралите варицела!
В групата на Митака има и аз се надявам да я минат комплект.
Та питанката е с колко Т започна и колко след висока такава избиха пъпките!?

Апропо Калина е с възпалени уши и на АБ цяла седмица,
но тази нощ вдигна 40 сега пак. Ходихме на УНГ днес на проверка,
ушичките бавно се подобряват, но тази Т ме притеснява.
Иначе докторката УНГ препоръча при продължаване на болка в ухото и висока Т
да отидем в 1ва градска и там на специален уред да видят ухото
и ако се наложи да й направят манипулаця от която моите коси настръхнаха.
Нашата педиатърката ми каза, че е възможно тази висока Т да е пик
във възстановяването в който организма реагира или начало на варицела.
Миташкин само днес сутринта еднократно 38.
Усещам как ще празнуваме РД на Калина в неделя "ошарени", както Митака се изразява!

Бързо оздравяване на малки и големи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #52 -: Октомври 19, 2012, 15:00:07 pm »
Мише, възможно е варицелата да започне с друго заболяване, да- хрема, кашлица, гърло, уши и т.н.
Иначе е много различно това с пъпките и Т. При Деси Т не е имало, избиха й 10-на пъпки и това беше. Елена след като й избиха първите няколко пъпки тогава вдигна еднократно около 38 градуса и това беше.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #53 -: Октомври 19, 2012, 15:09:51 pm »
Стефи, благодаря за бързия отговор!

Аз реагирам винаги стегнато и бързо при висока Т,
но в случая ме притеснява това, че преди да се оплаче от болка в ушите,
тя вдигна само веднъж 38 което така учиди УНГ докторката,
която възкликна - ухо пред "бобаж" с толкова ниска Т...
И сега след прием на АБ 4 дни прави 40, та чуднката ми е
във връзката висока Т / варицела...но ще почакам само още малко
и ако се наложи ще отидем в 1ва градска, както и една пълна кръвна в понеделник!
При Калина подвеждащото е, че тя не губи тонус дивее и на 39.9,
Митака щом направи 38 ляга, личната ми каза днес, ми мъж е, какво да се пр 8)ави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #54 -: Октомври 19, 2012, 15:30:10 pm »
нивото на лекарите е ужасно ниско... като чета тия изказвания, дето ги цитира Мишанта, все едно две тетки на женския пазар дискутират, а не специалист с медицинска квалификация.

как пък реши, че точно варицела тръгва, защото вдигнала пиково температура?!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #55 -: Октомври 19, 2012, 15:32:27 pm »
мда, може просто този АБ да не е подходящия за отита.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #56 -: Октомври 19, 2012, 15:45:21 pm »
А де, Джам?
Подмятаха си топката, ама едната да го смени, ако прецени другата,
никакъв синхрон, аз не съм лекар да назначавам АБ!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #57 -: Октомври 19, 2012, 16:29:47 pm »
Стискам палци, всички бързо да оздравяват.

Мише, варицелата си е до дете. Ели беше един ден с температура, Стефан 2-3 дена, но чак 40 градуса не са имали, така че това си е от ухото или от нещо друго... Дано да се оправи Калина за рождения ден!  :crossfingers:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #58 -: Октомври 19, 2012, 18:41:59 pm »
Дали имате отзиви за д-р Алексиева от Вита? Утре ще е дежурна и мисля да я водя. Надявах се д-р Масларски да е на работа утре, защото знам че много от вас са доволни от него. Положението на Александра май хич не е розово, а доверие на нашата педиатърка вече нямам след куп грешни лечения, които предписа.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #59 -: Октомври 19, 2012, 20:18:05 pm »
Дали имате отзиви за д-р Алексиева от Вита? Утре ще е дежурна и мисля да я водя. Надявах се д-р Масларски да е на работа утре, защото знам че много от вас са доволни от него. Положението на Александра май хич не е розово, а доверие на нашата педиатърка вече нямам след куп грешни лечения, които предписа.

Аз като бях в БГ водих Ивана при дежурната във Вита, която беше д-р Невяна Беличева и съм очарована от нея. Прекрасна и като лекарка и си разбира от работата и също и като човек и отношение към детето беше супер.

Тази лекарка, за която питаш въобще я нямя на сайта на Вита при педиатрите http://www.vita.bg/klinika.php?k=54&kp=59. да не е нова?


  
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #60 -: Октомври 19, 2012, 20:39:12 pm »
Д-р Алексиева дава само дежуртства там, ако не бъркам името. По-добре се обади на регистратура, денонощна е и попитай кой педиатър ще е утре :)
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #61 -: Октомври 19, 2012, 21:27:21 pm »
Точно от регистратура ми казаха, че д-р Алексиева е дежурна утре. А в неделя д-р Митева. И двете имена нищо не ми говорят, затова питах за дежурната утре. Ще я заведем сутринта гладна, ако се наложи да й правят изследвания.
Александра вече седмица кашля здравата, а днес педиатърката само каза инхалации на 12 часа с вентолин и това е.
Искам и второ мнение. Ако трябва и снимка да й направят, три бронхита за три месеца ми идват в повече. А на детето съвсем.
Благодаря ви за отзивите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #62 -: Октомври 19, 2012, 21:44:13 pm »
тая Алексиева, ако е една възрастна лекарка, която е пенсионерка и само бичи дежурства там в уикендите - хич не съм очарована от нея.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #63 -: Октомври 20, 2012, 14:20:50 pm »
тая Алексиева, ако е една възрастна лекарка, която е пенсионерка и само бичи дежурства там в уикендите - хич не съм очарована от нея.
баш тази е Джам :wink:
Днес водих София там не останах очарована и аз. Ама и на мен не ми трябваше за нещо голямо, та все тая.

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #64 -: Октомври 20, 2012, 19:57:00 pm »
ауууу да, сетих се и аз съм попадала веднъж преди 3-4 години при нея, много е зле жената.
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #65 -: Октомври 20, 2012, 20:15:31 pm »
Същата е,да.  Отидохме днес, обърна ни доста внимание и каза, че според нея не е за вентолин детето, защото проблема е в трахеята. С оглед анамнезата предписа и АБ за 10 дни. Препоръча и даването на имуностимулатор, който отдавна избягваме.
Ще взема да й се доверя за сега.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #66 -: Октомври 20, 2012, 20:55:33 pm »
Извинявай сиа, правилно ли прочетох, че преdписала антибиотик за кашлица... от трахея?

Б.


  
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #67 -: Октомври 20, 2012, 21:01:35 pm »
боби, правилно си прочела :wink:

Сиа, заведи в понеделник детето при масларски, но не му казвай, че си я водила при алексиева, защото чисто колегиално няма да отрече нейното лечение, предполагам.
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #68 -: Октомври 20, 2012, 21:30:22 pm »
боби, правилно си прочела :wink:

Сиа, заведи в понеделник детето при масларски, но не му казвай, че си я водила при алексиева, защото чисто колегиално няма да отрече нейното лечение, предполагам.
Масларски е супер деликатен.
Когато изписаха на София Панцеф за 1 месец, казах, че съм го спряла и че няма да го пие толкова време. Той просто ми каза - Добре си направила  :wink:
« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 21:32:28 pm от Ники »

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #69 -: Октомври 20, 2012, 21:42:11 pm »
Александра кашля почти от месец с прекъсване от няколко дни. Тази седмица на няколко пъти вдига температура. Имаше болки в ухото и сълзене от окото. За това и написах с оглед анамнезата. Всичките лечения досега имаха временен ефект, без трайно решение на проблема.
Дали сме си срок до средата на седмицата да видим дали ще се подобри. Но като цяло сме решили каквото и да ни струва, от сега нататък да я водим при Масларски. Едва ще устискам 1 месец да сменя педиатъра.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #70 -: Октомври 20, 2012, 22:20:06 pm »
То дано да помогне антибиотика, но обяснението е което ми се стори невероятно. Само от любопитство - каква е диагнозата?


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #71 -: Октомври 20, 2012, 23:56:13 pm »
Но като цяло сме решили каквото и да ни струва, от сега нататък да я водим при Масларски. Едва ще устискам 1 месец да сменя педиатъра.

нали знаеш, че д-р Масларски не работи със НЗОК.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #72 -: Октомври 21, 2012, 00:07:10 am »
Да, наясно съм.

Боби,  нямам нищо черно на бяло, но е някакво възпаление на трахеята или едикакъв си трахеит. Ще те излъжа.
Аз не съм фен на АБ по принцип и сегашният е едва четвъртия в живота на Алекс, но някак чувстваме с баща й, че това е правилното лечение в случая.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #73 -: Октомври 21, 2012, 07:45:54 am »
Да, наясно съм.

Боби,  нямам нищо черно на бяло, но е някакво възпаление на трахеята или едикакъв си трахеит. Ще те излъжа.
Аз не съм фен на АБ по принцип и сегашният е едва четвъртия в живота на Алекс, но някак чувстваме с баща й, че това е правилното лечение в случая.
О, аз не казвам, че не е, особено, че и температура и болки в ухото сте имали. Просто аз не бях чувала да има проблем с трахеята без непрекъсната висока темпратура и без да стане по-сериозно.
 Обаче пък това ме провокира да се разчета по въпроса и намерих, че след инфекция на горните дихателни пътиша, може да се получи и един от симптомите е кашлица, друг болка в ухото. Та може да е права жената. Честно, ако се окаже права, аз все при нея бих я водила :-). Обаче  не е като да не сте имали нужда от вентолина преди. Стискам палци да се оправи детето с антибиотика.
« Последна редакция: Октомври 21, 2012, 07:58:33 am от Bobbie »


  
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #74 -: Октомври 21, 2012, 09:50:23 am »
Изобщо не е задължително трахеита да протича с Т. именно сухата дразнеща кашлица е характерна за такова състояние, която е изключително неприятна, но по принцип преминава за 2-3 дни, защото за този период възпалението на трахеята минава и дразненето спира, следователно и кашлицата, за това се дават за 3-4 дни сиропи подтискащи кашлицата, а не отхрачващи, защото няма какво да се отхрачва.

Но явно при Алекс се е усложнило това състояние, щом има болки в ухото и Т.

Казвам го от опит това, защото Деси така реагира на почти всеки вирус, хубавото е че боледува 2 пъти годишно, но винаги така протича, с лека хрема и 2-3 дни неприятна суха кашлица, за която й се дава сиропче за подтискане, не е вдигала никога Т, нито е пила АБ. Аз също съм правила 2 трахеита през последните 2 г. като единия беше комбиниран и с фаренгит, много неприятно състояние, но нямах Т и ми мина за 5-6 дни :?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #75 -: Октомври 21, 2012, 11:13:08 am »
Преди две години по това време ми беше петата инжекция ФОСТИМОН по дълг портокол,Васи ми я постави.Миналата година по това време толкова не бях на себе си,че даже и не се бях сетила.
Просто споделям вярвах,че резултата ще е добър,обичам София и си изкарах незабравими 20дена :P
*
Re: Поредна слънчева седмица - 15.10 - 21.10
« Отговор #76 -: Октомври 21, 2012, 12:02:48 pm »
СтефиЗ, в началото точно така я лекуваше педиатърката на Алекс. Според нея диагнозата беше рино-трахеит и правехме инхалации с физиологичен разтвор и Синекод, както и Ксизал. И така седмица, след което отидохме на пулмолог и се оказа, че Алекс е с остатъчен бронхит (докато бяхме на почивка се разболя два пъти - според лекарите в Бургас спазъм на ларинкса, според тези в Сърница херпангина). И за 5 дни я оправи с Амбрекс и Вентолин. Седмица по-късно пак болна. Според УНГ от Исул тя е с гнойни сополи и оттам кашлицата. 10 дни правех промивки и слагах АБ капки в носа, а нашата педиатърка чу на слушалката спазъм в трахеята и от нея добави инхалации с вентолин. После в телефонен разговор с пулмолога (тъй като не беше в града и не можеше да я види) разбрах, че трахеята няма как да направи спазъм. :x Ама това педиатърката що не го знае. :x Алекс спря да кашля, хремата спря, но докато ни дойде датата за контролния преглед в ИСУЛ, това дете пак взе да кашля. Гледа я отвсякъде лекарката от Исул и каза, че от нейна гледна точка детето няма проблем.
Педиатърката ни също каза, че Алекс е здрава и след молби от страна на детето, я пуснах на детска градина. И след два дена пак беше с хрема и и кашлица. Тоест от 10 октомври детето не е спирало да кашля. Отделно другите "екстри". Та затова залагам много на този антибиотик, и на факта, че е предписан за 10 дни.

Благодаря ви още веднъж за мненията и помощта.